Jump to content

Redmi 2


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα το κινητο,για να του βαλω την ελληνικη stable rom,εκτος απο τους διο διαφορετικουσ τροπους που αναφερουν(θα ξεκινησω με τον πρωτο απλο τροπο) χρειαζετε το κινητο να ναι full φορτισμενο ή μπορω και ετσι οπως ειναι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από μπαταρία είναι σκυλί γενικά, μην το φοβάσαι!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

στην Ελλάδα το 3G είναι στους 2100mhz.

Το αμφισβήτησα πουθένα αυτό με τον πίνακα?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δουλεύει άψογα σε ολα τα δίκτυα ,προτιμηστε την ελληνικη miui 5.8.6 dev (xiaomi-miui.gr),μην αναλωνεστε σε άχρηστες αντιπαραθέσεις ...
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η multi miui 7 στο miuiandroid.com

Το θεμα ειναι οτι στις roms εχει κωδικες ονομασιες που εχω χασει το μπουσουλα

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37510

Εχω το redmi 2 με 1gb ram / 8 rom

και βλεπω 3 διαφορετικες κωδικες ονομασιες:

 

xiaomi.eu_multi_HM2013023_5.8.20_v7-4.4.zip

362.9MB Aug 22, 2015 | 09:38AM

 

xiaomi.eu_multi_HM2014811_5.8.20_v7-4.4.zip

398.9MB Aug 22, 2015 | 09:38AM

 

xiaomi.eu_multi_HM2014813_5.8.20_v7-4.4.zip

 

 

ποια απο τις 3 ειναι η δικη μου ??

 

edit:

νομιζω το βρηκα:

HM2013023 = Redmi (Hongmi) 1 MTK WCDMA

HM2014811 = Redmi 2 WCDMA

HM2014813 = Redmi 2 TD/(2GB)

 

αρα η μεσαια (redmi 2 wcdma) ειναι με 1 gb ram

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η multi miui 7 στο miuiandroid.com

Το θεμα ειναι οτι στις roms εχει κωδικες ονομασιες που εχω χασει το μπουσουλα

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37510

Εχω το redmi 2 με 1gb ram / 8 rom

και βλεπω 3 διαφορετικες κωδικες ονομασιες:

 

xiaomi.eu_multi_HM2013023_5.8.20_v7-4.4.zip

362.9MB Aug 22, 2015 | 09:38AM

 

xiaomi.eu_multi_HM2014811_5.8.20_v7-4.4.zip

398.9MB Aug 22, 2015 | 09:38AM

 

xiaomi.eu_multi_HM2014813_5.8.20_v7-4.4.zip

 

 

ποια απο τις 3 ειναι η δικη μου ??

 

edit:

νομιζω το βρηκα:

HM2013023 = Redmi (Hongmi) 1 MTK WCDMA

HM2014811 = Redmi 2 WCDMA

HM2014813 = Redmi 2 TD/(2GB)

 

αρα η μεσαια (redmi 2 wcdma) ειναι με 1 gb ram

 

και εγω που εχω αυτην των 2gb και WCDMA ποια ειναι τι μπερδεμα ειναι αυτο???? γραφει TD/2gb τι εννοει ο ποιοητής οτι δεν ειναι WCDMA??? και τοτε ποια ειναι????

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για την κοπέλα μου αυτες τις μέρες το Redmi 2.Παρατήρησα πως με την τελευτέα ελληνική stable rom δεν υπάρχει δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ balance mode και performance mode. 'Αρα η συσκεύη λειτουργεί με balanced mode τώρα?Αν ναι, υπάρχει τρόπος να βάλω το performance mode?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια multi 7 rom 5.8.27 developer και πραγματικα ειδα διαφορα σε σχεση με τις 6 αλλα και την πρωτη 7 (5.8.20) , στις επιδοσεις αλλα και στην free ram που ειχα παντα θεμα , λογω του οτι εχω το μοντελο με 1gb

τωρα βλεπω με αρκετη χρηση και ειναι σταθερα πανω απο 250 free ενω πριν επεφτε ακομα και στα 100 free μετα απο αρκετη χρηση

Και ειναι και πιο "σβελτο" το τηλεφωνο , πχ απο την lockscreen πατουσα να ανοιξει καμερα και λαγκαρε αρκετα μεχρι να ανοιξει.

Τωρα ανοιγει σχεδον αμεσως,ειδα αρκετη βελτιωση στην ταχυτητα θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για την κοπέλα μου αυτες τις μέρες το Redmi 2.Παρατήρησα πως με την τελευτέα ελληνική stable rom δεν υπάρχει δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ balance mode και performance mode. 'Αρα η συσκεύη λειτουργεί με balanced mode τώρα?Αν ναι, υπάρχει τρόπος να βάλω το performance mode?

 

Εγω εχω βαλει για μια φίλη μου την 6.3.0 μια χαρα δουλευει.....Αυτο που μου διαμαρτυρήθηκε ήταν λιγο βοή στις κλήσεις οταν μιλαει παρατήρησες κατι???? Πιθανον να ήταν και βεβαια θεμα δικτύου....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει για μια φίλη μου την 6.3.0 μια χαρα δουλευει.....Αυτο που μου διαμαρτυρήθηκε ήταν λιγο βοή στις κλήσεις οταν μιλαει παρατήρησες κατι???? Πιθανον να ήταν και βεβαια θεμα δικτύου....

 

Οχι δε παρατηρησε κατι τετοιο. Τωρα τις εβαλα την τελευτεα dev 5.8.27 miu 7 και πάλι το performance mode δεν υπαρχει πουθενα.Τελωσπαντων.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε παρατηρησε κατι τετοιο. Τωρα τις εβαλα την τελευτεα dev 5.8.27 miu 7 και πάλι το performance mode δεν υπαρχει πουθενα.Τελωσπαντων.

 

Στο opo το performance βρίσκεται στο ---> ρυθμίσεις ---> περισσότερες ---> μπαταρία ---> performance

Δεν ξέρω αν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές οι miui από συσκευή σε συσκευή.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Στο opo το performance βρίσκεται στο ---> ρυθμίσεις ---> περισσότερες ---> μπαταρία ---> performance

Δεν ξέρω αν έχουν τόσο μεγάλες

οι miui από συσκευή σε συσκευή.

 

Ναι ξέρω που βρίσκεται,εχω το mi4 και γνωριζω που πρεπει να μπω.απλα για καποιον αγνωστο λογο στο redmi δεν υπαρχει πουθενα μα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως ΔΕΝ υπάρχει σε 2 τουλάχιστον redmi 2 (5.8.27)που έχω μπροστά μου ,εκεί που αναφέρθηκε..ενώ στο redmi 1s υπάρχει κανονικά ,όχι ότι παίζει ρόλο βέβαια :) μια και όλα λειτουργούν άψογα ... Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εκεί που είπαν τα παιδιά παραπάνω μόνο που είναι μεταφρασμένο στα ελληνικά. Με τους όρους ισορροπημένη και υψηλή απόδοση αντίστοιχα. Επίσης η επιλογή είναι και στην κουρτίνα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εκεί που είπαν τα παιδιά παραπάνω μόνο που είναι μεταφρασμένο στα ελληνικά. Με τους όρους ισορροπημένη και υψηλή απόδοση αντίστοιχα. Επίσης η επιλογή είναι και στην κουρτίνα.

 

Φιλε ειπα ξερω που βρισκετε και εγω στο mi4 ,τα ελληνικα εχω και υπαρχει.στο redmi ομως δεν υπαρχει για αγνωστο λογο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Redmi 2 με την 5.8.27 και υπάρχει κανονικά.Τωρα τι να πω παράξενο αν δεν βρίσκεται σε σένα. Στο συγκεκριμένο σημείο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Redmi 2 με την 5.8.27 και υπάρχει κανονικά.Τωρα τι να πω παράξενο αν δεν βρίσκεται σε σένα. Στο συγκεκριμένο σημείο.

Και σε μένα σε 2 REDMI 2 (2Gb ram) Υπάρχει ως: ρυθμίσεις ---> περισσότερες ---> μπαταρία ---> Βελτιστοποίηση απόδοσης συστήματος- Απόκρυψη animation συστήματος ή Εμφάνιση animation συστήματος

 

Με την ελληνική πάντα GTV Rom MIUI 5.8.27

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να προσέξω στην αγορά του για να μην πάρω έκδωση που δεν θα δουλεύει στα ευρωπαικά δίκτυα;

 

βρήκα αυτά τα 2

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-2-pro-4_7-Inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-410-Quad-core-Smartphone-p-989971.html

 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-2-pro-4_7-inch-2G-RAM-16G-ROM-Qualcomm-Snapdragon-410-Dual-4G-Smartphone-p-984944.html

 

απο το ίδιο site και δεν ξέρω πιο κάνει για τα ευρωπαϊκά δίκτυα

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει ευρωπαϊκή έκδοση... 2 μπάντες υποστηρίζει, όχι την 800 , αλλά προσωπικά δεν είχα θέμα μέσα στην Αθήνα. ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω τρια κομματια για φιλο και πεθερικα. Σκεφτομαι το συγκεκριμενο κινητο, με την εκδοση των 2gb ram και 16gb αποθηκευτικο χωρο.

 

Εχουν ακουστει κατασκευαστικα προβληματα; Εχει καποιο σοβαρο bug; Εισαστε γενικοτερα ευχαριστημενοι; Το βρισκω στα 115 ευρω απο Ευρωπη. Το θελω αμεσα.

 

Το gps του ειναι καλο; Γιατι ολοι ρωτανε για τις μπαντες και την ελλειψη της μπαντας 800 για το 4g; Αφου Κανονικα η Vodafone και η Cosmote υποστηριζουν 1600/2100 και οχι 800.

Link to comment
Share on other sites

New Redmi 2 Variant Passes TENAA, Could Come With Beefed-Up Specs

http://www.gizmochina.com/2015/09/02/new-redmi-2-variant-passes-tenaa-could-come-with-beefed-up-specs/

 

Έχει γούστο να σκάσει με κανένα Helio X10 MT6795 chipset!!! :blink: :food:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...