Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος πρεπει να με βοηθησει σε αυτο ομως αν μπορει.κατα πρωτον δε βλεπω να αλλαζει η γλωσσα και επισης θυμαμαι οτι το ειχε γυρω στα 300 ευρω και τωρα το εχει 350.οποιος μπορει να μου πει θα τον ευχαριστουσα

 

300 επαιξε στο γαλλικο αμαζον, στο Ιταλικό το έχω δει μεχρι 325. Και οι 2 τιμές ήταν χωρίς τα μεταφορικά

 

Τελικά το παρήγγειλα απο αμαζον ιταλίας να έρθει σε μια μέρα σε μένα (Αγγλία)

:))

Εσένα σου βγήκε ακομα λιγότερο λογο λίρας ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το παρήγγειλα απο αμαζον ιταλίας να έρθει σε μια μέρα σε μένα (Αγγλία)

:))

αν θα μπορουσες να με βοηθησεις και μενα φιλε.τι τιμη σου βγηκε?

 

Φιλη μάλλον

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

300 επαιξε στο γαλλικο αμαζον, στο Ιταλικό το έχω δει μεχρι 325. Και οι 2 τιμές ήταν χωρίς τα μεταφορικά

 

 

Εσένα σου βγήκε ακομα λιγότερο λογο λίρας ...

 

Μπα δεν έχει σχέση. Σε ευρώ αγόρασα και με ελληνική κάρτα πλήρωσα :)

 

αν θα μπορουσες να με βοηθησεις και μενα φιλε.τι τιμη σου βγηκε?

 

Φιλη μάλλον

 

καλημέρα :)

340 το κινητό

Μαζί με το κουριερ που θα το έχω σε μια εργασιμη μερα , δηλαδή αύριο , και κάτι προστατευτικα οθονης μου βγηκε συνολικα 352,48 ευρώ.

Ευτυχώς το διόρθωσες :lol::lol:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν έχει σχέση. Σε ευρώ αγόρασα και με ελληνική κάρτα πλήρωσα :)

 

 

 

καλημέρα :)

340 το κινητό

Μαζί με το κουριερ που θα το έχω σε μια εργασιμη μερα , δηλαδή αύριο , και κάτι προστατευτικα οθονης μου βγηκε συνολικα 352,48 ευρώ.

Ευτυχώς το διόρθωσες :lol::lol:

 

Ναι αλλά πως έκανες την αγορά?δυσκολεύομαι στα ιταλικά επίσης δε ξέρω ποιον αγοραστή.αν θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε αυτό.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Zenfone 2 ZE550ML WW region από ebay κατάστημα: http://www.ebay.com/sch/mobilegeek_uk/m.html?item=331566730820&ssPageName=ADME%3AX%3ARTQ%3AGB%3A1123&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Αγορά 01/06/15 αποστολή από Hong Kong με Royal mail ενδιάμεσος μεσολαβητής GLS General Logistics Systems και παραλαβή από ACS CURIER χθες 13/06/15. Αν και προηγήθηκε επικοινωνία με τον πωλητή πριν την αγορά για την διευκρίνηση της έκδοσης WW region. Είχα μια επιφύλαξη ως προς το εάν θα είναι απλά φλασαρισμένο με την WW. Ευτυχώς διαψεύστηκα ευχάριστα! Η συσκευή ήρθε κλειστή με την εργοστασιακή ζελατίνα και WW region.. Η μεγαλύτερη έκδοση ZE551ML 4GB RAM 64GB 2.3GHz στο εν λόγο κατάστημα, στην περιγραφή του προϊόντος αναφέρετε ως Z3560 θεωρώ πως είναι "τυπογραφικό λάθος" μιας και παρακάτω στο Item Specifics αναφέρετε σωστά ως Z3580. Η επικοινωνία με τον εκάστοτε πολωτή για οποιαδήποτε διευκρίνηση πριν την αγορά στο ebay θεωρώ πως είναι μια επιπλέον διασφάλιση στην περίπτωση επιστροφής του προϊόντος λόγο λανθασμένης ή ελλιπής περιγραφής.

[ATTACH]62079[/ATTACH]

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, με ενδιέφερε και μένα το ML550, λόγω μικρότερης οθόνης (είχα το Zenfone 5 παλιότερα).

 

Είσαι ευχαριστημένος με αυτό; Προβληματάκια; Μπαίνοντας στο ebay link που έδωσες δεν μπορώ να εντοπίσω τον πωλητή...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως έκανες την αγορά?δυσκολεύομαι στα ιταλικά επίσης δε ξέρω ποιον αγοραστή.αν θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε αυτό.Ευχαριστώ

 

ούτε και εγώ ξέρω ιταλικά :)

δεξι κλικ στον chrome Και μεταφράζεις αυτή την σελίδα :)))

εγώ πήρα αυτό http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

το σημαντικό είναι να λέει Asus ZenFone 2 Smartphone 5.5 pollici Full HD, RAM 4 GB, 32 GB, 4G/LTE, Silver

di Asus που σημαίνει ότι ειναι η Asus μεσω του αμαζον και οχι καποιος ανεξαρτητος πωλητης.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Αν κατι δεν κατάλαβες πες μου. Συγγνωμη που αργω να απαντήσω :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

ούτε και εγώ ξέρω ιταλικά :)

δεξι κλικ στον chrome Και μεταφράζεις αυτή την σελίδα :)))

εγώ πήρα αυτό http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

το σημαντικό είναι να λέει Asus ZenFone 2 Smartphone 5.5 pollici Full HD, RAM 4 GB, 32 GB, 4G/LTE, Silver

di Asus που σημαίνει ότι ειναι η Asus μεσω του αμαζον και οχι καποιος ανεξαρτητος πωλητης.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Αν κατι δεν κατάλαβες πες μου. Συγγνωμη που αργω να απαντήσω :)

 

Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα??Πως στο στέλνουν σε μια μέρα??έχω κάποιες ερωτήσεις ακόμα δυστυχώς για σενα

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα??Πως στο στέλνουν σε μια μέρα??έχω κάποιες ερωτήσεις ακόμα δυστυχώς για σενα

 

οταν πας να το πληρώσεις σε ρωτάει για τον τρόπο αποστολής.

Στειλε, αν μπορώ να σε βοηθλησω ευχαρίστως :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

οταν πας να το πληρώσεις σε ρωτάει για τον τρόπο αποστολής.

Στειλε, αν μπορώ να σε βοηθλησω ευχαρίστως :)

 

Τα στοιχειά αποστολής τα έγραψες στα Ελληνικά ή Αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχειά αποστολής τα έγραψες στα Ελληνικά ή Αγγλικά?

Στα Αγγλικα

 

 

Άσχετο, ακόμα δεν μου το έχουν στείλει.Υποτίθεται ότι αύριο θα το έχω.Ξερει κανεις τι παίζει;

 

update: Μόλις μου ήρθε email ότι το στέλνουνε... Είναι να μην γκρινιάξω τελικά :lol:

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχειά αποστολής τα έγραψες στα Ελληνικά ή Αγγλικά?

 

Φίλε είναι πανέυκολο. Κάνε μια εγγραφή στο αμαζον.ιτ εννοείται στα αγγλικά και βαζεις και αριθμο κάρτας ATM ή αν εχεις χρεωστική (Δεν εχει paypal)

. Και μετά το βαζεις στο καλάθι σου και προχωρας τα βήματα μεχρι να φτάσει στο τέλος και σε ρωτάει και τον τρόπο αποστοή με μια μικρη επιβαρυνση αν θες express. (Εγώ αυτό επιλεγω γιατι ερχεται σε 2 μερες.))

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα σας ενημερώσω τι παιζει και με τις συχνότητες στην Αμερική μιας και θα πάω γιατί πολυ ντόρος εγινε περι συχνοτήτων και μιλαω για το μοντέλο 4gb ram 32 rom ze551ml πουχω απο amazon.it
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πανέυκολο. Κάνε μια εγγραφή στο αμαζον.ιτ εννοείται στα αγγλικά και βαζεις και αριθμο κάρτας ATM ή αν εχεις χρεωστική (Δεν εχει paypal)

. Και μετά το βαζεις στο καλάθι σου και προχωρας τα βήματα μεχρι να φτάσει στο τέλος και σε ρωτάει και τον τρόπο αποστοή με μια μικρη επιβαρυνση αν θες express. (Εγώ αυτό επιλεγω γιατι ερχεται σε 2 μερες.))

 

μονο προπληρωμενη εχω δυστυχως.τωρα πρεπει να βρω που γραφεις τον αριθμο της καρτας.και αυτοι τραβανε αυτοματα χωρις καμια επιβαρυνση?

αν και μολις ειδα πως εχει την mastercard τη προπληρομενη η κανω λαθος?

Edited by taxitzimas
Link to comment
Share on other sites

μονο προπληρωμενη εχω δυστυχως.τωρα πρεπει να βρω που γραφεις τον αριθμο της καρτας.και αυτοι τραβανε αυτοματα χωρις καμια επιβαρυνση?

αν και μολις ειδα πως εχει την mastercard τη προπληρομενη η κανω λαθος?

 

κανε εγγραφή στο amazon.co.uk στα αγγλικά και μετά κανε log in στο ιταλικό για την παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

μονο προπληρωμενη εχω δυστυχως.τωρα πρεπει να βρω που γραφεις τον αριθμο της καρτας.και αυτοι τραβανε αυτοματα χωρις καμια επιβαρυνση?

αν και μολις ειδα πως εχει την mastercard τη προπληρομενη η κανω λαθος?

 

Κανε αυτο που σου λέει το παιδί απο πανω για εγγραφή.

Η μόνη επιβάρυνση ειναι τα μεταφορικά και η διαφορά του ΦΠΑ.Θα δεις ότι η τιμή που το βάζεις στο καλάθι θα ειναι διαφορετική με αυτή που θα το αγοράσεις.Ειναι η διαφορά του ΦΠΑ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που σου λέει το παιδί απο πανω για εγγραφή.

Η μόνη επιβάρυνση ειναι τα μεταφορικά και η διαφορά του ΦΠΑ.Θα δεις ότι η τιμή που το βάζεις στο καλάθι θα ειναι διαφορετική με αυτή που θα το αγοράσεις.Ειναι η διαφορά του ΦΠΑ.

 

παιδια νομιζω πιο ευκολο θα ηταν αν μπορουσα να παρω καποιον τηλεφωνο.σε 5 λεπτα θα ειχαμε τελειωσει πιστευω.κανω εγγραφη για να δουμε τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Βρε Asus ήμαρτον μαλωμενη με το fb εισαι??οθτε να σχολιασω σε ποστ δεν με αφηνει μετα το bug της βιντεοκλησης..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται και με προπληρωμένη MasterCard γιατί στη μετάφραση αυτό έλεγε.θα δείξει αύριο που θα βάλω τα λεφτά αν θα τα καταφέρω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται και με προπληρωμένη MasterCard γιατί στη μετάφραση αυτό έλεγε.θα δείξει αύριο που θα βάλω τα λεφτά αν θα τα καταφέρω

Και γω νομίζω ότι γίνεται με όλες τις πιστωτικές, χρεωστικές , προπληρωμένες και ATM κάρτες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την τελευταία έκδοση 2.18 και μου τρώει πολύ μπαταρία τι να.κάνω ; στην καταλαμβση μπαταρίας δεν θα επέτρεπε να είναι πρώτη ή οθόνη ; εμένα πρωτο σε κατανάλωση είναι το λειτουργικό σύστημα android
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την τελευταία έκδοση 2.18 και μου τρώει πολύ μπαταρία τι να.κάνω ; στην καταλαμβση μπαταρίας δεν θα επέτρεπε να είναι πρώτη ή οθόνη ; εμένα πρωτο σε κατανάλωση είναι το λειτουργικό σύστημα android

 

Και μενα το σκιζει το λειτουργικο συστημα android τωρα π το ειδα 21% και οθονη μολις το 2%..αντε να βγαλει παλι κανενα update μπας και αλλαξει τιποτα απο θεμα μπαταριας και lag..εγω ειμαι με την 2.19

Τα μυνήματα γιατι εχουν μονο 70 χαρακτηρες και οχι 160?αλλαζει αυτο απο καπου?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το σκιζει το λειτουργικο συστημα android τωρα π το ειδα 21% και οθονη μολις το 2%..αντε να βγαλει παλι κανενα update μπας και αλλαξει τιποτα απο θεμα μπαταριας και lag..εγω ειμαι με την 2.19

Εγω για τι δεν έχω 2.19 ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το amazon.it

android ww με επεξεργαστή z3580 (2.3Ghz) νομίζω ότι είμαι μια χαρούλα ε;

 

Είμαι λίγο προβληματισμένη σχετικά με τα ποστ μερικών φίλων σχετικά με το τελευταίο update και το πρόβλημα με την μπαταρία. Λέτε να μην το κάνω update μέχρι να διορθωθεί;

 

Θα σας γράψω αύριο και τις εντυπώσεις μου :)

Σκέφτομαι να το δουλέψω μερικές μέρες πριν το ρουτάρω. Για να το ρουτάρω θα πρέπει να βρω οδηγό για το μοντέλο που έχω ή δεν παίζει ρόλο;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το amazon.it

android ww με επεξεργαστή z3580 (2.3Ghz) νομίζω ότι είμαι μια χαρούλα ε;

 

Είμαι λίγο προβληματισμένη σχετικά με τα ποστ μερικών φίλων σχετικά με το τελευταίο update και το πρόβλημα με την μπαταρία. Λέτε να μην το κάνω update μέχρι να διορθωθεί;

 

Θα σας γράψω αύριο και τις εντυπώσεις μου :)

Σκέφτομαι να το δουλέψω μερικές μέρες πριν το ρουτάρω. Για να το ρουτάρω θα πρέπει να βρω οδηγό για το μοντέλο που έχω ή δεν παίζει ρόλο;

 

Δηλαδή χρειάζεται να το κάνεις root από τη στιγμή που είναι καινούριο? Δεν ξέρω και για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή χρειάζεται να το κάνεις root από τη στιγμή που είναι καινούριο? Δεν ξέρω και για αυτό ρωτάω.

 

Δεν έχει σχέση με το αν είναι καινούριο ή όχι , το κάνεις και για το αν θες συγκεκριμένα προγράμματα να βάλεις που δεν μπαίνουν αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...