Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε κ γω παρελαβα σημερα κ διαπιστωσα το ιδιο πραγμα αλλα μονο στην πρωτη εφαρμογη που κατεβασα κ συγκεκριμενα το viber εκανε κανα 20λεπτο να την κατεβασει! Απο κει κ περα ομως ολες τις υπολοιπες εφαρμογες τις κατεβασε σφαιρα σε λιγα δευτερολεπτα

 

ρε παιδια συγνωμη αλλα με τι τα κατεβασατε? εμενα ολα τα κατεωασε σε δευτερολεπτα απιο το wifi μου μονο στην δουλεια που παιρνω απο απομακρυσμενο wifi ελευθερο που απο οτι ειδα ητανε και 2 μεγκα μονο εκανε γυρω στο 1,5 λεπτο να κατεβασει 2 μεγκα.to viber το κατεβασε σφαιρα κι ας ειναι 30 μεγκα και.....

Το θεμα για μενα ειναι πως νομιζα παιρνει μια κανονικη σιμ καιμια μαικρο σιμ, ενω αυτο παιρνει μια μαικρο και μια νανο σιμ

και πρεπει να παω να κοβω τις σιμ μου και μετα αν θελω να τις βαλω σε αλλο να κουβαλαω και ανταπτορα μαζι μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστα την βαζω αλλα τπτ... ! :blink:

εμενα την 4αρα την ειδε με την μια ,μετα που πηγα να βαλω την 16αρα δεν την εβλεπε και μολις εβαλα το καλωδιο στο pc να δω αν την βλεπει το pc μεσω τηλεφωνου την ειδε και το ενα και το αλλο αυτοματα .δεν ξερω ισως να ηθελε και χρονο να την αναγνωριση ..... πατως δεν ξερω πως την βαζεισ 8ελει να ειναι γραμματα απο πανς και να κοιταει προς την εισοδο του τηλ......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σα να τελειωνει αρκετα γρηγορα η μπαταρια. Ειχα το inew v3 πριν απο αυτο το οποιο ειχε 1830mah μπαταρια και κρατουσε περισσοτερο. Αυτο, με 2200, και το φορτιζω δυο φορες τη μερα.

 

εμενα το ακριβως αντιθετο.

Τις πρωτες 2 μερες που το εψαχνα κλπ μου κρατουσε 1 μερα σχεδον ολοκληρη.

Τωρα το φορτισα την Κυριακη το βραδυ, το χρησιμοποιω αρκετα απ την Δευτερα το πρωι (με 3g, wifi, browser, ραδιοφωνο) κ ειναι μεχρι αυτη τη στιγμη στο 18%.

θα το αφησω να παει 8-10% και μετα θα το φορτισω κλειστο!

Γενικοτερα απ την μπαταρια του ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω η μπαταρία να είναι καλύτερη απο το iphone 5...βαρέθηκα να το φορτίζω 2 και 3 φορές τη μέρα

ps: εχω συνεχεια ανοιχτό 3g

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα ειμαι ετοιμος να το αγορασω και γω σκεφτομαι να το παρω απο το 1949deal καθως το βρηκα στα 114 €

Ηθελανα ρωτησω τι ακριβως πρεπει να προσεξω καθως ειναι η πρωτη μου αγορα? Να τους αφησω καποιο αντιστοιχο μηνυμα?

το βρηκα απο εναν αλλο πελατη ....

 

1) Send me the gold colour.

2) Remove all Chinese apps.

3) Install Google Play store.

4) Put EU adapter.

5)

7) Check GPS is functioning and accurate,WiFi.

8) Root

9) Send me tracking number

10) Install Greek Language.

11) please send me estimated time of arrival.

Thank you!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τους γράψεις τίποτα. Γνωρίζουν οι Κινέζοι τι να κάνουν. Από εκεί και έπειτα ότι χρειάζεσαι πραγματικά το κάνεις μόνος σου (πχ root).

Να σε ενημερώσω ότι οι συζητήσεις για αποφυγή τελωνείου θεωρούνται παράνομες και απαγορεύονται στο forum. Επίσης εδώ μιλάμε για την συσκευή και όχι για τα καταστήματα. Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για άλλου είδους ζητήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το rootαρα με το root genius (http://rootgenius.com/) για όποιον ενδιαφέρεται. Το framaroot και το vroot δε δούλεψαν.

 

ωραιος...για οποιον δεν θελει να μπλεκει με recovery

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω σχετικά με το root...Πρέπει να συνδεθεί σε υπολογιστη το κινητο ή κανω την διαδικασια απευθειας απο το κινητο μου??
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.Εχω το τηλέφωνο (Cubot X9)εδώ και 5 ημέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του.Πολύ καλή οθόνη,ζωντανή και όχι θολή αλλά κινέζικα(θα μου πεις υπάρχουν Κινέζικα και Κινέζικα)με πολύ ζωντανά χρώματα.Πολύ καλό ηχείο,επιτέλους ακούω τον ήχο κλησης(είμαι λίγο υπερήφανο στα αυτιά:))Δεν κολλάει με τίποτα,όλα πλέον δουλεύουν άνετα μ'αυτό το κινητό.Τι κρίμα να μη το εβγάζουν σε 5.5''.Ο μόνος λόγος που θα το δώσω εάν το δώσω θα είναι αυτός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραιος...για οποιον δεν θελει να μπλεκει με recovery

 

Ναι κι εγώ μ'αυτό το έκανα.Πολύ καλό!

Edited by tasos_74
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το πηρατε καμποσοι και ηδη εχει χρησιμοποιηθει αρκετα δεν κανει καποιος τον κοπο να γραψει ενα πιο αναλυτικο review ? :O

 

Πηρα ενα για ενα φιλο και στα 5-10 λεπτα που το ειχα στα χερια μου πριν το δωσω το ζηλεψα το ατιμο. Στο τσακ ημουν να το κρατησω και να του παραγγειλω αλλο...:lol:

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Το rootαρα με το root genius (http://rootgenius.com/) για όποιον ενδιαφέρεται. Το framaroot και το vroot δε δούλεψαν.

 

Ωραιος το ροοταρα στο τσακ μπαμ!!

Γνωριζει κανεις πως απενεργοποιω τον ηχο που κανει στην επανακινηση το κιν?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος το ροοταρα στο τσακ μπαμ!!

Γνωριζει κανεις πως απενεργοποιω τον ηχο που κανει στην επανακινηση το κιν?

 

ρυθμισεις->προφιλ ηχου->γενικες (ρυθμισεις διπλα) -> Power On tone -> ανοιγμα

Power Off tone -> κλεισιμο

 

εγω εχω μια αλλη ερωτηση...αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με την εφαρμογη του fb messenger?

οταν ερχεται καποια ειδοποιηση για μνμ κατεβαζοντας την γραμμη καταστασης, αν πατησω πανω στην ειδοποιηση για να ανοιξει παγωνει η οθονη!

δεν ξεκολλαει με τιποτα παρα μονο αν κλεισω την οθονη με το power και την ξανανοιξω. και η ειδοποιηση φευγει μονο αν ανοιξω το μνμ μεσα απο την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και συγνώμη που επαναλαμβάνω την ερώτηση για 2η φορά..

 

σχετικά με το root...Πρέπει να συνδεθεί σε υπολογιστη το κινητο ή κανω την διαδικασια απευθειας απο το κινητο μου?? Αναφέρομαι στο σχόλιο πιο πανω για το root genius..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και συγνώμη που επαναλαμβάνω την ερώτηση για 2η φορά..

 

σχετικά με το root...Πρέπει να συνδεθεί σε υπολογιστη το κινητο ή κανω την διαδικασια απευθειας απο το κινητο μου?? Αναφέρομαι στο σχόλιο πιο πανω για το root genius..

 

κατεβαζεις το προγραμμα στον υπολογιστη και ακολουθεις οδηγιες. θα χρειαστεις και το καλωδιο usb

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αλλάξεις σε κάποιο άλλο Locker για να βρεις την ησυχία σου ... αυτή είναι μια δυσλειτουργία που την διαπίστωσα κι εγώ ... αν θες δοκίμασε αυτό SlideLock Locker και θα σου δουλέψουν όλες οι Notification bar ενημερώσεις άψογα ... το μόνο που δεν θα έχεις είναι ήχο στο κλείδωμα και στο ξεκλέιδωμα (πράγμα που δεν με στεναχωρεί και πολύ) αφού όλα δουλεύουν ρολόι !! ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

ρυθμισεις->προφιλ ηχου->γενικες (ρυθμισεις διπλα) -> Power On tone -> ανοιγμα

Power Off tone -> κλεισιμο

 

εγω εχω μια αλλη ερωτηση...αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με την εφαρμογη του fb messenger?

οταν ερχεται καποια ειδοποιηση για μνμ κατεβαζοντας την γραμμη καταστασης, αν πατησω πανω στην ειδοποιηση για να ανοιξει παγωνει η οθονη!

δεν ξεκολλαει με τιποτα παρα μονο αν κλεισω την οθονη με το power και την ξανανοιξω. και η ειδοποιηση φευγει μονο αν ανοιξω το μνμ μεσα απο την εφαρμογη

 

Θα πρέπει να αλλάξεις σε κάποιο άλλο Locker για να βρεις την ησυχία σου ... αυτή είναι μια δυσλειτουργία που την διαπίστωσα κι εγώ ... αν θες δοκίμασε αυτό SlideLock Locker και θα σου δουλέψουν όλες οι Notification bar ενημερώσεις άψογα ... το μόνο που δεν θα έχεις είναι ήχο στο κλείδωμα και στο ξεκλέιδωμα (πράγμα που δεν με στεναχωρεί και πολύ) αφού όλα δουλεύουν ρολόι !! ...

Edited by Mivas1
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αλλάξεις σε κάποιο άλλο Locker για να βρεις την ησυχία σου ... αυτή είναι μια δυσλειτουργία που την διαπίστωσα κι εγώ ... αν θες δοκίμασε αυτό SlideLock Locker και θα σου δουλέψουν όλες οι Notification bar ενημερώσεις άψογα ... το μόνο που δεν θα έχεις είναι ήχο στο κλείδωμα και στο ξεκλέιδωμα (πράγμα που δεν με στεναχωρεί και πολύ) αφού όλα δουλεύουν ρολόι !! ...

Βγάλε το λινκ, απαγορεύονται τέτοια λινκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το λινκ, απαγορεύονται τέτοια λινκ ;)

 

Ευχαριστώ για την παρατήρηση ... το διόρθωσα το post !!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρούτ σαν να λέμε jailbreak???

Τι είναι root?

 

 

Android: Μύθοι και πραγματικότητα

 

:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχω παρατηρησει σαν bug ειναι οτι οταν χανει το σημα

αν ειχες απο πριν τα δεδομενα ανοιχτα δεν δουλευουν.

Πρεπει να τα κλεισεις κ να τα ξαναενεργοποιησεις

νομιζω το ιδιο προβλημα υπαρχει κ στο S200.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

το εχω παρει και εγω και ηθελα να ρωτησω αν εχει προβλημα κανεις με το πληκτρολογιο δηλαδη οταν να γραφει μηνυμα μερικα γραμματα να του τα βγαζει διπλα, και αν γινεται να διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ενδιαφερομαι να το κανω δωρο,θελω μονο να μου πειτε αν το μενου ειναι 100% Ελληνικο ή εχει μισα Ελληνικα μισα Αγγλικα ;

ευχαριστω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407228

 

καλησπέρα και από μένα. είμαι νέος στο forum και δεν ξέρω τι παίζει. αποφάσισα να το αγοράσω κι εγώ απλά ήθελα να μου πείτε αν ισχύει ακόμα η προσφορά απο το Gearbest με την έκπτωση για όσους είναι μέλη του site. ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...