Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις την εντύπωση ότι ελληνικά καταστήματα δεν έχουν πουλήσει συσκευές που δεν ήταν προορισμένες για την Ευρώπη; Κλασικό παράδειγμα το e-shop.

 

...

 

Με την εγγύηση τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά είσαι εκτός εγγύησης.

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν με το Nordics LT είμαι καλυμμένος; Λιθουανία είναι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εντύπωση ότι ελληνικά καταστήματα δεν έχουν πουλήσει συσκευές που δεν ήταν προορισμένες για την Ευρώπη; Κλασικό παράδειγμα το e-shop.

 

Επίσης, θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Για το ambient display. Πέρα από το όταν το κινείς ανάβει η οθόνη, υπάρχει κάποια χειρονομία ή κάτι άλλο που ανάβει την οθόνη; Γιατί το βλέπω ανάβει και σε άσχετες φάσεις.

Το ambient ανάβει είτε με ειδοποίηση, είτε όταν αισθανθεί κούνημα. Μπορείς να το ρυθμίσεις να μην ανάβει και καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω ότι απενεργοποιείται, απλά σκέφτηκα μήπως ξυπνάει και με κάπποια χεορονομία.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιας και λέτε για το ambient, όταν είχα πρωτοπαρει το κινητό, το είχα απενεργοποιησει σχεδόν αμέσως γιατί πρώτον δεν δούλευε πάντα (όταν το σηκωνες) και δεύτερον διάβαζα ότι καταναλώνει μπαταρία.

Όταν έβαλα Marshmallow και έκανα hard reset, το άφησα ανοιχτό να το δοκιμάσω και τελικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Δουλεύει πάντα και με τόσο αυξημένη αυτονομία που έχω δεν με ενδιαφέρει πλέον αν καταναλώνει λίγη μπαταρία ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μια αναβάθμιση 4mb ξέρει κανείς τι αφορά;

 

Εάν έχεις την 6.0.0 (MRA58K) ή την 6.0.0 (MRA58N) , τότε μπορεί να αφορά την 6.0.0 (MRA58R)

Link to comment
Share on other sites

MRA58N λεει και 6.0 όχι 6.0.0 συγχωρηστε με για την ασχετοσυνη μου.ευχαριστώ Edited by foten21
Link to comment
Share on other sites

MRA58N λεει και 6.0 όχι 6.0.0 συγχωρηστε με για την ασχετοσυνη μου.ευχαριστώ

 

Ε τότε η αναβάθμιση που σου έχει έρθει είναι από το MRA58N στο MRA58R

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες εχει παρατηρησει κανεις ενα θεματακι στους ηχους του κινητου????Οταν πατας like στο FB το κλικ που κανει ακουγεται ελαχιστα εως καθολου....γιατι????Εχει παρατηρησει κανεις αλλα θεματακια με τον ηχο???????
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να γυρίσω σε στοκ έχω κατεβάσει το nexus toolkit, απλά συνδέω και κάνω την διαδικασία πολύ έχει για return to stock? ΥΓ. Δεν έχω ιδέα από φλαραρισματα ακόμα κτλ το πήρα το τηλέφωνο ήδη με recovery και θέλω να το γυρίσω σε στοκ για να βάλω την 6.0

 

Edit : ρε παιδιά έκανα την διαδικασία κανονικά και το τηλέφωνο ουσιαστικά έκανε factory reset, το recovery πάλι δεν έφυγε οπότε δεν μπορώ να παίρνω τα ota update

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρω συνεχως κατι περιεργο.....σε σημεια οπου αλλες συσκευες εχουν τερμα σημα το nexus 6 που εχω εχει μια γραμμη κατω...............σε 3g μιλαμε τωρα....γιατι συμβαινει αυτο???????παιζει κατι????
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρω συνεχως κατι περιεργο.....σε σημεια οπου αλλες συσκευες εχουν τερμα σημα το nexus 6 που εχω εχει μια γραμμη κατω...............σε 3g μιλαμε τωρα....γιατι συμβαινει αυτο???????παιζει κατι????

 

Ο αριθμός γραμμών ίσως είναι κάτι σχετικό

 

Βάλε την εφαρμογή NETWORK SIGNAL INFO, και στις δύο συσκευές που συγκρίνεις για να συγκρίνεις το network strength σε dBm

 

(Πήγαινε στο tab REFRESH SIGNAL και πάτα το (διακόπτει την σύνδεση με την κεραία και την επαναφέρει) και μετά δες στο tab MOBILE το Network Strength)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι.... Στην 6.0 μιλάω και μου δείχνει 0 σήμα κλείνω την γραμμή και πάει full επίσης για να συνδεθεί στο δίκτυο wifi θέλει 20 sec...

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι.... Στην 6.0 μιλάω και μου δείχνει 0 σήμα κλείνω την γραμμή και πάει full επίσης για να συνδεθεί στο δίκτυο wifi θέλει 20 sec...

 

Eννοω ειναι θεμα συσκευης η θεμα λογισμικου που λογικα θα φτιαχτει σε τυχον επομενο update????

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι hardware διότι κουβαλάω το κουσουρι του από την 5.1.1 που έπεφταν οι κλήσεις και είχα απώλεια σήματος. Από ότι βλέπω και άλλοι το αντιμετωπίζουν αλλά όχι όλοι βγάζοντας το συμπέρασμα ότι ορισμένες παρτίδες έχουν το θέμα..μέχρι και sim αλλαξα και τπτ...και αυτό μου το είπε το επίσημο service τονίζοντας ότι αν δεν στρώσει τότε πρέπει να τους το στείλω να το δουν...κάποια παιδιά εδώ πρότειναν να γυρίσουμε σε παλιό radio με software. Δεν ξέρω να το κάνω, δοκίμασε το αν θες πάντως απογοητευτηκα διότι έτσι όπως είναι στοκ πρέπει να λειτουργεί τέλεια..αν του αλλάζεις ρομ κτλ αυτό έχεις καθαρά την ευθυνη εσύ.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρω συνεχως κατι περιεργο.....σε σημεια οπου αλλες συσκευες εχουν τερμα σημα το nexus 6 που εχω εχει μια γραμμη κατω...............σε 3g μιλαμε τωρα....γιατι συμβαινει αυτο???????παιζει κατι????

 

Nαι ...αλλα ειναι φυσιολογικο να γινεται αυτο???

 

Όχι δεν ειναι.... Στην 6.0 μιλάω και μου δείχνει 0 σήμα κλείνω την γραμμή και πάει full επίσης για να συνδεθεί στο δίκτυο wifi θέλει 20 sec...

 

Δεν μιλάει για αυτό, λέει ότι είναι μια γραμμή κάτω, όχι 0 γραμμές

 

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι hardware διότι κουβαλάω το κουσουρι του από την 5.1.1 που έπεφταν οι κλήσεις και είχα απώλεια σήματος. Από ότι βλέπω και άλλοι το αντιμετωπίζουν αλλά όχι όλοι βγάζοντας το συμπέρασμα ότι ορισμένες παρτίδες έχουν το θέμα..μέχρι και sim αλλαξα και τπτ...και αυτό μου το είπε το επίσημο service τονίζοντας ότι αν δεν στρώσει τότε πρέπει να τους το στείλω να το δουν...κάποια παιδιά εδώ πρότειναν να γυρίσουμε σε παλιό radio με software. Δεν ξέρω να το κάνω, δοκίμασε το αν θες πάντως απογοητευτηκα διότι έτσι όπως είναι στοκ πρέπει να λειτουργεί τέλεια..αν του αλλάζεις ρομ κτλ αυτό έχεις καθαρά την ευθυνη εσύ.

 

Το radio του 6.0 φαίνεται να έχει κάποια θέματα, ορισμένες φορές η λήψη είναι κανονική αλλά το εικονίδιο του σήματος είναι κενό (αλλά η επικοινωνία λειτουργεί) ή η λήψη είναι όντως μηδενική (-113 dBm) σε σημεία που δεν θα έπρεπε.

Με πάτημα δυο φορές του κουμπιού του Airplane Mode, επανέρχεται.

Αν το προηγούμενο radio σου δούλευε καλά, μπορείς να το βάλεις, κατεβάζοντας το Factory Image και φλασάροντας το radio image file με μια εντολή fastboot flash radio. Αναλυτικές οδηγίες έχουν δοθεί στο άλλο thread.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω κάποια κολληματακια και επίσης λόγω ασυμβατότητας με Novago και otego σκέφτομαι να γυρίσω σε γλυφιτζουρι. Φλασαρω κανονικά με τη γνωστή διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω κάποια κολληματακια και επίσης λόγω ασυμβατότητας με Novago και otego σκέφτομαι να γυρίσω σε γλυφιτζουρι. Φλασαρω κανονικά με τη γνωστή διαδικασία;

Δεν έχουν κάνει ακόμα update στις εφαρμογές να είναι συμβατές με το 6?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...