Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από το μεσημέρι! :D 5.1.1 προς το παρόν αλλά με βλέπω για 6.0.1 μέσω PC (ΟΤΑ δεν μου έβγαλε τίποτα)

Πιστεύω να αξίζει τον κόπο γιατί και με την lollipop τρέχει μια χαρά προς το παρόν...και το ζόρισα πολύ όλη μέρα (ήδη μπήκε 2η φορά για φόρτιση!!)

Η οθόνη σε φουλ φωτεινότητα είναι το κάτι άλλο!!! (Και ας φαίνονται οι ατέλειές της στο 0%)

Επίσης είχα ενδοιασμούς για το μέγεθος και τις 5.5" (έχω μικρό χέρι) αλλά είναι ό,τι πιο βολικό έχω πιάσει σε smartphone και πραγματικά ενθουσιάστηκα με την χρηστικότητα της καμπύλης :happy:

Μακάρι να μη μου βγάλει κάτι στραβό μπας και αξιωθώ επιτέλους να κρατήσω μια συσκευή για κάνα χρόνο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι πολυ καλη και η μπαταρια αξιοπρεπης αλλααα με αυτην την οθονη δε θα το αφηνεις σε ησυχια οποτε θα σου φταιει η μπαταρια :).

Να προσεξεις να ειναι σειρα απο 601 και πανω.

 

Γιατι 601 και πανω εγω εχω 511 και δεν εχω καποιο προβλημα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από το μεσημέρι! :D 5.1.1 προς το παρόν αλλά με βλέπω για 6.0.1 μέσω PC (ΟΤΑ δεν μου έβγαλε τίποτα)

Πιστεύω να αξίζει τον κόπο γιατί και με την lollipop τρέχει μια χαρά προς το παρόν...και το ζόρισα πολύ όλη μέρα (ήδη μπήκε 2η φορά για φόρτιση!!)

Η οθόνη σε φουλ φωτεινότητα είναι το κάτι άλλο!!! (Και ας φαίνονται οι ατέλειές της στο 0%)

Επίσης είχα ενδοιασμούς για το μέγεθος και τις 5.5" (έχω μικρό χέρι) αλλά είναι ό,τι πιο βολικό έχω πιάσει σε smartphone και πραγματικά ενθουσιάστηκα με την χρηστικότητα της καμπύλης :happy:

Μακάρι να μη μου βγάλει κάτι στραβό μπας και αξιωθώ επιτέλους να κρατήσω μια συσκευή για κάνα χρόνο... :lol:

Οχι αστο στη λολιποπ ανευ οτα μην κανεις αναβαθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι 601 και πανω εγω εχω 511 και δεν εχω καποιο προβλημα:confused:

 

Σωστα απο την 511 και επειτα δεν εχει ακουστει τιποτα αλλα το ειπα σαν περιθωριο ασφαλειας :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι αστο στη λολιποπ ανευ οτα μην κανεις αναβαθμιση

 

Γιατι να μην κανει αναβαθμιση μια χαρα ειναι η 6 και μαλλον θα παρει και την 7 ουτε αυτη να βαλει;:p

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το μεσημέρι (ε δεν άντεξα :p) και σέταρα τα πάντα από την αρχή. Μια χαρά πάει, ίσως και καλύτερα από πριν! Περισσότερες εντυπώσεις προσεχώς.

Για nougat νομίζω δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημο αλλά ποτέ δεν ξέρεις... :rolleyes:

 

Έχω την εξής απορία... αυτή η ζελατίνα στο καπάκι είναι η επίστρωση του υποτιθέμενου "self healing" ; Μην πάω να τη βγάλω και κάνω καμια ζημιά! Αν και θα φορεθεί θήκη quick circle πάραυτα ;)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το μεσημέρι (ε δεν άντεξα :p) και σέταρα τα πάντα από την αρχή. Μια χαρά πάει, ίσως και καλύτερα από πριν! Περισσότερες εντυπώσεις προσεχώς.

Για nougat νομίζω δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημο αλλά ποτέ δεν ξέρεις... :rolleyes:

 

Έχω την εξής απορία... αυτή η ζελατίνα στο καπάκι είναι η επίστρωση του υποτιθέμενου "self healing" ; Μην πάω να τη βγάλω και κάνω καμια ζημιά! Αν και θα φορεθεί θήκη quick circle πάραυτα ;)

 

http://www.theandroidsoul.com/lg-g-flex-2-update/

 

Τωρα αν ειναι μουφα τι να πω ρε παιδια.Παντως και ετσι το κινητο πεταει:happy:

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το μεσημέρι (ε δεν άντεξα :p) και σέταρα τα πάντα από την αρχή. Μια χαρά πάει, ίσως και καλύτερα από πριν! Περισσότερες εντυπώσεις προσεχώς.

Για nougat νομίζω δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημο αλλά ποτέ δεν ξέρεις... :rolleyes:

 

Έχω την εξής απορία... αυτή η ζελατίνα στο καπάκι είναι η επίστρωση του υποτιθέμενου "self healing" ; Μην πάω να τη βγάλω και κάνω καμια ζημιά! Αν και θα φορεθεί θήκη quick circle πάραυτα ;)

 

Η επιστρωση ειναι. Μην κανεις την ιδια πατατα με εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία επίστρωση είναι. Καλύτερα να βάζανε ένα καπάκι ματ. Και της quick circle είναι γυαλιστερό...αλλά οφείλω να ομολογήσω πως είναι ό,τι πιο όμορφο έχω δει σε θήκη (αν και δεν είναι ακριβώς θήκη, παρά ένα καπάκι που κλείνει από μπροστά!)

 

Τελικά πρέπει να κάνουμε root για να έχουμε 1080p στα 60fps; Τα 4K είναι απίθανα αλλά πιάνουν πολλά MB δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Οχι αστο στη λολιποπ ανευ οτα μην κανεις αναβαθμιση

 

Γιατι να μην κανει αναβαθμιση μια χαρα ειναι η 6 και μαλλον θα παρει και την 7 ουτε αυτη να βαλει;:p

 

Επειδη ηταν καινουργιο να δει πρωτα πως δουλευει το κινητο και μετα να την κανει για να μπορει να εχει αποψη και γνωση στις διαφορετικες εκδοσεις.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλές απόψεις και τις περισσότερες σελίδες του θέματος. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα στην αρχή με τις κιτρινίλες και τα bootloop καθώς και κάποια lag που αναφέρθηκαν. Πιστεύω ότι η LG τα έχει διορθώσει όλα αυτά και δεν άφησε το μοντέλο στη μοίρα του. Το κινητό τα πάει εξαιρετικά με την 6.0.1 χωρίς το παραμικρό lag! Επίσης η μπαταρία σε αναμονή για 8 ώρες περίπου (κατά τη διάρκεια του ύπνου) παρέμεινε στο 100% :D
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλές απόψεις και τις περισσότερες σελίδες του θέματος. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα στην αρχή με τις κιτρινίλες και τα bootloop καθώς και κάποια lag που αναφέρθηκαν. Πιστεύω ότι η LG τα έχει διορθώσει όλα αυτά και δεν άφησε το μοντέλο στη μοίρα του. Το κινητό τα πάει εξαιρετικά με την 6.0.1 χωρίς το παραμικρό lag! Επίσης η μπαταρία σε αναμονή για 8 ώρες περίπου (κατά τη διάρκεια του ύπνου) παρέμεινε στο 100% :D

 

Nαι σε ολα αυτα που λες και αν στρωσεις την μπαταρια κραταει μια χαρα:)

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/l8ufq3mb51zh74l/20170119_144510.mp4?dl=0

Για οποιον ενδιαφερεται οριστε ενα δειγμα βιντεο 1080p@60fps@30mbps στο χερι@fordranger@2500turbodiesel :D.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτεινω αναπαραγωγη σε pc με wm player ή flex με bs player

Link to comment
Share on other sites

BS ή MX player καλύτερα; Θέλω κι εγώ 1080p@60fps!!! omnian εσύ έχεις κάνει customιές στη lollipop;;; Ποια rom φοράς;
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα. Ακόμα δεν έχω σκοπό να μπω σ΄αυτή τη διαδικασία. Προς το παρόν ψάχνω να πάρω μια microSD γρήγορη που να υποστηρίζει και 4K. Μάλλον 32ρα γιατί είναι κι ακριβούτσικες! Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη :) Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά το θεωρώ λίγο βλακεία να τραβάει 4k βίντεο και εμείς να το κάνουμε να τραβάει1080p 60fps.Στην τελική παίρνεις μια μεγάλη κάρτα και είσαι οκ.;) Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι πρέπει να «πειράξεις» το λογισμικό για να το κάνεις όταν άλλες συσκευές της κατηγορίας του το έχουν από μόνες τους σαν επιλογή.

Κατά τα άλλα εννοείται ότι ένα 4K είναι ανώτερο σε ποιότητα... που να το δεις όμως; Στην οθόνη του κινητού δεν έχει νόημα αλλά και η TV μου είναι 1080p.

Θέλω να πω ότι αν δεν έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό απλά θα αποθηκεύεις αρχεία που πιάνουν πολύ χώρο χωρίς λόγο αφού δεν θα μπορείς να τα ευχαριστηθείς στην ποιότητα που πρέπει!

Βέβαια για εμένα δεν ήταν και βασικό κριτήριο η βιντεοσκόπηση για την αγορά του κινητού ενώ κάποιοι άλλοι μπορεί να το θεωρούν σημαντικό. Όπως και να έχει θα χρειαστώ μια κάρτα που να υποστηρίζει και αυτά τα βίντεο γιατί ο χώρος της συσκευής είναι απαγορευτικός για 4K! Ήδη μου έχουν μείνει λιγότερα από 6GB και δεν έχω βάλει πάρα πολλές εφαρμογές.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι θεμα μεγεθους αρχειου. Αλλωστε εμενα τα βιντεο 1080p@60fps πιανουν χωρο οσο και τα δικα σας 4κ μιας και τα εχω κανει 30mbps bitrate. Τα 60fps κανουν την κινηση πιο ομαλη, ρεαλιστικη και κινηματογραφικη. Οι επαγγελματιες του χωρου τα λατρευουν. Μεγαλο φαουλ απο την lg που δεν παιζουν εξαρχης αλλα με πειραγμα. Φανταστειτε το εικονιδιο 60 fps προυπαρχει στην στοκ εφαρμογη καμερα που εχετε ολοι απλα απαιτει ξεκλειδωμα για να φανει. Πολυ κουτο αυτο και δεν ξερω γιατι το εχει κλειδωμενο η lg.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με κάποιο άλλο πρόγραμμα από το store για την κάμερα λειτουργούν και τα 60fps χωρίς πείραγμα; Λέω εγώ τώρα...

 

Πάντως αν τα 1080p@60fps έχουν το ίδιο μέγεθος με τα 4K τότε δε βρίσκω κάποιο λόγο να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Αρχικά θα πάρω μια καρτούλα που να τα υποστηρίζει όλα και βλέπουμε.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/l8ufq3mb51zh74l/20170119_144510.mp4?dl=0

Για οποιον ενδιαφερεται οριστε ενα δειγμα βιντεο 1080p@60fps@30mbps στο χερι@fordranger@2500turbodiesel :D.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτεινω αναπαραγωγη σε pc με wm player ή flex με bs player

 

Με ποιο πρόγραμμα. Το έχεις rootαρεις;rootαρει και την 6;

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να πάρω κινητό που να μου κρατάει η μπαταρία δύο μέρες! Με την ίδια χρήση και μικρότερη οθόνη άλλα κινητά μου έβγαζαν ίσα ίσα τη μέρα.

 

Το κακό με την οθόνη του είναι ότι σε τυφλώνει στο σκοτάδι και σε δυσκολεύει στον ήλιο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό χρήσης μπορώ να πω ότι δεν έχω μετανιώσει για τα 300 ευρώ που έδωσα. Βέβαια η φωτεινότητα της οθόνης (ελάχιστο-μέγιστο) είναι το πιο αδύναμο σημείο της συσκευής. Τη μέρα έξω δεν βλέπεις και το βράδυ σε στραβώνει. Ούτε κινητά των 100 ευρώ έχουν τέτοια συμπεριφορά. Από την άλλη η εμπειρία χρήσης είναι καλή, η κεντρική κάμερα ικανοποιητική, η μπροστά απογοητευτική (και σε χρώματα και σε ανάλυση). Η μπαταρία μέτρια κατά τη γνώμη μου. Μία μέρα οριακά. Η οθόνη υπέροχα χρώματα, αλλά λόγω grain effect η ανάλυση χάνει. Θήκη έχω την γνήσια quick circle, δεν την πολυχρησιμοποιώ αν και είναι όμορφη. Συνήθως έχω ένα back case της nillkin μαύρο, πανέμορφο. Έχω βάλει 2 φορές tempered glass της nillkin αλλά και τις 2 μου έσπασε χωρίς να μου πέσει το κινητό. Βαρέθηκα και το άφησα έτσι. Γενικά πανέμορφο και όλοι το σχολιάζουνε, δεν περνά απαρατήρητο.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη όντως είναι περίεργη φάση. Έβαλα εφαρμογή που ρίχνει τη φωτεινότητα για να μη με στραβώνει το βράδυ αλλά κάτω από τον ήλιο υπάρχει θέμα και σκέφτομαι τους καλοκαιρινούς μήνες που θα΄χει ζέστη ότι αν ρίχνει τη φωτεινότητα λόγω υπερθέρμανσης θα υπάρχει πρόβλημα!

 

Όσο αφορά τις κάμερες η πίσω είναι αξιοπρεπέστατη και το auto hdr πολύ χρήσιμο. Επίσης βγάζει και βραδυνές καλές με το διπλό led που είναι δυνατό. Η μπροστινή είναι ικανοποιητική σε καλό φωτισμό αλλά μέχρι εκεί. Όποιος θέλει σέλφι μάλλον θα πρέπει να διαλέξει άλλη συσκευή.

 

Tempered glass δεν του έβαλα αλλά χρησιμοποιώ την quick circle που είναι πολύ ωραία θήκη. Είχα δει από φίλο μου στο G3 αυτή τη θήκη και αμέσως τη λάτρεψα...μη σας πω ότι ήταν κι ένας από τους λόγους που διάλεξα το Flex τελικά (το πήρα πακέτο με τη θήκη!!!)

 

Είναι όντως πολύ όμορφο το άτιμο και παραβλέπεις τις ατέλειες της οθόνης. Δεν περίμενα κινητό 5,5 ιντσών να με βολέψει τόσο πολύ!

 

Υ.Γ. Μεγάλη υπόθεση η γρήγορη φόρτιση...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...