Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχετε τπτ για την "ιστορία του CD (γενικά απ'το βινύλιο στα CD-DVD)" έχω ψάξει αλλά δεν βρίσκω κάτι. Επίσης όποια βοήθεια για την "ιστορία της τηλεόρασης" είναι ευπρόσδεκτη :) thnx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτος (Κινητη Τηλεφωνια και Τηλεπικοινωνιακα Δικτυα) ειναι ο τιτλος που επελεξα ως εργασια στην Τεχνολογια (Α Λυκειου)....Οσοι μπορειτε βοηθηστε..ειτε site ειτε γενικοτερα..Ευχαριστω εκ των προτερων....:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε να με βοηθησετε για μια εργασια!

Το θεμα ειναι: Τι ειναι Βια, εξουσια και προπαγανδα?

Ειναι για την κοπελα μου και θελω να κανω καλη εντυπωση!

Εχω ψαξει και στο Internet αλλα δεν βρισκω τιποτα!

Thanks εκ των προτερων!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα. εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα!!

 

Η κοπέλα μου κάνει διδακτορικό με θέμα την εικονική πραγματικότητα σε σχέση με τον αθλητισμό και δυστυχως έχουμε κολλήσει λίγο. μήπως κάποιος απο εσας ξερει καποια forum του εξωτερικού που να ασχολούνται με την εικονική πραγματικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια για ριχτε καμια ιδεα γιατι εχω να κανω μια εργασια .

Θεμα Marketing Plan σε ενα προιον οποιο θελουμε εμεις...

 

Εχω ηδη σκεφτει για ενα κινητο πχ..

Οποιαδηποτε ιδεα πειτε την:) :)

 

Αιντε να δουμε τι θα γραψουμε :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

έχω να κάνω για τη σχολή μου ενα προγραμματάκι βασισμένο στο director το οποίο θα αναφέρεται πάνω σε ενα βιβλίο που έχει γίνει ταινία.. με την ομάδα μας, διαλέξαμε το lords of the rings... στην αρχή της εφαρμογής μας θα πρέπει να έχουμε ένα trailer 20" το λιγότερο...

ψάχνω στο νετ αρκετές μέρες και βρίσκω μόνο σε μορφές *.mov και δεν ξέρω πως να τα επεξεργαστώ... ψάχνω links με photos, info για τις ταινίες , και γενικότερα ότι υλικό έχετε θα μου φανεί χρήσιμό.. ευχαριστώ...:)

Link to comment
Share on other sites

η εργασία θα πρέπει να έχει Info τόσο για τις ταινίες όσο και για τα βιβλία , για τη ζωή του συγγραφές για τους συντελεστες κτλπ.. ενα site που μάλον θα είναι η μισή εργασίας μας είναι το http://www.lordoftherings.gr αλλα δεν έχω βρει ένα trailer κάπου στα 20 η περισσότερο (το λιγότερο 20") δευτερόλεπτα που να αναφέρεται στις ταινίες και να μπορώ να το επεξεργαστώ.. τα *.mov , με πιο πρόγραμμα μπορώ να τα επεξεργαστώ?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του JuNiOr[/member] με τίτλο "Παίδες help για μια εργασία..." ενώθηκε με το ήδη υπάρχον.

Link to comment
Share on other sites

παίδες κατέβασα το premiere και ενώ κάνω import ενα *.mov που έχω μου βγάζει the file appears to have no media data! :( τα φώτα σας παίδες...:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω μια εργασια για το σχολειο οπου πρεπει να βρω κ να μεταφρασω την ομιλια του Martin Luther KIng.Την βρικα

http://www.jesuslovesyou.gr/Biography/Ihaveadream.htm

 

την μετεφρασα με το systran απο οτενετ αλλα δεν βγηκε καθολου καλο αποτελεσμα.

Την εργασια την εχω για αυριο.Μπορει καποιος να την μεταφραση καλυτερα?

Υπαρχει πουθενα μεταφρασμενη?Pls help ειναι αναγκη.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω μια εργασια για το σχολειο οπου πρεπει να βρω κ να μεταφρασω την ομιλια του Martin Luther KIng.Την βρικα

http://www.jesuslovesyou.gr/Biography/Ihaveadream.htm

 

την μετεφρασα με το systran απο οτενετ αλλα δεν βγηκε καθολου καλο αποτελεσμα.

Την εργασια την εχω για αυριο.Μπορει καποιος να την μεταφραση καλυτερα?

Υπαρχει πουθενα μεταφρασμενη?Pls help ειναι αναγκη.;)

θα κάτσεις ωραία κ καλά κ σιγά σιγά θα την μεταφράσεις:)

απλά για να μαθαίνεις επειδή όταν με το καλό περάσεις σε κάποια σχολή θα έχεις πολλές μα πολλές τέτοιες εργασίες;)

 

εξάλου είναι μικρό το κείμενο απ'οτι βλέπω

 

(αν θυμάμαι καλά είχαμε κάπου κ ένα θέμα για βοήθεια σε εργασίες)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

στα θρησκευτικα ειναι η εργασια...ειπαμε να αναλαβουμε την εργασια αλλα δεν αξιζει ο κοπος να την μεταφρασω.

ελεγα μηπως υπαρχει πουθενα μεταφρασμενη η μηπως εχει καποιος κανενα καλυτερο προγραμμα.

 

(ωχ,δεν εκανα αναζητηση.αν υπαρχει και κρινουν οι mods ας μεταφερθει,κ ας με συγχωρεσουν)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ:

 

http://www.medium.gr/articles/104646276678062.shtml

 

Έχει ένα μικρό κομμάτι μεταφρασμένο. Όχι όλο όμως:

 

«Έχω ένα όνειρο ότι κάποια μέρα αυτή η χώρα θα υψωθεί και θα ζήσει το πραγματικό νόημα της παρακάτω φράσης: "αυτές οι αλήθειες είναι αυταπόδεικτες: όλοι οι άνθρωποι γεννιούνται ίσοι".

 

»Έχω ένα όνειρο ότι μια μέρα στους κόκκινους λόφους της Γεωργίας οι γιοι των πρώην σκλάβων και οι γιοι των πρώην δουλοκτητών θα μπορέσουν να καθίσουν μαζί στο τραπέζι της αδελφοσύνης.

 

»Έχω ένα όνειρο ότι κάποια μέρα ακόμη και η έρημη Πολιτεία του Μισισιπή, που φλέγεται από την αδικία, θα μεταμορφωθεί σε όαση ελευθερίας και δικαιοσύνης.

 

»Έχω ένα όνειρο ότι τα τέσσερα παιδιά μου θα ζήσουν μια μέρα σε ένα έθνος όπου δεν θα κρίνονται από το χρώμα του δέρματός τους αλλά από το ποιόν του χαρακτήρα τους.

 

»Έχω ένα όνειρο σήμερα...»

 

Google is your friend :up:

Link to comment
Share on other sites

(ωχ,δεν εκανα αναζητηση.αν υπαρχει και κρινουν οι mods ας μεταφερθει,κ ας με συγχωρεσουν)

 

No problem,συνενώθηκε το θέμα σου με το ήδη υπάρχον.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα καποιος να μου εξηγησει τι ειναι ολισθηση και τι κυλιση.. επισης οταν λεμε κυλισης χωρις/με ολισθηση τι εννοουμε; οχι με τυπους, αλλα τι γινεται πρακτικα, πχ με μια ροδα. καθως και σε ποιο ειδος κινησης ανηκουν, αν ανηκουν ( μεταφορικη - στροφικη ) ή αν ειναι συνδιασμος και των δυο.

 

Ευχαρισω.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα θυμαμαι καλά :

 

Ένα χαρτόνι σε μια κατηφόρα ολισθαινει μονο,

 

Μία ρόδα ποδηλατου σε μια κατηφόρα κυλίεται.

 

Μία ρόδα ποδηλάτου σε παγωμένη κατηφορα και κυλιεται και τσουλάει (ολισθαίνει

).

 

Στη φυσική σου λένε ότι " κυλίεται χωρίς να ολισθαινει" για να ισχύει ο τύπος που συσχετίζει την γραμμική ταχύτητα v με την γωνιακή ταχύτητα ω .

 

v=ω*R

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Μία ρόδα ποδηλάτου σε παγωμένη κατηφορα και κυλιεται και τσουλάει (ολισθαίνει
αυτο το τσουλαει/ολισθαινει δεν καταλαβαινω.. τι σημαινει δλδ;
Link to comment
Share on other sites

Μας εχουν βαλει στο σχολειο μια εκθεσει με θεμα τον διαλογο, και μας εχουν θεσει καποια ερωτηματα οπως

 

Πως νομιζετε οτι επηρεαζεται η αναπτυξη μας απο την υπαρξη γονιμου διαλογου μεσα στην οικογενεια?

 

Πως ωφελειται η κοινωια απο απο την υπαρξει σωστου διαλογου?

 

Πως μπορει να προωθηθει ακομη περισσοτερο η υπαρξη διαλογου στη κοινωνια?

 

Πεστε μου καποιες ιδεες

ΠΑΡΑΚΑΛΩ βοηθεια:) :) :)

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

kat arxhn oso kales ek8eseis kai na grafeis,eisai oligon ti katadikasmenos logo or8ografias

oson afora thn ek8esh tora pou 8a prepei na grapseis kai na ekfraseis tis DIKES SOU idees,mporeis na kaneis anafora sto klima "dhmokratias" pou uparxei mesa se mia oikogeneia otan uparxei gonimos dialogos anamesa sta melh ths.

epishs na epikentro8eis sthn anaptyksh dunamikhs prosopikothtas(ka8os ena atomo pou apo mikrh hlikia summetasxei se dialogous) de fobatai na ekfrasei th gnomh tou,ma8ainei na para8etei epixeirhmata ktl ktl ktl

ayta ta oliga pisteuo pos an ta anaptykseis kai ta doulepseis 8a se odhghsoun kai se polla akoma pou mporeis na grapseis gia to 8ema sou :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οντως η εκθεση ειναι δικη σου & επομενως ο,τι και να πουμε εμεις δεν ειναι σιγουρο οτι θα συμβαδιζει με τις δικες σου ιδεες.Εξαλλου,το θεμα του διαλογου(απ'οτι θυμαμαι στα σχολικα χρονια) ηταν παντα ενα απ'τα "σος" στην εκθεση...;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις ιδεες FREAK_OF_NATURE.

tsintsIgni δωσε μου ιδεες please:)

 

Περισσοτερες ιδεες please

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...