Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκε ήδη στο πρώτο post. ;)

 

Αν κρίνετε ότι υπάρχουν και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα για τη συγκεκριμένη συσκευή που αξίζει να ανεβούν εκεί... με ενημερώνετε.

Αύριο-μεθαύριο θα ανεβάσω και έναν οδηγό για εγκατάσταση του xposed για την συγκεκριμένη συσκευή. Θα ενημερώσω...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αύριο-μεθαύριο θα ανεβάσω και έναν οδηγό για εγκατάσταση του xposed για την συγκεκριμένη συσκευή. Θα ενημερώσω...

 

Οκ, αναμένουμε. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτός είναι ο οδηγός για να κάνουμε root το LG G FLEX 2 (H955 version15C).

Μπράβο man που καθησες και ασχολήθηκες. Πολύ αναλυτικός οδηγός

Edited by athanaso77

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν είναι στα σχέδιά μου να ρουτάρω το δικό μου, Ενα μεγάλο μπράβο στα παιδιά εδώ που ασχολούνται και μας προσφέρουν (με τις γνώσεις τους) λύσεις/αναλυτικούς οδηγούς κλπ !

Ευχαριστώ είναι πολύ λίγο :thanks:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκέφτομαι να το κάνω να μην το κάνω. Εντάξει υπάρχει επιστροφή όποτε...

Για unroot κάνεις τα ίδια και απλά αλλάζεις το image;

 

Αν μπείτε xda στο νήμα του LG GFLEX2 Android Development εχει έναν οδηγό με ποιες εφαρμογές μπορείς να απεγκαταστησεις.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

και μια χαζή ερώτηση πως μεταφέρω το img αρχείο στο εσωτερικό root της συσκευής μου?από το pc δεν το βλέπω και από την συσκευή δεν έχω root για να μεταφέρω αρχεία στο root της συσκευής μου.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκέφτομαι να το κάνω να μην το κάνω. Εντάξει υπάρχει επιστροφή όποτε...

Για unroot κάνεις τα ίδια και απλά αλλάζεις το image;

Ακριβώς. Κάνεις την ίδια διαδικασία απλά χρησιμοποιείς το image που δίνω.

Υπάρχει και εντολή για να κάνεις dump την δικιά σου image αλλά δίνω έτοιμη την ϊδια image

που δεν διαφέρει σε τπτ από την δικιά μας, γλυτώνεις την διαδικασία μ'αυτόν τον τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μια χαζή ερώτηση πως μεταφέρω το img αρχείο στο εσωτερικό root της συσκευής μου?από το pc δεν το βλέπω και από την συσκευή δεν έχω root για να μεταφέρω αρχεία στο root της συσκευής μου.

Οταν συνδέσεις το κινητό με usb καλώδιο, θα επιλέξεις το MTP Mode από το κινητό.

Αφού το κάνεις, θα σου εμφανίσει στον Η/Υ παράθυρο με τα περιεχόμενα του κινητού. Επιλέγεις τον "Εσωτερικό Αποθηκευτικό Χώρο" και το ρίχνεις εκεί. Αυτό είναι το root directory του κινητού σου και εκεί ρίχνεις το image.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπείτε xda στο νήμα του LG GFLEX2 Android Development εχει έναν οδηγό με ποιες εφαρμογές μπορείς να απεγκαταστησεις.

Για δώσε link, δεν το βρίσκω. Εχω απεγκαταστήσει κάποιες αλλά πάντα βοηθάει μιά δεύτερη ματιά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3178354

 

Αν και σκέφτομαι ότι αν το κάνω θα κάνω freeze με titanium, ώστε σε περίπτωση που χρειαστώ την εγγύηση να κάνω unfreeze, unroot και να είμαι κομπλέ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Οταν συνδέσεις το κινητό με usb καλώδιο, θα επιλέξεις το MTP Mode από το κινητό.

Αφού το κάνεις, θα σου εμφανίσει στον Η/Υ παράθυρο με τα περιεχόμενα του κινητού. Επιλέγεις τον "Εσωτερικό Αποθηκευτικό Χώρο" και το ρίχνεις εκεί. Αυτό είναι το root directory του κινητού σου και εκεί ρίχνεις το image.

 

1000 ευχαριστώ να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Όχι.κάνει λάθος η wind σκόπιμο κιόλας.κι εγώ κάρτα έχω κ το έχω πάθει.στείλε τους μήνυμα στο Facebook και θα το πάρεις πίσω

Σε ευχαριστώ. Τους έστειλα μηνυμα στο Facebook και είμαι πλέον σε αναμονη απο χθές.

(μου απάντησαν: "Προωθήσαμε το αίτημά σου στο αρμόδιο τμήμα και θα σε ενημερώσουμε το συντομότερο. Στη διάθεσή σου." ).

 

Το θέμα όμως είναι άλλο:

Παρότι ακολούθησα αυτό που προτείνεται εδώ, δηλαδή:

μπες στις ρυθμισεις δεδομενων κι αλλαξε το τελευταιο γραμμα απο το APN. κι οποτε θες να μπαινεις να βαζεις το σωστο! αλλιως καλεις καθε φορα το 1231 ζητας φραγη κι αρση των δεδομενων!

δηλαδή, στο flex2 δεν υπάρχει η δυνατότητα να τροποποιήσεις το default APN προφιλ (το 'WIND GR')

έφτιαξα ένα νεό APN προφιλ, με τίτλο TEST, βάζοντας APN value: 'test' και όλες τις αλλές τιμές, κενές, και το έκανα ενεργό.

Το αποτέλεσμα;; Σήμερα με χρέωσε άλλο 1 ευρώ, χωρις φυσικά να εχω ανοιξει τα data καθόλου...

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Τους έστειλα μηνυμα στο Facebook και είμαι πλέον σε αναμονη απο χθές.

(μου απάντησαν: "Προωθήσαμε το αίτημά σου στο αρμόδιο τμήμα και θα σε ενημερώσουμε το συντομότερο. Στη διάθεσή σου." ).

 

Το θέμα όμως είναι άλλο:

Παρότι ακολούθησα αυτό που προτείνεται εδώ, δηλαδή:

 

δηλαδή, στο flex2 δεν υπάρχει η δυνατότητα να τροποποιήσεις το default APN προφιλ (το 'WIND GR')

έφτιαξα ένα νεό APN προφιλ, με τίτλο TEST, βάζοντας APN value: 'test' και όλες τις αλλές τιμές, κενές, και το έκανα ενεργό.

Το αποτέλεσμα;; Σήμερα με χρέωσε άλλο 1 ευρώ, χωρις φυσικά να εχω ανοιξει τα data καθόλου...

 

Μήπως δέχεσαι χρεώσιμα SMS από κάποια υπηρεσία?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δέχεσαι χρεώσιμα SMS από κάποια υπηρεσία?

Όχι. Τα μονα SMS που έχω λάβει είναι αυτά της χρέωσης 1 ευρώ καθε μέρα.

 

Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι με το προηγούμενο κινητό μου, ZTE Blade III (πάντα στην wind με f2g),

δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα χρεωσης δεδομένων χωρίς λόγο.

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει η οθόνη από φωτεινότητα; Επισης αν μπορεί να δώσει κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή ως μέτρο σύγκρισης; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει η οθόνη από φωτεινότητα; Επισης αν μπορεί να δώσει κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή ως μέτρο σύγκρισης; Ευχαριστώ!

 

Η οθόνη γενικότερα στη συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι και το πιο δυνατό της σημείο. Αν διαβάσεις στο παρόν θέμα θα καταλάβεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει η οθόνη από φωτεινότητα; Επισης αν μπορεί να δώσει κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή ως μέτρο σύγκρισης; Ευχαριστώ!

Για τα δικά μου γούστα έχει πολύ δυνατή φωτεινότητα. Ειδικά στο ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει η οθόνη από φωτεινότητα; Επισης αν μπορεί να δώσει κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή ως μέτρο σύγκρισης; Ευχαριστώ!
εμενα παντως με ικανοποιει η οθονη στο 50% φωτεινοτητα που την εχω σε ολες τις συνθηκες.σαν του g3 περιπου μου φαινεται εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει η οθόνη από φωτεινότητα; Επισης αν μπορεί να δώσει κάποια σύγκριση με άλλη συσκευή ως μέτρο σύγκρισης; Ευχαριστώ!

 

Η φωτεινότητα του είναι πρόβλημα για μένα, δεν είναι επαρκής. Σε σχέση με το G2 που είχα είναι αισθητά πιο σκοτεινό ακόμα και στο 100 % της φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε όλες τις παρτίδες σχετικα χαμηλή η φωτεινότητα στο max ή είναι ανάλογα με τι συσκευή θα σου τύχη? Αυτή την στιγμή έχω galaxy s5 και είμαι ευχαριστημένος από την αποδοση της ποιότητας και της φωτεινότητας και φοβάμαι μην απογοητευτω..Σε όλα τα άλλα πιστεύω αξίζει την μετάβαση (εκτός μπαταρία να υποθέσω)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι σε όλες τις παρτίδες σχετικα χαμηλή η φωτεινότητα στο max ή είναι ανάλογα με τι συσκευή θα σου τύχη? Αυτή την στιγμή έχω galaxy s5 και είμαι ευχαριστημένος από την αποδοση της ποιότητας και της φωτεινότητας και φοβάμαι μην απογοητευτω..Σε όλα τα άλλα πιστεύω αξίζει την μετάβαση (εκτός μπαταρία να υποθέσω)

 

Το S5 έχει amoled, μάλλον θα απογοητευτείς...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλή συνέχεια και σε σένα φίλε ... με το καλό το νέο σου τηλέφωνο ... (ελπίζω να μην το μετανιώσεις)
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ την παρέα. Το πούλησα. Καλή συνέχεια σε όλους.

 

Καλή συνέχεια, δεν είσαι ο μόνος αφού μας την έκανε η κυρία Lg και μας ξέχασε :mad: Κρίμα για μια τόσο φοβερή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...