Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο πολυ κοπο, μιας και δεν μπορουσα να καταλαβω πως πρεπει να κλεισει,

τα καταφερα αργα το βραδι να το κλεισω με τον συνδιασμο volume up και power.

 

Ολα ενταξει λοιπον. Πρωτες εντυπωσεις ειναι αναμεικτες μιας και ειμαι αρχαριος στα 8.1.

Το πιο σημαντικο (αρνητικο) που εχω καταλαβει μεχρι στιγμης και χωρις να εχω εγκαταστσει προγραμματα,

ειναι οτι την χρειαζεται λιγη ram παραπανω.

 

Θα ηταν ευπροσδεκτοι καποιοι καλοι οδηγοι, να το ελαφρυνουμε οσο γινεται το μηχανημα.

Καμμια προταση για ποντικι με bluetooth σε καλη τιμη απο Ελλαδα υπαρχει ή παμε για Κινα? Στα media markt μου ειπαν 40 ευρω το φθηνοτερο.

Αφού έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις των Windows συν εγκατάσταση τελευταίων bios/drivers update απο Lenovo το μοναδικα να ελαφρυνεις είναι απενεργοποιηση encryption και αφαίρεση bloatware της Lenovo η και οτιδήποτε metro app που δεν χρησιμοποιείς με διαγραφή τους.

Στην πρώτη σελίδα ρίξε μια ματιά σε χρήσιμα video από YouTube.

Όσο για εφαρμογές αν έχεις κάτι συγκεκριμένο που θες ρωτάς εφόσον γνωρίζουμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η επίσημη είναι και δίνουν το office και στην MM.

 

Οκ sorry, απλά όταν τσέκαρα την 32άρα έδοση δεν είδα κάτι.. Μου διέφυγε προφανώς ;)

Κάτι ακόμα, η 2MP κάμερα είναι ικανοποιητική για video κλήσεις? Έχει πολύ πιξέλιασμα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ sorry, απλά όταν τσέκαρα την 32άρα έδοση δεν είδα κάτι.. Μου διέφυγε προφανώς ;)

Κάτι ακόμα, η 2MP κάμερα είναι ικανοποιητική για video κλήσεις? Έχει πολύ πιξέλιασμα?

 

Μια χαρά είναι για βιντεοκλισεις, μέχρι εκεί όμως:)

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται βάση για tablet.

http://www.afasia.gr/basi-stirixis-gia-ola-ta-kinita-kai-ta-tablets-p-18843.html

 

και εδώ μεμβράνες προστασίας, γνωρίζετε γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή.

αξίζει τα επιπλέον χρήματα η 3μ;

http://www.ebay.co.uk/itm/kwmobile-SCREEN-PROTECTOR-FOR-LENOVO-MIIX-3-1030-MATT-ANTI-GLARE-DISPLAY-FOIL-/400858022842?pt=UK_iPad_Tablet_Screen_Protectors&hash=item5d550003ba

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQCT130-screen-protector-from-3M-for-Lenovo-MIIX-3-1030-/191496733125?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item2c961841c5

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφερει το ταμπλετακι μιας και η εμπειρία μου με το lumia 930 και τα windows ειναι μέχρι τωρα ωραια,ήθελα να πει αν κάποιος εχει βάλει το popcorntime και ειναι ολα οκ;
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το tabletάκι για τους δικούς μου και προσπαθώ να το σετάρω μέσω skype/teamviewer. Antivirus έχετε βάλει? Χρειάζεται? Κανένα ελαφρύ?
Link to comment
Share on other sites

LENOVO MiiX 3-10" Full HD (+KeyboardCase) 64GB QuadCore W8.1+Office 365 Τιμή: €329,00 :p

Οποιος προλαβει σημερα και παλι ΟΛΗ ΜΕΡΑ SUNDAY DO – ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΩΡΑ! ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 00:00 ΩΣ 23:59 e-lenovo.gr

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το tabletάκι για τους δικούς μου και προσπαθώ να το σετάρω μέσω skype/teamviewer. Antivirus έχετε βάλει? Χρειάζεται? Κανένα ελαφρύ?

 

μπορείς να κρατήσεις το παρεχόμενο windows defenter, εγώ μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

LENOVO MiiX 3-10" Full HD (+KeyboardCase) 64GB QuadCore W8.1+Office 365 Τιμή: €329,00 :p

Οποιος προλαβει σημερα και παλι ΟΛΗ ΜΕΡΑ SUNDAY DO – ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΩΡΑ! ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 00:00 ΩΣ 23:59 e-lenovo.gr

 

Πολύ καλή προσφορά μιας και 64αρι έκδοση είναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σας φαινεται καποιες στιγμες ότι ρυθμίζεται αυτόματα η φωτεινοτητα της οθονης. Δεν βρισκω καποια επιλογή.

Επισης πως είναι δυνατον να δουμε ποσες ωρες κραταει με την μπαταρια και ποσες ωρες ηταν ενεργοποιημενη η οθονη, όπως στα android.

Link to comment
Share on other sites

Σας φαινεται καποιες στιγμες ότι ρυθμίζεται αυτόματα η φωτεινοτητα της οθονης. Δεν βρισκω καποια επιλογή.

Επισης πως είναι δυνατον να δουμε ποσες ωρες κραταει με την μπαταρια και ποσες ωρες ηταν ενεργοποιημενη η οθονη, όπως στα android.

Αν έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα,δεν πρέπει να μεταβάλλεται απο μόνη της.

Μεςα στις ρυθμίσεις,επιλογές ενέργειας ειναι(πας στο μενού μεςω charm bar)

Για μπαταρία δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία όπως σε android.

Εως τώρα το καλύτερο προγράμμα παρακολούθησης κατάστασης μπαταρίας με πολλες πληροφορίες-στατιστικά ειναι αυτό.

https://batterybarpro.com/

Υποστηρίζει και ελληνικά.

Και η free εκδοςη ειναι αρκούντος ικανοποιητική σε χαρακτηριστικα/λειτουργίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως ειναι αυτο για την φωτεινοτητα γτ δεν το βρισκω...το κανει και σε μενα....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το βρήκα.

Από το desktop πας ...

Πίνακας ελέγχου , υλικο και ήχος, επιλογές παροχής ενεργειας.

Αλλαγή ρυθμίσεων σχεδίου

Αλλαγή ρυθμίσεων παροχής ενεργειας για προχωρημένους

Οθόνη

Δυνατότητα προσαρμοζομενης φωτεινότητας.

 

Αν δεν το βρεις πες μου να στο βάλω σε printscreen.

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολα πας στα pc setting με swype απο δεξιά να βγει η charm bar πατάς pc and devices και πας κάτω power and sleep.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex εκει που λες εσυ δεν εχει τπτ αλλο παραμονο για την αναστολη λειτουργιας.

Οποτε το βρηκα με τις οδηγίες του φιλου πιο πανω απο πινακα ελεγχου

Link to comment
Share on other sites

Alex εκει που λες εσυ δεν εχει τπτ αλλο παραμονο για την αναστολη λειτουργιας.

Οποτε το βρηκα με τις οδηγίες του φιλου πιο πανω απο πινακα ελεγχου

 

Εμένα εκεί ειναι ομως σε αλλο windows tablet αλλα δεν παίζει ρόλο αυτό,διότι και σε thinkpad tablet που είχα εκεί ήταν παντα.

Τεςπα αφου έγινε η δουλειά ολα καλώς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που είχα επισημάνει και λίγο παλαιότερα και αφορά το bluetooth.

δίχως την αναβάθμιση, δε στέλνει αρχεία.

με την αναβάθμιση χάνεται εντελώς η επιλογή bluetooth.

τι πρέπει να κάνω;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα δοκιμη απστολης και ληψης φωτογραφιας από το κινητο μου, επιτυχημένες και οι δυο.

Δεν εχω κανει καμμια αναβαθμιση. Ψαχνω να βρω να την κανω και επανέρχομαι με δοκιμη.

 

 

Τελικα εχει την τελικη αναβαθμιση το ταμπλετ μου οποτε δεν μπορω να βοηθησω παραπανω.

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα δοκιμη απστολης και ληψης φωτογραφιας από το κινητο μου, επιτυχημένες και οι δυο.

Δεν εχω κανει καμμια αναβαθμιση. Ψαχνω να βρω να την κανω και επανέρχομαι με δοκιμη.

 

 

Τελικα εχει την τελικη αναβαθμιση το ταμπλετ μου οποτε δεν μπορω να βοηθησω παραπανω.

 

το ερώτημα είναι, ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

αυτή που εγώ βρίσκω στη σελίδα υποστήριξης της lenovo http://support.lenovo.com/us/en/products/tablets/miix-series/miix-3-1030-tablet-lenovo/downloads/DS101480 είναι η 1.0.94.2_Package_1.0.65.40919 με ημερομηνία 11-11-2014. μήπως υπάρχει άλλη και δε το ξέρω; ρωτώ γιατί δε γνωρίζω αγγλικά και ίσως κάτι κάνω λάθος, η κάτι δε καταλαβαίνω καλά με τη μετάφραση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

kakos, από την υποστηρικη της Lenovo που εβαλες, προσπαθησα να κανω τις αναβαθμίσεις.

Δεν ξερωαν υπαρχουν αλλες και καπου αλλου.

 

 

Οσοι εχετε το tablet περαστε το πρόγραμμα για την μπαταρια batterybarpro, που εδωσε ο alextrela πιο πανω.

Εμενα μου εμφανιζει φθορα μπαταριας 7,5%, ουτε μιας εβδομάδας μηχανημα.

Πειτε και σε εσας τι δειχνει.

 

http://i61.tinypic.com/qowynn.png

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εμφανιζει φθορα μπαταριας 8,8%, σε 1 μήνα. Το έχω δουλέψει όμως ελάχιστα, σύνολο 22 ώρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παράξενο είναι ότι μου βγάζει πλήρης χρόνος ζωής μπαταρίας 4:50 ώρες και απ΄ ότι εχω δει σε γενικές γραμμές δεν κρατάει η μπαταρία πάνω από 4:40 ώρες (wifi ανηκτό, bluetooth ανηκτό για το ποντίκι, οθόνη πάνω απο μέσο για φωτηνότητα). Σε εσάς πόσες ώρες κρατάει η μπαταρία??

Link to comment
Share on other sites

το ερώτημα είναι, ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

αυτή που εγώ βρίσκω στη σελίδα υποστήριξης της lenovo http://support.lenovo.com/us/en/products/tablets/miix-series/miix-3-1030-tablet-lenovo/downloads/DS101480 είναι η 1.0.94.2_Package_1.0.65.40919 με ημερομηνία 11-11-2014. μήπως υπάρχει άλλη και δε το ξέρω; ρωτώ γιατί δε γνωρίζω αγγλικά και ίσως κάτι κάνω λάθος, η κάτι δε καταλαβαίνω καλά με τη μετάφραση.

 

Kι εγώ είχα θέμα με το Bluetooth ενώ είχα περάσει το update. Λύθηκε με το να κάνω απεγκατάσταση τον driver μέσα από το Device Manager. Αμέσως μετά κάνεις Restart. Όταν ξανάνοιξε το είχε ανιχνεύσει ξανά και έκανε αυτόματα νέα εγκατάσταση. Από τότε δουλεύει. Τί έφταιγε, δεν έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ είχα θέμα με το Bluetooth ενώ είχα περάσει το update. Λύθηκε με το να κάνω απεγκατάσταση τον driver μέσα από το Device Manager. Αμέσως μετά κάνεις Restart. Όταν ξανάνοιξε το είχε ανιχνεύσει ξανά και έκανε αυτόματα νέα εγκατάσταση. Από τότε δουλεύει. Τί έφταιγε, δεν έχω καταλάβει.

 

maranx, σ ευχαριστώ για την απάντηση, μήπως μπορείς να μου γράψεις τα βήματα της διαδρομής, γιατί πάω στην απεγκατάσταση προγραμμάτων και εκεί δεν έχει blue tooth για να απεγκαταστήσω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

maranx, σ ευχαριστώ για την απάντηση, μήπως μπορείς να μου γράψεις τα βήματα της διαδρομής, γιατί πάω στην απεγκατάσταση προγραμμάτων και εκεί δεν έχει blue tooth για να απεγκαταστήσω.
Δεν θα κανεις απεγκατασταση προγραμματος. Θα πας Device Manager (Διαχειριση Συσκευων) και θα κανεις απεγκατασταση το BT (τον driver δηλαδη) :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κανεις απεγκατασταση προγραμματος. Θα πας Device Manager (Διαχειριση Συσκευων) και θα κανεις απεγκατασταση το BT (τον driver δηλαδη) :)

 

σύμφωνοι, όμως ούτε στη διαχείριση συσκευών που πάω δεν έχει bt.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...