Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εδω και λιγες μερες το κινητο μου κανει συνεχως επανεκκινησεις(boot loop).Διαπιστωσα οτι αυτο δεν γινεται οτι ειναι συνδεδεμενο στην πριζα(τοτε λειτουργει κανονικα),αλλα την στιγμη που το βγαζω απο την φορτιση ξεκιναει παλι τις επανεκκινησεις.Αξιζει να το στειλω στην εγγυηση η καλυτερα να αγορασω μια μπαταρια και να την αλλαξω?Το εχω 1 χρονο και εχει ληξει η εγγυηση της μπαταριας

 

Λογικά η μπαταρία είναι. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ.

Το αν αξίζει να το στείλεις στο επίσημο service να σου αλλάξουν την μπαταρία, εσύ θα το αποφασίσεις.

Αν το πας, θα πληρώσεις 23€ για την αλλαγή κτλ

Αν αγοράσεις μια μπαταρία από ebay η αλλού θα σου έρθει ~13€, θα χρειαστεί να κάνεις μόνος σου την όλη διαδικασία με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό κι επίσης πιθανό να χάσεις την υπόλοιπη εγγύηση συνολικά για τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ίσως είναι μόνο η μπαταρία αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι.

 

Αν θέλεις να διατηρήσεις την εγγύηση της συσκευής σου και για τον επόμενο χρόνο, καλύτερα να επισκεφτείς το επίσημο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις σε ήδη χρήστες του κινητού. Θέλω να το πάρω στον πατέρα μου για να διαβάζει καμία είδηση και να βλέπει κάνα βίντεο. Θα έχει πρόβλημα με την ορατότητα? Σε κανονικές συνθήκες εννοώ όχι στον ήλιο η στο σκοτάδι. Επίσης αν υπάρχει tempered glass που να κάθεται καλά λόγω κυρτοτητας καθώς και νήμα για Quick circle θήκη από ebay αν είναι δυνατόν. Σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικές συνθήκες φωτισμού η οθόνη είναι απολαυστική. Μπορείς να δεις/διαβάσεις οτιδήποτε ανετότατα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα τιμή της original quick circle και θέλουν για μεταφορικά απο Αμερική 25€ μεταφορικά...Μήπως έχει κάποιος καμία κόκκινη 2η που δεν την θέλει???

Απο Amazon απο Αμερική βρήκα με 20 σύνολο....Ξέρει κανείς εαν έχει τελωνείο???????

Ειναι αυτή.....https://www.amazon.com/Electronics-Quick-Circle-Folio-LG/dp/B00SMMILUO

Λογικά δεν θα έχει τελωνείο!

 

έχω γράψει πολλές φορές τα ίδια πράματα σε προηγούμενες σελίδες παιδιά ...

 

δείτε εδώ--> https://www.amazon.com/Electronics-Quick-Circle-Folio-LG/dp/B00SMMILUO?ref_=nav_signin&th=1

Price: $6.39 + $13.16 Shipping & Import Fees Deposit to Greece In Stock.

δλδ ένα σύνολο γύρω στα 20$ ,,, και έρχεται βουρ Ελλάδα χωρίς τελωνείο κλπ κλπ ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ κ μερικές μέρες η κάμερα δεν λειτουργεί. μόλις την ανοίγω μου λέει unfortunally camera has stopped. δοκίμασα με άλλο camera app αλλά τα ίδια σήμερα το έκανα και hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει. τι προτείνετε??
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φταίει η κάμερα. Είναι η κεντρική πλακέτα. Το διάβασα και σε φόρουμ του εξωτερικού, είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Είσαι εντός εγγύησης; Είχα το ίδιο πρόβλημα. Το έστειλα πίσω, απαίτησα αντικατάσταση μιας που ήταν τρίτη φορά που παρουσίασε η συσκευή βλάβη και μου έδωσαν πιστωτικό. Πότε το αγόρασες και από πού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ κ μερικές μέρες η κάμερα δεν λειτουργεί. μόλις την ανοίγω μου λέει unfortunally camera has stopped. δοκίμασα με άλλο camera app αλλά τα ίδια σήμερα το έκανα και hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει. τι προτείνετε??

Δυστυχώς δεν φταίει η κάμερα. Είναι η κεντρική πλακέτα. Το διάβασα και σε φόρουμ του εξωτερικού, είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Είσαι εντός εγγύησης; Είχα το ίδιο πρόβλημα. Το έστειλα πίσω, απαίτησα αντικατάσταση μιας που ήταν τρίτη φορά που παρουσίασε η συσκευή βλάβη και μου έδωσαν πιστωτικό. Πότε το αγόρασες και από πού;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φταίει η κάμερα. Είναι η κεντρική πλακέτα. Το διάβασα και σε φόρουμ του εξωτερικού, είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Είσαι εντός εγγύησης; Είχα το ίδιο πρόβλημα. Το έστειλα πίσω, απαίτησα αντικατάσταση μιας που ήταν τρίτη φορά που παρουσίασε η συσκευή βλάβη και μου έδωσαν πιστωτικό. Πότε το αγόρασες και από πού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν φταίει η κάμερα. Είναι η κεντρική πλακέτα. Το διάβασα και σε φόρουμ του εξωτερικού, είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Είσαι εντός εγγύησης; Είχα το ίδιο πρόβλημα. Το έστειλα πίσω, απαίτησα αντικατάσταση μιας που ήταν τρίτη φορά που παρουσίασε η συσκευή βλάβη και μου έδωσαν πιστωτικό. Πότε το αγόρασες και από πού;

το υποψιάστηκα οτι είναι πρόβλημα στο hardware.το έχω ακριβώς 13 μήνες από σκρουτζομαγαζο είναι γερμανικό παρτίδα 510. λοιπόν τώρα τι κάνω?έχω διετή εγγύηση καταρχήν?μένω Λάρισα παίζει να έχει service η lg εδώ?

Link to comment
Share on other sites

έχω γράψει πολλές φορές τα ίδια πράματα σε προηγούμενες σελίδες παιδιά ...

 

δείτε εδώ--> https://www.amazon.com/Electronics-Quick-Circle-Folio-LG/dp/B00SMMILUO?ref_=nav_signin&th=1

Price: $6.39 + $13.16 Shipping & Import Fees Deposit to Greece In Stock.

δλδ ένα σύνολο γύρω στα 20$ ,,, και έρχεται βουρ Ελλάδα χωρίς τελωνείο κλπ κλπ ...

 

Από κάποια σχόλια που διάβασα έχω την εντύπωση ότι δεν είναι η original. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά κι εμένα μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή της χωρίς τα έξοδα αποστολής. Ίσως επειδή είναι retail, δεν ξέρω...

 

Γενικά έχω διαβάσει πολλά σχόλια με προβλήματα για το κινητό και αναρωτιέμαι...το έχει κανείς πάνω από χρόνο χωρίς να του παρουσίασε κάτι; Πιστεύω οι τελευταίες παρτίδες να μη μας βγάλουν κουσούρια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 15 μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

το υποψιάστηκα οτι είναι πρόβλημα στο hardware.το έχω ακριβώς 13 μήνες από σκρουτζομαγαζο είναι γερμανικό παρτίδα 510. λοιπόν τώρα τι κάνω?έχω διετή εγγύηση καταρχήν?μένω Λάρισα παίζει να έχει service η lg εδώ?

 

Νομίζω ότι καλύπτεται κανονικά από διετή εγγύηση. Αντιπροσωπία θα το στείλεις Αθήνα με έξοδα της LG. Στείλε μου inbox αν θες να σου πω λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 15 μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θετικό αυτό. Το χρησιμοποιείς όμως σαν κύρια συσκευή; Ποιά παρτίδα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Σαν κύρια συσκευή και με έντονη χρήση το χρησιμοποιώ από τον Νοέμβριο του 2015 μέχρι και πριν ενάμιση μήνα. Τώρα το χρησιμοποιώ περίπου τρεις μέρες την εβδομάδα. Παρτίδα 510.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Από κάποια σχόλια που διάβασα έχω την εντύπωση ότι δεν είναι η original. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά κι εμένα μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή της χωρίς τα έξοδα αποστολής. Ίσως επειδή είναι retail, δεν ξέρω...

 

Γενικά έχω διαβάσει πολλά σχόλια με προβλήματα για το κινητό και αναρωτιέμαι...το έχει κανείς πάνω από χρόνο χωρίς να του παρουσίασε κάτι; Πιστεύω οι τελευταίες παρτίδες να μη μας βγάλουν κουσούρια!

Φίλε μου εσύ έχεις την εντύπωση . άσε όμως να κρίνω εγώ που την έχω . και βέβαια είναι γνησιοτατη κ πολύ ποιοτική . φθηνή είναι γιατί το φλεξ2 παλιοσε πλεον

 

sent from my LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Απλά με λίγο ψάξιμο είδα ότι οι περισσότερες original quick circle κοστίζουν γύρω στο 20ρικο χωρίς έξοδα αποστολής και για πιο παλιά μοντέλα όπως το G3, G4 κλπ. Ακόμα και για πιο φθηνά μοντέλα όπως το Magna (που είναι παλιό και αυτό) δεν βρίσκεις κάτω από 10ρικο στο σκρουτζ. Δεν επιμένω πάντως και μακάρι να έχεις δίκιο...
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια τιμή σου λέω και εγώ 20$ ,,, αυτή που βρήκες έχει ενσωματωμένα τα έξοδα αποστολής και ο πωλητής την χαρακτηρίζει "χωρίς έξοδα" ... Παραμύθι δλδ
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πως μπαίνω στο recovery mode με τα πλήκτρα για να κάνω wipe cache; Δεν είναι κρατώντας power + vol down; Το δοκίμασα αλλά δεν πέτυχε. Σε android 6.0.1.

 

Μη μου πείτε ότι χρειάζεται root για να το κάνω αυτό. Σε προηγούμενα Moto G & HTC που είχα γινόταν κανονικά χωρίς root.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό αλλά μου δίνει μόνο αυτή την επιλογή...

lg_g_pad_iii_80.jpg

 

Πως μπορώ να μπω σε αυτό το μενού;

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μπορείς μόνο με root/custom rom. Αυτό το συμπέρασμα έβγαλα με λίγο ψάξιμο. Απογοήτευση. Άρα η LG μας δίνει μόνο την επιλογή για erase και μας προτρέπει να «πειράξουμε» τη συσκευή για κάτι που είναι αυτονόητο σε άλλες εταιρίες (Lenovo/Moto, HTC κλπ.)

Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει custom rom, αφού δεν ξεκλειδώνει ο bootloader, οπότε η LG σε προτρέπει απλά να αφήσεις το κινητό ως έχει, μεταξύ μας ;)

Τώρα αν θέλεις να κάνεις απλά wipe cache όπως λες, γίνεται και από το interface του κινητού κανονικά, χωρίς κάποιο πείραγμα.

Σε lollipop που είμαι εγώ σίγουρα, δεν ξέρω για MM αν έχεις, αλλά υποθέτω δεν θα το αφαιρέσανε εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ναι διαγραφή προσωρινής μνήμης το λέει στον αποθηκευτικό χώρο. Σε προηγούμενες συσκευές είχα μάθει να το κάνω με τον «δύσκολο» τρόπο! :p Κακό πράγμα η συνήθεια!!

 

Το ξεκλείδωμα OEM σε τι εξυπηρετεί;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...