Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να φανταστείς ότι η φωτογραφία σου βγαίνει στα αποτελέσματα του Google αν ψάξεις για flex 2 marshmallow και περιορίσεις τα αποτελέσματα σε 24 ώρες...

:mad::mad::mad::mad::mad::confused::confused::mad::mad:

 

Ωπαααα κι εγώ γερμανικό εχω!!!!

 

Παιδιά, μια πλάκα ήταν, sorry. :this: Το διέγραψα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

φτου .... το πήρα στο χέρι για να την κάνω και διάβασα το επόμενο ποστ σου ... :)
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα θα τον banαρα τον κερατα μια βδομάδα!!!!!χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά Εγώ να ξέρετε έχω παρτίδα 510 αψεγάδιαστο με μαμά θήκη από το πρώτο δευτερόλεπτο.το κινητό κάποια στιγμή αργότερα θα το δώσω.όποιος θέλει για κάναν δικό του ας με έχει αν θέλει υπ'όψιν του

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα θα τον banαρα τον κερατα μια βδομάδα!!!!!χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά Εγώ να ξέρετε έχω παρτίδα 510 αψεγάδιαστο με μαμά θήκη από το πρώτο δευτερόλεπτο.το κινητό κάποια στιγμή αργότερα θα το δώσω.όποιος θέλει για κάναν δικό του ας με έχει αν θέλει υπ'όψιν του

Φιλε μου την θηκη την πουλας;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! προσφτα πήρα και γω το g flex 2 αλλά με ελαττωματική οθόνη. είναι σειρά 510 γερμανικό με τις γνωστές κιτρινίλες στην οθόνη κ το ξεθώριασμα των χρωμάτων στην πάνω αριστερή γωνία..θέλω να μου πει κάποιος με παρόμοια εμπειρία τι να κάνω.doa θα δεχτεί το κατάστημα(σκρουτζ)?νομίζω doa είναι μόνο όταν η συσκευή δεν δουλεύει καθόλου..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! προσφτα πήρα και γω το g flex 2 αλλά με ελαττωματική οθόνη. είναι σειρά 510 γερμανικό με τις γνωστές κιτρινίλες στην οθόνη κ το ξεθώριασμα των χρωμάτων στην πάνω αριστερή γωνία..θέλω να μου πει κάποιος με παρόμοια εμπειρία τι να κάνω.doa θα δεχτεί το κατάστημα(σκρουτζ)?νομίζω doa είναι μόνο όταν η συσκευή δεν δουλεύει καθόλου..

 

Όντως το DOA είναι εγγύηση, και δεν αφορά μόνο το οπτικό μέρος. (Dead On Arrival) άλλο βέβαια που πολλοί "επαγγελματίες" το ερμηνεύουν κατά το δοκούν.

Για παράδειγμα, μετάνιωσα και πάρτε το πίσω. Αφορά σαφώς και συσκευές που έχουν ανοιχτεί και δοκιμαστεί, οπότε δεν είναι θέμα ανέπαφης συσκευασίας.

Είναι μία προσφορά (ας πούμε) των καταστημάτων να γίνεται μία γρήγορη αντικατάσταση προβληματικών συσκευών χωρίς να χρειαστεί να τρέχεις στην αντιπροσωπεία της συσκευής.

Προσφέρεται μέσα σε μερικές μέρες από την αγορά γιατί αν περάσουν οι μερικές μέρες υπεύθυνη μετά είναι η αντιπροσωπεία. Δηλαδή πλασάρεται σαν έξτρα βοήθεια των καταστημάτων.

Αλλά δεν ξέρω αν είναι υποχρεωμένοι από τον νόμο να την προσφέρουν, και αν υπάρχει νόμος που ορίζει τον κανόνα λειτουργίας του DOA.

 

Πάντως είσαι πολύ άτυχος φίλε μου ,,,

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταληγουμε στο συμπερασμα οτι ακομα και παρτιδες 510 εχουν προβληματα(μπορει να ειναι λιγοτερα αλλα εξακολουθουν να υπαρχουν)...Κριμα γιατι για εμενα αυτος ηταν ο λογος που διστασα να το αγορασω ξανα ειδικα καινουργιο...Οσο για το DOA δεν χανεις κατι να το γυρισεις πισω ειδικα απο τη στιγμη που εμφανιζει το θεμα με τις κιτρινιλες....
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταληγουμε στο συμπερασμα οτι ακομα και παρτιδες 510 εχουν προβληματα(μπορει να ειναι λιγοτερα αλλα εξακολουθουν να υπαρχουν)....

 

Ακριβώς έτσι. Το είχα πει άλλωστε αρκετές φορές πολλές σελίδες πριν....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα χρόνια να χαρώ τόσο πολύ με καινούριο gadget.

Στη τιμή που το πήρα το κινητό απλά δεν υπάρχει. Είναι κλοπή. Και όσοι το βλέπουν μένουν με το στόμα ανοιχτό.

Και μιλάμε για κατόχους iPhone 6s , xperia z5 τα πιο πρόσφατα παραδείγματα. Όταν δε άκουσαν και την τιμή μόνο που δεν έκλαψαν.

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα βγάλει πρόβλημα προς το παρον δηλώνω ερωτευμένος.

Link to comment
Share on other sites

Το "χτυπησα" και εγώ και θα το έχω μεθαύριο. Ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το τρέχον κινητό μου (J5) αλλά δεν χάνεται τέτοια ευκαιρία. Ποιο VFM δεν πρόκειται να ξαναγίνει...
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση, τα noise suppression και voice clarity ("μειωση θορυβου" και "διαυγεια φωνης" αντιστοιχα) ποσο καλα δουλευουν?
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση, τα noise suppression και voice clarity ("μειωση θορυβου" και "διαυγεια φωνης" αντιστοιχα) ποσο καλα δουλευουν?

 

Για τη μείωση θορύβου πρέπει να είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν, μου έχων πει διάφοροι ότι δεν ακούνε τίποτα ενώ είμαι έξω σε δρόμο/μάρκετ κα

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω από nok-shop, σειρά 510, άψογη εξυπηρέτηση. Κάτοχος εδώ και 10 μέρες, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πληροφοριακά απλώς, ψώνισα από ebay τις παρακάτω θήκες και είπα να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου , αφού είναι αρκετά φτηνές :

 

http://www.ebay.com/itm/kwmobile-TPU-SILICONE-CRYSTAL-CASE-FOR-LG-G-FLEX-2-SOFT-COVER-SILICON-MOBILE-/351587386266?var=&hash=item51dc3dc39a:m:m8e0ZCZnkNHc-LadSrmr7PA

 

Απλή, σιλικονούχα ,διάφανη. Τέλεια εφαρμογή και ταχύτατη αποστολή. Αυτή φοράω μόνιμα.

 

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Printed-Side-Flip-for-LG-G-Flex-2-Various-Colours-And-Designs-/172069509355?var=470918876177&hash=item28102458eb:m:mfZelEYRQk6Mp5VC7TtaAEQ

 

Πήρα και αυτή για να βρίσκεται. Είναι και αυτή κουρμπαριστή ,οπότε το κινητό εφαρμόζει καλά. Το κούμπωμα είναι μαγνητικό. Δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο ακριβή. Εντύπωση μου έκανε η συσκευασία του δέματος. Ο φάκελος πρέπει να κόστισε πιο πολύ από τη θήκη.

 

Οι αγορές έγιναν από Ευρώπη για να φτάσουν γρήγορα στα χέρια μου (μια βδομάδα το πολύ) με τη χρήση της κάρτας Revolut που μου έχει λύσει τα χέρια με τα capital controls.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160220/8d1c79250ea549902776f80beca5553e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160220/2afd97723b4f7891caa28f8f92d0f985.jpg

 

Εγώ έβαλα αυτό σήμερα και είναι πάρα πολύ καλό. Made in Japan παρακαλώ.

Από ένα μαγαζί στο Περιστέρι κοντά στον Άγιο Αντώνιο. Περισσότερα δεν θυμάμαι γιατί μένω στην άλλη άκρη της Αττικής.

Αν θέλετε λεπτομέρειες να ψάξω για την απόδειξη.

 

 

http://tforall.gr/index.php?route=product/product&product_id=3729&lang=en

Εδώ είναι το λινκ, κάντε του τηλεφωνάκι να δείτε άν έχει κι άλλα διαθέσιμα και άν όχι αν μπορεί να τα παραγγείλει. Λογικά υπάρχει Ελλάδα αυτό μιας αυτή την εταιρία την έχω δει νομίζω και στον Γερμανό.

 

http://www.nortonline.com.gr/nortonline/el/home.html

Κι εδώ είναι το λινκ της εταιρίας που το αντιπροσωπεύει. Δείτε κι εδώ γιατί το χρυσοπλήρωσα. Αλλά χαλάλι του γιατί είναι φοβερή η αίσθηση που αφήνει.

Τους πηρα 2 φορες τηλέφωνο στην tforall και δεν το σηκωνει ανθρωπος. Μηπως εκλεισε το μαγαζι;;

Edited by kost21
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ καλή η θήκη, την παράγγειλα και εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα σαν τρελός την αντίστοιχη τις nillkin που είναι τα μισά mm (0.6) σε πάχος,αλλά δυστυχώς δεν την βρήκα πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα σαν τρελός την αντίστοιχη τις nillkin που είναι τα μισά mm (0.6) σε πάχος,αλλά δυστυχώς δεν την βρήκα πουθενά.

Αυτη τη θηκη λες..? http://www.aliexpress.com/item/Nillkin-for-LG-G-Flex2-Case-Flexible-Ultra-Slim-0-6mm-Back-Cover-for-LG-G/32303475654.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή, απλά την βρίσκω μονο σε καφέ και γκρι όπου έψαξα.

Τώρα πάει,δεν λέει να αγοράσω πάλι παρόμοια.

Σκέφτομαι για καμια μαϊμού quick circle case

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...