Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ξεχνάτε όμως την μη αφαιρουμενη μπαταρία του redmi note 3... Που για εμένα είναι πολύ σημαντικό μείον ειδικά αν κρατήσεις το κινητό πολλά χρόνια.. Αν χαλάσει τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ξεχνάτε όμως την μη αφαιρουμενη μπαταρία του redmi note 3... Που για εμένα είναι πολύ σημαντικό μείον ειδικά αν κρατήσεις το κινητό πολλά χρόνια.. Αν χαλάσει τι γίνεται;

Επιπλέον όποιος ασχολείται πολύ με φλασαρίσματα σίγουρα θα του χρειαστεί να βγάλει μπαταρία σε κάποιο κόλλημα. Αλλιώς περιμένεις να μείνει από μπαταρία και να σβήσει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Επειδή έχω μείνει πίσω μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια διαδικασία ακολουθώ για να κάνω update από miui 7 σε miui 8.

Έχω την πιο τελευταία ελληνική miui 7 dev rom 6.5.26 και θέλω να το αναβαθμίσω στην dev 6.7.7 (miui 8 rom).

Χρειάζεται factroy reset? Ή απλώς κάνω τα κλασσικά wipes (dalvik/cache) όπως κάναμε από miui 7 σε miui 7?

 

την ιδια ερωτηση εχω και γω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το pokemon GO στο κινητό? έχει bug ή δουλεύει καλά? σε κάποια κινητά λέει η εφαρμογή δεν συνεργάζεται καλά με τους αισθητήρες γι αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον όποιος ασχολείται πολύ με φλασαρίσματα σίγουρα θα του χρειαστεί να βγάλει μπαταρία σε κάποιο κόλλημα. Αλλιώς περιμένεις να μείνει από μπαταρία και να σβήσει μόνο του.

 

Συμφωνώ απόλυτα, η αποσπώμενη μπαταρία είναι και ένας από τους λόγους που πήρα το RN2 και ένας σημαντικός λόγος που μένω με αυτό. Επίσης, δεν γίνεται να χρησιμοποιείς δύο κάρτες σιμ και κάρτα μνήμης ταυτόχρονα ή κάνω λάθος; Στα δικά μας τώρα, το AdAway σας δουλεύει με το miui 8; Έχω την τελευταια dev και δεν μου ανοίγει. Καλορίζικο zaf...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την ιδια ερωτηση εχω και γω

 

Εγω το έκανα με factory reset και έτσι ενδείκνυται.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το pokemon GO στο κινητό? έχει bug ή δουλεύει καλά? σε κάποια κινητά λέει η εφαρμογή δεν συνεργάζεται καλά με τους αισθητήρες γι αυτό ρωτάω.

Μια χαρά δουλεύει χωρίς προβλήματα και το GPS σε βγάζει ακριβώς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έκανα με factory reset και έτσι ενδείκνυται.

 

και μετα ξαναφλασαρω τον SU?

και τελος?

αυτο?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η τελευταια stable ειναι miui 8?

 

Όχι φίλε... Miui 7 είναι... Μόνο σε developer έχει miui 8

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπική άποψη αν και λίγο άκυρο με το θέμα του κινητού... Απλά συγκρίνοντας το κινητό μας με το note 3 pro σίγουρα το κινητό μας αξίζει παραπάνω διότι το note 3 το απλό είναι πάνω κάτω ίδιο απλά με μεταλλική σχεδίαση λίγο κάμερα καλύτερη και μπαταρία... Αλλά σίγουρα για έναν που θέλει να κρατήσει το κινητό χρόνια σίγουρα η μη αφαιρουμενη μπαταρία είναι τρομερό λάθος των εταιρειών διότι μετά από δύο χρόνια αρχίζουν και χάνουν την δύναμη τους... Επίσης αυτό το κόλπο με την κάρτα sd να καλύπτει την δεύτερη σιμ θεωρώ πως είναι επιεικώς απαράδεκτο... Ίσως το note 3 pro με τα 3 ραμ να αξίζει αλλά το απλό για κανένα λόγο... Προσωπική άποψη πάντα

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον όποιος ασχολείται πολύ με φλασαρίσματα σίγουρα θα του χρειαστεί να βγάλει μπαταρία σε κάποιο κόλλημα. Αλλιώς περιμένεις να μείνει από μπαταρία και να σβήσει μόνο του.

 

Πατάς αύξηση έντασης και ενεργοποίησης για 5-10 δεύτερα και κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 6.7.7 dev (miui 8)

 

απο αυτα που εγω χρησιμοποιω εχω να πω τα παρακατω

 

καιρος............δεν συντονιζει ...λεει δεν εντοπιζει τη συσκευη

 

ενω στο pushbullet & viber εχω ενεργοποιησει τα notifications πρεπει να ανοιξω τις εφαρμογες για να δω τι νεο υπαρχει

 

για καποιο λογο μου βγαζει default να στελνω μηνυματα την σιμ2 που ομως την εχω μονο για να δεχομαι τηλ και δεν την φορτιζω και ξαθε φορα πρεπει να κανω επιλογη την σιμ1 για να απανταω η να στελνω νεο μνμ

 

καμμια λυση εχει κανεις?

 

αυτα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει χωρίς προβλήματα και το GPS σε βγάζει ακριβώς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα δεν, μου λέει gps not found. Από που κατεβασες; μήπως φταίει η εφαρμογή μου ή η ρομ μου;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν, μου λέει gps not found. Από που κατεβασες; μήπως φταίει η εφαρμογή μου ή η ρομ μου;

Ενεργοποίησε το GPS

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Πατάς αύξηση έντασης και ενεργοποίησης για 5-10 δεύτερα και κάνει επανεκκίνηση.

Αν σου κολλήσει πάνω σε φλασάρισμα, μόνο βγάζοντας μπαταρία ξεκολλάς.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω να ξαναβγαίνει κινητό με αποσπώμενη μπαταρία..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω να ξαναβγαίνει κινητό με αποσπώμενη μπαταρία..

Μην το λες. Η lg επιμένει σε αποσπώμενες μπαταρίες.

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/lg-tweet-teases-samsung-removable-battery/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνφορουμιτες και ξιαομαδες νοουταδες. Μετά απο περισυλλογή αγόρασα και εγώ το φοβερο κινητό και θα θέλα να του περάσω την καλύτερη αοσπ ρομ που να δουλεύει το τηλεχειριστηριο, να έχει xposed framework. Ποια λοιπόν κατά την δική σας εμπειρία έχει αυτά που θέλω;
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το GPS

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενεργό το είχα και δεν, το ίδιο μου έβγαλε και με το ταμπλετ, μάλλον θα φταίει που είμαι επαρχία;;; επί ευκαιρίας κατέβασα την επίσημη από το στόρ μιας και σήμερα κυκλοφόρησε

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργό το είχα και δεν, το ίδιο μου έβγαλε και με το ταμπλετ, μάλλον θα φταίει που είμαι επαρχία;;; επί ευκαιρίας κατέβασα την επίσημη από το στόρ μιας και σήμερα κυκλοφόρησε

 

Δες αν έχεις ενεργοποιήσει από τα δικαιώματα της εφαρμογής το GPS.

Πάντως γενικά σήμερα το παιχνίδι έχει θέματα (λογικό αν σκεφτείς σε πόσες χώρες έγινε σήμερα διαθέσιμο..)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργό το είχα και δεν, το ίδιο μου έβγαλε και με το ταμπλετ, μάλλον θα φταίει που είμαι επαρχία;;; επί ευκαιρίας κατέβασα την επίσημη από το στόρ μιας και σήμερα κυκλοφόρησε

Στο χωριό μου ούτε εγώ βρήκα στο διπλανό χωριό μου έβγαλε 2 pokémon, σήμερα η εφαρμογή εμείς που την είχαμε κατεβασμενη ήθελε ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα το θέμα της μπαταρίας και έκανα downgrade στην 5.11.26 πριν από λίγο και τώρα το σεταρω.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα το θέμα της μπαταρίας και έκανα downgrade στην 5.11.26 πριν από λίγο και τώρα το σεταρω.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Θα έχει ενδιαφέρον να μας ενημερώσεις αν πράγματι αυξηθεί η αυτονομία σου...

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ενδιαφέρον να μας ενημερώσεις αν πράγματι αυξηθεί η αυτονομία σου...

Οκ, ας τη δοκιμάσω κάνα δυο μέρες και θα σας πω....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μοκι by bule τραγικοτατη μπαταρια. Με την πρώτη ευκαιρία την ξηλωνω.

 

Ψάχνω την ρομ με την καλυτερη διαρκεια. Δε με νοιαζει αν είναι cm ή miui.

Για πείτε αποψεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...