Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να καταλαβωψ πως γινεται να μην περιλαμβανει, μια και ειναι μεσα στη συσκευασια σφραγισμενο. Το βγαζει δηλ ο Γερμανος? Γιατι εμενα ηταν μεσα, σφραγισμενο :confused:

 

Confused, too :rolleyes: !!! Αν το παραλάβω τελικά αύριο, θα σας πω τι παίζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Confused, too :rolleyes: !!! Αν το παραλάβω τελικά αύριο, θα σας πω τι παίζει...

 

Μόλις διευκρινίστηκε το θέμα... σκέτη συσκευή σημαίνει χωρίς σύνδεση, όχι χωρίς πληκτρολόγιο (συννενόηση μπουζούκι έγινε χθες!!!) Κομπλέ δηλαδή όπως παντού, με τιμή 249 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O Γερμανός είναι για τα πανηγύρια. Μην παραγγέλνετε μέσω σαιτ είναι ξεφτίλες. Το παράγγειλα την Τετάρτη και με πήρε η υπάλληλος μετά απο δυο μέρες και ενω περίμενα να μου πει να περάσω να το παραλάβω στα 249 Μου είπε οτι θα παραλάβει πάλι απο Δευτέρα η προσφορά όμως θα έχει λήξει και δεν παίζει σημασία πότε το παράγγειλα αλλα πότε θα φτάσει, Τόσα χρόνια αγοράζω απο e-shop πρώτη φορά συμβαίνει κατι τέτοιο.

 

Μάλλον θα αγοράσω το 64gb λόγω αξιοπιστίας. Τώρα όσον αφορά το μηχάνημα τι μπορώ να κανω για να συνδέσω ποντικι; επίσης η μπαταρία πόσο κρατάει;

Edited by grp
Link to comment
Share on other sites

O Γερμανός είναι για τα πανηγύρια. Μην παραγγέλνετε μέσω σαιτ είναι ξεφτίλες. Το παράγγειλα την Τετάρτη και με πήρε η υπάλληλος μετά απο δυο μέρες και ενω περίμενα να μου πει να περάσω να το παραλάβω στα 249 Μου είπε οτι θα παραλάβει πάλι απο Δευτέρα η προσφορά όμως θα έχει λήξει και δεν παίζει σημασία πότε το παράγγειλα αλλα πότε θα φτάσει, Τόσα χρόνια αγοράζω απο e-shop πρώτη φορά συμβαίνει κατι τέτοιο.

 

Μάλλον θα αγοράσω το 64gb λόγω αξιοπιστίας. Τώρα όσον αφορά το μηχάνημα τι μπορώ να κανω για να συνδέσω ποντικι; επίσης η μπαταρία πόσο κρατάει;

 

Ποντίκι μπορείς να συνδέσεις ασύρματο με στικάκι usb η bluetooth η με καλώδιο ότι θέλεις. το πιο βολικό είναι με bluetooth.

η διάρκεια της μπαταρίας έχει να κάνει με τη χρήση και τις ρυθμίσεις φωτεινότητας, πάντως σε κάθε περίπτωση δε θα σε απογοητεύσει

έχει πολύ μεγάλη διάρκεια.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανένας να το ανταλλάξει με τουμπανακι λαπτοπ dell ολοκαίνουριο???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την Bosch Corporation - Location Sensor Accelerometer απο την αναβάθμηση των WIN. Είχατε κάποιο πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

τελικά έγινα και γω μέλος της παρέας του ΜΙΙΧ 3. Πήρα το 32gb λόγω έλλειψης του 64. Η μπαταρία του μέχρι στιγμής έχει αποδειχθεί πολύ καλή(το δουλεύω στη μισή περίπου φωτεινότητα οθόνης). Όμως ήδη από τη δεύτερη μέρα έχω αρχίσει να αγχώνομαι με το χώρο. Ηδη έχουν μείνει 10 gb περίπου χωρίς να έχω καθόλου αρχεία μέσα. Μπορώ να μεταφέρω τους φάκελους user και program files στην δεύτερη κάρτα sd; επίσης πώς καταργώ το encryption ;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικά έγινα και γω μέλος της παρέας του ΜΙΙΧ 3. Πήρα το 32gb λόγω έλλειψης του 64. Η μπαταρία του μέχρι στιγμής έχει αποδειχθεί πολύ καλή(το δουλεύω στη μισή περίπου φωτεινότητα οθόνης). Όμως ήδη από τη δεύτερη μέρα έχω αρχίσει να αγχώνομαι με το χώρο. Ηδη έχουν μείνει 10 gb περίπου χωρίς να έχω καθόλου αρχεία μέσα. Μπορώ να μεταφέρω τους φάκελους user και program files στην δεύτερη κάρτα sd; επίσης πώς καταργώ το encryption ;

ευχαριστώ

Δεν γίνεται να μεταφέρεις στην micro sd.

Ιςως με τα 10 να γίνεται αυτό και απο την άλλη τα ιδια τα windows 10 θα καταλαμβάνουν λιγότερο χώρο στο δίσκο κατα 1/3 ετςι και απο εκεί θα κερδίσεις επιπλέον χώρο.

 

Εδω για απενεργοποίηση του encryption

 

http://www.clintonfitch.com/wp-content/uploads/2015/02/PC-Info-in-Windows-8.1.png

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα εγώ το update και ο προσανατολισμος της οθόνης τα έπαιξε. Οπότε και έκανα επαναφορά. Στην αρχή δεν ήξερα τι φταίει αλλά μετά κατάλαβα ότι ήταν το update. Παίδες τώρα τελευταία διαπίστωσα πως όταν ζεσταίνετε κατεβάζει την φωτεινότητα μόνο του. το κάνει και εσάς; Edited by marioskons23
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update μιλας φιλε?

Κι εγω αντιμετωπισα θεματα με τον προσανατολισμο της οθονης, το οποιο το ελυσα με επαναγκαταση των drivers του g sensor.

Link to comment
Share on other sites

το τablet αυτό έχει κανονικά windows ; ξέρει κανείς;

 

κανονικότατα windows 8.1, με λειτουργία όπως τα κλασικά windows 7 στους επιτραπέζιους υπολογιστές

με απαραίτητη τη χρήση ποντικιού η επιφάνειας αφής και πληκτρολογίου, αλλά και τα νεώτερα με καρτέλες για χρήση της οθόνης αφής.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

κανονικότατα windows 8.1, με λειτουργία όπως τα κλασικά windows 7 στους επιτραπέζιους υπολογιστές

με απαραίτητη τη χρήση ποντικιού η επιφάνειας αφής και πληκτρολογίου, αλλά και τα νεώτερα με καρτέλες για χρήση της οθόνης αφής.

Οπότε για εφαρμογές θέλεις τα exe αρχεία ; 32bit ή 64bit ; Ευχαριστώ

Από που θα το αγοράζατε αν ήταν να το αγοράζατε σήμερα ;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για εφαρμογές θέλεις τα exe αρχεία ; 32bit ή 64bit ; Ευχαριστώ

Από που θα το αγοράζατε αν ήταν να το αγοράζατε σήμερα ;

 

για εφαρμογές θέλεις exe αρχεία 32bit.

Τα 32 gb τα έχουν ολοι στα 299 ευρώ.

τα 64 gb συν 50 ευρώ.

οπότε το παίρνεις από όπου σε βολεύει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

για εφαρμογές θέλεις exe αρχεία 32bit.

Τα 32 gb τα έχουν ολοι στα 299 ευρώ.

τα 64 gb συν 50 ευρώ.

οπότε το παίρνεις από όπου σε βολεύει.

Θα εννοείς το 10" σωστά ; ενώ εγώ ενδιαφέρομαι για το 8". Σε ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Θα εννοείς το 10" σωστά ; ενώ εγώ ενδιαφέρομαι για το 8". Σε ευχαριστώ πάντως

Ναι για το 10 ιντσών αναφέρομαι, το 8-αρι θα το βρεις στα μισά χρήματα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το 10άρι ειοναι πολυ εύχρηστο. Πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε αλλο 10αρι netbook νομιζω. Αξιζει τα λεφτα του :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 10άρι ειοναι πολυ εύχρηστο. Πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε αλλο 10αρι netbook νομιζω. Αξιζει τα λεφτα του :)

Συμφωνώ απόλυτα αλλά η φορητότητα είναι ένα θέμα που με απασχολεί

Link to comment
Share on other sites

H διαφορα στο βαρος τοπυς ειναι 170 γραμμαρια. Οχι πολυ. Ομως η διαφορα οθονης, πιστεψε με ειναι ασυγκριτη. Στις 8" θα ζοριστεις πολυ να τρεχεις εφαρμογες desktop. Εχω mini iPad ταυτοχρονα με το miix 3 10" και η διαφορα ειναι κυριολεκτικα μεγαλη, οσον αφορα την ευχρηστοτητα και την δυνατοτητα χρησης του desktop screen ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά. Μήπως έχετε παρατηρήσει θέματα με την θερμοκρασία του ταμπλετ; Γενικά εσάς τι θερμοκρασία δουλευει; Edited by marioskons23
Link to comment
Share on other sites

Θέματα με την θερμοκρασία εγώ δεν εχω παρατηρήσει.

Ίσως όταν είναι στην αρχή της φόρτισης θα έλεγα ότι είναι αισθητά ζεστο το πίσω μέρος.

Μετρήσεις με κάποιο πρόγραμμα δεν εχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Θέματα με την θερμοκρασία δεν εχω παρατηρήσει και εγώ κανένα. Με την χρήση ζεστένετε λίγο η πλάτη αλλά όλλα ο.κ. (ζεστένετε δεν καίει)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν έχω πρόβλημα με τη θερμοκρασία όπως έγραψαν και άλλοι φίλοι πριν από μένα.

να γράψω με την ευκαιρία πως το πρόβλημα που είχα με το bluetooth λύθηκε με αναβάθμιση που έκανε η lenovo.

αξίζει να γράψω ακόμη πως η εξυπηρέτηση ήταν παραπάνω από υποδειγματική και όσο αφορά την τηλεφωνική υποστήριξη

αλλά και τη διαδικασία, έστειλαν και το πήρε από το μαγαζί μου curier και το επέστρεψαν με τον ίδιο τρόπο και με τα έξοδα όλα δικά τους.

μπράβο στη lenovo.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως υπαρχουν νεα για πληκτρολογιο απο lenovo?

κυριως μενδιαφερει επεκταση μπαταριας αλλα και εξτρα usb ή ethernet

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως υπαρχουν νεα για πληκτρολογιο απο lenovo? κυριως μ ενδιαφερει επεκταση μπαταριας αλλα και εξτρα usb ή ethernet. ευχαριστω
Για USB συνδεσεις διαβασε το post μου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6026259#post6026259 :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...