Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά τρώει όσο τρώει το Bluetooth(σχεδόν καθόλου δλδ) και όταν ανοίγεις την εφαρμογή για να συγχρονίσεις δεδομένα(1-2 φορές την μέρα δλδ)

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το SOT είναι αναλόγως τη χρήση του καθενός. Σε εμένα έχει πέσει αρκετά τελευταία, κυμαίνεται μεταξύ 3.5 και 4.5 ωρών. Παλιότερα, έφτανε μέχρι 6 ώρες. Ελπίζω να βελτιωθεί με την 7.1.1.

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα. Παλιά μπορεί να έβγαζα και 6 ώρες.

Από τη Marshmallow ακόμα είχα μεγάλο battery drain (dose my ***), πέρασα τη nougat με clean install και πάλι τα ίδια. Η μπαταρία είναι άθλια. Για να βγάλω 4 ώρες οθόνη θα πρέπει να το φορτισω το κινητό μέσα στη μέρα. Αν μια μέρα δεν κάνω μεγάλη χρήση και το αφήσω πχ 17 ώρες χωρίς φόρτιση, δεν βγάζω πάνω από 2,5 ώρες οθόνη.

Επίσης βγαίνουν πολύ σκοτεινές οι φωτογραφίες όταν δεν τραβάς σε εξωτερικό χώρο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τις φωτογραφίες δεν έχω δει κάποια διαφορά προσωπικά. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το hdr σε εσωτερικούς χώρους, να δεις αν υπάρξει διαφορά.

Σχετικά με τη μπαταρία τώρα, λογικό να υπάρχει και φθορά με τον καιρό, αλλά είναι λίγο απότομο, οπότε πιο πολύ θέμα software μου κάνει. Έχεις ενεργά ιστορικό τοποθεσίας, google now κλπ;

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα έχω απενεργοποιησει το hdr. Όσο για τη μπαταρία, τα πάντα απενεργοποιημενα είναι.

Τεσπα. Απλά είχα πάρει και ένα Huawei p9 lite για δεύτερο και για μήνες το είχα κάνει πρώτη συσκευή γιατί έβγαζα μέχρι και 7 ώρες οθόνη. Φωτογραφίες τραβάω ελάχιστες, αλλά όταν χρειάζεται είναι τραγικό στο Nexus να βγαίνουν τόσο σκοτεινές με έναν νορμάλ εσωτερικό φωτισμό, ενώ στο p9 lite να βγαίνουν φυσιολογικές

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο messenger τα αυτοκόλλητα που είναι κινούμενα, κινούνται πάρα πολύ γρήγορα σε σχέση με το κανονικό.

Γίνετε και σε εσάς αυτό;

Για πιο λόγο συμβαίνει;;

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το November security patch?
Panasonic X66 -> Motorola L6 -> Nokia 5130 XpressMusic ->Samsung Galaxy 3 -> Samsung Galaxy Gio -> HTC Desire C -> Samsung I9300 Galaxy S III -> lg G2 -> Motorola Moto x 2nd(2014) -> Motorola Nexus 6-> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το auto rotate της οθόνης......τι έγινε???το έπαθε κανένας άλλος ????ξερεις κανείς πως φτιάχνεται??????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το auto rotate της οθόνης......τι έγινε???το έπαθε κανένας άλλος ????ξερεις κανείς πως φτιάχνεται??????

Ρυθμίσεις, Προβολή, κατεβαίνεις κάτω στην επιλογή "Κατά την περιστροφή της συσκευής" και επιλέγεις "περιστρεψτε το περιεχόμενο της οθόνης".

Αυτό αφορά τη nougat έκδοση. Αν έχεις Marshmallow τα ίδια βήματα ακολουθείς απλά ίσως λέει διαφορετικά την ονομασία της επιλογής.

Αν έχεις nougat και θέλεις να περιστρεφεται και η αρχική οθόνη πας ρυθμίσεις, google, αναζήτηση και now, κατεβαίνεις κάτω κάτω και επιλέγεις να επιτρέπεται η περιστροφή

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι λογικό κάτι τέτοιο; Ή πάω για καινούργια μπαταρία;

 

Screenshot_20161113_234103.png

 

Screenshot_20161113_234049.png

 

Screenshot_20161113_234113.png

Λογικό μου φαίνεται εμένα. Μία από τα ίδια είμαι με stock 7.0.

 

Για δώσε λίγες λεπτομέρειες για τη CM.

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται εμένα. Μία από τα ίδια είμαι με stock 7.0.

 

Για δώσε λίγες λεπτομέρειες για τη CM.

 

Sent from neXus

 

Μα με μόνο 2 ώρες SOT 52% μπαταρία; Η CM καλή, αλλά πολλά ξαφνικά reboots. Επίσης, δεν έχω καταφέρει να κάνω το viper4android να δουλέψει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Μα με μόνο 2 ώρες SOT 52% μπαταρία; Η CM καλή, αλλά πολλά ξαφνικά reboots. Επίσης, δεν έχω καταφέρει να κάνω το viper4android να δουλέψει.

Η μπαταρία έχει πέσει και σε εμένα αρκετά, αλλά νομίζω είναι θέμα λογισμικού κυρίως, γιατί αναφέρεται κι από άλλα παιδιά. Δυστυχώς ούτε εμένα με καλύπτει.

 

Πάντως, σκεπτόμενος ότι έχεις κακό σήμα, τρέχεις μία δοκιμαστική ακόμα έκδοση, συν το ότι σίγουρα υπάρχει κάποια φθορά στη μπαταρία μετά από τόσο καιρό χρήσης, θεωρώ ότι είναι καλά.

 

Έχεις ενεργά location history, google now κλπ;

 

 

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει πέσει και σε εμένα αρκετά, αλλά νομίζω είναι θέμα λογισμικού κυρίως, γιατί αναφέρεται κι από άλλα παιδιά. Δυστυχώς ούτε εμένα με καλύπτει.

 

Πάντως, σκεπτόμενος ότι έχεις κακό σήμα, τρέχεις μία δοκιμαστική ακόμα έκδοση, συν το ότι σίγουρα υπάρχει κάποια φθορά στη μπαταρία μετά από τόσο καιρό χρήσης, θεωρώ ότι είναι καλά.

 

Έχεις ενεργά location history, google now κλπ;

 

 

 

Sent from neXus

Ναι, αυτα τα έχω ενεργα

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτα τα έχω ενεργα

Μία από τα ίδια κι εγώ. Έχω συμβιβαστεί πλέον, και περιμένω την 7.1.1 προς το τέλος του χρόνου μήπως βελτιωθεί.

 

 

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς σας τον firefox ως browser?

Μπορείτε να μου δώσετε λίγο feedback?

Αξιόπιστος; Γρήγορος; Σε σύγκριση με chrome?

Eυχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο αργός, ο μόνος λόγος που τον έχω, είναι επειδή τον χρησιμοποιώ στο desktop, μόνο όποτε θέλω να δω κάποιο tab από εκεί ή κάποιο bookmark(δλδ σπάνια)

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε μένα δεν έχει έρθει , μέσω ΟΤΑ η 7.0 (NBD91P). Νομίζω όμως ότι θα μας έρθει τον Δεκέμβρη η 7.1 . Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το πρώτο security patch από τότε που έβαλα nougat και είναι εντυπωσιακό το ποσό όμορφα και γρήγορα γίνεται το update.

Είναι το αυτονόητο βέβαια, αλλά δεν θα ξεχάσω το χρόνο που χρειαζόταν μέχρι πρόσφατα για να περαστεί ένα update των 20mb με το optimization των εφαρμογών κλπ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαναρωτησα σε προηγούμενη σελιδα, τα αυτοκόλλητα στο messenger και στο Facebook κινούνται πολυ γρήγορα απο το κανονικό.

Για ποιο λογο γινετε αυτο;

Το μονο που με πειραζει στο κινητο ειναι αυτο!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

με την συσκευή μας τι γίνεται; Δε θα πάρουμε τελικά την 7.1.1 έκδοση;

 

Επίσης από τότε που ήρθε η επίσημη 7 δεν έχω πάρει security patch.

Πρέπει να ξεγραφτώ από το beta program?

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

με την συσκευή μας τι γίνεται; Δε θα πάρουμε τελικά την 7.1.1 έκδοση;

 

Επίσης από τότε που ήρθε η επίσημη 7 δεν έχω πάρει security patch.

Πρέπει να ξεγραφτώ από το beta program?

Εμένα μου ήρθε κανονικά το update του Νοεμβρίου, αλλά δεν είμαι στο beta, οπότε αν θες ή φεύγεις ή το φλασάρεις(το 2ο έκανα κι εγώ αφού είμαι root). Για 7.1, είμαστε μέσα κανονικά απ ότι διάβασα(επίσημη ανακοίνωση) και πολύ πιθανόν γι αυτόν το μήνα ;)

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει για αυτόν τον μήνα image αλλά δεν είναι 7.1.1

Ότι θα το πάρουμε, θα το πάρουμε (http://android-developers.blogspot.gr/2016/12/welcoming-android-711-nougat.html?m=1), τώρα το αν θα είναι αυτό το μήνα... Δεν τους πιστεύω και πολύ πια...

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα στην ομαδα!

 

Εκανα μια αλλαγη ρομ απο marshmallow 6.0.1 - cataclysm με franko kernel σε pure nexus 7.1.1.

Η ρομ δουλεψε κανονικα αλλα οταν πηγα να κανω restore της εφαρμογες μου μεσω titanium back up μου εβγαλε μηνυμα οτι το τηλεφωνο δεν ειναι rooted. Εγκατεστησα και το SuperSU που παλι μου εβγαζε οτι η συσκευη δεν ειναι rooted.

Παρολα αυτα οταν μπαινω στον bootloader κ στο twrp η συσκευη φαινεται ξεκλειδωτη.

 

Εχετε καποια ιδεα γιατι μπορει να γινεται αυτο? Πρεπει να κανω ξανα root?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...