Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα update την xtrv 7.5.18 και χάθηκε το root. Έτσι έπρεπε να γίνει; Σε όλα τα update μέχρι τώρα το root διατηρούνταν

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα update την xtrv 7.5.18 και χάθηκε το root. Έτσι έπρεπε να γίνει; Σε όλα τα update μέχρι τώρα το root διατηρούνταν

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

αε εμένα σε stable ολα οσα update εκανα το root και το twrp χάνονταν και έπρεπε να τα ξαναβάλω απο την αρχη

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τις διαφημίσεις στο youtube τι κάνετε;;

 

Αν είσαι root βάζεις xposed και MinminGuard

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτ από που το κατεβάζουμε ρε παιδιά;

 

Όταν κατεβάζεις το zip αρχείο που βρίσκεται η rom, υπάρχει ένας φάκελος μέσα σε αυτό το αρχείο με την ονομασία supersu. Μέσα σε αυτον το φάκελο υπάρχει ένα zip αρχείο που το φλασάρεις μέσω TWRP. :)

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει την τελευταια εκδοση απο εδω https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258 την ονομαζω update.zip την βαζω στην μνημη του κινητου και μου λεει install update.zip failed! update.zip signature verification failed

 

Αυτο το κανω με το Mi-Recovery 2.0.1 γιατι ουτε TWRP μπορω να βαλω μου γραφει το ιδιο.

 

Μηπως θελει ξεκλειδωμα ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει την τελευταια εκδοση απο εδω https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258 την ονομαζω update.zip την βαζω στην μνημη του κινητου και μου λεει install update.zip failed! update.zip signature verification failed

 

Αυτο το κανω με το Mi-Recovery 2.0.1 γιατι ουτε TWRP μπορω να βαλω μου γραφει το ιδιο.

 

Μηπως θελει ξεκλειδωμα ο bootloader?

 

το redmi note 2 εχει ξεκλειδωτο bootloader απ τη μανα του. αν θες κανεις https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9754-%CE%91%CF%85%CF%84%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-TWRP-recovery-%CF%83%CE%B5-Redmi-Note-2-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-Prime-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-FASTBOOT/

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ καταφερα και το περασα το TWRP σε ευχαριστω.

 

Ποια rom να κατεβασω μηπως και κατεβαζω λαθος γιατι απο το ink που εβαλα κατεβαζω την πρωτη.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Ελληνικη και εχω το εξης προβλημα οταν μου κανει αναβαθμιση το Supersu μετα το κινητο σβηνει μονο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου αναβαθμισε μονο του το TWRP σε 3.1 :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Ελληνικη και εχω το εξης προβλημα οταν μου κανει αναβαθμιση το Supersu μετα το κινητο σβηνει μονο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου αναβαθμισε μονο του το TWRP σε 3.1 :worry:

 

για το twrp δεν ξερω, αλλα το super su δεν το αναβαθμιζεις απ το play store. μονο μεσω twrp. αν σου βγαλε προβλημα διεγραψε το και ξαναφλασαρε το super su απο το φακελλο της ρομ που φορας.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα, οταν η μπαταρια εχει πεσει κατω απο 40% το κινητο μερικες φορες σβηνει.

Αυτος που μου το πουλησε δεν απανταει στο τηλεφωνο και μου εδωσε δυο μπαταριες μια η δικια του η μπλε και μια KONPSON 3650mAh

 

Φοβαμαι οτι του ειχε χαλασει η γνησια μπαταρια αγορασε την αλλη αλλα και η αλλη ειναι ποιο μαπα απο την γνησια.

 

Λεω να παρω μια μπαταρια βρηκα γνησια απο εδω με 12 ευρω αλλα θα ειναι η μπαταρια η αλλου θα ειναι το προβλημα;

Εχθες που ειχα μαζι μου power bank για να τραβηξω την γιορτη του σχολειου του γιου μου δεν μου εσβησε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα, οταν η μπαταρια εχει πεσει κατω απο 40% το κινητο μερικες φορες σβηνει.

Αυτος που μου το πουλησε δεν απανταει στο τηλεφωνο και μου εδωσε δυο μπαταριες μια η δικια του η μπλε και μια KONPSON 3650mAh

 

Φοβαμαι οτι του ειχε χαλασει η γνησια μπαταρια αγορασε την αλλη αλλα και η αλλη ειναι ποιο μαπα απο την γνησια.

 

Λεω να παρω μια μπαταρια βρηκα γνησια απο εδω με 12 ευρω αλλα θα ειναι η μπαταρια η αλλου θα ειναι το προβλημα;

Εχθες που ειχα μαζι μου power bank για να τραβηξω την γιορτη του σχολειου του γιου μου δεν μου εσβησε καθολου.

αν αποφασισεις παντως να παρεις παρε nohon να δεις διαφορα :) Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

παρε nohon να δεις διαφορα :)

 

Πουλανε εδω Ελλαδα γιατι δεν εχω παρει ποτε απο εξωτερικο δηλαδη Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα, οταν η μπαταρια εχει πεσει κατω απο 40% το κινητο μερικες φορες σβηνει.

Αυτος που μου το πουλησε δεν απανταει στο τηλεφωνο και μου εδωσε δυο μπαταριες μια η δικια του η μπλε και μια KONPSON 3650mAh

 

Φοβαμαι οτι του ειχε χαλασει η γνησια μπαταρια αγορασε την αλλη αλλα και η αλλη ειναι ποιο μαπα απο την γνησια.

 

Λεω να παρω μια μπαταρια βρηκα γνησια απο εδω με 12 ευρω αλλα θα ειναι η μπαταρια η αλλου θα ειναι το προβλημα;

Εχθες που ειχα μαζι μου power bank για να τραβηξω την γιορτη του σχολειου του γιου μου δεν μου εσβησε καθολου.

 

αν αποφασισεις παντως να παρεις παρε nohon να δεις διαφορα :)

 

Το να πάρεις nohon για να δεις διαφορά...είναι η μία άποψη.

Εγώ θα σου πω την άλλη...και εσύ θα αποφασίσεις και θα δεις μετά ΠΟΙΟΣ είχε δίκιο.

Εγώ λέω λοιπόν....Και την nohon να πάρεις ΔΕΝ θα δεις καμία διαφορά.

Όπως και αυτή που λες την δήθεν γνήσια στα 12€ πάλι ΔΕΝ θα δεις καμία διαφορά.

Πάρτο απόφαση....οποία μπαταρία και να βάλεις ...το τηλέφωνο θα σβήνει σε εισερχόμενες κλήσεις όταν θα πέφτει η μπαταρία.

Γι'αυτό άλλωστε σου πούλησε το κινητό ο άλλος.

Εγώ έχω σύνολο ...4 μπαταρίες...έχω 2 nohon και 2 πορτακαλι πλέον.

Το τηλέφωνο σβήνει ΜΕ ΟΛΕΣ + την γνήσια την δικιά του ,της μάνας του.

Είμαι πλέον ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι κάτι άλλο συμβαίνει.

Δεν μπορεί σε αλλους να συμπεριφέρεται αλλιώς / να μην έχουν θέματα δηλαδή και αλλοι να λέμε το τηλέφωνο σβήνει.

Την nohon μαζι με την δικιά μου ...την παρήγγειλα και για τον κουμπάρο μου...από το ίδιο κατάστημα.

Εγώ έχω θέματα...αυτός όχι.... Και οι 2 έχουμε την ίδια μπαταρια.ΞΑΝΑπαραγγελνω άλλη / 2η nohon....τα ιδια-το τηλέφωνο σβήνει.

Βγάζω του κουμπάρου , του δίνω την δικιά μου..τις κάνω τραμπα δηλαδη..το δικό μου ΠΑΛΙ σβήνει του κουμπάρου με την προβληματική την δικιά μου ...ΟΧΙ.

Δεν έχει να κάνει ούτε με ρομ , ούτε τίποτα.

Τις έχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ...stable....dev....CM....Τα ίδια....Μέχρι στην 7.5.12 γύρισα αλλά τίποτα.

Το πιο πιθανό για εμένα είναι ότι έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή...που όσοι την έχουμε υπάρχει αυτό το πρόβλημα...και όσοι δεν την έχουν δεν έχουν θέματα.

Επίσης να προσθέσω ότι έχω κάνει βρώμικες...έχω κάνει καθαρές εγκαταστάσεις...

με mi flash...με sp flash tool...με twrp...με factory reset...ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Λύση δεν υπάρχει.

Να δούμε ΠΟΙΟΣ και ΠΟΤΕ θα ανακαλύψει έστω και τυχαία...το μοναδικό πρόβλημα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρεις nohon για να δεις διαφορά...είναι η μία άποψη.

Εγώ θα σου πω την άλλη...και εσύ θα αποφασίσεις και θα δεις μετά ΠΟΙΟΣ είχε δίκιο.

Εγώ λέω λοιπόν....Και την nohon να πάρεις ΔΕΝ θα δεις καμία διαφορά.

Όπως και αυτή που λες την δήθεν γνήσια στα 12€ πάλι ΔΕΝ θα δεις καμία διαφορά.

Πάρτο απόφαση....οποία μπαταρία και να βάλεις ...το τηλέφωνο θα σβήνει σε εισερχόμενες κλήσεις όταν θα πέφτει η μπαταρία.

Γι'αυτό άλλωστε σου πούλησε το κινητό ο άλλος.

Εγώ έχω σύνολο ...4 μπαταρίες...έχω 2 nohon και 2 πορτακαλι πλέον.

Το τηλέφωνο σβήνει ΜΕ ΟΛΕΣ + την γνήσια την δικιά του ,της μάνας του.

Είμαι πλέον ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι κάτι άλλο συμβαίνει.

Δεν μπορεί σε αλλους να συμπεριφέρεται αλλιώς / να μην έχουν θέματα δηλαδή και αλλοι να λέμε το τηλέφωνο σβήνει.

Την nohon μαζι με την δικιά μου ...την παρήγγειλα και για τον κουμπάρο μου...από το ίδιο κατάστημα.

Εγώ έχω θέματα...αυτός όχι.... Και οι 2 έχουμε την ίδια μπαταρια.ΞΑΝΑπαραγγελνω άλλη / 2η nohon....τα ιδια-το τηλέφωνο σβήνει.

Βγάζω του κουμπάρου , του δίνω την δικιά μου..τις κάνω τραμπα δηλαδη..το δικό μου ΠΑΛΙ σβήνει του κουμπάρου με την προβληματική την δικιά μου ...ΟΧΙ.

Δεν έχει να κάνει ούτε με ρομ , ούτε τίποτα.

Τις έχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ...stable....dev....CM....Τα ίδια....Μέχρι στην 7.5.12 γύρισα αλλά τίποτα.

Το πιο πιθανό για εμένα είναι ότι έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή...που όσοι την έχουμε υπάρχει αυτό το πρόβλημα...και όσοι δεν την έχουν δεν έχουν θέματα.

Επίσης να προσθέσω ότι έχω κάνει βρώμικες...έχω κάνει καθαρές εγκαταστάσεις...

με mi flash...με sp flash tool...με twrp...με factory reset...ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Λύση δεν υπάρχει.

Να δούμε ΠΟΙΟΣ και ΠΟΤΕ θα ανακαλύψει έστω και τυχαία...το μοναδικό πρόβλημα του κινητού.

 

Εμενα δεν μου σβηνει στις κλησεις αλλα σε ασχετο χρονο η εκει που το δουλευω η εκει που ειναι σε αναμονη παω να πατησω το power για να δω πχ την ωρα και το κινητο ειναι σβηστο εχει σβησει χωρις να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε ΠΟΙΟΣ και ΠΟΤΕ θα ανακαλύψει έστω και τυχαία...το μοναδικό πρόβλημα του κινητού.

 

Εννοείς να ανακαλύψει το μοναδικό πρόβλημα του δικού σου κινητού. Γιατί του κουμπάρου σου δεν είχε πρόβλημα. Το δικό μου δεν έχει πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει να βάλεις stable global 8.1.2 χωρίς να κάνεις root και να πειράξεις τίποτα στην rom κάνοντας install διάφορα fix που κυκλοφορoύν από το TWRP?

Οι επαφές του κινητού σου που κουμπώνει η μπαταρία σε τι κατάσταση βρίσκονται?

Τα "ισοπεδωτικά" post δεν βοηθάνε στην εξεύρεση λύσεων στα διάφορα προβλήματα που μπορεί να βγάλει μία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...