Jump to content

Redmi 2


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας ειναι να αγορασω απο το vickmall to Original Xiaomi Redmi 2 4G ξερει κανενας εαν ειναι Multi-language ROM;

 

Αν δεν εχεις θέμα με τα αγγλικα καλυτερα παρτο με την γνήσια αγγλοκινεζικη γιατι οι μουλτι των κινεζομαγαζων συνήθως έχουν προβλήματα και όταν με το καλό βγει Ελληνικη ρομ για τη συσκευη την περνάς πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το αγορασα εχτες απο το b2c τελικη τιμη 130Ε πολυ καλη επικοινωνια και μετα απο πολυ προσπαθια μου εκανε δωρο την BEPAK Tempered Glass και το ζητησα με Google play+Multi-language root.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ναι θα βγει εκδοση 2ram/16rom. κριμα που δεν ανεβαζουν την μπαταρια εστω στα 2500.

 

http://i0.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/xiaomi-redmi-2-2GB.jpg

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Θα δεχτεί σίγουρα κριτική από όσους αγόρασαν την έκδοση με το 1gb. Λογικά δεν περίμενε ότι η meizu θα έβαζε 2gb μνήμη στο note mini!

Όπως και να έχει έπραξε σωστά και άκουσε τα παράπονα τον καταναλωτών.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεχτεί σίγουρα κριτική από όσους αγόρασαν την έκδοση με το 1gb. Λογικά δεν περίμενε ότι η meizu θα έβαζε 2gb μνήμη στο note mini!

Όπως και να έχει έπραξε σωστά και άκουσε τα παράπονα τον καταναλωτών.

 

εγώ το είχα για σίγουρο (οκ όχι τόσο γρήγορα βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είχα για σίγουρο (οκ όχι τόσο γρήγορα βέβαια)

 

Είχε γίνει το ίδιο και με το Redmi 1 ? Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική πίσω από αυτή την κίνηση.. τόσο μεγάλο ρόλο θα παίξουν τα 20-30 δολάρια διάφορα ?

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει το ίδιο και με το Redmi 1 ? Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική πίσω από αυτή την κίνηση.. τόσο μεγάλο ρόλο θα παίξουν τα 20-30 δολάρια διάφορα ?

 

τότε βγήκε (πολύ αργότερα βέβαια) το 1s (διαφορετικός επεξεργαστής , 8 GB αντί για 4 και κάτι άλλες διαφορές που δεν θυμάμαι)

 

και τότε με 1GB έλεγες είσαι οκ , πλέον βγαίνουν με 2GB (αν θες να πεις ότι θα αντέξει το κινητό 1-2 χρόνια)

 

λογική δεν είχε εξαρχής (για μένα) να έχει 1GB , απλά αν έπεσε μεγάλο κράξιμο και επίσης αν βλέπεις "ανταγωνιστές" να βγάζουν με 2GB σε παρόμοια χρήματα (zte / asus) ε βγάζεις και αυτό για να πιάσεις και αυτούς που θέλουν να αναβαθμίσουν (έχω το 1 , δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω το 2 με 1GB , δεν το θεωρώ αναβάθμιση) και αυτούς που θέλουν μια απλή-ποιοτική (και φθηνή ας πούμε για επώνυμη) συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Θα δεχτεί σίγουρα κριτική από όσους αγόρασαν την έκδοση με το 1gb. Λογικά δεν περίμενε ότι η meizu θα έβαζε 2gb μνήμη στο note mini!

Όπως και να έχει έπραξε σωστά και άκουσε τα παράπονα τον καταναλωτών.

 

Και πρώτα από εμένα θα τ ακούσει που βιάστηκα και το παρήγγειλα από pandawill σε happy hour. Έτσι εξηγείται ίσως και το γεγονός ότι δεν πρόλαβε να κυκλοφορήσει και το έχει βάλει σε 2 συνεχόμενες εβδομάδες σε happy hour http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Thursday

Όταν το πάρω θα γράψω εντυπώσεις. Βέβαια ότι και να δω στο κινητό, υπερπαραγωγή θα μου φαίνεται αφού με το Redmi 2 θα αντικαταστήσω ένα LG P500 που έχω εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Και πρώτα από εμένα θα τ ακούσει που βιάστηκα και το παρήγγειλα από pandawill σε happy hour. Έτσι εξηγείται ίσως και το γεγονός ότι δεν πρόλαβε να κυκλοφορήσει και το έχει βάλει σε 2 συνεχόμενες εβδομάδες σε happy hour http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Thursday

Όταν το πάρω θα γράψω εντυπώσεις. Βέβαια ότι και να δω στο κινητό, υπερπαραγωγή θα μου φαίνεται αφού με το Redmi 2 θα αντικαταστήσω ένα LG P500 που έχω εδώ και χρόνια.

 

ένα ωραίο review

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εάν χρειάζεται να κάνουμε αλλαγή recovery image στο κινητό (π.χ για εγκατάσταση ClockworkMod Recovery) έχω φτιάξει ένα απλό script

 

Για να λειτουργήσει αρκεί να είναι ενεργοποιημένο στο κινητό ο εντοπισμός σφαλμάτων USB (στις επιλογές για προγραμματιστές).

Μέσα στο φάκελο adb υπάρχουν (μεταξύ άλλων) 2 αρχεία recovery.img (ClockworkMod Recovery) και recovery.orig.img (το original MUI Flash). Εάν θέλουμε να εγκαταστήσουμε κάποιο άλλο απλά αντικαθιστούμε το αρχείο recovery.img

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

παρατηρώ ελάχιστα σχόλια σχετικά με αυτό το μοντέλο, ενω εμφανίζει αξιόλογα specs..Μήπως είναι προβληματικό, υπάρχει καποιο θέμα???

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

παρατηρώ ελάχιστα σχόλια σχετικά με αυτό το μοντέλο, ενω εμφανίζει αξιόλογα specs..Μήπως είναι προβληματικό, υπάρχει καποιο θέμα???

 

ναι , δεν υπάρχει λόγος να το πάρει κάποιος :)

θα περιμένει ο κόσμος την έκδοση με τα 2gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμια πληροφορία για το ποτε βγαίνει αυτό με τα 2ram??

 

http://www.gizchina.com/2015/02/10/2gb-ram-xiaomi-redmi-2-sale-23rd-february/

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

το περιμένω και εγώ για να δούμε! Αν είναι 20usd πάνω από το version 1 τότε λογικά θα το περιμένουμε κάπου στα 140-150€?
Link to comment
Share on other sites

καπου τοσο νομιζω οτι θα εχει , ειδικα στην αρχη η τιμη θα ειναι λιγο τσιμπιμενη,ισως να παει 150 μπορει και 155 , αλλα μετα 1-2 εβδομαδες θα πεσει λιγο

Και εγω το περιμενω και αν παει κατω απο 150 θα το παρω, η γυναικα μου εχει παραγγειλει ηδη το 2 με 1gb ram ,λογικα το miui 6 λογω kit kat θα πηγαινει γρηγορα ακομα και με 1 gb ram.. θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα το redmi 2... αισθητα ελαφροτερο απο το 1s, θα το δουλεψω λιγο και θα γραψω εντυπωσεις..
Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα το redmi 2... αισθητα ελαφροτερο απο το 1s, θα το δουλεψω λιγο και θα γραψω εντυπωσεις..

 

Τέλεια! Καλοδούλευτο φίλε! :) Το περιμένω και εγώ αυτές τις μέρες !:D

Γνωρίζουμε τι sar έχει ; Το γράφει πουθενά στο κουτί ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...