Jump to content

Redmi 2


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτάς τι μπορείς να κάνεις και η απάντηση είναι να βάλεις την ελληνική rom (miui hellas) που είναι πανεύκολο να μπει (ένα copy του αρχείου στην εσωτερική μνήμη και ένα restart με "ειδικό" τρόπο και σε 3' έχει μπει). Δες την τελευταία έκδοση εδώ.

Και πιο καινούρια και πιο όμορφη και root (αν βάλεις την developer εκδοχή της).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα ένα για την αδελφή μου, που ήθελε κάτι μαζεμένο, φτηνό και καλό. Έχω εγκατεστημένη την MIUI στο lenovo P70t, οπότε ελπίζω το original να αποδειχτεί ακόμα καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό της είπα αλλά κόλλησε στα 1-2 χιλιοστά διαφορά στις διαστάσεις... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερα posts είχα αναφέρει πως η κάμερα στο δικό μου είχε πρόβλημα (δεν έκανε focus στα μακρινά) με αποτέλεσμα να βγαίνουν θολές οι φωτογραφίες στα τοπία.

Πήρα μία replacement camera από το ibuygou και τώρα δουλεύει κανονικά άρα όντως μερικά Redmi 2 είχαν προβληματικές κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερα posts είχα αναφέρει πως η κάμερα στο δικό μου είχε πρόβλημα (δεν έκανε focus στα μακρινά) με αποτέλεσμα να βγαίνουν θολές οι φωτογραφίες στα τοπία.

Πήρα μία replacement camera από το ibuygou και τώρα δουλεύει κανονικά άρα όντως μερικά Redmi 2 είχαν προβληματικές κάμερες.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να τραβήξεις μία πχ ένα αστικό τοπίο με κτήρια και κόσμο (μακρινό focus) και να ανεβάσεις το αρχείο πχ σε κάποιο dropbox να συγκρίνω με το δικό μου.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να τραβήξεις μία πχ ένα αστικό τοπίο με κτήρια και κόσμο (μακρινό focus) και να ανεβάσεις το αρχείο πχ σε κάποιο dropbox να συγκρίνω με το δικό μου.

 

Μία πριν και μία μετά την αλλαγή της κάμερας:

https://www.dropbox.com/sh/vhetbqenx6ggyos/AABTPwlmjlF6HT6MDLTB1zDNa?dl=0

Δεν έχει τραβηχθεί την ίδια ώρα αλλά η θολούρα έφυγε.

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω πρόβλημα με την καμερα , αλλά πιστεύω ότι είναι πρόβλημα διαχείρισης από την ρομ.

Συγκεκριμένα το κινητό μας REDMI 2 TD (20140813) διαφημίζεται ότι έχει ανάλυση 8mp καμερα.

Στα περισσότερα κινητά και στο Redmi 1 - hongmi (2013023) που επίσης έχω αυτό σημαίνει ανάλυση 3264 x 2448 = 7990272 pixels δηλαδή 8mp, αναλογία πλευρών 4:3.

 

Όμως για κάποιο μυστήριο λόγο, στο REDMI 2 η κάμερα όταν ρυθμιστεί στην μέγιστη ανάλυση , αυτή είναι η 3200 x 2400 = 7680000 pixels, που είναι 7.68mp με αναλογία πλευρών 4:3. Θα πεί κανείς εντάξει δεν πειράζει χάνεις λίγη ανάλυση, αλλά το πρόβλημα είναι ότι το λογισμικό της κάμερας για να του προκύψει αυτή η ανάλυση κάνει interpolation από τα 3264 στα 3200 με κακό αλγόριθμο και σκοτώνει την ποιότητα.

Το παράδοξο είναι ότι όταν ρυθμίσει κανείς την αναλογία πλευρών στο 16:9 η οριζόντια ανάλυση γίνεται 3264 x 1836 και οι φωτογραφίες βγαίνουν πεντακάθαρες γιατί ταιριάζουν ακριβώς με την native ανάλυση του αισθητήρα. Το κακό όμως είναι ότι το 16:9 ταιριάζει μεν καλά στην οθόνη του κινητού και σε TV, monitors κλπ αλλά σαν φωτογραφία λείπει μεγάλο μέρος από το κλασσικό κάδρο του 4:3 . Τα megapixels στο 16:9 είναι 3264 x 1836 = 5992704 ούτε καν 6mp. !

 

Τα παραπάνω συμβαίνουν και με την stock camera της MIUI και με τρίτες όπως camera MX, open camera κλπ.

 

Έχω την Ελληνική MIUI 7 developer rom GTV-6.1.28 και κατά τα λοιπά είναι ευχαριστημένος και έχω αποφασίσει για την ώρα να τραβάω σε κάδρο 16:9 για να έχω οπτική οξύτητα και λεπτομέρεια στις φωτό . Δεν ξέρω αν σε επόμενη ROM το έχουν διορθώσει.

 

Ανεβάζω screenshots από τα settings διαφόρων apps kai δύο φωτογραφίες που τράβηξα του ίδιου χώρου (καλά φωτισμένο εσωτερικό καταστήματος, χωρίς κίνηση) για να παρουσιάσω το πρόβλημα. :(

 

Screenshots ρυθμίσεων - διαθέσιμες αναλύσεις αισθητήρα κάμερας:

από το CUBOT s200:

http://www.mediafire.com/view/i25351byrkqmxya/cubot%20s200%20camera%20resolution%20options%208mp%20max.png

από το REDMI 2 - camera MX:

http://www.mediafire.com/view/qk896008heybw5r/Settings%20magix.camera_mx.png

 

από το REDMI 2 - open camera:

http://www.mediafire.com/view/q456hlj3cra4gi8/Settings%20opencamera.png

 

και παραδείγματα φωτογραφιών, στο κάδρο 4:3 (7.68mp και όχι 8mp όπως θα έπρεπε) η απώλεια ποιότητας είναι εμφανής:

http://www.mediafire.com/view/ck3kkqgsfdq2k2j/IMG_20160318_181952.jpg

 

η ίδια άποψη σε κάδρο 16:9 - 6mp (κομμένο 8mp Κάδρο), αλλά native ανάλυση αισθητήρα:

http://www.mediafire.com/view/gy42eewgaw46kvb/IMG_20160318_181750.jpg

 

και μία άλλη εικόνα πιο κοντινή λήψη.

http://www.mediafire.com/view/j8ktd0viwxzd1l9/IMG_20160318_181715.jpg

 

Πιστεύω να παρουσίασα με σαφήνεια το πρόβλημα , αναζητώ κάποια λύση, αν διορθώθηκε το πρόβλημα με κάποια επόμενη ROM developer ή την άρτι αφιχθείσα stable , με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ !

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λες καλά φίλε μου.

η, αλλά το πρόβλημα είναι ότι το λογισμικό της κάμερας για να του προκύψει αυτή η ανάλυση κάνει interpolation από τα 3264 στα 3200 με κακό αλγόριθμο και σκοτώνει την ποιότητα.

αυτό που λες δε λέγεται interpolation αλλα resize (interpolation είναι η αύξηση των mp από λιγότερα και τα ενδιάμεσα που λοίπουν υπολογίζονται με την μέθοδο της παρεμβολής δλδ της interpolation).

Έστω ότι κάνει resize από 3264 σε 3200. Δεν πιστεύω ότι αυτό καταστρέφει την ανάλυση εκτός αν οι αλγόριθμοι είναι τραγικοί. Μπορείς να κάνεις μόνο σου ένα πείραμα σε μια φωτογραφία και από πχ 3200 να την κάνεις 3180. Δε θα χαλάσει ουσιαστικά η φωτογραφία. ΑΛΛΑ το πιθανότερο είναι να μην κάνει ούτε καν resize από 3264 σε 3200, δλδ από τα 7990272 στα 7680000 pixels. Απλά κάνει "crop" (δλδ πετάει μερικά pixels δεξιά και αριστερά, πάνω και κάτω).

Θα κάνω το πείραμα με 16:9 να δω αν έχει βάση η "αυξηση" της οξύτητας αλλα πολύ αμφιβάλω. Το 16:9 επίσης γίνεται με crop μιας λορίδας πάνω και μίας κάτω από τον αισθητήρα. Απλά δεν κόβει δεξιά και αριστερά για κρατάει ακριβώς την ανάλυση.

Και σε 16:9 και σε 4:3 εγώ ΧΑΛΙΑ τις βλέπω τις φωτογραφίες. Το κινητό μας έχει μία άθλια κινέζικη κάμερα στα 8mp (σχεδόν άγνωστης εταιρίας) ανάλογη με άλλα φτηνά κινητά και χειρότερη από άλλα (πχ samsung s4 mini τραβάει καλύτερες με αισθητήρα samsung). Δεν πάσχει μόνο σε ανάλυση αλλά και σε δυναμικό εύρος (καίει τα φωτισμένα). Απορώ για τις "καλές" κριτικές σε τόσα site. Η εγώ έχω απαιτήσεις παραπάνω από όσο πρέπει.

 

Οι 13 που κυκλοφορούν σήμερα (αισθητήρας sony ή samsung) δεν είναι μόνο ότι έχουν παραπάνω mp (ποιος τα χ..ζει τα extra mp) είναι ότι είναι πολύ οξύτερες και με ασφαλώς καλύτερο DR (dynamic range). Η άλλη περίπτωση είναι να έχουμε ελαττωματικές (λιγότερο ή περισσότερο) κάμερες στην εστίαση μακρυά και αυτό να μεταφράζεται σε χαμηλή οξύτητα,. Στα κοντινά είναι αλήθεια δείχνει ικανοποιητική η ανάλυση δλδ η οξύτητα. Θα το ερευνήσω περισσότερο.

 

edit. Είδα τα δείγματά σου. Όντως στην 16¨9 φαίνεται οξύτερη, αλλα μου κάνει να φταίει η εστίαση ή να κούνησες ελαφρά. Προσωπικά τραβάω σε 4:3 και νομίζω είναι το ίδιο. Θα κάνω το πείραμα αύριο με καλό φωτισμό σε εξωτερική λήψη.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη περίπτωση είναι να έχουμε ελαττωματικές (λιγότερο ή περισσότερο) κάμερες στην εστίαση μακρυά και αυτό να μεταφράζεται σε χαμηλή οξύτητα,. Στα κοντινά είναι αλήθεια δείχνει ικανοποιητική η ανάλυση δλδ η οξύτητα. Θα το ερευνήσω περισσότερο.

Ερεύνησέ το γιατι κι εγώ είμαι προβληματισμένος και καταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα με εσένα.

Είχα ενα 20140813 που έβγαζε πολύ καθαρές φωτογραφίες και τώρα έχω ένα 20140811 που φαίνεται να μην εστιάζει καλά μακριά .

Θα δοκιμάσω και 16;9

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της κάμερας, επιμενω στα συμπεράσματα μου. Μόλις έκανα δοκιμές με φωτο σε 16:9 και τα αποτελέσματα είναι καλά, έχουν οπτική οξύτητα.

 

Ο αισθητήρας των 8mp, έχει ανάλυση 3264* 2448 και αυτό είναι εργοστασιακό standard. Έτσι είναι σε όλες τις ψηφιακές φωτογραφικές και στα κινητά (samsung, sony, xiaomi hongmi που επίσης έχω). Η ανάλυση 3200*2400 δεν υπάρχει ....πουθενά !

Σε 16:9 όντως είναι crop από τα 8 mp στα 6mp ,σε αυτή την περίπτωση η οριζόντια ανάλυση είναι σωστή 3264 !

Έχουν κάνει μλκια, δεν ξέρω αν είναι software η hardware πρόβλημα, ή στο hardware configuration της κάμερας. Μακάρι να βλέπουν το θέμα από το xiaomi-miui.gr μήπως και το διορθώσουν σε κάποια επόμενη rom.

 

Πάντως ακόμα και αν γίνεται μετατροπή από τα 3264 (του αισθητηρα) στα 3200 (του τελικού αρχείου), αυτό θα έπρεπε να παίρνει κάποιο εύλογο χρόνο για τις υπολογιστικες δυνατότητες του redmi. Ενας i3, σε photoshop φάση θέλει κάτι λιγότερο από 1sec, και όντως δεν υπαρχει απωλεια ποιότητας γιατί ο αλγόριθμος που χρησιμοποιεί είναι εξαιρετικός. Στο κινητό των 210000antutu που έχουμε απορω πως το κάνει realtime. Αυτό είναι κατά τη γνώμη μου το πρόβλημα.

Edited by stelrp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα το Redmi 2 Pro για τον αδερφό μου και μου παραπονιέται οτι στα καλά καθούμενα μια στο τόσο ζητάει pin για την κάρτα sim.

Λεω θα είναι πρόβλημα της ROM (είχε κάποια παλια dev απο vickmall) του βάζω πρόσφατη eu dev αλλά πάλι το ίδιο.

Με ένα ψάξιμο στο google, φαίνεται να το αντιμετωπίζουν αρκετοί:

SIM PIN 1

SIM PIN 2

SIM PIN 3

αλλά καμία απάντηση απο xiaomi.

 

Μήπως το έχει συναντήσει-λύσει κάποιος απο εσάς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνική dev rom είχε λυθεί αυτό το πρόβλημα οπότε μπορείς να δοκιμάσεις: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/365-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-MIUI-ROMS-GTV/ (πρόσεχε γιατί υπάρχουν 2 διαφορετικά μοντέλα redmi 2 το 11 και το 13.
Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνική dev rom είχε λυθεί αυτό το πρόβλημα οπότε μπορείς να δοκιμάσεις: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/365-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-MIUI-ROMS-GTV/ (πρόσεχε γιατί υπάρχουν 2 διαφορετικά μοντέλα redmi 2 το 11 και το 13.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα δοκιμάσω το συντομότερο. Ελπίζω να λυθεί οριστικά με την ελληνική ROM.

Το 13 έχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερα posts είχα αναφέρει πως η κάμερα στο δικό μου είχε πρόβλημα (δεν έκανε focus στα μακρινά) με αποτέλεσμα να βγαίνουν θολές οι φωτογραφίες στα τοπία.

Πήρα μία replacement camera από το ibuygou και τώρα δουλεύει κανονικά άρα όντως μερικά Redmi 2 είχαν προβληματικές κάμερες.

 

Με ενδιαφέρει και εμένα, πόσο σου κόστισε το ανταλλακτικο ? Για την αντικατάσταση χρειάζονται ειδικές γνώσεις ? ή το πηγές σε τεχνίτη και στο επισκεύασε ?

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα, πόσο σου κόστισε το ανταλλακτικο ? Για την αντικατάσταση χρειάζονται ειδικές γνώσεις ? ή το πηγές σε τεχνίτη και στο επισκεύασε ?

η κάμερα αλλάζει εύκολα όπως στα περισσότερα κινητά αν ξέρεις να τα ανοίγεις. Είναι με καλοδιοταινία πάνω στην πλακέτα. Αφού "λύσεις" το κινητό, αφαιρείς (ξεκουμπώνεις) την παλιά και βάζεις την νέα. Προφανώς και πρέπει να ξέρεις να ανοίγεις κινητά, αλλα δε χρειάζεται να είσαι και ηλεκτρονικός.

 

Έκανα το τεστ 16:9 και 4:3 και στις δύο περιπτώσεις το ίδιο (άθλια) τραβάει το κινητό. Δεν υπάρχει διαφορά σε εμένα στην οξύτητα που να γίνεται αντιληπτή με πρώτη θέαση. Φοράω DEV 5.12.25 ελληνική. Στην περίπτωσή μου δεν ξέρω αν έχω πρόβλημα εστίασης. Θαρώ δεν έχω ή αν έχω είναι οριακό. Απλά δεν βγάζει όπως θα ήθελα εγώ (προέρχομαι και από nokia 808 41mp pureview :love:). Αν είχα replacement camera θα δοκίμαζα. Θα ανεβάσω μερικές σε dropbox να μου πείτε πως τις βλέπετε (αν μπορείτε να πείτε φταίει ο φακός ή όχι). Με s4 mini που τα έβαλα δίπλα δίπλα το s4 mini (8mp camera) είχε πιο μεγάλη διακριτική ικανότητα (οξύτητα) σε αντικείμενα μικρά και μακρυά τουλάχιστον και ναι καλύτερη κάμερα. Με redmi 3 επίσης που τα έβαλα δίπλα δίπλα (13mp samsung camera) επίσης έχουν μεγάλη διαφορά υπερ του redmi 3.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα, πόσο σου κόστισε το ανταλλακτικο ? Για την αντικατάσταση χρειάζονται ειδικές γνώσεις ? ή το πηγές σε τεχνίτη και στο επισκεύασε ?

 

https://www.ibuygou.com/p-original-xiaomi-redmi-2-rear-camera-6871.html

Είναι πολύ εύκολο να την αλλάξεις, απλά βγάζεις τις βίδες, αποσυνδέεις την παλιά και βάζεις την καινούρια.

 

Σε μία από τις βίδες του κινητού υπάρχει αυτοκόλλητο Xiaomi οπότε φαντάζομαι βγάζοντας τις βίδες χάνεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα αλλάζει εύκολα όπως στα περισσότερα κινητά αν ξέρεις να τα ανοίγεις. Είναι με καλοδιοταινία πάνω στην πλακέτα. Αφού "λύσεις" το κινητό, αφαιρείς (ξεκουμπώνεις) την παλιά και βάζεις την νέα. Προφανώς και πρέπει να ξέρεις να ανοίγεις κινητά, αλλα δε χρειάζεται να είσαι και ηλεκτρονικός.

 

Έκανα το τεστ 16:9 και 4:3 και στις δύο περιπτώσεις το ίδιο (άθλια) τραβάει το κινητό. Δεν υπάρχει διαφορά σε εμένα στην οξύτητα που να γίνεται αντιληπτή με πρώτη θέαση. Φοράω DEV 5.12.25 ελληνική. Στην περίπτωσή μου δεν ξέρω αν έχω πρόβλημα εστίασης. Θαρώ δεν έχω ή αν έχω είναι οριακό. Απλά δεν βγάζει όπως θα ήθελα εγώ (προέρχομαι και από nokia 808 41mp pureview :love:). Αν είχα replacement camera θα δοκίμαζα. Θα ανεβάσω μερικές σε dropbox να μου πείτε πως τις βλέπετε (αν μπορείτε να πείτε φταίει ο φακός ή όχι). Με s4 mini που τα έβαλα δίπλα δίπλα το s4 mini (8mp camera) είχε πιο μεγάλη διακριτική ικανότητα (οξύτητα) σε αντικείμενα μικρά και μακρυά τουλάχιστον και ναι καλύτερη κάμερα. Με redmi 3 επίσης που τα έβαλα δίπλα δίπλα (13mp samsung camera) επίσης έχουν μεγάλη διαφορά υπερ του redmi 3.

 

Εγώ προέρχομαι από hongmi, που είχε samsung αισθητήρα και το είχα σαν κανονική φωτογραφική μηχανή. Έχω απογοητευτεί πλήρως , με την φθηνοκινεζοκαμερα που βαλανε στο καλύτερο κατά τα λοιπά redmi2.

Είδα και το ανταλλακτικό που λέι ο φίλος παρακατω, αλλά και πάλι το hongmi πιστεύω έβγαζε καλύτερες. Κρίμα, μάλλον θα το δώσω και θα μείνω με το διετίας hongmi.

Link to comment
Share on other sites

πας στην εφαρμογη αναβαθμιση , ψαχνει για ενημερωσεις δεν βρισκει κ μετα πατας τις 3 τελειες επανω δεξια κ πας στην 2η επιλογη "επιλεξτε το πακετο αναβαθμισης" κανεις αναζητηση και το επιλεγεις να το φωρτωσει ,το φορτωνει και κανει επανεκινηση το τηλεφωνο κ εισαι ετοιμος

 

Προσπαθω με αυτο τον τροπο και με volume αλλα μολις φτανει στο 99% με σταματαει.μου λει να ονομασω τον φακελο σε update.zip πραγμα το οποιο εχω κανει.το ζιπ το εχω περασμενο στην καρτα sd.εχω κατεβασει αυτη

https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995300647

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα σέταρα ένα νεο redmi 2 2gb ίδιο με το δικό μου (έλεγε 2014811 αλλά ήταν 2gb ενώ το δικό μου είναι 2014813 και είναι επίσης 2gb). Τι έκανα πρώτα πρώτα? Μα δοκίμασα την φωτογραφική του και την σύγκρινα με τη δικιά μου.

 

Ε ναι λοιπόν έχω και εγώ προβληματική κάμερα :chair:που το ελάττωμά της είναι η εστίαση μακρυά:rocket:. Η ποιότητα ήταν όντως η μέρα με τη νύχτα υπέρ του νέου. Για αυτό και όλα τα site έλεγαν "καλή κάμερα" και εγω δεν το έβλεπα.

 

Δείτε και θα καταλάβετε μόνοι σας πoια είναι η "καλή" και πoια η "προβληματική". Και στις δύο η λύψη έγινε ακριβώς με την ίδια τεχνική (πρώτα εστίαση με το δάχτυλο στο κέντρο, μετά φωτογράφιση).

http://www.imageshost.eu/images/2016/03/24/IMG_20131231_221815.th.jpg http://www.imageshost.eu/images/2016/03/24/IMG_20160324_091532.th.jpg

 

 

Σε λεπτομέρια

 

 

http://www.imageshost.eu/images/2016/03/24/crop1good.jpg

http://www.imageshost.eu/images/2016/03/24/crop2bad.jpg

Τώρα πρέπει και εγώ να παραγγείλω νέα κάμερα να το φτιάξω. Απαράδεκτη η ποιότητα κατασκευής της Xiaomi. Το φαινόμενο ήταν καθολικό και δυστυχώς επηρέαζε και τις τελευταίες παρτίδες όπως τα δικά μας και άρα δε δικαιολογείται ως εταιρία γιατί δεν έκανε τίποτα να το φτιάξει. Και μετά άντε εσύ να το στείλει πίσω στην κίνα να το φτιάξουν. Δεν αξίζει τα ταχυδρομικά. Παραγγέλνεις το ανταλλακτικό ή επιχειρείς να το επισκευάσεις μόνος σου..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έφταιξε το ανύπαρκτο quality control από την Xiaomi στην συγκεκριμένη περίπτωση :p (εκτός αν φταίει η εταιρία που τους προμηθεύει τις κάμερες).

Υπάρχει και οδηγός (νομίζω τον έκανα λινκ σε παλαιότερο ποστ) για την επιδιόρθωση αλλά εγώ δεν το επιχείρησα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπαινουμε στην recovery με ανοικτη την συσκευη?

 

εργαλεια- αναβαθμιση- πατας τις τρεις τελειες πανω δεξια- επανεκκινηση σε λειτουργια recovery

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό για τη γυναίκα μου..

Κοίταγα στο gearbest

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_204058.html?wid=1

και βγάζει ότι έχει 2GB RAM! Ισχύει;

Αν όχι, ποιό μαγαζί το έχει αυτή τη στιγμή φθηνότερα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...