Jump to content

Redmi 2


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα....

υπαρχουν 2 XIAOMI Redmi 2??

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-2a-2gb-16gb

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-2-2gb

 

ποιο ειναι το καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο τα site που δινεις το 2Α φαινεται να εχει καλυτερες επιδοσεις στο antutu test

εχει 5πυρινη cpu με mali gpu και καλυτερη τιμη απο το αλλο

Αν ισχυουν εναι καλυτερο , δεν εχω δει συγκριτικα απο αλλου για να πω σιγουρα , λεω τι βλεπω στο kimovil

edit:

βλεπω ομως οτι το 2Α το 3G k 4G δουλευει μονο σε Κινα

2G: GSM 900/1800/1900 MHz

3G: TD-SCDMA B34/B39 (Only can be used in china)

4G: TDD-LTE B38/B39/B40/B41:2555-2655MHz (Only can be used in china)

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν το LED-FLASH είναι δυνατό,δηλαδή βγάζει φωτεινές φωτογραφίες το βράδυ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα το redmi 2 pro από το gearbest αλλο είναι αυτό;

 

Έχει διάφορα ονόματα, Prime, Enhanced, Pro (όλα 2gb ram αυτά) οπότε το σωστό πείρες.

Απλά να κοιτάτε στα specs πριν αγοράσετε να είναι συμβατό με τα 3G/4G της Ελλάδας όπως είπαν και άλλα άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς να δώσει μια απάντηση - άποψη, στο ερώτημα: Xiaomi redmi 2 pro ή meizu m2?Κάποιος που ίσως να έχει χρησιμοποιήσει και τα δυο τηλέφωνα?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έρχεται από εβδομάδα. Ποιά είναι τα πρώτα βήματα που κάνω; λογικά έρχεται με root. Περνάω απευθείας την ελληνική έκδοση, χωρίς να ανοίξω καν το κινητό; Η εγκατάσταση είναι εύκολη; θέλει να βάλω recovery;
Link to comment
Share on other sites

παιδια,, γρηγορη ερωτηση.....! εχω παραγγειλει το REDMI 2 στις 17/9, εφυγε 18/9 με SG.

 

σημερα κοιταζω στο ΕΛΤΑ και βλεπω οτι μπηκε στο συστημα του ελτα. αυτο σημαινει οτι εχει ερθει ελλαδα?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επαναφέρω το ερώτημα μου, γιατι πρεπει να παραγγείλω κινητό άμεσα, μπορεί κανείς να δώσει μια απάντηση - άποψη, στο ερώτημα: Xiaomi redmi 2 pro ή meizu m2?Κάποιος που ίσως να έχει χρησιμοποιήσει και τα δυο τηλέφωνα?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το redmi 2 16gb 2ram απο το minideal! Δε βρισκω πουθενα αυτο το φακελο.. "(Ο Υπολογιστής μου \ MIxx \ Εσωτερικός χώρος αποθήκευσης \ downloaded_rom)" ωστε να κανω εγκατασταση αλλη ρομ..

 

Θελω να του βαλω Ελληνικη rom γιατι αυτη που εχει ειναι απαραδεκτη!

Ειναι πρωτη φορα που επιχειρω κατι τετοιο και ακρη δε βγαζω..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το redmi 2 16gb 2ram απο το minideal! Δε βρισκω πουθενα αυτο το φακελο.. "(Ο Υπολογιστής μου \ MIxx \ Εσωτερικός χώρος αποθήκευσης \ downloaded_rom)" ωστε να κανω εγκατασταση αλλη ρομ..

 

Θελω να του βαλω Ελληνικη rom γιατι αυτη που εχει ειναι απαραδεκτη!

Ειναι πρωτη φορα που επιχειρω κατι τετοιο και ακρη δε βγαζω..

 

Δηλαδή δεν βλέπει ο υπολογιστής σου το κινητό;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπει, μια χαρα.. Αυτος ο φακελος που γραφω δεν υπαρχει..!

Το redmi 2s παραγγειλα, δηλαδη το redmi 2 pro! Τι λαθος να κανω..

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπει, μια χαρα.. Αυτος ο φακελος που γραφω δεν υπαρχει..!

Το redmi 2s παραγγειλα, δηλαδη το redmi 2 pro! Τι λαθος να κανω..

 

γιατί θες να υπάρχει αυτός ο φάκελος ;

ποιες οδηγίες ακολουθείς βασικά ;

καλύτερα πήγαινε στο xiaomi-miui.gr να σου δώσουν οδηγίες για το πως να βάλεις την ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπει, μια χαρα.. Αυτος ο φακελος που γραφω δεν υπαρχει..!

Το redmi 2s παραγγειλα, δηλαδη το redmi 2 pro! Τι λαθος να κανω..

 

Τίποτα δεν κάνεις λάθος. Μετέφερε το update.zip στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (χύμα) και στη συνέχεια ακολούθα τις οδηγίες που λέει εδώ Οδηγός Αναβάθμισης Υλικολογισμικού (MIUI ROM) - 2ος Τρόπος (μέσω Recovery)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω τωρα κιολας, αλλα δεν ειναι πιο ευκολο να δοκιμασω μεσω της ρομ..? Με τον πρωτο τροπο!

Οπως διαβασα ας μπει μια stable rom για να εχει σωστα ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω τωρα κιολας, αλλα δεν ειναι πιο ευκολο να δοκιμασω μεσω της ρομ..? Με τον πρωτο τροπο!

Οπως διαβασα ας μπει μια stable rom για να εχει σωστα ελληνικα..

 

Θα γίνει πιο σωστά αν κάνεις όλα τα wipes. Εμένα δούλεψε καλύτερα ο 2ος τρόπος. Δεν είναι πολύ δύσκολος, μην τρομάζεις! ;)

Επίσης και developer να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ολη η διαδικασια μεσω recovery ειναι κατανοητη, αλλα για καποιο λογο δεν μπορει με τιποτα να μου βρει το update απο την καρτα μνημης..!

 

Μονο αυτο το αρχειο υπαρχει, τιποτα αλλο..:(:mad::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ολη η διαδικασια μεσω recovery ειναι κατανοητη, αλλα για καποιο λογο δεν μπορει με τιποτα να μου βρει το update απο την καρτα μνημης..!

 

Μονο αυτο το αρχειο υπαρχει, τιποτα αλλο..:(:mad::wacko:

 

Ποιά κάρτα μνήμης; Εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου σου είπα. Βάλτην εκεί χύμα και βρες την από recovery! ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

παιδια,, γρηγορη ερωτηση.....! εχω παραγγειλει το REDMI 2 στις 17/9, εφυγε 18/9 με SG.

 

σημερα κοιταζω στο ΕΛΤΑ και βλεπω οτι μπηκε στο συστημα του ελτα. αυτο σημαινει οτι εχει ερθει ελλαδα?

 

Ναι

 

Παιδιά, επαναφέρω το ερώτημα μου, γιατι πρεπει να παραγγείλω κινητό άμεσα, μπορεί κανείς να δώσει μια απάντηση - άποψη, στο ερώτημα: Xiaomi redmi 2 pro ή meizu m2?Κάποιος που ίσως να έχει χρησιμοποιήσει και τα δυο τηλέφωνα?

 

Xiaomi θα έλεγα για τους λόγους ότι υπάρχει και η ελληνική κοινότητα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

NikoSoti σ'ευχαριστω παρα πολυ που με κατατοπισες..

Η αληθεια ειναι οτι με ειχε μπερδεψει λιγο το ελληνικο φορουμ της xiaomi!

Το κινητο εχει πια σωστοτατα ελληνικα!

 

Ααα και το αλλο που συνεβη ειναι οτι εδωσα την παραγγελια στο minideal στις 17/09, την επομενη ειχα tracking number και σε μια βδομαδα, δηλαδη στις 24/09, ειχε ερθει στο χωρο μου!..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,το 4G του κινητού από το minideal πιάνει Ελλάδα?...Ευχαριστώ

 

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-red-rice-2-4g-fdd-lte-1280-720p-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-msm8916-quad-core-black.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορεσατε και το παραγγειλατε από minideals αυτη την περιοδο με το capital control; Κάθε μέρα σχεδον προσπαθω να το παραγγειλω με paypal αλλά μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατή η πληρωμή! Υπάρχει αλλος τροπος;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορεσατε και το παραγγειλατε από minideals αυτη την περιοδο με το capital control; Κάθε μέρα σχεδον προσπαθω να το παραγγειλω με paypal αλλά μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατή η πληρωμή! Υπάρχει αλλος τροπος;;;;

 

https://pcbuilding.gr/kolpo-gia-na-parakampsis-ta-capital-controls-ke-na-kanis-agores-apto-exoteriko)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ακριβώς μοντέλο είναι το κατάλληλο, γιατί υπάρχουν 2, το Redmi 2 και το Redmi 2S ή Pro. Επίσης από που θα το παρω με έτοιμη rom στα ελληνικά χωρίς να χρειαστεί να κάνω εγώ κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...