Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή για απομακρυσμένη διαχείριση του Η/Υ (κάτι αντίστοιχο με αυτό του SE k750) ?

 

Ευχαριστώ ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχουν στο site της nokia για κατέβασμα. Με λίγο ψάξιμο θα τις βρεις! :)

 

Εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα.

Μηπως εχεις το link για να τα κατεβασω???

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μόλις έπεσε τα χερια μου ένα 3230... Έχει ένα πρόβλημα... όταν βλέπω videos η μουσική από το κινητό δεν χαμηλώνει η ένταση! Συνεχεια τέρμα παίζει! Ενώ δείχνει οτι χαμηλώνει στην πραγματικότητα δεν γίνετε τίποτα! Και κάτι ακόμα...

Μπορώ να καθαρίσω την οθόνη γιατί έχει γεμίσει σκόνες?

Έχω την V.3.0505.2 RM-51! Είναι παλιά? Έχει νέες version?

Ευχάριστω!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μόλις έπεσε τα χερια μου ένα 3230... Έχει ένα πρόβλημα... όταν βλέπω videos η μουσική από το κινητό δεν χαμηλώνει η ένταση! Συνεχεια τέρμα παίζει! Ενώ δείχνει οτι χαμηλώνει στην πραγματικότητα δεν γίνετε τίποτα! Και κάτι ακόμα...

Μπορώ να καθαρίσω την οθόνη γιατί έχει γεμίσει σκόνες?

Έχω την V.3.0505.2 RM-51! Είναι παλιά? Έχει νέες version?

Ευχάριστω!

Η 3.05 είναι αρκετά παλιά. Πρέπει να έχει βγει και 5 αλλά εγώ έχω μείνει στην 4.05 χωρίς προβλήματα. Το πρόβλημα σου λογικά θα διρθωθεί με αναβάθμιση, αν όχι με σκέτο format. Σκόνη έχει πάρει και εμένα, δεν νομίζω να μπορείς να το ανοιξεις μόνος σου, να πεις να στο καθαρίσουν στο nokia shop που θα το πας για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω αγοράσει εδώ και 6 μήνες περίπου το Ν3230 και έχω εγκαταστήσει το χάρτη ROUTE66 και πρόσφατα το δοκίμασα με μια συσκευή GPS να δω εάν είναι συμβατό και όντων ήταν. Στο κάταστημα που το αγόρασα μου είπαν πριν λίγες ημέρες ότι υπάρχει εφαρμογή για GPS(symbian APP) που είναι συμβατή με τους χάρτες . Έιχα εγκαταστήσει το GPS της PSILOC δεν ξέρω αν δεν έκανα κάτι σωστά :confused: αλλά δεν έγεινε τίποτα γιατί οταν ανοιγει ο χάρτης ψάχνει για bluetooth συσκευές. Αν γνωρίζει κάτι κανένας ας απαντήσει.

Ευχαρτιστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω αγοράσει εδώ και 6 μήνες περίπου το Ν3230 και έχω εγκαταστήσει το χάρτη ROUTE66 και πρόσφατα το δοκίμασα με μια συσκευή GPS να δω εάν είναι συμβατό και όντων ήταν. Στο κάταστημα που το αγόρασα μου είπαν πριν λίγες ημέρες ότι υπάρχει εφαρμογή για GPS(symbian APP) που είναι συμβατή με τους χάρτες . Έιχα εγκαταστήσει το GPS της PSILOC δεν ξέρω αν δεν έκανα κάτι σωστά :confused: αλλά δεν έγεινε τίποτα γιατί οταν ανοιγει ο χάρτης ψάχνει για bluetooth συσκευές. Αν γνωρίζει κάτι κανένας ας απαντήσει.

Ευχαρτιστώ εκ των προτέρων

 

Φιλε ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε αλλα εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα ακριβώς το ερώτημα σου και το πρόβλημα,αφού έχεις το route66 και όλα δουλεύουν κανονικά,γιατί το θες το άλλο πρόγραμμα?

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, την έχει ψάξει κανένας σχετικά με την αλλαγή καλυμμάτων για το 3230??? Πού μπορώ να βρω (αυθεντικά κατά προτίμηση)??? Θα βρω σε Nokia Shop??? Και αν ναι, σε ποια χρώματα βγαίνουν και πόσο κοστίζουν???

 

Ευχαριστώ :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλύματα είχα δει στην βιτρίνα ένος Καταστήματος στην Κυψέλη, κάπου Σκύρου κοντά αλλά δεν μου φάνηκαν και πολύ αυθεντικά... Σε nokia shop δεν έχω ρωτήσει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε αλλα εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα ακριβώς το ερώτημα σου και το πρόβλημα,αφού έχεις το route66 και όλα δουλεύουν κανονικά,γιατί το θες το άλλο πρόγραμμα?

 

Καλησπέρα σας και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

 

Με τη συσκευή GPS βρίσκεις το στίγμα σου χωρίς να ορίσεις εσύ στο χάρτη απο που να ξεκινήσει οταν ζητάς να βρεις μια διευθυνση και κάνεις plan a trip και επίσης σου λεει τη διαδρομή που να στρίψεις κλπ χωρίς να κοιτάς συνέχεια το κινητό και να μετακοινήσαι στο χάρτη με to joystic.

Ελπίζω να βοήθησα:worry:

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις παλιότερη έκδοση του route66 στο κινητό σου βγάλτην και κατέβασε αυτήν από εδώ.Είναι η τελευταία έκδοση έτοιμη προς χρήση με τον ελληνικό χάρτη.Κανε εγκατάσταση και όταν την ξεκινήσεις θα σου ζητήσει να ενεργοποίηση το BT και θα ψάξει για συσκευές,θα βρει το GPS BT σου και το διαλέγεις,από την στιγμή που θα πιάσει σήμα θα μπορείς να κανεις όλα αυτά που είπες!Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το route66 στο πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα εδώ.Κοίτα μερικές σελίδες προς τα πίσω και μπροστά!
:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να καθαρίσω την οθόνη γιατί έχει γεμίσει σκόνες?

Ευκολη ειναι η επεμβαση για καθαρισμο (αρκει να ξερεις και λιγο απο εργαλεια!).Μια πενα κιθαρας (Μ μεσαιο παχος) και ενα torx No6 κατσαβιδακι αν θυμαμαι καλα το νουμερο,ειναι αρκετα.Ποτε καθαρισμο με χημικα(azax ,καθαρο οινοπνευμα κλπ) γιατι το πλαστικο γυαλακι εχει ειδικη επιστρωση και θα θαμπωσει.

5 μηνες εχω να ψαξω για νεες εφαρμογες.Ποσες να εχουν βγει αραγε?(Μαζι με αναβαθμισεις φυσικα):(

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ευκολη ειναι η επεμβαση για καθαρισμο (αρκει να ξερεις και λιγο απο εργαλεια!).Μια πενα κιθαρας (Μ μεσαιο παχος) και ενα torx No6 κατσαβιδακι αν θυμαμαι καλα το νουμερο,ειναι αρκετα.Ποτε καθαρισμο με χημικα(azax ,καθαρο οινοπνευμα κλπ) γιατι το πλαστικο γυαλακι εχει ειδικη επιστρωση και θα θαμπωσει.

5 μηνες εχω να ψαξω για νεες εφαρμογες.Ποσες να εχουν βγει αραγε?(Μαζι με αναβαθμισεις φυσικα):(

αχαχχααχχαα

 

Και εγω καπου τοσο. Απο τοτε που αρχισα να παιζω lineage πανε ολα :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ..

Σημερα το πρωι και ενω το κινιτο δουλευε , κλεινει στα καλα τον καθουμενων και μετα οταν πας να το ανοιξεις βγαζει το νοκια και μετα κανει κατι φλασιες η οθονη σε ασπρο φοντο και μετα παπαλα .......... δεν εχω κανει update και εχω να φορτοσω κατι πολι καιρο ... το κινιτο το εχω περιπου εναμυσι χρονο ....

 

 

ευαχιστω ......

 

 

το πηγα σε Nokia club για update ... αλλα δεν μπορεσε να το κανει, και τελικα το πηγα Alpha copy (βουλιαγμενης)

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις παλιότερη έκδοση του route66 στο κινητό σου βγάλτην και κατέβασε αυτήν από εδώ.Είναι η τελευταία έκδοση έτοιμη προς χρήση με τον ελληνικό χάρτη.Κανε εγκατάσταση και όταν την ξεκινήσεις θα σου ζητήσει να ενεργοποίηση το BT και θα ψάξει για συσκευές,θα βρει το GPS BT σου και το διαλέγεις,από την στιγμή που θα πιάσει σήμα θα μπορείς να κανεις όλα αυτά που είπες!Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το route66 στο πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα εδώ.Κοίτα μερικές σελίδες προς τα πίσω και μπροστά!

 

 

Εννοεις να βάλω το καινουριο Route66 αλλα GPS να χρησιμοποιησω s/w ή H/W αν εννοεις H/W έχω χρησιμοποιήσει και παίζει μια χαρα και με τη παλια την εκδοση(1.0) που εχω εγω απλως επειδη δεν έχω bluetooth gps αυτο που λεω οτι δοκιμασα δεν είναι δικό μου και αφου μου ειπαν οτι υπαρχει gps σε s/w και κοστίζει 20€ αλλα δεν ξερω αν απαιτει καμια συνδεση με wap για να βρει το στιγμα .:confused:

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια μου εχουν βγει τα ματια και ειμουνα ακομα στην 27 σελιδα,εγκατεστησα το MSVDRIVEE στην μνημη τηλεφωνου,μετα τι κανω?

οτι περνω τωρα απο Bluetooth,υπεριθρες και μυνηματα αποθηκευονται στην εξωτερικη καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εχουν βγει τα ματια και ειμουνα ακομα στην 27 σελιδα,εγκατεστησα το MSVDRIVEE στην μνημη τηλεφωνου,μετα τι κανω?

οτι περνω τωρα απο Bluetooth,υπεριθρες και μυνηματα αποθηκευονται στην εξωτερικη καρτα μνημης?

Θα τρεξεις το msdrivee που εχεις εγγαταστησει(δεν θα κανει καμια ενεργεια) και μετα για να το τσεκαρεις πηγαινε στα μυνηματα και τσεκαρε αν το εικονιδιο με τον φακελο εχει αντικατασταθει με ενα που εχει και μια καρτα μνημης.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα ενα προβληματακι που με εκανε να ψαχνω παντου μηπως και βρω το εγχειριδιο λειτουργιας του 3230.

Χθες βραδυ ειχα φορτωσει 5 mp3 στην καρτα μεσω card reader.Το μεσημερι διαβασα ενα μηνυμα,πληροφορηθηκα για το υπολοιπο ποσο της καρτας και μετα το εκλεισα (λογω φορτου εργασιας).

Οταν το ανοιξα για να ακουσω τα τραγουδια,δεν ειχα ηχο.Εκανα κληση να μαθω το ποσο της καρτας,αλλα και παλι δεν ακουγα τιποτε.Παρατηρησα οτι στην οθονη οπου εμφανιζεται το ρολοι,ειχε το εικονηδιο των ακουστικων.Δεν θυμομουν τιποτε απο τις οδηγιες.Αρχησα το ψαξιμο αλλα που να το βρω !!! Χαμος.

Καποια στιγμη και αφου ειχε γινει και hard format χωρις αποτελεσμα,εβγαλα την καρτα και την εβαλα παλι.

Ο ηχος επανηλθε.Τι και πως μια και δεν ξερω για το εικονηδιο,δεν μπορω να πω.Ολα ειχαν γινει χωρις να εχω κανει καμμια ρυθμιση.

Μετα απο 15 μηνες το ειδα και αυτο !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

στο μενου εχει μια επιλογη που ειναι σαν ενα κοματι παζλ και απο κατω γραφει την εφαρφογη,αλλα στα μυνηματα δεν εχει τπτ,χαθηκαν...τωρα?
Link to comment
Share on other sites

στο μενου εχει μια επιλογη που ειναι σαν ενα κοματι παζλ και απο κατω γραφει την εφαρφογη,αλλα στα μυνηματα δεν εχει τπτ,χαθηκαν...τωρα?

κοιταξε αυτο που ειπε ο PCMan για το εικονιδιο οταν ανοιγεις τα μηνυματα. λογικα εχει ενεργοποιηθει αφου δε βλεπεις μηνυματα. δε χαθηκαν, απλα τωρα βλεπεις και χρησιμοποιεις την καρτα μνημης για τα μηνυματα και θα αποθηκευονται εκει και θα φαινονται μονο οσα εχεις εκει. οταν βγαλεις την καρτα και επανελθει στην προηγουμενη ρυθμιση, θα δεις τα παλια μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera...

 

exw ena problimataki... otan pernw til me to 3230.. akougete apo to megafono mikres paremboles. yparxei lysi..??

 

kai egw exw V.3.0505.2 RM-51 (opws enas filos parapanw) an to paw stin nokia to update einai epi plirwmi or free ? thanks

http://www.danasoft.com/sig/firefox.jpg
Link to comment
Share on other sites

nikoskat και PCMan ενταξει ειναι,αποθηκευονται στην εξωτερικη...ευχαριστω πολυ!

κατι αλλο τωρα,για να παιζει το κινητο mp4 και avi ποια εφαρμογη να βαλω,γιατι με 3gp einai gtp

Link to comment
Share on other sites

nikoskat και PCMan ενταξει ειναι,αποθηκευονται στην εξωτερικη...ευχαριστω πολυ!

κατι αλλο τωρα,για να παιζει το κινητο mp4 και avi ποια εφαρμογη να βαλω,γιατι με 3gp einai gtp

Για avi το smartmovie player(κατοπιν μετατροπης).

Για mp4 δεν νομιζω να υπαρχει.

 

Edit:Α,κατι ειχε παρει το αυτι μου για νεα εκδοση του real one(δεν ειμαι σιγουρος). Ψαξε στην σελιδα της νοκια.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

για το smartmovie ξερεις καποια συγκεκριμενη εκδοση την οποια την εχεις βαλει στο κινητο σου και δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...