Jump to content

Lenovo K3 Lemon


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η rom αποτι ειδα πρεπει να ειναι η s025 ή εκδοση ηλικου Η201 δεν ξερω αν ειναι ποιο καινουργια ή ποιο παλια, οσο αφορα το lemon fm ειναι webradio και οχι αναλογικο αλλα οπως ειπα δεν με ενδιαφερει καθολου, το κινητο ειναι οντως πολυ καλο .

σευχαριστω φιλε μου για το ενδιαφερον !!!

 

Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά στη σελίδα του vickmall λέει ότι έχει FM radio. Με τη Vick Wang του vickmall που μιλάω ακόμα και τώρα επιμένει ότι έχει FM Radio όπως όλα τα LENOVO. Τι ισχύει τελικά? Για μένα είναι πολύ σημαντικό το ραδιόφωνο

 

οχι φιλε μου δεν εχει αναλογικο fmradio :(

 

...διαφωνώ, το ράδιο δούλευε και αναλογικά FM με ακουστικά (κεραία) μέσω της εν λόγω εφαρμογής. Δεν το έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου, το παρέδωσα, αλλά το θυμάμαι χαρακτηριστικά.

 

alex_master και telefoneri σας ευχαριστώ πολύ

αν κόψω τις σιμ θα μπορουν να μπαινουν στα παλια τηλεφωνα?(ετσι απο περιεργια ρωταω)

 

...όταν κόβεις τη SIM σε micro με το σχετικό "κόφτη", το εναπομείναν υλικό της κάρτας λειτουργεί και ως θήκη/αντάπτορας.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα ήρθε και το δικό μου από vickmall. Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση να πω άλλη μια φορά Πόσο εξυπηρετικοί ήταν και ότι η αποστολή έφτασε πολύ γρήγορα (έφυγε 26-5 από εκει). Στο θέμα του Ραδιοφώνου να πω ότι μετά από επιμονή μου μου βάλανε μια εφαρμογή (Sprint η κάπως έτσι) και δουλεύει κανονικά το fm radio ακόμα και Χωρίς ακουστικά!
Link to comment
Share on other sites

...όταν κόβεις τη SIM σε micro με το σχετικό "κόφτη", το εναπομείναν υλικό της κάρτας λειτουργεί και ως θήκη/αντάπτορας.

 

το εναπομείναν το κράτησαν στο μαγαζί νομίζω δεν το πήγα εγώ να μου κάνουν,δεν πειράζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι με χρήση αντάπτορα.

Μπορείς να βρεις και από εδώ αλλά αν δεν βιάζεσαι πάρε από ebay π.χ. --->> http://www.ebay.com/itm/SIM-Card-Nano-to-Micro-Standard-Adapter-Adaptor-Converter-Set-For-iPhone4S-5-5S-/181733922207?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2a502f959f ;):lol:

σας ευχαριστώ...μαθαίνω σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μήπω γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βάλω δικό μου ringtone στο τηλέφωνο για ήχο κλήσης; το βάζω μέσα και όταν πάω στις ρυθμίσεις δε το βγάζει για επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έσκασε και σε μας το θέμα με τον χαμηλό ήχο η λύση είναι αναβάθμιση με 026? Η 025 Multilanguage είναι custom δηλαδή?

Με την 026 χάνει τα ελληνικά. Υπάρχει τρόπος (με το more locale ας πούμε) να τα ξαναβρούμε?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

επειδη μου φανηκε παραξενο αυτο με την εφαρμογη lemon fm το ξανα ξεπαγωσα και ετρεξα την εφαρμογη δεν εχει καν αναλογικο

tuner , και ειναι φυσικα μονο κινεζικα δεν βγαζεις ακρη ...

αυτο που εγραψα ποιο πανω για το root ισχυει μονο για τα δικα τους προεγκατεστημενα προγραμματα και απλα τα κανει freeze (μιλαω για το software που εχει ενσωματωμενο)

επισεις επειδη καποιος αλλος ποιο πριν ανεφερε οτιμετα απο εκληση του του εβαλαν το spirit fm το οποιο βρηκα ξεκλειδωτο , το εγκατεστησα και εγω αλλα τιποτα απο ηχο νεκρο .. καπου διαβασα οτι πρεπει να root αρεις για να τρεξει

οτι προσπαθεια και αν εκανα για root δεν πετυχε

οσο περναει ο χρονος απελπιζομε με το κινητο ειμαι ετοιμος να το παρατησω

θα παρακαλουσα οποιον γνωριζει ... διοτι ειναι το μονο που μου απεμεινε , η να μου εξηγησει πως θα το root αρω, η πως θα εγκαταστησω μονιμα την σ026 rom

αν και δεν δοκιμασα καν να φλασαρω για να δω τι γινετε γιατι δεν γνωριζω και τον τροπο

και αν καποιος ενδιαφερετε το πουλαω ανα πασα στιγμη

ξερω οτι δεν ειναι εμποροπωλησια εδω απλα εχω αγανακτησει πραγματικα με αυτο το κινητο

ευχαριστω εκ των προτερων ,

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω το κ3 για ενα φιλο απ το vickmall aλλα κανεις μας δεν σκοπευεινα σκαλισει το τηλεφωνο. αν το παραγγειλω λοιπον οπως ειναι θα χρειαστει πειραγμα η θα το στειλουν ετοιμο προς λειτουργια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ένας φίλος ένα k3 lemon και έκανε το εξης

Προσπάθησε να περάσει μια ρομ και δεν έκανε backup ωστόσο η ρομ δεν εγκασταθηκε και το κινητό πλέον ανοίγει στην άσπρη οθόνη με το σήμα της εταιρείας και δεν πάει παρακάτω

Τι μπορεί να γίνει

Αν μπορεί να γίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα.

Μόλις παρέλαβα ένα λευκό Κ3 από geekbuing.com. Η τιμή του στα $126.99. Επειδή έκανα την εγγραφή και σαν νέος πελάτης, μου έδωσε κουπόνι (μέσω email) 5% έκπτωση. Άρα τελική τιμή $120.64 και δωρεάν μεταφορικά.

Το κουτί του γράφει Lenovo K30-W, TD-LTE. Με νέα κάρτα SIM (micro) από Vodafone παίζει κανονικά στο 4G.

H/W version: H201 και Build number S025.

'Εχω ήδη εγκατεστημένο στο PC μου τον Lenovo Smart Assistant. Ενεργοποιόντας το debugging mode στο τηλέφωνο συνδέεται κανονικά και μου προτείνει αναβάθμιση στην S028.

Τι λέτε; αν προχωρήσω τι ακριβώς θα κάνει μετά την αναβάθμιση;

Μερικές ερωτήσεις:

1) Το κινέζικο lenovo suite που είναι μέσα στο τηλέφωνο και εμφανίζεται μόλις κάνεις την USB σύνδεση, με το οποίο κατάφερα (με τύχη) να απεγκαταστήσω κάποιες από τις εφαρμογές που ήταν μέσα στο τηλέφωνο, υπάρχει στα αγγλικά να το κατεβάσουμε από κάπου;

2) Όταν κάνουμε αναβάθμιση, η recovery που είναι εγκατεστημένη παραμένει ή χάνεται;

3) Αν κάνουμε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, γίνεται πάλι κινέζικο ή όπως το παραλάβαμε;

4) Η S026 από το site που υποδεικνύεται λίγο πιο πίσω, είναι rooted και περιέχει playstore;

5) Πως μπορώ να πάρω backup την τρέχουσα κατάσταση και να την επαναφέρω μέσω recovery σε περίπτωση προβλήματος;

6) Παρακαλώ πολύ, αν υπάρχει κάποιο link που να εξηγεί για τα παραπάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ

Δημήτρης

Edited by mimis70
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου το lenovo smart assistance το κατεβασα και εγω και μενα μου εβγαλε αναβαθμηση αν και προσπαθησα δεν εκανε αναβαθμηση την s 28 οσο για το προγραμματακι που εχει στα κινεζικα δυστηχως το ιδιο ακριβως δεν υοαρχει εχω βρει ενα αλλο παρομοιο ομως οχι με τοσες επιλογες αλλα αγγλικο θα στειλω link το απογευμα εκει προσπαθησα να το ρουταρω και δε μου το ρουταρε αλλα και παλι μπορεις να παγωσεις τις προεγκατεστημενες κινεζιες αν μπορεσεις να το αναβαθμησεις παντως ενημερωσε....
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα.

Μόλις παρέλαβα ένα λευκό Κ3 από geekbuing.com. Η τιμή του στα $126.99. Επειδή έκανα την εγγραφή και σαν νέος πελάτης, μου έδωσε κουπόνι (μέσω email) 5% έκπτωση. Άρα τελική τιμή $120.64 και δωρεάν μεταφορικά.

Το κουτί του γράφει Lenovo K30-W, TD-LTE. Με νέα κάρτα SIM (micro) από Vodafone παίζει κανονικά στο 4G.

H/W version: H201 και Build number S025.

'Εχω ήδη εγκατεστημένο στο PC μου τον Lenovo Smart Assistant. Ενεργοποιόντας το debugging mode στο τηλέφωνο συνδέεται κανονικά και μου προτείνει αναβάθμιση στην S028.

Τι λέτε; αν προχωρήσω τι ακριβώς θα κάνει μετά την αναβάθμιση;

Μερικές ερωτήσεις:

1) Το κινέζικο lenovo suite που είναι μέσα στο τηλέφωνο και εμφανίζεται μόλις κάνεις την USB σύνδεση, με το οποίο κατάφερα (με τύχη) να απεγκαταστήσω κάποιες από τις εφαρμογές που ήταν μέσα στο τηλέφωνο, υπάρχει στα αγγλικά να το κατεβάσουμε από κάπου;

2) Όταν κάνουμε αναβάθμιση, η recovery που είναι εγκατεστημένη παραμένει ή χάνεται;

3) Αν κάνουμε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, γίνεται πάλι κινέζικο ή όπως το παραλάβαμε;

4) Η S026 από το site που υποδεικνύεται λίγο πιο πίσω, είναι rooted και περιέχει playstore;

5) Πως μπορώ να πάρω backup την τρέχουσα κατάσταση και να την επαναφέρω μέσω recovery σε περίπτωση προβλήματος;

6) Παρακαλώ πολύ, αν υπάρχει κάποιο link που να εξηγεί για τα παραπάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ

Δημήτρης

 

εγω φιλε μου προσπαθησα να το ενημερωσω και σταματαει περιπου στην μεση και μου βγαζει fail installation...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος με Lenovo Golden Warrior ισχυρίζεται ότι δεν την παίρνει την αναβάθμιση επειδή είναι rooted. Πρέπει να γίνει unroot και μετά θα γίνει. ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΟΧΗ, Μετά το τηλέφωνο γίνεται 100% κινέζικο και χρειάζεται κάποια διαδικασία για να του περάσεις τα google apps (playstore κλπ). Με λίγα λόγια χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες με ακρίβεια πρέπει να το κάνεις root (Kingoroot) μετά να εγκαταστήσεις μια recovery (αυτή που υπάρχει ήδη χάνεται) και να εγκαταστήσεις από την SD card το google applications.apk, ώστε να έχεις Playstore. Μετά πετάς με κάποιο τρόπο όλα τα κινεζοπρογράμματα και έχει το τηλέφωνο σε μια μορφή περίπου σαν αυτή που το παραλάβαμε αλλά με την τελευταία version firmware.

Αν έχει κάποιος καλύτερες πληροφορίες παρακαλώ να τις μοιραστεί μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος με Lenovo Golden Warrior ισχυρίζεται ότι δεν την παίρνει την αναβάθμιση επειδή είναι rooted. Πρέπει να γίνει unroot και μετά θα γίνει. ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΟΧΗ, Μετά το τηλέφωνο γίνεται 100% κινέζικο και χρειάζεται κάποια διαδικασία για να του περάσεις τα google apps (playstore κλπ). Με λίγα λόγια χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες με ακρίβεια πρέπει να το κάνεις root (Kingoroot) μετά να εγκαταστήσεις μια recovery (αυτή που υπάρχει ήδη χάνεται) και να εγκαταστήσεις από την SD card το google applications.apk, ώστε να έχεις Playstore. Μετά πετάς με κάποιο τρόπο όλα τα κινεζοπρογράμματα και έχει το τηλέφωνο σε μια μορφή περίπου σαν αυτή που το παραλάβαμε αλλά με την τελευταία version firmware.

Αν έχει κάποιος καλύτερες πληροφορίες παρακαλώ να τις μοιραστεί μαζί μας.

 

μπραβο φιλε μου η καλυτερη πληροφορια το τελευταιο διαστημα σαυτο το forum

τωρα μαλιστα θα το ψαξουμε καλυτερα αλλα εχε το φιλαρακι σου απο κοντα να μαθουμε

επακριβως τι πρεπει να προσεξουμε και πως γινοντε τα επομενα βηματα

να σαι καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ευχάριστα τα νέα. Εδώ και λίγη ώρα έχω εγκαταστήσει την S28 με επιτυχία και πλήρως λειτουργική. Όλα ξεκίνησαν όταν αποφάσισα να βάλω την S26 που έχετε βάλει πολλοί και φαίνεται ότι δεν θα είχε ρίσκο. Έτσι κατέβασα το .zip αρχείο από το site που αναφέρεται λίγο πιο πίσω (κάτι με .mega.nz έχει να κάνει), το αποθήκευσα στην SD card, έκανα Power off και άναψα το τηλέφωνο κρατώντας το πάνω κουμπί (από τα δεξιά) πατημένο, ώστε να μπω στην recovery. Εκεί διάλεξα recovery και μετά update from SD card (1η επιλογή). Η εγκατάσταση τελείωσε με επιτυχία αλλά το τηλέφωνο δεν ήταν πλέον rooted και δεν έπαιζαν τα google play services (unexpectedly stopped working), άρα καμμιά εφαρμογή google. Εκεί σκέφτηκα ότι αντί να προσπαθήσω να διορθώσω την S26, ίσως να δοκίμαζα την S28. Έτσι λοιπόν πήρα το ρίσκο και προχώρησα. Η διαδικασία που ακολούθησα είναι η παρακάτω, αλλά προσοχή δεν μπορώ να αποκλείσω ότι δεν υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην δουλέψει σε κάποιο άλλο τηλέφωνο ή να το κολλήσει για τα καλά.

1) Σύνδεσα το τηλέφωνο στο USB του laptop (win7) με debugging on από developer options (μπορείτε να βρείτε οδηγίες εύκολα για να το ενεργοποιήσετε)

2) Έτρεξα στο pc τον Lenovo Smart Assistant και βρήκε ότι υπάρχει η S28 διαθέσιμη, μετά από μερικά click είχε εγκατασταθεί επιτυχώς αλλά με την ίδια συμπεριφορά με την S26 (no root, no google play services).

3) Κατέβασα στο PC το Kingoroot και ακολούθησα την default διαδικασία. Κάπου στο 27% δοκίμασε μερικές εναλλακτικές και άργησε λίγο (μη φοβηθείτε δεν κόλλησε), από ότι κατάλαβα, ώσπου στο τέλος το τηλέφωνο έγινε root επιτυχώς.

4) Κατέβασα από το πρώτο site που βρήκα τα google apps για 4.4.4 σε .zip, τα αποθήκευσα στην SD card και δοκίμασα να τα εγκαταστήσω με την πρώτη επιλογή του recovery, αλλά δυστυχώς αποτύγχανε. Ο λόγος είναι ότι αυτή η επιλογή του recovery προορίζεται για εγκατάσταση firmware και όχι application file .zip από SD card.

5) Έπρεπε λοιπόν να εγκαταστήσω την ClockworkMod recovery, η οποία διαθέτει επιλογή για εγκατάσταση .zip application file.

6) Για να την εγκαταστήσω έκανα τα ακόλουθα (PC): εγκατέστησα το Minimal adb and fastboot στο PC, από εδώ: https://www.dropbox.com/s/ngtjk6b6qo....1.3_setup.exe . Μετά κατέβασα το αρχείο recovery.img από εδώ: http://d-h.st/oZmD , πατώντας το Download Now, το οποίο το έσωσα μέσα στο folder που είχε γίνει η εγκατάσταση του Minimal adb and fastboot. Για τα παραπάνω βασίστηκα στο ακόλουθο site: http://forum.xda-developers.com/chef-central/android/how-to-temporarily-boot-cwm-t3053394

7) Σύνδεσα το τηλέφωνο στο PC και εκτέλεσα το Minimal adb and fastboot από το shortcut που είχε δημιουργηθεί στο desktop. Έδωσα την εντολή adb devices και με id 123456789 έδειξε το Κ3 συνδεδεμένο.

8) Μετά κάνω power off το τηλέφωνο το ανοίγω κρατώντας πατημένο το πάνω κουμπί από τα δεξιά (όπως προηγουμένως) και από τις επιλογές επιλέγω fastboot και όχι recovery.

9) Γράφω στο PC μέσα στο περιβάλλον του Minimal adb την ακόλουθη εντολή: fastboot boot recovery.img

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot recovery.img

downloading 'boot.img'...

OKAY [ 1.153s]

booting...

OKAY [ 0.080s]

finished. total time: 1.233s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

10) Μετά από λίγα δευτερόλεπτα βλέπουμε τις επιλογές της CWM, που έχει μόλις εγκατασταθεί και θα εκτελεστεί για μια μόνο φορά, επιλέγω λοιπόν την επιλογή install application from sd card (ή κάπως έτσι, ίσως να έλεγε και από .zip file) διαλέγω την sdcard (προσοχή φαίνεται και η μνήμη του τηλεφώνου, οπότε πρέπει να διαλέξετε την external, εκεί που υπάρχει το google applications .zip file.

11) Εγκαταστάθηκε με επιτυχία και μετά το reboot χάνεται και η CMW που μόλις χρησιμοποιήσαμε για να εγκαταστήσουμε τα google apps. Στο reboot και στην σχετική ερώτηση για fix απαντάμε No, ώστε να μην γίνουν αλλαγές.

 

Έτσι το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό rooted και με όλα τα google play services.

Με το kingoroot μπορούμε να κάνουμε unroot, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να σταματήσει να δουλεύει.

 

Προσοχή η S28 έχει σαν γλώσσα μόνο English, όσοι θέλετε Ελληνικά δεν ξέρω αν μπορείτε. Όποιος βρει λύση ας μας ενημερώσει. Εμένα τα Ελληνικά δεν μου χρειάζονται και είμαι μια χαρά.

 

Αν μπορώ θα προσπαθήσω να βοηθήσω αλλά δεν είμαι android expert.

 

Καλή επιτυχία και πολλή προσοχή

Edited by mimis70
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ευχάριστα τα νέα. Εδώ και λίγη ώρα έχω εγκαταστήσει την S28 με επιτυχία και πλήρως λειτουργική. Όλα ξεκίνησαν όταν αποφάσισα να βάλω την S26 που έχετε βάλει πολλοί και φαίνεται ότι δεν θα είχε ρίσκο. Έτσι κατέβασα το .zip αρχείο από το site που αναφέρεται λίγο πιο πίσω (κάτι με .mega.nz έχει να κάνει), το αποθήκευσα στην SD card, έκανα Power off και άναψα το τηλέφωνο κρατώντας το πάνω κουμπί (από τα δεξιά) πατημένο, ώστε να μπω στην recovery. Εκεί διάλεξα recovery και μετά update from SD card (1η επιλογή). Η εγκατάσταση τελείωσε με επιτυχία αλλά το τηλέφωνο δεν ήταν πλέον rooted και δεν έπαιζαν τα google play services (unexpectedly stopped working), άρα καμμιά εφαρμογή google. Εκεί σκέφτηκα ότι αντί να προσπαθήσω να διορθώσω την S26, ίσως να δοκίμαζα την S28. Έτσι λοιπόν πήρα το ρίσκο και προχώρησα. Η διαδικασία που ακολούθησα είναι η παρακάτω, αλλά προσοχή δεν μπορώ να αποκλείσω ότι δεν υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην δουλέψει σε κάποιο άλλο τηλέφωνο ή να το κολλήσει για τα καλά.

1) Σύνδεσα το τηλέφωνο στο USB του laptop (win7) με debugging on από developer options (μπορείτε να βρείτε οδηγίες εύκολα για να το ενεργοποιήσετε)

2) Έτρεξα στο pc τον Lenovo Smart Assistant και βρήκε ότι υπάρχει η S28 διαθέσιμη, μετά από μερικά click είχε εγκατασταθεί επιτυχώς αλλά με την ίδια συμπεριφορά με την S26 (no root, no google play services).

3) Κατέβασα στο PC το Kingoroot και ακολούθησα την default διαδικασία. Κάπου στο 27% δοκίμασε μερικές εναλλακτικές και άργησε λίγο (μη φοβηθείτε δεν κόλλησε), από ότι κατάλαβα, ώσπου στο τέλος το τηλέφωνο έγινε root επιτυχώς.

4) Κατέβασα από το πρώτο site που βρήκα τα google apps για 4.4.4 σε .zip, τα αποθήκευσα στην SD card και δοκίμασα να τα εγκαταστήσω με την πρώτη επιλογή του recovery, αλλά δυστυχώς αποτύγχανε. Ο λόγος είναι ότι αυτή η επιλογή του recovery προορίζεται για εγκατάσταση firmware και όχι application file .zip από SD card.

5) Έπρεπε λοιπόν να εγκαταστήσω την ClockworkMod recovery, η οποία διαθέτει επιλογή για εγκατάσταση .zip application file.

6) Για να την εγκαταστήσω έκανα τα ακόλουθα (PC): εγκατέστησα το Minimal adb and fastboot στο PC, από εδώ: https://www.dropbox.com/s/ngtjk6b6qo....1.3_setup.exe . Μετά κατέβασα το αρχείο recovery.img από εδώ: http://d-h.st/oZmD , πατώντας το Download Now, το οποίο το έσωσα μέσα στο folder που είχε γίνει η εγκατάσταση του Minimal adb and fastboot. Για τα παραπάνω βασίστηκα στο ακόλουθο site: http://forum.xda-developers.com/chef-central/android/how-to-temporarily-boot-cwm-t3053394

7) Σύνδεσα το τηλέφωνο στο PC και εκτέλεσα το Minimal adb and fastboot από το shortcut που είχε δημιουργηθεί στο desktop. Έδωσα την εντολή adb devices και με id 123456789 έδειξε το Κ3 συνδεδεμένο.

8) Μετά κάνω power off το τηλέφωνο το ανοίγω κρατώντας πατημένο το πάνω κουμπί από τα δεξιά (όπως προηγουμένως) και από τις επιλογές επιλέγω fastboot και όχι recovery.

9) Γράφω στο PC μέσα στο περιβάλλον του Minimal adb την ακόλουθη εντολή: fastboot boot recovery.img

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot recovery.img

downloading 'boot.img'...

OKAY [ 1.153s]

booting...

OKAY [ 0.080s]

finished. total time: 1.233s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

10) Μετά από λίγα δευτερόλεπτα βλέπουμε τις επιλογές της CWM, που έχει μόλις εγκατασταθεί και θα εκτελεστεί για μια μόνο φορά, επιλέγω λοιπόν την επιλογή install application from sd card (ή κάπως έτσι, ίσως να έλεγε και από .zip file) διαλέγω την sdcard (προσοχή φαίνεται και η μνήμη του τηλεφώνου, οπότε πρέπει να διαλέξετε την external, εκεί που υπάρχει το google applications .zip file.

11) Εγκαταστάθηκε με επιτυχία και μετά το reboot χάνεται και η CMW που μόλις χρησιμοποιήσαμε για να εγκαταστήσουμε τα google apps. Στο reboot και στην σχετική ερώτηση για fix απαντάμε No, ώστε να μην γίνουν αλλαγές.

 

Έτσι το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό rooted και με όλα τα google play services.

Με το kingoroot μπορούμε να κάνουμε unroot, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να σταματήσει να δουλεύει.

 

Προσοχή η S28 έχει σαν γλώσσα μόνο English, όσοι θέλετε Ελληνικά δεν ξέρω αν μπορείτε. Όποιος βρει λύση ας μας ενημερώσει. Εμένα τα Ελληνικά δεν μου χρειάζονται και είμαι μια χαρά.

 

Αν μπορώ θα προσπαθήσω να βοηθήσω αλλά δεν είμαι android expert.

 

Καλή επιτυχία και πολλή προσοχή

 

 

ωραιος φιλε και κατατοπιστικος

πιστευω αν και οπως ειπες δεν σου χρειαζετε αν εκανες προεγκατασταση οχι την s026 αλλα την s025 custom απο εδω http://www.needrom.com/download/lenovo-k30-w/ θα σου εκανε multilanguage εγκατασταση και ενημερωση της s028

εγω θα δοκιμασω την απευθειας εγκατασταση της s028 κατεβαστε απο εδω http://d15.romzhijia.net/15512.zip η οποια παρολο που του εστειλα μυνημα για το αν ειναι ρουταρισμενη η οχι και multilanguage δεν μου απαντησαν ακομα .

βεβαια δεν εχω κανει την εγκατασταση γιατι ειμαι λιγο επιρεπεισ στη ******* και φοβαμε μην το ξεκανω το κινητο περιμενω εναν φιλο σχετικο να με βοηθησει οταν θα το εγκαταστησω θα εχετε νεα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχει ένας φίλος ένα k3 lemon και έκανε το εξης

Προσπάθησε να περάσει μια ρομ και δεν έκανε backup ωστόσο η ρομ δεν εγκασταθηκε και το κινητό πλέον ανοίγει στην άσπρη οθόνη με το σήμα της εταιρείας και δεν πάει παρακάτω

Τι μπορεί να γίνει

Αν μπορεί να γίνει κάτι

 

Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα, όταν προσπάθησα να μετατρέψω σε εφαρμογές συστήματος κάποιες απλές εφαρμογές. Μένει στην αρχική λευκή οθόνη με το logo της Lenovo. Έχουμε κάποια λύση;

 

Θέλω να φλασάρω αυτή την ΡΟΜ http://www.needrom.com/download/lenovo-k30-w/comment-page-2/#comment-177766 αφού είναι η μόνη διαθέσιμη, αλλά πώς θα συνδέσω το κινητό από τη στιγμή που δεν boot-άρει;

 

 

=========================

 

 

Λοιπόν:

 

Πατάς το κουμπί On/OFF ταυτόχρονα με το Volume Down. Μπαίνει σε μια οθόνη που λέει Rooted με κόκκινα γράμματα. Συνδέεις με το καλώδιο USB με το pc όπου έχεις κατεβάσει και αποσυμπιέσει την ROM από το παραπάνω λινκ. Μετά τρέχουμε το αρχείο με την κατάληξη .cmd. Περιμένεις υπομονετικά. Σε λίγο θα ακούσεις τον (ευχάριστο) ήχο του boot.

Αυτά.

Edited by koolxs2973
Νέες πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποτίθεται ότι έχει 4g. Εγώ δεν έχω καταφέρει να πιάσω σε περιοχή που σίγουρα έχει.Τι γίνεται; Στην wind μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω κάρτα. Έχει καταφέρει κανείς να πιάσει;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποτίθεται ότι έχει 4g. Εγώ δεν έχω καταφέρει να πιάσω σε περιοχή που σίγουρα έχει.Τι γίνεται; Στην wind μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω κάρτα. Έχει καταφέρει κανείς να πιάσει;

 

Ναι, κανονικά. Όμως εξαρτάται από το μοντέλο του τηλεφώνου. Τσέκαρε στο κουτί του τί, ακριβώς γράφει; Διάβασε πιο πίσω και τα εξηγούν οι συνάδελφοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ έχω αποθήκευμενες κάποιες επαφές δεν μου τις εμφανίζει όταν δέχομαι κλείσεις.... Ξέρει κάνεις γιατί; αα

 

Διάβασε πιο πίσω για τον αριθμό των ψηφίων που ελέγχει από τον τηλεφωνικό αριθμό. Πρέπει να είναι 11.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Όμως εξαρτάται από το μοντέλο του τηλεφώνου. Τσέκαρε στο κουτί του τί, ακριβώς γράφει; Διάβασε πιο πίσω και τα εξηγούν οι συνάδελφοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διάβασε πιο πίσω για τον αριθμό των ψηφίων που ελέγχει από τον τηλεφωνικό αριθμό. Πρέπει να είναι 11.

Τελικά έπιασα 4g. Όταν πάω όμως να σερφάρω αμέσως μου το γύρνα σε Ε. Δεν κάθεται στο Η ή Η+. Κι αυτό παρόλο που έχει καλό σήμα. Γενικά δείχνει να προτιμά τα Ε δίκτυα. Θέλω όμως να το κάνω να προτιμά τα Η δίκτυα (αν όχι τα 4g). Δοκίμασα κάποια προγράμματα επιλογής του δικτύου, αλλά δεν φαίνεται να δουλεύουν. Από τις ρυθμίσεις οι επιλογές είναι μόνο 2 και σε περιορίζουν στο να διαλέξεις κάτι άλλο. Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με καποιο τροπο εβγαλα την επιλογη το κνητο να μπαινει σε εφαρμογες με δεδομενα και μπαινει μονο απο wifi.... πως μπορω να το ξανα αλλαξω εψαξα ολο το κινητο αλλα δεν το βρηκα....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το k3 lemon και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να το πάρω.

Με το 4G έχει κάποιο θέμα με τις συχνότητες που εκπέμπουν οι εδω εταιρείες;

Με τις επαφές τι γίνεται; βγάζει κινέζικα;

Με τις αναβαθμίσεις; τις παίρνει κανονικά η πρέπει να κάνουμε τίποτα ιδιαίτερες ενέργειες;

Με τις εφαρμογές έχει κάποια θέματα;

Είναι εύκολη απαλλαγή από τυχόν κινέζικα σε επαφές και εφαρμογές;

Έχει μενού ελληνικό; πληκτρολόγιο ελληνικό;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι λέει το συγκεκριμένο κινητάκι? Σκέφτομαι να το πάρω για τον γιο μου. Χρήση κυρίως Ίντερνετ και κανένα παιχνιδάκι. Αξίζει? Έχει βγάλει προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...