Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προηγουμένως είχα μια custom rom του mokee και με WiFi τις έβγαζα τις 4 ώρες. Βέβαια καμία σχέση σε ταχύτητα με την mi Ui 9. Δηλαδή το θέμα τώρα με τη μπαταρία έχει σίγουρα σχέση με την ρομ. Μπαταρία έχω την nohon.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε μηνα με καινούργια μπαταρια Nohon απο το κατάστημα με official battery απο AliExpress και η μπαταρια τα εφτυσε...... Δεν ανοίγει το κινητό και χτυπαει μονο η δόνηση (με κλειστό κινητό)
Link to comment
Share on other sites

Ουτε μηνα με καινούργια μπαταρια Nohon απο το κατάστημα με official battery απο AliExpress και η μπαταρια τα εφτυσε...... Δεν ανοίγει το κινητό και χτυπαει μονο η δόνηση (με κλειστό κινητό)

 

Και εγω πλέον ειμαι στο 4μηνο με την Nohon και στην καλυτερη πετυχαινω 4 ωρες στο wifi και η κατασταση στα data ειναι χειρότερη. Μου φαίνεται οτι σχεδόν έχεις φτάσει η ώρα να αφήσουμε το κινητό στην άκρη. Είναι καλό για άτομα που δεν θέλουν κατι για να είναι συνεχώς οnline.

 

Έχει καιρό που εχω αποφασίσει την αλλαγή του,αλλά περιμένω το Note 5 pro αυριο και το mi7 τέλος του μήνα για να αποφασίσω.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την τελευταία "ελληνική" XTRV V9.2.3 Stable, προσέθεσε πολύ "ζουμί" στην nohon μου...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την τελευταία "ελληνική" XTRV V9.2.3 Stable, προσέθεσε πολύ "ζουμί" στην nohon μου...

 

Αληθεύει, όντως έτσι είναι παιδιά, και κάντε και κάνα calibration μετά από κάθε αλλαγή ρομ.... με Nohon 2 μήνες τώρα και έχω πάνω από 5 ώρες οθόνη. Και τώρα με την καινούρια ρομ πάει και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την τελευταία "ελληνική" XTRV V9.2.3 Stable, προσέθεσε πολύ "ζουμί" στην nohon μου...

 

Δλδ? Τι να περιμενουμε απο αυτο?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την τελευταία "ελληνική" XTRV V9.2.3 Stable, προσέθεσε πολύ "ζουμί" στην nohon μου...
Για να περάσω από τηνxtrv MIUI 8 που έχω στην xtrv MIUI 9 πρέπει να κάνω φλασαρισμα φρέσκο ή απλά μπορώ να την περάσω από πάνω;

 

Sent from my Thor E using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω από τηνxtrv MIUI 8 που έχω στην xtrv MIUI 9 πρέπει να κάνω φλασαρισμα φρέσκο ή απλά μπορώ να την περάσω από πάνω;

 

Το καλύτερο θα ήταν φρέσκο αλλά αν δε θες απλά περνά τη από πάνω κι αν δεις κολλήματα κάνε factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν φρέσκο αλλά αν δε θες απλά περνά τη από πάνω κι αν δεις κολλήματα κάνε factory reset.
Οκ ευχαριστώ. Η τελευταία xtrv (πρώην dev) είναι η 8.2.8 έτσι; Η 9.2.3 που λένε πιο πάνω είναι η stable.

 

Sent from my Thor E using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι στην 9 stable την πρωτη που βγηκε απο miui.gr. Eχω βάλει μια εφαρμογη που χρειάζομαι για την δουλειά και μου βγάζει στο status rooted device. Όταν ομως παω στο SuperSU για να κανω unroot μου βγάζει root undetected. Υπάρχει καποιος τρόπος να κανω unroot χωρίς να χρειαστει να σβήσω εφαρμογες κτλ?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από TWRP να φλασάρεις ξανά το superSU και μετά δες αν σου κάνει απεγκατάσταση. Αν δρ γίνει τίποτα πάρε ένα backup από TWRP και ξαναπέρασε τη ROM μου φοράς.

 

(Αν η εφαρμογή που λες γράφει στο system μετά το πέρασμα της ROM θα χαθεί ο,τι έχει γράψει)

Edited by LoukG
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδιά με την καινούργια stable έχετε προβλήματα με το Viber ? σας κάνει force stop?

 

Σε εμένα παίζει καλά

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει καλά

σε μένα δεν παίζει με την καμία , την πέρασα με dirty flash...λες να φταίει αυτο? έκανα μόνο τα wipes dalvik και cache και την πέρασα.....τώρα λέω να ξαναπεράσω την προηγούμενη από πάνω.....τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Μου δόθηκε πρόσφατα το κινητο αυτό και παρατηρώ ότι η μπαταρία του είναι άθλια... Κάνοντας ένα τεστ με το pcmark, έβγαλε 4 περίπου ώρες screen on time, πολύ κοντά στην πραγματικότητα..

Αγόρασα και δεύτερη μπαταρία αλλά και πάλι το κινητο έχει το πολυ 5 ώρες ανοιχτής οθόνης

Έχω την έκδοση 9.5.4.0 stable

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4 και 5 ωρες είναι άπιαστο ονειρο για αυτο το κινητο.εισαι πολυ καλά αν βγαζεις τοσο.μην πεις στη διαδικασια να αλλαζεις ρομ μπας κ δεις βελτιωση.ειναι γνωστο το θέμα με αυτο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

4 και 5 ωρες είναι άπιαστο ονειρο για αυτο το κινητο.εισαι πολυ καλά αν βγαζεις τοσο.μην πεις στη διαδικασια να αλλαζεις ρομ μπας κ δεις βελτιωση.ειναι γνωστο το θέμα με αυτο το κινητο

 

+ το ότι δεν υπάρχουν γνήσιες μπαταρίες. Κάποια στιγμή μετά από 1,5 χρόνο βαρέθηκα και πήρα ένα mi note 3. Κράτησα κι αυτό όμως για εφεδρεία...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για εφεδρικο το εχω.αφου δοκιμασα ολες τις ρομ,εφερα nohon,η αυτονομια ήταν να φορτίζω 3 και 4 φορες την ημερα.πηρα ενα ενα xiaomi note 4 με snapdragon και ηρεμησα
Link to comment
Share on other sites

@panira Το μειονέκτημα του είναι ότι έχει τον mediateck επεξεργαστή ο οποίος είναι πολύ ενεργοβορος. Τρία χρόνια το έχω, το μόνο πρόβλημα ή μπαταρία (είμαι ακόμη με την πρώτη) κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια μια βοηθεια γιατι χαθηκα παλι.διαβασα πριν για την XTRV V9.2.3 Stable αλλα δεν την βρισκω στο xiaomi hellas.αυτη που βρισκω ειναι η 9.5.4.0

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6045-Stable-V9-5-4-0-Xiaomi-Redmi-Note-2/

απο εδω.μιας και με απασχολει η μπαταρια ειναι καλυτερη η τελευταια η αυτη που ελεγε ο φιλος ποιο πανω?

αν ναι οποιος μπορει ας μου στειλει το λινκ για να την κατεβασω.ευχαριστω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει η έκδοση 9.6.3 στην επίσημη σελίδα της xiaomi.Βεβαια επαναφέρει την έναρξη της mi αλλά για όποιον δεν θέλει παραπάνω από το να δουλεύει σωστά το κινητό και να παίρνει αυτόματα τις αναβαθμίσεις της xiaomi είναι μια σωστή λύση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια γιατι χαθηκα παλι.διαβασα πριν για την XTRV V9.2.3 Stable αλλα δεν την βρισκω στο xiaomi hellas.αυτη που βρισκω ειναι η 9.5.4.0

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6045-Stable-V9-5-4-0-Xiaomi-Redmi-Note-2/

απο εδω.μιας και με απασχολει η μπαταρια ειναι καλυτερη η τελευταια η αυτη που ελεγε ο φιλος ποιο πανω?

αν ναι οποιος μπορει ας μου στειλει το λινκ για να την κατεβασω.ευχαριστω

 

https://androidfilehost.com/?fid=962187416754458420 για δες

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...