Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Ξεκολλησε?

Αν οχι, βγαλε μπαταρία και δοκιμασε να μπουταρεις ξανα"

 

Mol τίποτα το αφήνω 20 λεπτά και δεν μπουταρει με τπτ. Πέρασα άλλη cm όπως ήθελε η 4.1 να έχεις ήδη την 4.0 και πάλι τπτ δεν ανοίγει ποτέ!!!!!!

Βαρέθηκαν την miui απαίσια μπαταρία. Του gkalen πως τρέχει??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.θέλω να περάσω stable ελληνική μέσω trwp.τώρα φοραω ελληνική dev.θα χαθεί το trwp περνώντας την ρομ?επίσης είναι ροοτ η stable η θα πρέπει μετά να φλασαρω zip για ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θέλω να περάσω stable ελληνική μέσω trwp.τώρα φοραω ελληνική dev.θα χαθεί το trwp περνώντας την ρομ?επίσης είναι ροοτ η stable η θα πρέπει μετά να φλασαρω zip για ροοτ?

 

Το trwp δεν χάνεται.

Εγώ φοράω την Stable-V7.2.1.0 και ήταν rootαρισμένη

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποοησε την revolut. Υπαρχει κατάλληλο τοπικ :)

Αλλιως δοκιμασε απο βικμολ ή banggood που αν δε κανω λαθος περναν ελληνικες καρτες απευθείας.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Από banggood το πήρα εγώ με προπληρωμενη από την Πειραιώς που βγαίνει εύκολα από ebank και δεν έχω πρόβλημα σε όσα έχω παρει

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

"Ξεκολλησε?

Αν οχι, βγαλε μπαταρία και δοκιμασε να μπουταρεις ξανα"

 

Mol τίποτα το αφήνω 20 λεπτά και δεν μπουταρει με τπτ. Πέρασα άλλη cm όπως ήθελε η 4.1 να έχεις ήδη την 4.0 και πάλι τπτ δεν ανοίγει ποτέ!!!!!!

Βαρέθηκαν την miui απαίσια μπαταρία. Του gkalen πως τρέχει??

Αψογη μέχρι τωρα!

Και καλη διαρκεια μπαταριας.

2 bugs εχω ομως. Δε παιζουν τα βιντεο στον browser(μονο σε μενα το κανει αυτο) και στο πλαυστορε οταν παταω read more σε καποια εφαρμογη, το κλεινει (το πλαυστορε) με force close(το κανει και σε αλλους)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αψογη μέχρι τωρα!

Και καλη διαρκεια μπαταριας.

2 bugs εχω ομως. Δε παιζουν τα βιντεο στον browser(μονο σε μενα το κανει αυτο) και στο πλαυστορε οταν παταω read more σε καποια εφαρμογη, το κλεινει (το πλαυστορε) με force close(το κανει και σε αλλους)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Την εχω από χθες. Δεν θα πω "άψογη" ή "χάλια" γιατί MIUI είναι και δεν θα είμαι αντικειμενικός. Σε μένα τα βίντεο στον browser της MIUI παίζουν (facebook, youtube) . Στον chrome δεν παίζουν μόνο τα βίντεο οταν βλέπω την mobile έκδοση του facebook. Στην desktop έκδοση παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη miui που εχω δοκιμασει! και αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας!

στον browser της Miui παιζουν τα βιντεο(απο youtube που δοκιμασα). σε chrome beta και dolphin(εχω ενεργοποιημενο το φλας πλαυερ) οχι

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη miui που εχω δοκιμασει! και αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας!

στον browser της Miui παιζουν τα βιντεο(απο youtube που δοκιμασα). σε chrome beta και dolphin(εχω ενεργοποιημενο το φλας πλαυερ) οχι

Για ποια εκδοση μιλας φιλε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαζω εναν ηχο διαφορετικο για καποια επαφη αλλα οταν σβηνω το κινητο και το ενεργοποιω ξανα αυτο χανει την επιλογη αυτη..γνωριζετε γιατι??
Link to comment
Share on other sites

παιδια βαζω εναν ηχο διαφορετικο για καποια επαφη αλλα οταν σβηνω το κινητο και το ενεργοποιω ξανα αυτο χανει την επιλογη αυτη..γνωριζετε γιατι??

 

Μήπως είναι αποθηκευμένος στην κάρτα μνήμης; Ποιά ρομ έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα το P8 lite καλο φαινεται προς το παρων..το καλοκαιρι παω για αγορα xiaomi και το p8 lite θα το δωσω στη γυναικα :):)..Σας ευχαιστω παιδια για την βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη miui που εχω δοκιμασει! και αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας!

στον browser της Miui παιζουν τα βιντεο(απο youtube που δοκιμασα). σε chrome beta και dolphin(εχω ενεργοποιημενο το φλας πλαυερ) οχι

 

Έβαλα την προηγούμενη (6.3.31) του gkalen και τώρα παίζουν και τα βίντεο που δεν έπαιζαν στην 6.4.7 και δεν υπάρχει bug στα "Περισσότερα" του Playstore.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση.. Και ήθελα να βάλω την 6.3.31 και με απέτρεψαν.. Τεσπα, μάλλον θα φτιαχτεί με τις επόμενες...

 

Μήπως χρησιμοποιεί κανείς το keepass2android? Μου ανοίγει τη database αλλά όταν ανοίγει καταχώρηση κρασαρει

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη miui που εχω δοκιμασει! και αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας!

στον browser της Miui παιζουν τα βιντεο(απο youtube που δοκιμασα). σε chrome beta και dolphin(εχω ενεργοποιημενο το φλας πλαυερ) οχι

Είμαι με ελληνικη stable 7.2.1 κ βγάζω sot το πολύ 4ωρες με 4g.πόσο βγάζεις με του gkalen??

Link to comment
Share on other sites

με 4g δεν εχω δοκιμασει ακομη.

παντως με λιγο παιχνιδι (score hero!) βγαζω σχετικα ανετα 5ωρο (κλειδωμενο σε 2g το δικτυο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 4g cosmote στο speedtest ποσο πιανετε? Εγω πανω απο 9mbs και σε καλη περιοχη δεν πιανω.

Φίλε, με Wind στο Μαρούσι έπιασα 79MB download και 49ΜΒ upload. Ότι και να πούμε είναι λίγο :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 4g cosmote στο speedtest ποσο πιανετε? Εγω πανω απο 9mbs και σε καλη περιοχη δεν πιανω.

λιγα ειναι ρε συ!εγω καματερο παιζω 25 και πειραια που εχω δοκιμασει χτυπησα πανω απο 50..εχεις δοκιμασει σε αλλη περιοχη η μονο σε ενα συγκεκριμενο σημειο το χεις μετρησει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε, με Wind στο Μαρούσι έπιασα 79MB download και 49ΜΒ upload. Ότι και να πούμε είναι λίγο :)

η wind μου φαινεται ειναι η πιο παρεξηγημενη..ποτε δεν ειχα παραπονο απο το ιντερνετ της!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει σε 2 σημεία που υπαρχει(υποτίθεται) κάλυψη. Θα δοκιμασω και μια τελευταία στο κεντρο της πολης(θεσσαλονίκη) και αν ειναι παλι το ο ιδιο τοτε κατι παιζει..
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανονικα internet και στο speedtest με 4g με το ζορι ειμαι στα 11mbs. Αλλα στο διαγνωστικο του κέντρου ασφαλείας μου λεει:ασθενες σημα δικτύου. Βεβαιωθείτε οτι εχετε βαλει σωστα την καρτα σιμ και οτι εχετε πακετο δεδομένων κλπ.. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανονικα internet και στο speedtest με 4g με το ζορι ειμαι στα 11mbs. Αλλα στο διαγνωστικο του κέντρου ασφαλείας μου λεει:ασθενες σημα δικτύου. Βεβαιωθείτε οτι εχετε βαλει σωστα την καρτα σιμ και οτι εχετε πακετο δεδομένων κλπ.. Τι λέτε?

 

Είναι καινούργια η κάρτα η κομμένη; επίσης ποια έκδοση λογισμικού φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...