Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω την εφημερίδα "Εποχή της Κυριακής" ;

 

ψάχνω ένα ένθετο που είχε κυκλοφορήσει μαζί με την εν λόγω εφημερίδα στις 29/3/2009 το οποίο ονομάζεται "εντός εποχής" και έχει σαν "αφιέρωμα" την κρίση της πολιτικής

 

Από τις Εκδόσεις της εφημερίδας, τα γραφεία της, κλπ. Βρήκες κάποιο τηλέφωνο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μηχανολογους... Αν εχει κανεις την εργασια για το εργαστηριο μηχανολογικο εργαστηριο 2...""φρεζας -πλανης"" κατασκευη δοκιμιου στη φρεζα...μιλαμε για τει πειραια....και μπορεσει με καποιο τροπο να την ανεβασει...θα ειμαι υποχρεως...

και εγω μια απο τα ιδια αδερφε!!!οποιοσ την εχει ας την αναιβασει. ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mας εχουν βαλει μια εργασια με θεμα " Συμβασεις μεσω διαδικτυου " στο μαθημα του ¨Εμπορικου δικαίου"..εχει κανεις καμια ιδεα ή κανα σαιτ με αυτο το θεμα που μπορω να βρω πληροφοριες?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Mας εχουν βαλει μια εργασια με θεμα " Συμβασεις μεσω διαδικτυου " στο μαθημα του ¨Εμπορικου δικαίου"..εχει κανεις καμια ιδεα ή κανα σαιτ με αυτο το θεμα που μπορω να βρω πληροφοριες?

 

Στη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Αθηνών υπάρχει ένα βιβλίο που μάλλον μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά.

 

Τίτλος: Το δίκαιο του διαδικτύου: ηλεκτρονικές συμβάσεις, πνευματική ιδιοκτησία, προστασία προσωπικών δεδομένων, κατοχύρωση και χρήση «domain name»

Συγγραφέας: Σιδηρόπουλος Θεόδωρος Γ.

Έκδοση: 2η εκδ.

Εκδότης: Αθήνα; Θεσσαλονίκη: Εκδόσεις Σάκκουλα, 2008

Ταξινομικός αριθμός UDC: 34:061.68

Φυσική περιγραφή: xvi, 415 σ. 24 εκ.

Θέματα:

  1. Ηλεκτρονικό εμπόριο
  2. Ηλεκτρονική υπογραφή
  3. Domain names
  4. Διαδίκτυο -- Δίκαιο και Νομοθεσία

ISBN: 978-960-445-377-1

 

Μπορείς να ξεκινήσεις απο εκεί κι έπειτα να συμβουλευτείς τη βιβλιογραφία που περιλαμβάνει πάνω στο θέμα σου.

Think of me long enough to make a memory...
Link to comment
Share on other sites

Στη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Αθηνών υπάρχει ένα βιβλίο που μάλλον μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά.

 

Τίτλος: Το δίκαιο του διαδικτύου: ηλεκτρονικές συμβάσεις, πνευματική ιδιοκτησία, προστασία προσωπικών δεδομένων, κατοχύρωση και χρήση «domain name»

Συγγραφέας: Σιδηρόπουλος Θεόδωρος Γ.

Έκδοση: 2η εκδ.

Εκδότης: Αθήνα; Θεσσαλονίκη: Εκδόσεις Σάκκουλα, 2008

Ταξινομικός αριθμός UDC: 34:061.68

Φυσική περιγραφή: xvi, 415 σ. 24 εκ.

Θέματα:

  1. Ηλεκτρονικό εμπόριο
  2. Ηλεκτρονική υπογραφή
  3. Domain names
  4. Διαδίκτυο -- Δίκαιο και Νομοθεσία

ISBN: 978-960-445-377-1

 

Μπορείς να ξεκινήσεις απο εκεί κι έπειτα να συμβουλευτείς τη βιβλιογραφία που περιλαμβάνει πάνω στο θέμα σου.

 

Σευχαριστω πολυ....θα το κοιταξω..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει να μεταφραστεί ένα άρθρο οικονομικού περιεχομένου 10-15 σελίδων από τα αγγλικά στα ελληνικά? Επίσης πού θα βρω κάποιον αξιόλογο για να το αναλάβει;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω για την πτυχιακή μου να βρω προβατοτροφικές/αιγοτροφικές μονάδες(διευθύνσεις) στον νομό Ημαθίας,αλλά πουθενά δεν βρίσκω,και στην διεύθυνση κτηνιατρικής δεν μου τις δίνουν γιατί λένε είναι προσωπικό δεδομένο! η εργασία μου όμως είναι οι προβατοτροφία στον νομό Ημαθίας,και χρειάζεται να συμπληρώσω κάποια ερωτηματολόγια που πρέπει να πάω σε τουλάχιστον 30 παραγωγούς....(τρέχα γύρευε)

τουλάχιστον κάποιος να ξέρει τις διευθύνσεις από τις μεγαλύτερες μονάδες προβάτων/αιγών,τόσο μυστήριο είναι πια έλεος

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

η εργασία μου όμως είναι οι προβατοτροφία στον νομό Ημαθίας,και χρειάζεται να συμπληρώσω κάποια ερωτηματολόγια που πρέπει να πάω σε τουλάχιστον 30 παραγωγούς....(τρέχα γύρευε)

τουλάχιστον κάποιος να ξέρει τις διευθύνσεις από τις μεγαλύτερες μονάδες προβάτων/αιγών,τόσο μυστήριο είναι πια έλεος

 

Αν με το, παραγωγούς εννοείς βοσκούς, τότε μάλλον θα πρέπει να πάρεις τα βουνά και τα λαγκάδια.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

ε καλά δεν θα πάω και στους ελεύθερους βοσκούς πάνω στα βουνά:lol:

σε πιο σύγχρονες εγκαταστάσεις.....(λέμε τώρα)

με βλέπω να αρμέγω κιόλας για την γα@@@η πτυχιακή....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω για την πτυχιακή μου να βρω προβατοτροφικές/αιγοτροφικές μονάδες(διευθύνσεις) στον νομό Ημαθίας,αλλά πουθενά δεν βρίσκω,και στην διεύθυνση κτηνιατρικής δεν μου τις δίνουν γιατί λένε είναι προσωπικό δεδομένο! η εργασία μου όμως είναι οι προβατοτροφία στον νομό Ημαθίας,και χρειάζεται να συμπληρώσω κάποια ερωτηματολόγια που πρέπει να πάω σε τουλάχιστον 30 παραγωγούς....(τρέχα γύρευε)

τουλάχιστον κάποιος να ξέρει τις διευθύνσεις από τις μεγαλύτερες μονάδες προβάτων/αιγών,τόσο μυστήριο είναι πια έλεος

 

Αν δε τα δινουν επισημα, τοτε μονο με βολτα στα μερη της υπαιθρου κ με ερωτησεις στους ντοπιους θα κανεις τη δουλεια σου, αλλα θα γραψεις πολλα χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα τη βοήθειά σας για τη συμπλήρωση του παρακάτω ερωτηματολογίου που είναι αναπόσπαστο κομμάτι της διπλωματικής μου εργασίας:

 

http://www.eSurveysPro.com/Survey.aspx?id=a9f3cc61-048d-4f4a-bf3c-6661a93015c3

 

Για τη συμπλήρωση του δεν απαιτούνται περισσότερα από 3 λεπτά.

 

Η έρευνα διεξάγεται από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και αφορά τη διερεύνηση εφαρμογής συστήματος Πληρώνω Όσο Πετάω - Pay As You Throw (PAYT) στη διαχείριση απορριμμάτων, έτσι ώστε να οδηγηθούμε σε ορθολογικές χρεώσεις δημοτικών τελών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια....!!

θελει μια φιλη μου να βρει μια Ετοιμη εργασια Τεχνολογιας α' Λυκειου με θεμα : Φυση και δημιουργια των χρωματων !!

 

Εχεις κανεις τιποτα να με στειλει κανα site καμια εργασια...?!!

** Την δευτερα δινει και την χρειαζετε...!!

 

*Ευχαριστω........!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.!

 

Είμαστε 2 παιδιά που είμαστε στο ΤΕΙ της λάρισας και εχουμε πάρει μια εργασία πυ πραγματικά είναι πολύ δύσκολη και θέλουμε την βοηθειά σας αν κάποιος ξέρει..

 

έχουμε 2 εργασίες και αν δεν τις δώσουμε δεν θα μπορέσουμε να δλωσουμε το μάθημα

 

1 πρώτη είναι με την χρήση solver στο Microfost Excel και η

2η είναι με την χρήση του visible analist. Το θέμα είναι πως έχουμε κολλίσει και δεν ξέρουμε να την κάνουμε!.. Αν καποιος μπορεί να αφιερώσει λίγο χρόνο για να μασ βοηθήσει παρακαλώ ας μου στείλει ένα e-mail μπας και μπορέσουμε να δώσουμε το μάθημα και να τελειώνουμε!

 

σας ευχαριστούμε προκαταβολικά

 

καλή σας μέρα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα εκλεκτά μέλη του myphone!

 

Στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στα πλαίσια μιας εργασίας συντάξαμε ένα ερωτηματολόγιο σχετικά με τις επικοινωνίες στην Ελλάδα (περιορίζεται σε κινητά - landline και διαδίκτυο) και την τάση που επικρατεί.

 

Θα παρακαλούσα να διαθέσετε λίγο χρόνο για να συμπληρώσετε τις 10 ερωτήσεις που έχει.

http://ereuna.ath.cx

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, στην διάθεσή σας!

 

εκ μέρους της ερευνητικής ομάδας,

Σας Ευχαριστώ,

Low

 

P.S1. Εάν δε σας κάνει κόπο, θα σας ήμασταν ευγνώμονες εάν μπορούσατε να το προωθείσετε σε γνωστούς σας...

Link to comment
Share on other sites

Μολις την συμπληρωσα. Ελπιζω να βοηθησα. :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται να γράφει κάθε ένας ότι συμμετείχε στην έρευνα...όποιος θέλει το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σε όλους όποιος μπορεί να βοηθήσει στην έρευνα που κάνω για τις online αγορές στην Ελλάδα ασ απαντήσει στο παρακάτων ερωτηματολόγιο, ευχαριστώ πολύ.

 

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGNYZFhhM3Bha3BrTjloV044aDdEU2c6MQ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την απαντησα. Καλη επιτυχια με την ερευνα σου! Αμα επιτρεπεται προκειται περι εργασιας η κανεις ερευνα απο καποια εταιρια?
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κ από μένα.Ενδιαφέρουσα έρευνα, αν θυμηθείς ανέβασε μας κ τα αποτελέσματα ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...