Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους!

Ερωτηση!Τι μνημη να παρω για το 3230 μου?

Βασικα ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ rs-mmc και mobile mmc, dual voltage ktl?

Ποια ταιριαζει στο 3230? Βρηκα σε φανταστικη τιμη mmc mobile(ετσι την παρουσιαζει) 16ευρω και στην φωτο δεν εχει διαφορα απο την rs-mmc.θα παιξει?

κειτα και απλη rs-mmc να παρεις μια χαρα θα εισαι.οι διαφορα μεταξυ των καρτων αυτων ειναι η ταχητυτα μεταφορας δεδομενων;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα παιξει ναι, αρκει να ειναι rs-mmc(reduced size) αλλα επειδη πολλοι ειχαν προβληματα συμβατοτητας θα σου προτεινα να παρεις μια νοκια DV rs-mmc αν τη βρεις φτηνη ;)

καλως ηρθες :)

 

rwthsa diafores rs-mms kai mmc mobile.idia einai ayta ta dyo h diaforetika???

DV einai kai oi dyo apo oti katalava...512mb 16 eyro.gia mmc mobile.kanei gia to 3230?

http://hem.passagen.se/larsanki/img/funny%20man1_150x150.jpg

Filon@r@s

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλυτερο σαν τηλ. ποιο ειναι το 3230 η το 6600;

Περαν της φωτογραγικης κ το οτι εχει ραδιο το 3230 σαν λειτουργικο μιας κ εχουν την ιδια version με το 6600.

ΤΗΑΝΚS:)

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

rwthsa diafores rs-mms kai mmc mobile.idia einai ayta ta dyo h diaforetika???

μη μας φας κιολας.

rs-mmc(οχι mms) και mmc mobile δεν εχουν καμια σχεση και δε συγκρινονται. οι rs-mmc ειναι μειωμενου μεγεθους(οπως εγραψα) καρτες, ενω οι mmc mobile ειναι διπλης τασης και γρηγοροτερες, καμια σχεση δηλαδη.

υπαρχουν rs mmc mobile, DV rs mmc και απλες rs mmc. οποια και να παρεις κανει στο 3230 αλλα οπως σου ειπα, καλυτερα απο νοκια, εστω απλη, λαθος μου που ειπα DV απαραιτητα, γιατι μπορει να μην τη βλεπει ή να σου κανει διαφορα.

οκ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλυτερο σαν τηλ. ποιο ειναι το 3230 η το 6600;

Περαν της φωτογραγικης κ το οτι εχει ραδιο το 3230 σαν λειτουργικο μιας κ εχουν την ιδια version με το 6600.

ΤΗΑΝΚS:)

 

Νομιζω οτι το 3230 εχει OS 7 και το 6600 εχει OS 6.

Το κακο ομως με το 3230 ειναι η σκονη αλλα κατα τα αλλα το κινητο ειναι πολυ καλο και αντεχει στις πτωσεις.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το 3230 εχει OS 7 και το 6600 εχει OS 6.

Το κακο ομως με το 3230 ειναι η σκονη αλλα κατα τα αλλα το κινητο ειναι πολυ καλο και αντεχει στις πτωσεις.

7 ειναι και τα δυο

 

Επειδη εχω και τα δυο, βλέπω οτι το 6600 ειναι πολύ πιο σταθερο απο το 3230

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το λαθος , αλλα νομιζα οτι το 6600 ειναι OS 6.

Παντως εγω θα προτιμουσα το 3230 απο το 6600 γιατι οπως και να το κανουμε το 6600 ειναι λιγο τεραστιο και χοντρουλικο !!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το λαθος , αλλα νομιζα οτι το 6600 ειναι OS 6.

Παντως εγω θα προτιμουσα το 3230 απο το 6600 γιατι οπως και να το κανουμε το 6600 ειναι λιγο τεραστιο και χοντρουλικο !!!

εχει καμπυλες :happy:

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

paidia agorasa to nokia 3230 (me ananeosh apo thn tim).

eixa palia to 6230 i kai thelo na peraso ta onomata sto 3230 alla den mporesa na to sundeso me to pc. mporeite na me bohthisete?

1) Ποιο pc suite χρησιμοποιεις? Το 3230 θελει διαφορετικο απο το 6230.

2) Με ποιο τροπο πας να το συνδεσεις? Αν ειναι με καλωδιο, τοτε το καλωδιο του 6230 κανει για το 3230 (DKU2)

3) με BT? Tι BT χρησιμποποιεις? Μπορει να μην ειναι συμβατο με το pc suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

file se euxaristo pou apanthses

 

an balo to pc suite pou einai gia to 3230 tha mporo na blepo kai to 6230 i?

me to idio kalodio prospatho

Οχι. Το καθενα θελει το δικο του pc suite :( Δεν ειχα ποτε βρεθει στην θεση σου για να ξερω αν εγκαταστησεις 2 pc suite το καθενα σε αλλον φακελο αν θα δουλεψει...Δοκιμασε το. Παντως το καλωδιο ειναι το ιδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

:)Χρονια και ζαμανια !!! Ελεγα οτι αρχησες μπανακια ! :offtopic:βεβαια αλλα καιρο ειχα να τον δω :)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια rs-mmc 512mb για το 3230 της αδερφής μου και είδα ότι υπάρχουν μνήμες που λένε dual voltage και άλλες όχι.

Ποιά κάνει για το 3230;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια rs-mmc 512mb για το 3230 της αδερφής μου και είδα ότι υπάρχουν μνήμες που λένε dual voltage και άλλες όχι.

Ποιά κάνει για το 3230;

Παρε DV. Κανει και για το 3230 και για ολα τα μοντελα που παιρνουν μονο DV. To 3230 δουλευει και με απλη MMC.Αλλα ειναι κατι που θα σου μεινει.

 

Ntanny εχω να μπω στη θαλασσα 4 χρονια :p Και δεν χαθηκα. Απλως δεν ποσταρω συχνα. Αλλα ειμαι Online καθε μερα :) Ολα καλα εσυ?? Τι λεει ο πολυαγαπημενος μου Νομος Κοζανης??:D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παρε DV. Κανει και για το 3230 και για ολα τα μοντελα που παιρνουν μονο DV. To 3230 δουλευει και με απλη MMC.Αλλα ειναι κατι που θα σου μεινει.

 

Ευχαριστώ.

 

Αν πάρω την παρακάτω μνήμη θα κάνει για το 3230;

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554451

 

Γιατί μου είπαν από το e-shop ότι αν δεν είναι το κινητό dual voltage μπορεί να μην κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω την παρακάτω μνήμη θα κάνει για το 3230;

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554451

 

Γιατί μου είπαν από το e-shop ότι αν δεν είναι το κινητό dual voltage μπορεί να μην κάνει.

Καλυτερα να παρεις μια της Nokia..Mπορει να ειναι λιγο ακριβωτερη, αλλα σε περιπτωση προβληματος δεν θα εχεις προβλημα με την Nokia. γιατι αν δεν ειναι δικια τους η καρτα δεν αναγνωριζουν τυχων προβλημα απο αυτην....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

μη μας φας κιολας.

rs-mmc(οχι mms) και mmc mobile δεν εχουν καμια σχεση και δε συγκρινονται. οι rs-mmc ειναι μειωμενου μεγεθους(οπως εγραψα) καρτες, ενω οι mmc mobile ειναι διπλης τασης και γρηγοροτερες, καμια σχεση δηλαδη.

υπαρχουν rs mmc mobile, DV rs mmc και απλες rs mmc. οποια και να παρεις κανει στο 3230 αλλα οπως σου ειπα, καλυτερα απο νοκια, εστω απλη, λαθος μου που ειπα DV απαραιτητα, γιατι μπορει να μην τη βλεπει ή να σου κανει διαφορα.

οκ;;;;

okkkkkkk thanks!!!!!!den se trww....mh masas!!!xaxa!thanks!

http://hem.passagen.se/larsanki/img/funny%20man1_150x150.jpg

Filon@r@s

Link to comment
Share on other sites

Ntanny εχω να μπω στη θαλασσα 4 χρονια :p Και δεν χαθηκα. Απλως δεν ποσταρω συχνα. Αλλα ειμαι Online καθε μερα :) Ολα καλα εσυ?? Τι λεει ο πολυαγαπημενος μου Νομος Κοζανης??:D

Μια χαρα κι εγω.Παρακολουθω τα δρωμενα:)Ησυχα ειναι εδω με νυχτερινες δροσουλες των 15-17 βαθμων.

Απο δραστηριοτητα ανιχνευσης εφαρμογων λογω μειωμενου χρονου,εχω να ψαξω απο τον Γεναρη.Ομως και οσα εχω μεχρι τωρα κανουν μια χαρα την δουλεια τους.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το τελευταίο 3230 στον Κοτσόβολο με τιμή 169 Ευρώ! :shock:

Μονο συσκευη??:worry: Μηπως με την προυποθεση καποιου συμβολαιου?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Iparxei kai se stock plaisio 230, eksairetiki timi an isxiei to 160.. ego to fthinotero to pasxa pou eixa vrei itan 250. oso gia tis kaRTES ego exo valei rs-mmc dv 1gb. oles tis kartes rs-mmc dv tis paizei alla tis anagnorizei san aples kai den kerdizeis kati se taxitita.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει ενα 3230 πρόσφατα δεύτερο χέρι, με κάρτα μνήμης trascend 256MB. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορεί να φορμάρει την κάρτα μνήμης του. Όταν το αγορασα η κάρτα ήταν φυσικά φορμαρισμένη, και το κινητο την χρησιμοποιούσε κανονικα, μπορούσε να γράψει/διαβάσει από αυτην κλπ. Δοκίμασα όμως να την φορμάρω, και μόλις βγαίνει η μπάρα, κολλάει και πρέπει να βγει η μπαταρία. Κατόπιν δοκιμασα, όπως διάβασα στο thread αυτό, να βάλω την καρτα ενω το κινητό ειναι σε λειτουργία, και τώρα βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα μνήμης ειναι κατεστραμένη, και φορμάρισμα πάλι δεν μπορεί να κάνει. card reader δεν έχω, αλλά μπορώ να δανειστώ, αν βοηθάει. Αυτο δείχνει οτι η κάρτα μνημης δεν ειναι απόλυτα συμβατή με το κινητό; Σε κάποιο nokia shop θα μπορέσουν να με βοηθήσουν, γιατι ακομα και να την φορμάρω σε card reader, παλι δεν πρεπει να φορμαριστει απο το κινητό, να γραφτούν τα directories που χρειαζεται κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...