Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 1 μερα το κινητο μου εμφανισε το εξης προβλημα

 

Δεν το αναγνωριζει το PC ουτε και μπορει να συνδεθει μεσω καλωδιου USB καθολου..

 

Καθε φορα που το συνδεω δεν εχω καμια ενδειξη οτι το βλεπει το PC. Οταν ειναι εντελως φορτισμενο το κινητο, μου βγαζει μονο ενα μηνυμα πληρως φορτισμενης μπαταριας..

 

Δοκιμασα σε 3 PC και με πολλα διαφορετικα καλωδια....κανοντας και παμπολλες επανεκινησεις

 

Εν τελει για αγνωστο λογο δεν μπορει πια να συνδεθει το κινητο μεσω USB ( με wifi συνδεεται κανονικα)

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δλδ παλιά το αναγνώριζε ?

 

Όταν το συνδέεις την USB με το PC το τηλ βγάζει ένα μήνυμα και ζητάει να πατήσεις το "ΑΠΟΔΟΧΗ" (αλλιώς δεν συνδέεται)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι drivers του usb εγκατεστημένοι στο pc; Αν το ρυθμίζεις για αποθηκευτικό χώρο στο κινητό και παρόλα αυτά δεν το βλέπει δοκίμασε να απεγκαταστήσεις/επανεγκαταστήσεις τους drivers για αρχή. Από κει και πέρα ίσως χρειαστεί κι ένα hard reset για να στρώσει...
Link to comment
Share on other sites

Την quick circle που την βρίσκουμε?

 

δες εδώ-> https://www.amazon.com/Electronics-Quick-Circle-Folio-LG/dp/B00SMMILWC?ref_=nav_signin&th=1

και είναι In Stock.;)

 

έχει πέσει τόσο η τιμή που σκέφτομαι να πάρω άλλη μια για ,,,,, ρεζέρβα

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο είναι πολύ ωραίο πάντως θα ήθελα να το είχα με τα 32GB που χρειάζονται τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό χρήσης μπορώ να πω ότι δεν έχω μετανιώσει για τα 300 ευρώ που έδωσα. Βέβαια η φωτεινότητα της οθόνης (ελάχιστο-μέγιστο) είναι το πιο αδύναμο σημείο της συσκευής. Τη μέρα έξω δεν βλέπεις και το βράδυ σε στραβώνει. Ούτε κινητά των 100 ευρώ έχουν τέτοια συμπεριφορά. Από την άλλη η εμπειρία χρήσης είναι καλή, η κεντρική κάμερα ικανοποιητική, η μπροστά απογοητευτική (και σε χρώματα και σε ανάλυση). Η μπαταρία μέτρια κατά τη γνώμη μου. Μία μέρα οριακά. Η οθόνη υπέροχα χρώματα, αλλά λόγω grain effect η ανάλυση χάνει. Θήκη έχω την γνήσια quick circle, δεν την πολυχρησιμοποιώ αν και είναι όμορφη. Συνήθως έχω ένα back case της nillkin μαύρο, πανέμορφο. Έχω βάλει 2 φορές tempered glass της nillkin αλλά και τις 2 μου έσπασε χωρίς να μου πέσει το κινητό. Βαρέθηκα και το άφησα έτσι. Γενικά πανέμορφο και όλοι το σχολιάζουνε, δεν περνά απαρατήρητο.

 

Εχει και άλλες. Εγώ έβαλα αυτήν οπότε στο κρεβάτι το βράδι κατευάζω φωτεινότητα και διαβάζω άνετα

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.richardsolano.filter

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε το flex 2 της mother μια μωβ γραμμή και μετά κατι πράσινες και πάπαλα.... τι φάση? το κλαίμε? Δεν το έχω δει απο κοντά να δω τι γίνεται.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που δεν είμαι λάτρης των quick cirlce και γενικά των θηκών που "ενσωματώνονται" με το κινητό πήρα αυτήν σε μαύρο

https://www.pdair.com/lg-g-flex-2-leather-sleeve-pouch-case

 

Είναι τέλεια, είναι πολύ ποιοτική και το δείχνει κιόλας.

Την βρήκα από ebay στα 22 ευρώ όλα μαζί.

Για όποιον θέλει, προσοχή έχει 2 εκδόσεις. Η μια έχει και belt clip. Εγώ προτίμησα την σκέτη.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε το flex 2 της mother μια μωβ γραμμή και μετά κατι πράσινες και πάπαλα.... τι φάση? το κλαίμε? Δεν το έχω δει απο κοντά να δω τι γίνεται.

Δεν ανοίγει καθόλου; Προφανώς θα χρειαστεί service.

 

Σχετικά με την θήκη, είναι αλήθεια ότι η quick circle δεν προστατεύει το κινητό παρά μόνο την οθόνη εν μέρει (αν πέσει κάτω μπορεί να ανοίξει και να χτυπηθεί η οθόνη) και είναι πιο πολύ για «εφέ». Από τη στιγμή όμως που δεν υπάρχει πια το glance screen με το οποίο κυκλοφόρησε η συσκευή, είναι βολικό να βλέπεις τις ειδοποιήσεις από το παραθυράκι χωρίς να ανοίγει όλη η οθόνη. Βασικά και εγώ δεν βλέπω κάποια άλλη χρησιμότητα, αλλά δεν παύει να είναι μια όμορφη προσθήκη στο κινητό. Παλιότερα ήταν κανονική θήκη (την είχα στο L90) και δεν έβγαινε το πίσω καπάκι για να μπει...ίσως ήταν καλύτερα έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει καθόλου; Προφανώς θα χρειαστεί service.

 

Σχετικά με την θήκη, είναι αλήθεια ότι η quick circle δεν προστατεύει το κινητό παρά μόνο την οθόνη εν μέρει (αν πέσει κάτω μπορεί να ανοίξει και να χτυπηθεί η οθόνη) και είναι πιο πολύ για «εφέ». Από τη στιγμή όμως που δεν υπάρχει πια το glance screen με το οποίο κυκλοφόρησε η συσκευή, είναι βολικό να βλέπεις τις ειδοποιήσεις από το παραθυράκι χωρίς να ανοίγει όλη η οθόνη. Βασικά και εγώ δεν βλέπω κάποια άλλη χρησιμότητα, αλλά δεν παύει να είναι μια όμορφη προσθήκη στο κινητό. Παλιότερα ήταν κανονική θήκη (την είχα στο L90) και δεν έβγαινε το πίσω καπάκι για να μπει...ίσως ήταν καλύτερα έτσι!

Άνοιξε μόνο του τελικά χωρίς Hard reset κτλ. Προειδοποίηση μου φαίνεται...

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα εχω ενα θεμα ..... η συσκευη οταν ειναι ανοιχτη και βαζω φορτιστη δεν ... σαν να μην υπαρχει αν την κλεισω και το βαλω ξανα ξεκιναει κανονικα φορτιση και κανει boot κανονικα και φορτιζει .. χωρις θεμα ... αν το συνδεσω στο laptop ομοιος ιδια συμπεριφορα και δεν την βλεπει το λαπτοπ ... και δεν ανταποκρινεται και σε samsung φορτηστη ..... δεν ξερω εχετε ακουσει τιποτα? μηπως να φλασαρω στοκ ρομ μηπως και η δηκια του τα επαιξε ? εκανα 2 gard reset αλλα τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 7 μήνες, όλα μια χαρά! Μια φορά μόνο έφαγε ένα σκαλωμα η οθόνη το καλοκαίρι μαλλον λογω θερμοκρασιας, άνοιγε-δεν άνοιγε, περιεργα χρώματα αλλα επανήλθε μονη της σε 5 λεπτα.

Εχω έκδοση 5.1.1 και απο την πρωτη στιγμη μου πεταξε αναβαθμιση η LG αλλα δεν την εχω κανει ακομα. Ειμαι της αποψης αφου δουλευει σωστα γιατι να την κανω; Μου την εμφανιζει συχνα και την ακυρωνω. Τι αναβαθμιση ειναι; Με πάει στην 6.0.1; Να την κανω ή να μείνω στην 5.1.1 που ολα οκ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις; Η τελευταια της 5.1.1 ειναι η v15c. Αυτην εχω και δεν μου βγαζει αλλη αναβαθμιση (για OTA μιλαμε παντα).
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα κράτησα την 5.1.1 μολις πήρα το κινητό. Αφορμή για να κάνω αναβάθμιση την επόμενη κιόλας μέρα ήταν ένα σκάλωμά που έφαγε (κάτι σαν παρατεταμένο lag) όταν ξύπνησα το πρωί και πήγα να το ξεκλειδώσω όπου για μερικά δευτερόλεπτα είχε παγώσει η οθόνη. Έκτοτε με την 6.0.1 το παραμικρό! Δεν βρίσκω λόγο για να μην την κάνει κάποιος... Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ κάτοχος Lg g3 το εχώ στα δυο χρόνια αλλα σκέφτομαι να το αλλάξω πλέων. Μέσα στη βδομάδα θα το δώσω και ψαχνοντας για ένα κινητό μέχρι 220 ευρώ ενω είχα καταλήξεί στο huawei p9 lite σήμερα βρήκα και το lg g flex 2 στο 200 ευρώ και επειδή εδω είναι forum για το lg g flex 2 δεν θα σας ρωτησω αμα αξιζει σε σχέση με το huawei p9 lite αλλα θα σας θέσω καποια ερωτήματα ώστε να αποφασίσω αν αξίζουν τα 200 ευρω να τα δώσω για μια συσκευή του 2015 και επειδη εδω εχει πολλες σελιδες μα παρα πολλες δεν εχω το χρονο να τις διαβασω ολες. Η πρωτη ερωτηση ειναι σχετικα με τον snapdragon 810 γιατι αν δεν κανω λαθος και το lg g3 αυτων χρησιμοποιηει. Στο θεμα της υπερθερμανσης ισχυει. Το κινητο το χρησιμοποιω για τα βασικα και απο παιχνιδια παιζω μονο clash of clanς. αλλα κανω απλετη χρηση του gps. H μπαταρια του ετσι οπως το διαβασα οτι προλαβα εδω μεσα στο forum με μια μετρια χρηση και λιγο προς τα πανω βγαζει 1 μερα...? Γενικα είχε κανεις προβλημα με το κινητο του οπως bootloater οπως το g4 η με την οθονη. Γενικα αξιζει για τα 200 ευρω η να κοιταξω κατι διαφορετικο σε 2016 μοντελα μεχρι 30 ευρω παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ κάτοχος Lg g3 το εχώ στα δυο χρόνια αλλα σκέφτομαι να το αλλάξω πλέων. Μέσα στη βδομάδα θα το δώσω και ψαχνοντας για ένα κινητό μέχρι 220 ευρώ ενω είχα καταλήξεί στο huawei p9 lite σήμερα βρήκα και το lg g flex 2 στο 200 ευρώ και επειδή εδω είναι forum για το lg g flex 2 δεν θα σας ρωτησω αμα αξιζει σε σχέση με το huawei p9 lite αλλα θα σας θέσω καποια ερωτήματα ώστε να αποφασίσω αν αξίζουν τα 200 ευρω να τα δώσω για μια συσκευή του 2015 και επειδη εδω εχει πολλες σελιδες μα παρα πολλες δεν εχω το χρονο να τις διαβασω ολες. Η πρωτη ερωτηση ειναι σχετικα με τον snapdragon 810 γιατι αν δεν κανω λαθος και το lg g3 αυτων χρησιμοποιηει. Στο θεμα της υπερθερμανσης ισχυει. Το κινητο το χρησιμοποιω για τα βασικα και απο παιχνιδια παιζω μονο clash of clanς. αλλα κανω απλετη χρηση του gps. H μπαταρια του ετσι οπως το διαβασα οτι προλαβα εδω μεσα στο forum με μια μετρια χρηση και λιγο προς τα πανω βγαζει 1 μερα...? Γενικα είχε κανεις προβλημα με το κινητο του οπως bootloater οπως το g4 η με την οθονη. Γενικα αξιζει για τα 200 ευρω η να κοιταξω κατι διαφορετικο σε 2016 μοντελα μεχρι 30 ευρω παραπανω.

Για μένα αν και είμαστε off topic το κινητό ναι μεν αξίζει αλλά όπως ακριβώς το είπες υπάρχουν νεότερα μοντέλα. Εγώ προσωπικά θα κοίταζα προς Α5 2016 το οποίο είναι εξαιρετικό. Το flex 2 είναι πολύ καλό τηλέφωνο αλλά δεν θα δεις τρελή διαφορά σε σχέση με το g3 που έχεις μια και είναι αρκετά πανομοιότυπα και σε ui καθώς έπισης και σε κάμερες,οθόνες κτλ. Το flex 2 υπερτερεί σε επεξεργαστή.

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 7 μήνες, όλα μια χαρά! Μια φορά μόνο έφαγε ένα σκαλωμα η οθόνη το καλοκαίρι μαλλον λογω θερμοκρασιας, άνοιγε-δεν άνοιγε, περιεργα χρώματα αλλα επανήλθε μονη της σε 5 λεπτα.

Εχω έκδοση 5.1.1 και απο την πρωτη στιγμη μου πεταξε αναβαθμιση η LG αλλα δεν την εχω κανει ακομα. Ειμαι της αποψης αφου δουλευει σωστα γιατι να την κανω; Μου την εμφανιζει συχνα και την ακυρωνω. Τι αναβαθμιση ειναι; Με πάει στην 6.0.1; Να την κανω ή να μείνω στην 5.1.1 που ολα οκ;

 

Να την κάνεις, Το κντ αλλάζει άρδην !

Άλλο menu, μικρότερες θερμοκρασίες, λιγότερα "προβλήματα" (αν και εγώ δεν είχα ποτέ) και πολλά άλλα ...

Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο απο πριν.

Αυτή είναι η (φτωχή) γνώμη μου ... τα παιδιά εδώ σίγουρα ξέρουν περισσότερα

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν και είμαστε off topic το κινητό ναι μεν αξίζει αλλά όπως ακριβώς το είπες υπάρχουν νεότερα μοντέλα. Εγώ προσωπικά θα κοίταζα προς Α5 2016 το οποίο είναι εξαιρετικό. Το flex 2 είναι πολύ καλό τηλέφωνο αλλά δεν θα δεις τρελή διαφορά σε σχέση με το g3 που έχεις μια και είναι αρκετά πανομοιότυπα και σε ui καθώς έπισης και σε κάμερες,οθόνες κτλ. Το flex 2 υπερτερεί σε επεξεργαστή.

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Το α5 16 εχει μικροτερη οθονη, απουσια 4κ video, γυροσκοπικου και αισθητηρα υπερυθρων σε σχεση με το g3 που εχει ηδη. Καλυτερα να μεινει στο g3 παρα να παει σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που θέλει να αλλάξει το G3 αλλά και για όσους σκέφτονται να πάρουν το flex, έχω να πω τα εξής. Μην σκέφτεστε αν το κινητό που θέλετε είναι του '15 ή του '14 κλπ. Δείτε τις σας προσφέρει και αν σας καλύπτει. Αν τότε ήταν high-end, τώρα είναι ένα αξιοπρεπέστατο mid-range πολύ πιο πλήρες από άλλα κινητά αυτής της κατηγορίας. Επίσης έχει το 6.0.1 που φοράνε τα τωρινά mid-range τα οποία είναι αμφίβολο αν θα πάρουν 7. Έχει ξεπεράσει τα προβλήματα που είχαν οι πρώτες παρτίδες και δουλεύει μια χαρά. Πάντως δεν υπάρχει και τεράστια διαφορά από το G3. Ίσως το flex να είναι πιο γρήγορο λόγω δυνατότερου επεξεργαστή. Και η οθόνη που το ένα έχει lcd και το άλλο oled (η διαφορά στην ανάλυση είναι αμελητέα για εμένα)

Γενικά μιλάμε για ένα πλήρες smartphone που σε αυτά τα χρήματα πλέον θεωρώ πως είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) mid-range που κυκλοφορεί.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

ΓΙα αυτο το λογο δεν εβαλα συγκριση με αλλα κινητα για να μην βγω off topic. Τωρα με το lg g3 ειμαι υπερευχαριστημενος για τα λεφτα που το πηρα αν εξαιρεσεις τη μπαταρια που τελειωνει γρηγορα που μαλλον οφειλετε στα specs του κινητου. Τωρα δεν με νοιαζει αν ειναι του 2014 η 2013 η 2015. Σιγουρα το flex 2 βαση των specs σε σχεση με αλλα κινητα για τα λεφτα που το δινουν τωρα ειναι το κινητο. Για παραδειγμα η χρηση μου ειναι η βασικη αλλα κανω πολλυ χρηση του gps. Τα 3000mah που εχει με μια φυσιολογικη και λιγο πιο πανω βγαζει τη μερα η ειναι στα ορια του g3. Αλλα αμα κρινω και απο και αυτα που μου ειπατε πιο πανω το αξιζει στα 200 ευρω σε σχεση με αλλα κινητα που κοστιζουν το ιδιο. ΑΛλα γενικα αν εξαιρεσουμε τα προβληματα του λογισμικου παρουσιαζει καποια προβληματα με το hardware οπως bootloader η με την οθονη του. Θέλω να αντέξει κανα δυο χρόνια χωρις να εχω θεματα. Και οπως ειπα σιγουρα τα λετε εδω μεσα αλλα οι σελιδες ειναι πολλες.....παρα πολλες για να τις διαβασω.
Link to comment
Share on other sites

ΓΙα αυτο το λογο δεν εβαλα συγκριση με αλλα κινητα για να μην βγω off topic. Τωρα με το lg g3 ειμαι υπερευχαριστημενος για τα λεφτα που το πηρα αν εξαιρεσεις τη μπαταρια που τελειωνει γρηγορα που μαλλον οφειλετε στα specs του κινητου. Τωρα δεν με νοιαζει αν ειναι του 2014 η 2013 η 2015. Σιγουρα το flex 2 βαση των specs σε σχεση με αλλα κινητα για τα λεφτα που το δινουν τωρα ειναι το κινητο. Για παραδειγμα η χρηση μου ειναι η βασικη αλλα κανω πολλυ χρηση του gps. Τα 3000mah που εχει με μια φυσιολογικη και λιγο πιο πανω βγαζει τη μερα η ειναι στα ορια του g3. Αλλα αμα κρινω και απο και αυτα που μου ειπατε πιο πανω το αξιζει στα 200 ευρω σε σχεση με αλλα κινητα που κοστιζουν το ιδιο. ΑΛλα γενικα αν εξαιρεσουμε τα προβληματα του λογισμικου παρουσιαζει καποια προβληματα με το hardware οπως bootloader η με την οθονη του. Θέλω να αντέξει κανα δυο χρόνια χωρις να εχω θεματα. Και οπως ειπα σιγουρα τα λετε εδω μεσα αλλα οι σελιδες ειναι πολλες.....παρα πολλες για να τις διαβασω.

Προφανώς με το bootloader εννοείς bootloop. Συνεχόμενες επανεκκινήσεις δηλαδή. Υπήρχε στις πρώτες παρτίδες αυτό το πρόβλημα αλλά διορθώθηκε. Ήταν καθαρά θέμα hardware και όχι software. Το android 6.0.1 τρέχει μια χαρά και δεν υπάρχει το παραμικρό κόλλημα.

 

Το gps λογικά θα δουλεύει όπως και στο G3. Είναι μια λειτουργία που τρώει μπαταρία γενικά, όπως και τα δεδομένα όταν σερφάρεις με 4G. Με λογική χρήση όμως θα σου βγάλει τη μέρα. Εμένα μου βγάζει ένα διήμερο συνήθως.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει και με το παραπάνω. Δεν υπάρχει κάτι που να του λείπει. (Τουλάχιστον εγώ δεν βρίσκω κάτι...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...