Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παραγγειλει απο gearbest apo 20/1 και περιμενω.

Η αληθεια ειναι οτι στο gearbest αργουνε λιγο να το στειλουνε

ψαξτε μηπως το βρειτε σε europe warehouse να σας ερθει

σε 5 μερες.

Παντως για το κιν οτι review κ να εχω δει μονο καλα ακουω

οποτε προχωρηστε αφοβα σε αγορα οποιος το θελει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.minideal.net/cubot-x9-android-4-4-3g-smartphone-mtk6592-1-7ghz-octa-core-5-0-inch-ips-ogs-hd-screen.html

Κάτω κάτω που έχει διαφορα σχολια κλπ πρεπει να τους στειλεις οτι θες να έχει μέσα ελληνικα κλπ?

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχει στη συσκευασία μπαταρία ε; Συστήνετε δηλαδή να το παραγγείλω απο gearbest? επειδή σκέφτομαι να το πάρω

 

Ειναι ενσωματωμενη η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα τις φωτογραφίες από την 13mp και δεν ενθουσιάστηκα καθόλου ..

Είχαν περιμετρικά πολλά θολά σημεία , κακή εστίαση και πολύ pixelling.. :(

Ίσως ο φακός της κάμερας λέρωνε ???

Σας παρακαλώ ξανά ανεβάστε λίγο πιο προσεγμένες και κανένα βίντεο από την κάμερα..

Είδα σήμερα φωτογραφίες από το elephone G7 αλλά και άλλα τηλέφωνα ίδιας τιμής και κατηγορίας ..... σαφώς πολύ ανώτερες και αξιοπρεπές φωτογραφίες .. αν θέλετε σας στέλνω τα Link ..

Το τηλέφωνο γενικά φαίνεται πολύ καλό αλλά αν η κάμερα του δεν είναι καλή .. δεν ξέρω εκτός και αν το αγοράσουμε μόνο για games..

Η κάμερα θεωρώ ότι είναι σημαντικό να βγάζει αξιόλογη φωτογραφία χρειάζεται καθημερινά ..

έχω ασχοληθεί με την φωτογραφία αρκετά και θα έλεγα ότι αυτές που είδα για την κατηγορία κινητού δεν παίρνουν ούτε 3/10

Περιμένω να δω κάτι καλύτερο γιατί όσο και να έψαξα στο ιντερνέτ δεν βρήκα τίποτα photo samples από το cubotx9 ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.minideal.net/cubot-x9-android-4-4-3g-smartphone-mtk6592-1-7ghz-octa-core-5-0-inch-ips-ogs-hd-screen.html

Κάτω κάτω που έχει διαφορα σχολια κλπ πρεπει να τους στειλεις οτι θες να έχει μέσα ελληνικα κλπ?

 

Το ζητάς στην κατ' ιδίαν επικοινωνία που θα έχετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κατ ιδίαν;

Θα του πεις να ερθει για καφε στην Ελλαδα και θα τα πειτε κατ' ιδιαν....

 

Εχεις ενα αναδυομενο παραθυρακι στα δεξια για chat。

(δες την εικονιτσα που σου εβαλα)

Εκει του λες τι θες, ή σου δινει ενα emai για να κανετε skype, οποτε συζητατε ιδιαιτερως.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Θα του πεις να ερθει για καφε στην Ελλαδα και θα τα πειτε κατ' ιδιαν....

 

Εχεις ενα αναδυομενο παραθυρακι στα δεξια για chat。

(δες την εικονιτσα που σου εβαλα)

Εκει του λες τι θες, ή σου δινει ενα emai για να κανετε skype, οποτε συζητατε ιδιαιτερως.

 

Διάλεξε καμιά καλή! :lol:

 

Πολύ ωραίο τηλέφωνο το έχω στα υπόψιν.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν πολυ εβγαλα ακρη με τα κινεζικα σάιτ.. το τηλεφωνο εχει μεταλικη κατασκευη εξωτερικα? ή μονο απο μεσα ειναι μεταλικο και απο εξω πλαστικο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εδώ και 2 εβδομάδες περίπου το Cubot S308 από το οποίο είμαι γενικά ευχαριστημένος, εκτός από το λίγο χώρο (μόλις 0,89Gb) που μένουν ελεύθερα από το 16Gb για εγκατάσταση εφαρμογών (και περίπου 12,5Gb μένουν ελεύθερα για αποθήκευση φωτογραφιών, μουσικής κλπ).

 

Θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και στο X9, τι χώρος μένει διαθέσιμος για εγκατάσταση εφαρμογών ?

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχω εδώ και 2 εβδομάδες περίπου το Cubot S308 από το οποίο είμαι γενικά ευχαριστημένος, εκτός από το λίγο χώρο (μόλις 0,89Gb) που μένουν ελεύθερα από το 16Gb για εγκατάσταση εφαρμογών (και περίπου 12,5Gb μένουν ελεύθερα για αποθήκευση φωτογραφιών, μουσικής κλπ).

 

Κοίταξε στο θέμα της συσκευής σου, υπάρχει δυνατότητα για repartition και αύξηση του εσωτερικού χώρου κατά το δοκούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εδώ και 2 εβδομάδες περίπου το Cubot S308 από το οποίο είμαι γενικά ευχαριστημένος, εκτός από το λίγο χώρο (μόλις 0,89Gb) που μένουν ελεύθερα από το 16Gb για εγκατάσταση εφαρμογών (και περίπου 12,5Gb μένουν ελεύθερα για αποθήκευση φωτογραφιών, μουσικής κλπ).

 

Θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και στο X9, τι χώρος μένει διαθέσιμος για εγκατάσταση εφαρμογών ?

 

το x9 δεν εχει partition

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο θέμα της συσκευής σου, υπάρχει δυνατότητα για repartition και αύξηση του εσωτερικού χώρου κατά το δοκούν.

 

Το ξέρω απλά δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα να το κάνω καθώς επίσης και σε επικοινωνία μου με την Cubot μου δόθηκε η εντύπωση ότι μάλλον ετοιμάζουν μια σχετική αναβάθμιση .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το x9 δεν εχει partition

 

Οπότε αν καταλαβαίνω καλά έχει ολόκληρη τη rom (16Gb) διαθέσιμη για εγκατάσταση εφαρμογών και αποθήκευση, σωστά ?

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι καλή για 13 mp??

Επίσης δεν θα έπρεπε να υπήρχαν στη συσκευασία και hands free?

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης δεν θα έπρεπε να υπήρχαν στη συσκευασία και hands free?

 

Σχετικό είναι αυτό. Πολλά δεν έχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ EVERBYING ΣΤΙΣ 23/1 ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ TRACKING NUMBER ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΤΡΙΤΗ.140 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ EVERBYING ΣΤΙΣ 23/1 ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ TRACKING NUMBER ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΤΡΙΤΗ.140 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ!

 

με γειες λοιπον...θα παθεις πλακα με το εργαλειο,δεν μασαει τιποτα:kill:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

με γειες λοιπον...θα παθεις πλακα με το εργαλειο,δεν μασαει τιποτα:kill:

 

ΛΕΣ ΡΕ ΝΙΚΟ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΣ ΡΕ ΝΙΚΟ?

 

Α Ν Ε Τ Α...πυροβολαει το εργαλειο...με νοβα τρεχει ακομπλαριστα,ανοιγεις 30 εφαρμογες και δεν το σταματαει τιποτα.οσο και να το πιεζω δεν κανει πισω.ξεκιναει με 1.4γιγα ελευθερη ραμ.κανενα κολλημα μεχρι στιγμης,καμμια επαννεκινηση...τιποτα!!!!:bow:....τωρα αν θα κρατησει,who knows???

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Α Ν Ε Τ Α...πυροβολαει το εργαλειο...με νοβα τρεχει ακομπλαριστα,ανοιγεις 30 εφαρμογες και δεν το σταματαει τιποτα.οσο και να το πιεζω δεν κανει πισω.ξεκιναει με 1.4γιγα ελευθερη ραμ.κανενα κολλημα μεχρι στιγμης,καμμια επαννεκινηση...τιποτα!!!!:bow:....τωρα αν θα κρατησει,who knows???

 

Από μπαταρία πως πάει; Διάβασα σε ένα review ότι τη βγάζει τη μέρα με αρκετή χρήση , ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Το νέο κινητό της Cubot, το μοντέλο X9, μπορείτε να το βρείτε σε προσιτή τιμή και ΕΔΩ: http://www.afasia.gr/kinito-tilefwno-cubot-x9-8core-2gb-dual-sim-p-18997.html
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω τη συγκεκριμενη συσκευη σε ελληνικα site? Δεν διαθετω πιστωτικη, ουτε paypal και ο μονος τροπος πληρωμης για εμενα ειναι η αντικαταβολη ή η παραλαβη απο καποιο παραρτημα. Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Εχω μεινει χωρις κινητο και το συγκεκριμενο ειναι το μονο με τα χαρακτηριστικα που θελω και σε καλη τιμη. Ευχαριστω =)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που μπορω να βρω τη συγκεκριμενη συσκευη σε ελληνικα site? Δεν διαθετω πιστωτικη, ουτε paypal και ο μονος τροπος πληρωμης για εμενα ειναι η αντικαταβολη ή η παραλαβη απο καποιο παραρτημα. Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Εχω μεινει χωρις κινητο και το συγκεκριμενο ειναι το μονο με τα χαρακτηριστικα που θελω και σε καλη τιμη. Ευχαριστω =)

 

http://www.skroutz.gr/s/6068871/Cubot-X9-16GB.html

http://www.zougla.gr/eshop/products/technology/kinita_smartphones/Cubot/product/kinito-tilefono-cubot-x9---8core--2gb--dual-sim--3g

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Το νέο κινητό της Cubot, το μοντέλο X9, μπορείτε να το βρείτε σε προσιτή τιμή και ΕΔΩ: http://www.afasia.gr/kinito-tilefwno-cubot-x9-8core-2gb-dual-sim-p-18997.html

 

Ε όχι και προσιτή τιμή τα 189 + 5 μεταφορικά όταν από κινεζομάγαζο το παίρνεις 115 τα πάντα όλα .

Το μόνο θετικό ίσως να ειναι ο χρόνος παράδοσης (αν το έχεις σε stock) και φυσικά η εγγύηση.

Edited by metalergr

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...