Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανένας αν ή οθόνη είναι κοινή για το απλό και το Prime ;

 

Θέλω να παργγείλω μία να αλλάξω σε ένα Prime και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον Κινέζο στο eBay.

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανένας αν ή οθόνη είναι κοινή για το απλό και το Prime ;

 

Θέλω να παργγείλω μία να αλλάξω σε ένα Prime και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον Κινέζο στο eBay.

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά είναι ίδια τηλέφωνα σε hardware απλά overclock τον επεξεργαστή έχουν κάνει ναι κατά συνέπεια και την κάρτα γραφικών και έχουν αυξήσει την ρομ... Όλα τα άλλα είναι ολοιδια.. Λογικά πάντα.. Ποτέ δεν ξέρεις με τον κινεζο.. Αλλά εντάξει έχουμε καλό κινεζο :-)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι ίδια τηλέφωνα σε hardware απλά overclock τον επεξεργαστή έχουν κάνει ναι κατά συνέπεια και την κάρτα γραφικών και έχουν αυξήσει την ρομ... Όλα τα άλλα είναι ολοιδια.. Λογικά πάντα.. Ποτέ δεν ξέρεις με τον κινεζο.. Αλλά εντάξει έχουμε καλό κινεζο :-)

Λογικά έτσι είναι γιατί δεν βλέπω να γράφει κανένας ότι πουλάει συγκεκριμένα για το Prime. Όλοι Redmi Note 2 γράφουν.

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι λογικα. ετσι ειναι ;)

 

 

btw λεω αυριο (αν προλαβω) να περασω την τελευταια του gkalen.

καμια αποψη;

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε ο Κινέζος να καταλάβει τι του λέω.

 

Μου λέει ότι ρώτησε τον τεχνικό του και του είπε δεν κάνει για το Prime γιατί έχουν διαφορετικό "flex cable".

 

Τώρα δεν ξέρω τι σκατά να κάνω .

 

Λογικά βλακίες λέει αλλά αν έχει δίκιο θα φάω στον κολο 30€ για ξένο κινητό ;

 

Δεν υπάρχει κανένας που να άλλαξε οθόνη να μας πει ;;;;

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το prime και πήρα αυτήν http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-assembly-replacement-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

Μου την άλλαξε ένας τύπος, δουλεύει κανονικά αλλα δέν ξέρω τι έκανε ο γκασμάς και σε σκοτεινό χώρο φαίνεται δεξιά αριστερά το φως απο το backlight. Ξενέρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το prime και πήρα αυτήν http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-assembly-replacement-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

Μου την άλλαξε ένας τύπος, δουλεύει κανονικά αλλα δέν ξέρω τι έκανε ο γκασμάς και σε σκοτεινό χώρο φαίνεται δεξιά αριστερά το φως απο το backlight. Ξενέρωμα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Οπότε λογικά λέει βλακίες ο Κινέζος γιατί αυτή που μου δείχνεις δεν λέει τίποτα για Prime.

 

Θα κάνω και μια ερώτηση στο Vifocal για σιγουριά πάντως.

 

Δεν νομίζω ότι φταίει σε κάτι αυτός που σου την πέρασε. Απλά σου έτυχε οθόνη με backlight bleed.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ωραία η κινητάρα μας, ταχύτατη δεν λέω όμως αρνούνται να μου έρθουν oi ειδοποιήσεις για email και άλλες εφαρμογές. Φορούσα μια dev rom αλλά και με αλλαγή σε 7.3.2.0 stable συμβαίνει το ίδιο πραγμα. Λησμονώ ώρες ώρες το Lenovo S650!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ωραία η κινητάρα μας, ταχύτατη δεν λέω όμως αρνούνται να μου έρθουν oi ειδοποιήσεις για email και άλλες εφαρμογές. Φορούσα μια dev rom αλλά και με αλλαγή σε 7.3.2.0 stable συμβαίνει το ίδιο πραγμα. Λησμονώ ώρες ώρες το Lenovo S650!!

Δες τον παρακάτω οδηγό, αν και είναι για MIUI 8, πολλές από τις ρυθμίσεις που πρέπει να αλλάξεις υπάρχουν και στο MIUI 7.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ωραία η κινητάρα μας, ταχύτατη δεν λέω όμως αρνούνται να μου έρθουν oi ειδοποιήσεις για email και άλλες εφαρμογές. Φορούσα μια dev rom αλλά και με αλλαγή σε 7.3.2.0 stable συμβαίνει το ίδιο πραγμα. Λησμονώ ώρες ώρες το Lenovo S650!!

 

Για τα email βάλε την εφαρμογή my mail απο το store και δώσε τα δικαιώματα απο το κεντρο ασφαλείας του κινητού έναρξη με την εκκίνηση και δικαίωμα στο notification bar. Αντίστοιχα στις εφαρμογές που χάνεις. Είχα και το yahoo και το gmail αλλα μου έκαναν κάτι τρελά.

Σε μένα τουλαχιστον γλυτωσα ειδικα με τα mail (4 mail συνδεμενα και δε χάνω ούτε ένα)

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβασει οτι οταν κλεισει το κινητο απο μπαταρια, να την βγαλουμε και επειτα επανεκκίνηση. ως δια μαγειας βλεπουμε το ποσοστο της μπαταρίας να μην ειναι πολυ χαμηλο!

 

ε αυτο έγινε πριν σε μενα!

μετα την επανεκκινηση εδειχνε 19℅!

 

γνωριζουμε περι τίνος bug προκειται?

 

 

btw δε πρόλαβα να περάσω την gkalen :(

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβασει οτι οταν κλεισει το κινητο απο μπαταρια, να την βγαλουμε και επειτα επανεκκίνηση. ως δια μαγειας βλεπουμε το ποσοστο της μπαταρίας να μην ειναι πολυ χαμηλο!

 

ε αυτο έγινε πριν σε μενα!

μετα την επανεκκινηση εδειχνε 19℅!

 

γνωριζουμε περι τίνος bug προκειται?

 

 

btw δε πρόλαβα να περάσω την gkalen :(

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Εγώ το έχω κάνει 3-4 φορές 20-30% η μπαταρία. Ίσως φταίει αν αλλάζεις συνέχεια φορτιστές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Καλησπέρα... Ειμαι κάτοχος του Ulefone Vienna από την Πέμπτη και θέλω να το στείλω πίσω και να κάνω αλλαγή... Αξίζει να πάω στο Xiaomi Redmi note 2???
Link to comment
Share on other sites

μία φορα αλλαξα απο τοτε που το πήρα πλεον φορτιζω μονο με τον δικο του ή το xiaomi power bank 10400(σχετικα σπανια)

 

αν θες οπωσδήποτε 2 σιμ + κάρτα να μνήμης το παίρνεις.

αλλιως το νοτε 3 προ είναι σαφως καλυτερη επιλογή

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολλές φορές δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με τη μπαταρία. Μια μειώνεται απότομα, μια παραμένει σταθερή για πολλή ώρα σε ένα ποσοστό. Μια παραμένει για αρκετή ώρα στο 100%, άλλη με το που το βγάλω από τη φόρτιση πέφτει στο 99% αμέσως και κατρακυλάει μέχρι το 94-95%.

Επίσης, έχετε παρατηρήσει κι εσείς κολλήματα όταν σας ανεβάζει θερμοκρασία; Σε φάση να μιλάω με κάμερα στο Messenger, να ζεματάει και να έχει χοντρά κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχετε παρατηρήσει κι εσείς κολλήματα όταν σας ανεβάζει θερμοκρασία; Σε φάση να μιλάω με κάμερα στο Messenger, να ζεματάει και να έχει χοντρά κολλήματα.

 

Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Όταν ανεβάζει θερμοκρασία κολλάει τρέλα.

Μέχρι που μου έχει τύχει πολλές φορές να έχω ανοιχτό τον chrome, να πατάω το home button και να μου βγάζει το "just a sec" όπως όταν ανοίγεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπαταρια παντως πέφτει κανονικά :lol:

 

κολληματα οταν ειναι ζεστο(σχεδον πάντα δηλαδή) δεν εχω δει. ισα ισα. παντα παει σφαιρα!

 

 

ετοιμαζομαι για γκαλεν ρομ :D

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβασει οτι οταν κλεισει το κινητο απο μπαταρια, να την βγαλουμε και επειτα επανεκκίνηση. ως δια μαγειας βλεπουμε το ποσοστο της μπαταρίας να μην ειναι πολυ χαμηλο!

 

ε αυτο έγινε πριν σε μενα!

μετα την επανεκκινηση εδειχνε 19℅!

 

γνωριζουμε περι τίνος bug προκειται?

 

 

btw δε πρόλαβα να περάσω την gkalen :(

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αυτό το είχα αναφέρει εγώ αρκετά παλιότερα, σε κάποια dev miui 7 δεν θυμάμαι σε ποιά. Δεν το δοκίμασα ξανά τελευταία. Υπάρχει περίπτωση δηλαδή το υπόλοιπο της μπαταρίας να είναι περισσότερο από όσο δείχνει;;;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαίνεται

 

Πριν λίγο περασα γκαλεν. Ολα οκ. Κανενα προβλημα μεχρι στιγμής.

Εκτος αν εξαιρεσω οτι ημουν με 1% μπαταρια αρκετή ωρα :lol: καπου πρεπει να σκαλωνει ο μετρητής ή η μπαταρία μου όντως τα εχει παίξει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...