Jump to content

Tempered glass ναι η οχι?


Redshift
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Ειμαι καινούργια εδω. Σας παρακολουθώ αρκετό καιρο ομως. Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση κ ευελπιστω να ξερει κάποιος. Αγορασα ενα ulefone be touch 2. Του εβαλα tempered glass ομως μου επεσε, χωρις θήκη έσκασε με την κατω δεξια γωνία του στο πάτωμα κ εχει κανει μια διαγώνια ρωγμη. Το tempered glass αθικτο. Δε μου προστατεψε την οθονη. Αν το αφαιρέσω, η οθονη θα αποσυμπιεστει κ η ρωγμη θα προχωρήσει ή ολα οκ; γιατι απο ότι εχω καταλαβει το γυαλακι αυτο οπως εφαρμόζεται πιέζει την οθονη. Θελω να το βγαλω. Τι με συμβουλευετε; Ευχαριστω εκ των προτέρων. :)

 

 

Και σε εμενα ετυχε η συσκευη να εχει πεσει χωρις tempered glass και μια φορα μου επεσε με και εγινε κομματια η οθονη. Αυτο ακριβως που περιγραφεις θα συμβει. Μολις βγαλεις το γυαλι τα σπασιματα στην οθονη θα πολλαπλασιαστουν. Εγω το εβγαλα γιατι δεν πιστευα στα ματια μου και ειχα την αμυδρη ελπιδα μηπως ειχε σπασει τελικα το γυαλι και οχι η οθονη. Επειδη ομως μετα την αφαιρεση του γυαλιου η συσκευη παρεμενε απολυτως λειτουργικη, εβαλα μια ζελατινα πια αφενος για να κρατησω το γυαλι οσο γινεται ενωμενο και αφετερου να μην τυχον κοβομαι.

Συμπερασματικα αν η συσκευη σου παραμενει λειτουργικη θα ελεγα να μην αφαιρεσεις το γυαλι.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γυαλάκι της προκοπής να μην μου κάνει... κορδελάκια, για huawei mate 8 υπάρχει για να μην ψάχνομαι με τις βλακείες τις διάφορες που κυκλοφορούν?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

http://mobilecity.gr/el/tempered-glass-sony/4568-tempered-glass-03mm-9h-sony-xperia-c4

Παιδιά χθες πήρα νέο τηλέφωνο (Xperia c4) και διάβασα για το tempered glass και λέω να το περάσω. Από eBay δεν μπορώ να παραγγείλω,βρήκα το παραπάνω από Ελλάδα. Τι λέτε; Είναι ψεύτικο,δεν κάνει δουλειά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=sony+xperia+c4&order_by=popularity&order_dir=desc

Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει από skroutz πιο να πάρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tempered glass για Lumia 640xl?

Βασικά από εξωτερικό γιατί από Ελλάδα δεν μου γεμίζουν το μάτι.

Να βάλω κάτι οικονομικο από σκρουτζ μέχρει να ερθει κάτι καλο από eBay?

Edited by micahel
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς tempered glass με blue light resistance PE+? Αξίζει? Έχει κάποια εμφανή διαφορά από τα απλά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η μάρκα benks είναι καλής ποιότητας?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Tempered glass για Lumia 640xl?

Βασικά από εξωτερικό γιατί από Ελλάδα δεν μου γεμίζουν το μάτι.

Να βάλω κάτι οικονομικο από σκρουτζ μέχρει να ερθει κάτι καλο από eBay?

 

Eγώ στο 640 μου πέρασα της nillkin.

Eξαιτετικό :)

Link to comment
Share on other sites

Nillkin προτείνω και εγώ. Ποιοτικά προϊόντα σε καλές τιμές η συγκεκριμένη εταιρία.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.1)αυτη ειναι temepered glass? και αν ναι, αξιζει?

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-samsung-galaxy-a5-2016-sbs-screen-protector-glass-effect-and-high-resistant/prod8000082pp/

 

και 2)Αυτη η θηκη ειναι καλη? για τη μεμβρανη δεν με νοιαζει και τοσο.

 

αμα ξερετε κατι αλλο απο μαγαζι στο κεντρο(με βολευει να περασω να το παρω ο ιδιος) ειναι καλοδεχουμενο :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα σας παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει πως αν τοποθετήσεις tempered glass στο s7 edge υπάρχει πρόβλημα με την θήκη προστασίας ,γιατί έτσι άκουσα. Αν όντως ισχύει θα ήθελα βοήθεια σχετικά με το τι να κάνω ώστε να προστατευτεί το κινητό μου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ζελατίνα οθόνης και θήκη η μοναδική προστασία για το edge,τα tempered glass είναι πεταμένα λεφτά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πεταμένα λεφτα το γκλας? no way!

ουτε γρατζουνιες, ουτε φουσκάλες, ούτε τιποτα!

ακομη και τα φθηνα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

mol μιλάμε συγκεκριμένα για το s7 Edge που έχει θέμα. αν βάλεις tempered τότε δεν εφαρμόζει σωστά η θήκη. για αυτό ρώτησα και εγώ μήπως κάποιος που έχει το συγκεκριμένο κινητό έχει λύση στο θέμα μου :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ψάχνω ένα καλό tempered glass για το HUAWEI P9 (κυρίως από Ελλάδα) και τα περισσότερα που βρίσκω είναι για το lite ή το plus. Βρήκα ένα της nillkin στο skroutz αλλά κάνει 28,90.Οι άλλες μαρκες που έχει ειναι η HOFI κι η Kisswill.Μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θεώρησα αυτό το thread το πιο σωστό για να γράψω την ερώτησή μου.Η κοπέλα μου έχει ένα samsung galaxy a3 2016 και θέλω να της βρω ένα glass protector.Με λίγο ψάξιμο σε 2-3 μαγαζιά στην Αθήνα και λίγο στο εξωτερικό η μόνη μου επιλογή ήταν γυαλί με ένα μικρό άνοιγμα στο κάτω μέρος,που δεν το βρίσκω 100% ασφαλές.Τα γυαλιά αυτά πωλούνται έτσι λόγω του design του κινητού ή θα βρω και κλειστό στο κάτω μέρος αν συνεχίσω το ψάξιμο;

 

Μιλάω για αυτό εδώ το άνοιγμα: http://prntscr.com/cterxl

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς άμα ήταν κλειστό δεν θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το πλήκτρο που βρίσκεται από κάτω!! :)

Οπότε δεν έχει να κάνει με το design αλλά με την πρακτικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς άμα ήταν κλειστό δεν θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το πλήκτρο που βρίσκεται από κάτω!! :)

Οπότε δεν έχει να κάνει με το design αλλά με την πρακτικότητα.

 

δεν έγινα αρκετά κατανοητός.εννοώ το άνοιγμα στο μικρό ορθογώνιο http://prntscr.com/ctiqu5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

100% tempered glass το μετάνιωσα στο προηγούμενο μου κινήτο που δεν έβαλα. Τώρα για το Α5 2016 που έχω πήρα αυτήν και κάθεται τέλεια !!

http://www.themrgadget.gr/index.php?act=viewProd&productId=5573

έχω την εντύπωση ότι έχει και μικρότερο μέγεθος ψάξτο!! μην το αμελίσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Παιδιά καλημέρα,

 

μπορείτε να μου προτείνετε tempered glass για Xiaomi Redmi 3S σε κατάστημα στο Πειραιά;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, παρέλαβα πρόσφατα ένα Xiaomi redmi 4 και το tempered glass που έδωσε ως δωράκι το vickmall, δεν κάθεται καλά στην οθόνη, με την έννοια ότι δεν την καλύπτει όλη... Υπέθεσα ότι μάλλον είναι φτηνιάρικο και κακής ποιότητας (δώρο ήταν εξάλλου) και για αυτό... Ωστόσο παρέλαβε φίλος Oneplus 3T και με original tempered και ούτε εκείνο καλύπτει ακριβώς όλη την οθόνη! Από λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι σύνηθες σε 2.5d οθόνες να συμβαίνει αυτό και τα tempered glasses δεν τις καλύπτουν εξ ολοκλήρου... Έχει βρει κανείς κανένα που να εφαρμόζει κομπλέ στο Redmi 4 Prime και να καλύπτει όλη την οθόνη;;; Προς το παρόν είμαι με ένα full face και καλά tempered που ναι μεν καλύπτει όλη την οθόνη, ωστόσο προσθέτει πλαίσια στα πλάγια της οθόνης, σε σημεία που αυτή δεν έχει πλαίσιο και ασχημαίνει το κινητό...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Με τις 2.5 D οθόνες συμβαίνει αυτό. Λόγω της κλίσης περιμετρικά δεν κάθεται κανένα γυαλί σωστά και έτσι τα κατασκευάζουν πιο μικρά για να καλύπτουν το επίπεδο κομμάτι.

Έχει βέβαια σημασία και η κόλλα που χρησιμοποιούν.

 

Για το δικό ψάχνω γυαλί αλλά δε μπορώ να βρω κάτι της προκοπής. Οπότε πολύ προσοχή και καλή θήκη εάν θέλεις να αποφύγεις άσχημες καταστάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...