Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φταίει ότι είναι πολύ γρήγορη δεν παίζει

Έχω την ίδια σε 64αρα και από την πρώτη στιγμή δουλεύει απροβλημάτιστα

Τσέκαρε την κάρτα με κανα διαγνωστικό στο pc σου, δοκίμασε την και σε κάποιο άλλο κινητό αν έχεις ευχέρεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην με τρομαζεις, και εγω σημερα πηρα ακριβως την ιδια απο e-shop (32αρα). Μεχρι τωρα δουλευει ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγω εχω πολλα προβλήματα με την συγκεκριμένη κάρτα!!!!

Μαλλον παω για sandisk αλλα ποιο αργή U1

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Αγορα κ εγω λοιπον απο Smarties, σειρα 510. Μεχρι στιγμης, δεν εχω παρατηρησει τιποτα στην οθονη. Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν θελω να το αφηνω απο τα χερια μου :lol:

 

Καμια θηκη ρε παιδια θα βρουμε? Μονο πλατης ψαχνω, καμια thin 0,3 mm αλλα πολυ λιγα ομορφα πραγματα βλέπω.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική θήκη είναι ή Ringke slim. Ακριβούτσικη αλλά τρομερή ποιότητα

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00SVYPSA4/ref=mp_s_a_1_1?qid=1456518127&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=ringke+slim+flex+2&dpPl=1&dpID=51yhz5pRQhL&ref=plSrch

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αγορα κ εγω λοιπον απο Smarties, σειρα 510. Μεχρι στιγμης, δεν εχω παρατηρησει τιποτα στην οθονη. Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν θελω να το αφηνω απο τα χερια μου :lol:

 

Καμια θηκη ρε παιδια θα βρουμε? Μονο πλατης ψαχνω, καμια thin 0,3 mm αλλα πολυ λιγα ομορφα πραγματα βλέπω.

 

Γιατι απο Smarties συγκεκριμενα? Υπαρχει κάποιος λογος ή απλά αυτό ετυχε να επιλέξεις?

Εμένα οι λεπτες θήκες με "προβληματιζουν" λιγο στο τι θα γινει αν μου πεσει το κινητο κάτω(επειδη ειναι πολυ λεπτες)!!

Δες κι εδώ: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00SVYPSA4?refRID=X6YQC1K83R2FXFR1962Y&ref_=pd_ybh_a_1

κι εδώ: http://www.ebay.com/itm/351641821597?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=620625327042&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by giatrex
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου, από my24shop σειρά 510, Γερμανικό.

 

Του έριξα τα δικά μου από το Z Ultra που είχα εώς και πριν από λίγες ημέρες και (σχεδόν) όλα κομπλέ.

Τώρα κατάλαβα τι στον κόρακα είναι αυτές οι κιτρινίλες που γράφετε. Οκ, μπορώ να ζήσω μ'αυτές.

100% συνειδητοποιημένη αγορά, στα 225 ευρώ έχω την εντύπωση πως πρόκειται για ΤΟ vfm κινητό.

 

Πως θα το κάνω root, υπάρχει κάποιο link για την 5.1.1?

 

Ευχαριστώ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο Smarties συγκεκριμενα? Υπαρχει κάποιος λογος ή απλά αυτό ετυχε να επιλέξεις?

Εμένα οι λεπτες θήκες με "προβληματιζουν" λιγο στο τι θα γινει αν μου πεσει το κινητο κάτω(επειδη ειναι πολυ λεπτες)!!

Δες κι εδώ: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00SVYPSA4?refRID=X6YQC1K83R2FXFR1962Y&ref_=pd_ybh_a_1

κι εδώ: http://www.ebay.com/itm/351641821597?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=620625327042&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ειχα αγορασει κατι στο παρελθον και ημουν ευχαριστημενος. Το προτιμησα αναμεσα στα 5-6 με την χαμηλοτερη τιμη για αυτο τον λογο, συν οτι με βολευε παραλλαβη απο εκει και γλυτωσα τα μεταφορικα.

 

Απο Ελλδα για θηκες τιποτα απο οσο βλεπω αρα μονοδρομος απ εξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα κατάλαβα τι στον κόρακα είναι αυτές οι κιτρινίλες που γράφετε.

 

Πως το καταλαβες? Γιατι εγω ακομα δεν κ με ανησυχει περισσοτερο μηπως χρειαζομαι οφθαλμιατρο :lol:

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έχω βρει σε καλή τιμή μεταχειρισμενο μπορείτε να μου πείτε συνοπτικά τι να προσέξω..? Αν έχει ξεκλειδωσει ο bootloader φαίνεται στο αρχικό boot..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έχω βρει σε καλή τιμή μεταχειρισμενο μπορείτε να μου πείτε συνοπτικά τι να προσέξω..? Αν έχει ξεκλειδωσει ο bootloader φαίνεται στο αρχικό boot..?

 

Ναι φόβος υπάρχει να περάσει καμιά customia.

Εκεί φαίνεται αν είναι πάντως πέραν της πλάκας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταλαβες? Γιατι εγω ακομα δεν κ με ανησυχει περισσοτερο μηπως χρειαζομαι οφθαλμιατρο :lol:

 

Σε σκοτεινό δωμάτιο, το κινητό σε χαμηλή φωτεινότητα, η οθόνη φαίνεται... πως να το θέσω τώρα... σα να έχει διάσπαρτα ελαφρώς κιτρινισμένα pixel, φαίνεται σα ξεθωριασμένη σα σύνολο, αλλά εφόσον το γνωρίζεις από πριν το αντιμετωπίζεις σαν "ιδιοτροπία" της οθόνης και χαίρεσαι το κινητάκι μιας και αυτό το βλέπεις κάτω από ιδιαίτερες συνθήκες.

 

Και όσο για την (όντως) υπερβολική φωτεινότητα της οθόνης το βράδυ ακόμη και στην χαμηλότερη στάθμη, το πρόβλημα λύνεται σούπερ άνετα με το lux.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έχω βρει σε καλή τιμή μεταχειρισμενο μπορείτε να μου πείτε συνοπτικά τι να προσέξω..? Αν έχει ξεκλειδωσει ο bootloader φαίνεται στο αρχικό boot..?

Αυτό που λες δεν γίνεται ούτε μια στο εκατομμύριο φίλε μου γιατί είναι κλειδωμένο από lg και δεν παίζει με τπτ ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει κατι στο παρελθον και ημουν ευχαριστημενος. Το προτιμησα αναμεσα στα 5-6 με την χαμηλοτερη τιμη για αυτο τον λογο, συν οτι με βολευε παραλλαβη απο εκει και γλυτωσα τα μεταφορικα.

 

Απο Ελλδα για θηκες τιποτα απο οσο βλεπω αρα μονοδρομος απ εξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως το καταλαβες? Γιατι εγω ακομα δεν κ με ανησυχει περισσοτερο μηπως χρειαζομαι οφθαλμιατρο :lol:

 

Ευχαριστω για την απάντηση!Νομιζω οτι για θηκες καλυτερα ειναι να παρεις απ'εξω!Απλα θελει λιγο παραπανω υπομονη γιατι υπαρχει μια σχετικη καθυστερηση στην παραδοση!!

Οσο για την οθόνη δε ξερω τελικα τι γίνεται!Νομιζω οτι ολες ειναι περιπου στο ιδιο "επιπεδο"(εχουν αυτη την ιδιεταιροτητα)!!

Το βασικο θεωρω οτι ειναι να μην εχει καμμένα pixel!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτή την θήκη και μεμβράνη πολύ ικανοποιημένος.

 

Δεν το κάνει ντουκι το τηλέφωνο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσων αφορά την οθόνη και τις κίτρινιλες αν δείτε σε προηγούμενα ποστ μου, είχα αλλάξει 4 οθόνες πριν μου κάτσει σωστή.Μην το αφήνετε επειδή δώσατε λίγα χρήματα και το αντιμετωπίζετε σα να είναι ιδιαιτερότητα της οθόνης...Αυτές τις μπούρδες μου έλεγε η procordia.Η οθόνη του τηλεφώνου στην 4η αλλαγή δεν είχε ΚΑΜΊΑ ΜΑ ΚΑΜΊΑ κιτρινίλα κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και φωτισμό.ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ αλλαγή της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα ήταν πολύ κατατοπιστικό αν κάποιος ανέβαζε εδώ μια screenshot από "προβληματική" οθόνη να την βλέπαμε και εμείς που δεν έχουμε δει κιτρινίλες ...
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα ήταν πολύ κατατοπιστικό αν κάποιος ανέβαζε εδώ μια screenshot από "προβληματική" οθόνη να την βλέπαμε και εμείς που δεν έχουμε δει κιτρινίλες ...

 

#1508 για να πάρεις μια ιδέα....

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

#1308 για να πάρεις μια ιδέα....

 

στη #1308 δημοσίευση δεν βλέπω τίποτα σε screenshot φίλε ...

απλά ο φίλος dimgoul γράφει για κάποια "μωβ" γραμμή

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βλεπεις μην το ψαχνεις... Απολαυσε το κινητο και μην σε απασχολει... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

στη #1308 δημοσίευση δεν βλέπω τίποτα σε screenshot φίλε ...

απλά ο φίλος dimgoul γράφει για κάποια "μωβ" γραμμή

 

Ναι sorry #1508....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βλεπεις μην το ψαχνεις... Απολαυσε το κινητο και μην σε απασχολει...

 

+1.

 

Νομίζω, η πιο σωστή τοποθέτηση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ok παιδιά ... το απολαμβάνουμε το κντ αλλά καλό θα είναι να γνωρίζουμε για να έχουμε γνώση ... (δεν κάνει κακό αυτό)

 

 

 

Ναι sorry #1508....

ναι ! έχεις δίκιο ! ... χάλια κατάσταση ... ευχαριστώ για την ενημέρωση

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...