Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σε εμενα την ελληνική Vodafone rom εχει περασει,προφανως είναι η ιδια με την ρουμανική διοτι τα ελληνικα μου εμφανισε σαν γλωσσα καλωσορίσματος όπως και όταν το πρωτοπηρα με την 5.0.1

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως σε εμενα την ελληνική Vodafone rom εχει περασει,προφανως είναι η ιδια με την ρουμανική διοτι τα ελληνικα μου εμφανισε σαν γλωσσα καλωσορίσματος όπως και όταν το πρωτοπηρα με την 5.0.1

 

πολυ πιθανον ολες οι 955 ρομ να ειναι ιδιες

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανον ολες οι 955 ρομ να ειναι ιδιες

Ναι ειδικά οι Ευρωπαϊκές.

Καντε ένα τεστ με διαφορά app από το store να τσεκάρετε την οθόνη για οτιδήποτε πχ pixel η ανομοιομορφίες.

Όσοι έχετε υπαρκτό θέμα πάτε LG για αλλαγή οθόνης.

Μέσα στον Ιούνιο θα φέρουν ανταλλακτικά είχαν πει σε αλλά παιδιά που πήγαν αρχές Μάιου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως για το update εχοντας μια πρωτη εικονα μπορω να πω οτι οσον αφορα τις επιδοσεις δεν παρατηρησα τοσο μεγαλη βελτιωση ,μπορει επειδη ειχα ηδη πειραξει τα thermal settings στην προηγουμενη εκδοση.Στον τομεα της μπαταριας βλεπω λιγο καλυτερα τα πραγματα αλλα ειναι ακομα νωρις.Βεβαια στην προηγουμενη εκδοση που ρουταρονταν απενεργοποιησα αρκετες εφαρμογες lg κτλ ελπιζω οταν βγει ροοτ και σε αυτην την εκδοση να φανουν οι πραγματικες δυναμεις του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδικά οι Ευρωπαϊκές.

Καντε ένα τεστ με διαφορά app από το store να τσεκάρετε την οθόνη για οτιδήποτε πχ pixel η ανομοιομορφίες.

Όσοι έχετε υπαρκτό θέμα πάτε LG για αλλαγή οθόνης.

Μέσα στον Ιούνιο θα φέρουν ανταλλακτικά είχαν πει σε αλλά παιδιά που πήγαν αρχές Μάιου.

Χθες πηρα τηλεφωνο στην procordia και ρωτησα αν εχουν διαθεσιμο ανατλλακτικο για την οθονη και μου ειπαν να το στειλω εκει να την αλλαξουν.

Το εστειλα χθες μεσω συνεργατη τους, μενω επαρχια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρα τηλεφωνο στην procordia και ρωτησα αν εχουν διαθεσιμο ανατλλακτικο για την οθονη και μου ειπαν να το στειλω εκει να την αλλαξουν.

Το εστειλα χθες μεσω συνεργατη τους, μενω επαρχια.

Ελπιζω να κανουν καλη δουλεια με αψογο ανταλλακτικο του panel.

Ενημερωσε μας οταν με το καλο παραλαβεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να κανουν καλη δουλεια με αψογο ανταλλακτικο του panel.

Ενημερωσε μας οταν με το καλο παραλαβεις.

Θα τους παρω τηλεφωνο παλι αυριο να ρωτησω για την προοδο τον εργασιων και θα τους πω να τσεκαρουν προσεκτικα το πανελ. Συνηθος κανει 5 εργασιμες ημερες να παει και να ερθει, οταν ερθει θα γραψω και εδω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παρω τηλεφωνο παλι αυριο να ρωτησω για την προοδο τον εργασιων και θα τους πω να τσεκαρουν προσεκτικα το πανελ. Συνηθος κανει 5 εργασιμες ημερες να παει και να ερθει, οταν ερθει θα γραψω και εδω.

Παντως εχει παρει τα πανω της η συσκευη με την νεα αναβαθμιση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 504 ελληνική συσκευή (GRC). Σε ΟΤΑ μου έβγαλε ότι είχα την τελευταία έκδοση αλλά στη συνέχεια το σύνδεσα στο PC που έχω το LG PC Suite και μου βρήκε το update σε 5.1.1

Έκανε εγκατάσταση χωρίς απώλεια δεδομένων.

Παρατηρήσεις: σίγουρα λιγότερη θερμοκρασία σε διαδικασίες όπου πριν ψηνόταν και επίσης καθόλου lag.

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 504 ελληνική συσκευή (GRC). Σε ΟΤΑ μου έβγαλε ότι είχα την τελευταία έκδοση αλλά στη συνέχεια το σύνδεσα στο PC που έχω το LG PC Suite και μου βρήκε το update σε 5.1.1

Έκανε εγκατάσταση χωρίς απώλεια δεδομένων.

Παρατηρήσεις: σίγουρα λιγότερη θερμοκρασία σε διαδικασίες όπου πριν ψηνόταν και επίσης καθόλου lag.

 

Έτσι ακριβώς. Δε χάνεται τίποτα. Το μόνο που χρειάστηκε να ξανασεταρω ήταν τα toggle buttons που επέστρεψαν στα default.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτή η μέθοδος δεν λειτουργεί πια για root με τη νέα rom; μπορεί κάποιος να τσεκάρει;

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-root-method-lg-devices-t3049772

Link to comment
Share on other sites

παιδες μεσω lg pc suite μου βγαζει και εμενα αναβαθμηση ενω μεσω κινητου οχι.Το ιδιο ειναι ετσι?ή να περιμενω για καλυτερα αποτελεσματα?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να φυλάνε άλλο firmware για OTA :P ;)

Δοκίμασε στο μεταξύ κανείς update με SuperSU PRO να δούμε αν παραμένει μετά το Update;

 

 

ADD:

Ήρθε κι εδώ η ΟΤΑ 504 ελληνικό

http://i.imgur.com/4rKHRAy.png

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

2-3 ατομα στο xda δοκιμασαν σε firmware της voda και απετυχαν να κανουν root εφοσον και ολα τα firmware πιθανον ειναι ιδια θα προτεινα να περιμενουμε λιγο μηπως βρεθει αλλη τρυπα. Μπορει σε νεοτερη εκδοση του supersu να γινεται.Λογικα και με την beta 2.49 δε νομιζω να γινεται.Το ανεφερα το θεμα στο ντιστοιχο thread του SuperSU και αναμενω και εγω με αγωνια.... Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

παιδες μεσω lg pc suite μου βγαζει και εμενα αναβαθμηση ενω μεσω κινητου οχι.Το ιδιο ειναι ετσι?ή να περιμενω για καλυτερα αποτελεσματα?

Μεςω pc θα έλεγα καλύτερα ειναι.

Περνά την και μετα αφου την περάσεις κάνε ενα hard reset απο το κινητό να επανέλθεις σε εργοστασιακή κατασταση αλλα με την 5.1.1.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2-3 ατομα στο xda δοκιμασαν σε firmware της voda και απετυχαν να κανουν root εφοσον και ολα τα firmware πιθανον ειναι ιδια θα προτεινα να περιμενουμε λιγο μηπως βρεθει αλλη τρυπα. Μπορει σε νεοτερη εκδοση του supersu να γινεται.Λογικα και με την beta 2.49 δε νομιζω να γινεται.Το ανεφερα το θεμα στο ντιστοιχο thread του SuperSU και αναμενω και εγω με αγωνια....

σε ποιο βήμα κολήσαν δεν ξέρουμε

κι επίσης αν παραμένει το supersu pro του OTA update δεν γνωρίζουμε, αυτό δεν μας λέει κάποιος ότι το έκανε

πήγανε στο καινούριο firmware, και πήγαν να κάνουν root εξ'αρχής

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/q-5-1-1-update-t3116107/page11

 

καποιος εδω αναφερει το kingroot οτι rootare το nexus5 5.1.1

 

μου βγαζει ενα φακελακι και η αγγλικη version μου λεει root strategy cant be found αρα δε δουλευει

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 5.1.1 μέσω lg pc suite. Είναι λίγο πιο γρήγορο μένει να δούμε και μπαταρία. Μπράβο στην lg γρήγορη αναβάθμιση προς το καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η συσκευη απέκτησε το ανανεωμένο look and feel που επιβάλλονταν,έφυγε η μαυρίλα που δεν την χωνεύω και παράλληλα μια extra προστασία απο μικρό ατυχήματα πχ γρατζουνιές χωρις να προσθέτει κάν όγκο.

 

Μονο απο μπροστα δεν έβαλα μιας και η αντιθεση μαύρου μπροστα με μπλε πίσω και περιμετρικά ειναι δυναμίτης συνδυασμός.

 

[ATTACH]61659[/ATTACH]

[ATTACH]61660[/ATTACH]

[ATTACH]61661[/ATTACH]

[ATTACH]61662[/ATTACH]

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η συσκευη απέκτησε το ανανεωμένο look and feel που επιβάλλονταν,έφυγε η μαυρίλα που δεν την χωνεύω και παράλληλα μια extra προστασία απο μικρό ατυχήματα πχ γρατζουνιές χωρις να προσθέτει κάν όγκο.

 

Μονο απο μπροστα δεν έβαλα μιας και η αντιθεση μαύρου μπροστα με μπλε πίσω και περιμετρικά ειναι δυναμίτης συνδυασμός.

[ATTACH]61659[/ATTACH]

[ATTACH]61660[/ATTACH]

[ATTACH]61661[/ATTACH]

[ATTACH]61662[/ATTACH]

 

Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει οπτικά το αποτέλεσμα (ο συνδυασμός μπλε-μαύρο + δεν έχει μπει συμμετρικά γύρω από τα buttons πίσω) αλλά γούστα είναι αυτά :P

Και το feel βελτιώθηκε όντως;

Από που την πήρες αν επιτρέπεται; Μήπως έχει άλλα χρώματα να ρίξω μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει οπτικά το αποτέλεσμα (ο συνδυασμός μπλε-μαύρο + δεν έχει μπει συμμετρικά γύρω από τα buttons πίσω) αλλά γούστα είναι αυτά :P

Και το feel βελτιώθηκε όντως;

Από που την πήρες αν επιτρέπεται; Μήπως έχει άλλα χρώματα να ρίξω μια ματιά

Από εδώ το πηρα.

Έχει και σε αλλα χρώματα εξίσου.

Με δωρεάν μεταφορικά

http://www.ebay.co.uk/itm/LG-G-Flex-2-Carbon-Skin-Full-Body-Case-Cover-Protector-Decal-Wrap-/281657654609?ul_ref=http%3A%2F%2Frover.ebay.com%2Frover%2F0%2Fe11050.m43.l1123%2F7%3Feuid%3D63073ceaf4e74947ad7c0eec36d53942%26loc%3Dhttp%253A%252F%252Fcgi.ebay.co.uk%252Fws%252FeBayISAPI.dll%253FViewItem%2526item%253D281657654609%2526ssPageName%253DADME%253AX%253AAAQ%253AGB%253A1123%26srcrot%3De11050.m43.l1123%26rvr_id%3D0&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123

Για την κάμερα πίσω η τα κουμπιά δεν με νοιάζει,μαλιστα των volume button έχω ακόμα την ζελατίνα κολλημένη όπως όταν παρελαβα.

Μόνο στο τζαμακι του φακου το έβγαλα

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε και σε σας το glanceview? δεν δειχνει τη λαμψη που εδειχνε μονο ενα γκρι πλαισιο

 

Nαι ενα γκρι πλαισιο.Αισθητικα πολυ χειροτερο της παλιας ''Λαμψης''

Απλα τωρα πιανει απο οπου και να ακουμπήσεις την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να βρω σε αυτό το flamenco red είτε skin είτε επίσημο αξεσουάρ από lg αλλά η η εταιρία μας γραφει στα παλιά της τα παπούτσια :mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...