Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα και εγω Pure Nexus σημερα, για να κανω το root να δουλεψει χρειαστηκε να περασω το SuperSU απο ως flashable zip ουσιαστικα να eootάρω παλι την συσκευη.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περασα και εγω Pure Nexus σημερα, για να κανω το root να δουλεψει χρειαστηκε να περασω το SuperSU απο ως flashable zip ουσιαστικα να eootάρω παλι την συσκευη.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

Ευχαριστω για την απαντηση!

Οποτε αν καταλαβαινω καλα θα χρειαστει να κανω τα εξης:

- Κανω κανονικα τα wipes

- Φλασαρω τη ρομ

- Φλασαρω gapps

- Φλασαρω την τελευταια εκδοση του superSU

 

Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα.

Αν εχεις ακομη την Pure Nexus χρειαζεται μονο να flashάρεις την τελευταια εκδοση του SuperSU.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μόνο το δικό μου κινητό σέρνεται απο τότε που περασα την 7.0?Μιλάω για αρκετά κολλήματα και γενικά είναι και πιο αργό το τηλέφωνο ,ενώ μέχρι και την προηγούμενη έκδοση ήταν άψογο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μόνο το δικό μου κινητό σέρνεται απο τότε που περασα την 7.0?Μιλάω για αρκετά κολλήματα και γενικά είναι και πιο αργό το τηλέφωνο ,ενώ μέχρι και την προηγούμενη έκδοση ήταν άψογο.

 

Εννοείται ότι είναι πιο αργό απλά μετά το συνηθίζεις. Αυτά έχουν πάντα οι αναβαθμίσεις από τα παλιότερα μοντέλα όλων των λειτουργικών. Το ίδιο κάνει και εμένα στη αρχή ήταν σπαστικό αλλά νομίζω ότι πριν ήτανε παραπάνω από το κανονικό γρήγορο. Το μόνο άσχημο είναι ότι αργεί να ανοίξει τις εφαρμογές πλέον ακόμη και τις ελαφριές.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι "τρώει κολλήματα" ανά 2 μέρες περίπου, σε σημείο που θέλει restart. Ξανα-φλάσαρα μπας κι έφταιγε κάτι, αλλά τπτ. Αν δε φτιάξει με την 7.1 με βλέπω για custom Rom, αναγκαστικά δλδ!

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ πλέον μόνο ως ταμπλετ γιατί είχα θέματα σαν τηλ παρά πολλά. Έτσι δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα αλλιώς κάθε μέρα ήθελε επανεκκίνηση πράγματι. Γι αυτό το λόγο έφυγα και από τα nexus.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τον τελευταιο καιρό έχει βαρύνει κάπως. Ακόμα κ η μπαταρία εκεί που μου έβγαζε 1,5 μέρα τώρα έχω πέσει στην 1 κ αυτή με τους ζόρι θα έλεγα. Σκέφτομαι για custom rom αλλά τουλάχιστον μόνο αρνητικό είμαι ότι μετά το root κάποιες εφαρμογές τραπεζών κτλ δεν θα μπορώ να τις έχω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τον τελευταιο καιρό έχει βαρύνει κάπως. Ακόμα κ η μπαταρία εκεί που μου έβγαζε 1,5 μέρα τώρα έχω πέσει στην 1 κ αυτή με τους ζόρι θα έλεγα. Σκέφτομαι για custom rom αλλά τουλάχιστον μόνο αρνητικό είμαι ότι μετά το root κάποιες εφαρμογές τραπεζών κτλ δεν θα μπορώ να τις έχω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να κανονικά με systemless root, και το suhide, το οποίο σου δίνει την δυνατότητα να κρύψεις το root από όσες εφαρμογές θελεις.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αύτο πχ το είχα κάνει παλιά με τη εφαρμογή τού ote to go, αλλά δεν δούλεψε. Δεν μου το έκρυβε το ροοτ. Αλλά με έβαλες σε σκέψεις, θα το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα γύρισα σε stock, με root και custom kernel και δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι το κινητό πιο αργό ή με κάποιο πρόβλημα σε σχέση με τις custom ROM που είναι 7.1.1

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!

Για 6 οθονη τα 3220mAh της μπαταριας ειναι καλα?ολα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ειναι Super απλά δεν μπορώ κάθε 6 ώρες να το φορτίζω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!

Για 6 οθονη τα 3220mAh της μπαταριας ειναι καλα?ολα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ειναι Super απλά δεν μπορώ κάθε 6 ώρες να το φορτίζω!

 

Γιατί κάθε έξι ώρες; Όλη την ώρα ανοιχτή θα την έχεις την οθόνη; Άνετα σου βγάζει τη μέρα και η φόρτιση είναι πολύ γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ,λέω να το αγοράσω από ebay μέσω κίνας!

εκτός αν έχετε να μου προτεινετε καποιο άλλο site :)

thanks

 

Από Κίνα; Πρώτον, δεν θα έχεις εγγύηση Ελλάδα και Ευρώπη γενικότερα και σε περίπτωση προβλήματος θα χρειαστεί να το στείλεις πίσω. Δεύτερον, τα εισερχόμενα πακέτα από αγορές εκτός Ευρώπης περνάνε από τελωνείο και υπάρχει πιθανότητα να πληρώσεις δασμούς και έξοδα εκτελωνισμού με αποτέλεσμα να σου βγει πιο ακριβό από το να το έπαιρνες από Ελλάδα. Τρίτον, πρόσεξε ποια έκδοση θα πάρεις γιατί είναι άλλη η global (XT1100), άλλη η κινέζικη (XT1150) και άλλη η αμερικάνικη (XT1103) και ενδέχεται να έχεις προβλήματα λειτουργίας εδώ, έλλειψη ελληνικών κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα βγήκε η 7.1.1 για τη συσκευή. Έκανα καθαρή εγκατάσταση ερχόμενος από Pure Nexus 7.1.1 και όλα δείχνουν καλά έως τώρα.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα βγήκε η 7.1.1 για τη συσκευή. Έκανα καθαρή εγκατάσταση ερχόμενος από Pure Nexus 7.1.1 και όλα δείχνουν καλά έως τώρα.

 

sent from nexus 6

 

Ωραία οπότε περιμένουμε και σε εμάς τώρα. Τί καινούριο έχει και πως είναι η απόκριση;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οπότε περιμένουμε και σε εμάς τώρα. Τί καινούριο έχει και πως είναι η απόκριση;

Οι αλλαγές είναι τα νέα emoji και gif στο πληκτρολόγιο, και το σημαντικότερο, τα shortcuts στον launcher που είναι πολύ βολικά.

 

Από θέμα απόκρισης, μιας και η εγκατάσταση είναι καινούρια, όλα εκτελούνται γρήγορα.

 

Γενικά, δεν έχω παρατηρήσει κάτι που να μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση έως τώρα.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς κανέναν handler που να δουλεύει σε android 7.1.1, γιατί το psiphon δεν δουλεύει. Τόσο καιρό θέλω να πάω σε nougat, αλλά τα χρειάζομαι τα ρημαδια τα mb
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο με τις ενημερώσεις. Ήμουν από την αρχή στο Android N beta program.

Πήρα την επίσημη 7 όταν βγήκε αλλά μετά δεν επερνα τα security updates κάθε μήνα μέχρι που ξεγράφτηκα από το beta program και πήρα του Νοεμβρίου.

Από τότε δεν έχω πάρει άλλο.

Εχω την έκδοση NBD91P.

Γιατί δεν έχω πάρει του Δεκεμβρίου; Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο με τις ενημερώσεις. Ήμουν από την αρχή στο Android N beta program.

Πήρα την επίσημη 7 όταν βγήκε αλλά μετά δεν επερνα τα security updates κάθε μήνα μέχρι που ξεγράφτηκα από το beta program και πήρα του Νοεμβρίου.

Από τότε δεν έχω πάρει άλλο.

Εχω την έκδοση NBD91P.

Γιατί δεν έχω πάρει του Δεκεμβρίου; Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Και εγώ το ίδιο. Ίσως έρθει μαζί με την 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι ουτε αυτην θα πάρουμε γιατί αλλιώς θα παίρναμε και του δεκεμβρίου
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...