Jump to content

Lenovo K3 Lemon


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

$120 στο to2c http://www.to2c.com/lenovo-lemo-k3-1gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-64bit-msms8916-quad-core-1-2ghz-android-4-4-mobile-phone.html . Νομίζω καλύτερη τιμή ως τώρα.

 

Έχει βρει κανείς κάποιο review, κάπου;

 

πολυ μπερδεμα...οι μπαντες σιγουρα ειναι οκ για ελλαδα?120$? στα αλλα κινεζομαγαζα το λευκο 4g fdd lte ειναι στα 155-160$..μηπως ειναι μονο για κινα με τα 120$?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ μπερδεμα...οι μπαντες σιγουρα ειναι οκ για ελλαδα?120$? στα αλλα κινεζομαγαζα το λευκο 4g fdd lte ειναι στα 155-160$..μηπως ειναι μονο για κινα με τα 120$?

Γράφει οτι είναι:

"3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100MHz;"

Δηλαδή για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφει συμφωνοι απλα ειναι μεγαλη η διαφορα με τα λοιπα κινεζομαγαζα και πολλες φορες οι κινεζοι αλλα γραφουνε κι αλλα ειναι..βεβαια τι to2 ειναι εμπιστο site...ας γυρισουνε απο την χρονια της κατσικας μηπως μας απαντησουνε
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από minideal το οποίο έχει 2 εκδόσεις το "φθηνό" με 120$ το οποίο είναι LTE 4G και το "ακριβό" με 140$ το οποίο είναι FDD LTE.
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από minideal το οποίο έχει 2 εκδόσεις το "φθηνό" με 120$ το οποίο είναι LTE 4G και το "ακριβό" με 140$ το οποίο είναι FDD LTE.

Φίλε ποια έκδοση πήρες εσύ; και λειτουργεί κανονικά εδώ; αν παραλάβεις κάνε καμία ενημέρωση αν θελεις

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποια έκδοση πήρες εσύ; και λειτουργεί κανονικά εδώ; αν παραλάβεις κάνε καμία ενημέρωση αν θελεις

 

Για Ελλάδα ξέρω ότι μόνο η FDD LTE λειτουργεί. Το περιμένω την επόμενη βδομάδα. θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

θα στο θεσω αλλιως. Ειναι καλυτερο απο το lg που αναφερεις. Αν το παρεις απο σωστα site δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σου ερθει με προβλημα (τα checkaroun πριν τα στειλουν) και δεν υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο αν ακολουθησεις την σωστη αγορα του.

Αυτα

 

ναι,το παιρνουν αφοτου το χεις πληρωσει για καμια βδομαδα σπιτι τους,το σκαλιζουν,το φορτωνουν,κι αν κατσει προβλημα στελνουν αλλο.κανεις δεν επιβεβαιωνει οτι το κινητο θα ερθει και δεν θα εχει καποιο προβλημα,εστω hardware.

για το τελωνειο,ναι το γλυτωνεις στο ανετο.

παντως η συσκευη δειχνει ομορφη και ειναι δελεαστικη,ελλαδα δυστυχως παιζει στα 200 ευρω που και παλι ομως θεωρω οτι μαλλον τα αξιζει αν καποιος δε θελει να ρισκαρει απο Κινα,βεβαια θα το πληρωσει ενα 60αρι παραπανω εδω,αλλα θα εχει το κεφαλι του ησυχο.

μιλαω για το αν καποιος το θελει σωνει και καλα απο εδω.

προσωπικα σαφως κινητο που δεν εχω δει απο κοντα δεν ψωνιζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν κρατηθηκα αλλο (οπως παντα) και το πηρα απο το to2 στα 120$ σε κιτρινο χρωμα να γουσταρουμε...αναμονη λοιπον αν και ειμαι σιγουρος πως η lenovo για ακομη μια φορα θα με βγαλει ασπροπροσωπο...πηρα κι αυτην την θηκη

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Lenovo-K3-Imak-crystal-transparent-case-with-retail-package/32264608717.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα στο θεσω αλλιως. Ειναι καλυτερο απο το lg που αναφερεις. Αν το παρεις απο σωστα site δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σου ερθει με προβλημα (τα checkaroun πριν τα στειλουν) και δεν υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο αν ακολουθησεις την σωστη αγορα του.

Αυτα

 

ναι,το παιρνουν αφοτου το χεις πληρωσει για καμια βδομαδα σπιτι τους,το σκαλιζουν,το φορτωνουν,κι αν κατσει προβλημα στελνουν αλλο.κανεις δεν επιβεβαιωνει οτι το κινητο θα ερθει και δεν θα εχει καποιο προβλημα,εστω hardware.

για το τελωνειο,ναι το γλυτωνεις στο ανετο.

παντως η συσκευη δειχνει ομορφη και ειναι δελεαστικη,ελλαδα δυστυχως παιζει στα 200 ευρω που και παλι ομως θεωρω οτι μαλλον τα αξιζει αν καποιος δε θελει να ρισκαρει απο Κινα,βεβαια θα το πληρωσει ενα 60αρι παραπανω εδω,αλλα θα εχει το κεφαλι του ησυχο.

μιλαω για το αν καποιος το θελει σωνει και καλα απο εδω.

προσωπικα σαφως κινητο που δεν εχω δει απο κοντα δεν ψωνιζω.

 

Θα το επαναλάβω για τελευταία φορά... οποιαδήποτε συζήτηση που έχει να κάνει με την παράκαμψη του τελωνείου απαγορεύεται στο παρόν forum. Την επόμενη φορά θα υπάρξουν άμεσες κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν κρατηθηκα αλλο (οπως παντα) και το πηρα απο το to2 στα 120$ σε κιτρινο χρωμα να γουσταρουμε...αναμονη λοιπον αν και ειμαι σιγουρος πως η lenovo για ακομη μια φορα θα με βγαλει ασπροπροσωπο...πηρα κι αυτην την θηκη

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Lenovo-K3-Imak-crystal-transparent-case-with-retail-package/32264608717.html

 

Φίλε έβαλες καποιο κουπονι και το πήρες στα 120$??? Με ενδιαφερει πολύ αυτο το κινητο!! Ποια εκδοση πήρες? Ειναι 4G με την Kit-Kat??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κλαιω μαγκες...η κλασσικη κινεζικη πουστ...μολις ελαβα μυνημα απο το to2 οτι το κινητο ειναι out of stock..χαχα και το εχουνε stock εννοειτε αλλα με τιμη 160$..out of stock ειναι αυτο που πηρα εγω με 120$ και μου ζητανε τωρα να αλλαξω παραγγελια...μου θυμιζουνε πολλες φορες εμας τους ελληναρες
Link to comment
Share on other sites

Κλαιω μαγκες...η κλασσικη κινεζικη πουστ...μολις ελαβα μυνημα απο το to2 οτι το κινητο ειναι out of stock..χαχα και το εχουνε stock εννοειτε αλλα με τιμη 160$..out of stock ειναι αυτο που πηρα εγω με 120$ και μου ζητανε τωρα να αλλαξω παραγγελια...μου θυμιζουνε πολλες φορες εμας τους ελληναρες

Μακριά απο αυτούς κάνε πλήρη ακύρωση και πάρτο απο αλλού.

Προσωπικά έχω πολύ κακή εμπειρία απο το σερβις τους:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχως εκανα την πατατα και δεν προσεξα τις συχνοτητες στις οποιες παιζει το κινητο και το 3g-4g ειναι με τις συχνοτητες της Κινας.

Υπαρχει πιθανοτητα να μπορω να το αλλαξω με καμια Rom πχ ή πρεπει να το στειλω πισω..???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

...αν και η πρώτη εντύπωση είναι εξαιρετική και άλλη μια φορά η Lenovo αποδεικνύει ότι ξέρει να βγάζει όμορφα και ποιοτικά κινητά, με προβληματίζει η χαμηλή ένταση του ήχου που βγάζει παρόλο τα δύο ηχεία και το σύστημα MaxxAudio (ειδικά χωρίς αυτό είναι τραγικά χαμηλά).

Ίσως οφείλεται στη rom. Το συνάντησε κάποιος άλλος;

Θα επανέλθω σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε με ενθουσιασε καθόλου....Τραγικός ο ήχος, κάμερα αρκετά ικανοποιητική για τα λεφτά του, θετικό είναι η ποιότητα κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δε με ενθουσιασε καθόλου....Τραγικός ο ήχος, κάμερα αρκετά ικανοποιητική για τα λεφτά του, θετικό είναι η ποιότητα κατασκευής.

 

...άρα είναι γενικότερο το πρόβλημα, ας ελπίσουμε στη rom. Κατά τα άλλα, κάμερα και οθόνη πολύ καλά, μέγεθος εξαιρετικά συμμαζεμένο, φωτεινότητα στο αυτόματο σχετικά χαμηλή αλλά χωρίς να προβληματίζει. Έχει πυξίδα. Απουσία φωτιζόμενων hardware keys, notification led και OTG.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση πήρατε;

 

Λειτουργεί κανονικά το 4g;

 

...υποστηρίζει κανονικά (έκδοση Κ30-W) αλλά προσωπικά δεν έχω τη δυνατότητα να το ελέγξω (Θεσσαλονίκη με WIND), το κινητό στήνεται για άλλον.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε με ενθουσιασε καθόλου....Τραγικός ο ήχος, κάμερα αρκετά ικανοποιητική για τα λεφτά του, θετικό είναι η ποιότητα κατασκευής.

 

...c0rle0ne, με τη multilanguage S025 σου ήρθε και σένα (από ποιο κατάστημα); Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα hardware στο μοντέλο. Βελτιώνεται κάπως η κατάσταση μέσω του MaxxAudio στη ρύθμιση ταινίας, αλλά εξακολουθεί να είναι απογοητευτικά χαμηλή η απόδοση και η καθαρότητα του ήχου. Πολύ περίεργο για music model.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...