Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το superSU δίνει (ή απορίπτει) μόνο πρόσβαση root στις εφαρμογές. Η διαχείρηση δικαιωμάτων γίνεται σε κάθε περίπτωση από το κέντρο ασφαλείας.

 

Ετσι, απλα στην πραξη ειναι απο πού θα δινεις δικαιωματα σε μια εφαρμογή..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες χτες αναβαθμισα σε 6.4.14 dev eu και δεν μπορώ να βρω πουθενά την ρύθμιση για την προτίμηση δικτυου και εχω μείνει με 2g αυτή την στιγμή.καποιος-καποια που να μπορεί να με βοηθήσει;;
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο κεντρικό μενού ρυθμίσεων , πας Διαχείριση SIM μετά SIM 1 ( ή SIM 2 ανάλογα) και επιλέγεις Προτειμομενος τύπος δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο κεντρικό μενού ρυθμίσεων , πας Διαχείριση SIM μετά SIM 1 ( ή SIM 2 ανάλογα) και επιλέγεις Προτειμομενος τύπος δικτύου.

 

Μετά την ενημέρωση δεν υπάρχει ή επιλογή αυτη

Να αναφέρω ότι ειναι η έκδοση tdd lte αλλά λειτουργούσε κανονικά το 4g.η ενημέρωση της miui έγινε απευθείας από το κινητό.την κατέβασα έκανα επανεκκίνηση και αυτό ήταν.λέτε να φταίει η ενημέρωση;;βοηθηστε γρήγορα παιδιά γιατί είμαι λιγο άσχετος και το κινητό θα το έδινα μέσα στην εβδομάδα..

Edited by referi
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση δεν υπάρχει ή επιλογή αυτη

Να αναφέρω ότι ειναι η έκδοση tdd lte αλλά λειτουργούσε κανονικά το 4g.η ενημέρωση της miui έγινε απευθείας από το κινητό.την κατέβασα έκανα επανεκκίνηση και αυτό ήταν.λέτε να φταίει η ενημέρωση;;βοηθηστε γρήγορα παιδιά γιατί είμαι λιγο άσχετος και το κινητό θα το έδινα μέσα στην εβδομάδα..

 

Μόνο σε μια από τις 2 SIM μπορείς να αλλάξεις των προτιμώμενο τύπο δικτύου και αυτή είναι η SIM, την οποία έχεις επιλέξει στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις για το Internet.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ Χρησιμοποιώ τον default και δεν έχω πρόβλημα με το downloading. Γενικά νομίζω η dev από το miui.gr μου άρεσε περισσότερο. Αυτό που μου αρέσει στου deliopoulos, είναι στην επανεκκίνηση σου ζητάει αν θες να μπει σε recovery ή bootloader. Επίσης ένα άλλο που δεν δουλεύει σωστά είναι τα daily lock screens, δεν μπαίνει στις ρυθμίσεις.

Οι ημερήσιες οθόνες κλειδώματος δουλεύουν σωστά όμως όταν έχεις πριν κάποια άλλη ROM τότε δεν γίνεται εγκατάσταση της νέας εφαρμογής.

Ίσως φταίει ότι δεν την έχω ενσωματώσει μέσα στη ROM, ώστε να μπορείς να αφαιρεθεί.

Δοκίμασε να την εγκαταστήσεις από το BasketBuild.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μια από τις 2 SIM μπορείς να αλλάξεις των προτιμώμενο τύπο δικτύου και αυτή είναι η SIM, την οποία έχεις επιλέξει στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις για το Internet.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι ημερήσιες οθόνες κλειδώματος δουλεύουν σωστά όμως όταν έχεις πριν κάποια άλλη ROM τότε δεν γίνεται εγκατάσταση της νέας εφαρμογής.

Ίσως φταίει ότι δεν την έχω ενσωματώσει μέσα στη ROM, ώστε να μπορείς να αφαιρεθεί.

Δοκίμασε να την εγκαταστήσεις από το BasketBuild.

Έκανα αυτό που είπε αλλά και πάλι τίποτα δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μια βδομάδα τώρα με AICP 10.0 hermes και είναι απίστευτη. Χωρίς κολληματα όλα τρέχουν καλά και μπαταρία απο 100%-5% sot 5 ώρες εβγαλα χθες!!!!! Μέσος όρος 4-5 ωρες max. Antutu 51000+ .πολύ ευχαριστημένος γενικα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.πηρα στην γυναικα μ το χιαομι νοτε 2,ειμαι κατοχος του 3 προ,και της βγαζει συνεχεια διαφιμησεις,ενω το δικο μ τιποτε ολα κανονικα,μπορω να το σταματησω υπαρχει τροπος??ειναι πολυ σπαστικο,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.πηρα στην γυναικα μ το χιαομι νοτε 2,ειμαι κατοχος του 3 προ,και της βγαζει συνεχεια διαφιμησεις,ενω το δικο μ τιποτε ολα κανονικα,μπορω να το σταματησω υπαρχει τροπος??ειναι πολυ σπαστικο,ευχαριστω

Λογικά το eshop που το ψώνισες, έβαλε τη δική του ROM πριν στο στείλει. Η γνώμη μου είναι να πας στο 1ο post του thread αυτού, να βάλεις την τελευταία stable ελληνική και να ξενοιάσεις :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Βλέπω το Redmi Note 2 Prime σε καλή τιμή στο minideal αλλά έχω μπερδευτεί λίγο.

Αυτό εδώ: http://www.minideal.net/dual-sim-original-xiaomi-hongmi-redmi-note-2s-note-2-pro-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-2-0ghz-64-bit-2gb-ram-32gb-rom-5-5-inch-hd-ips-13-0mp-3060mah-smartphone.html

το έχει στα 134

 

Αλλά αν πάω εδώ: http://www.minideal.net/original-xiaomi-redmi-note-2-4g-lte-mobile-phone-2gb-ram-mtk-x10-octa-core-5-5-1920x1080p-dual-sim.html

και επιλέξω την μεγάλη έκδοση (2gb+32gb) βγαίνει στα 141...

 

Υπάρχει καμιά διαφορά μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μια βδομάδα τώρα με AICP 10.0 hermes και είναι απίστευτη. Χωρίς κολληματα όλα τρέχουν καλά και μπαταρία απο 100%-5% sot 5 ώρες εβγαλα χθες!!!!! Μέσος όρος 4-5 ωρες max. Antutu 51000+ .πολύ ευχαριστημένος γενικα

Έχεις link? Βασίζεται σε miui?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, παρότι η συσκευή έχει πολλές δυνατότητες η miui για μένα χαντακώνει το τηλέφωνο. Αν εξαιρέσεις την εφαρμογή κάμερας που οπως σε ολα τα τηλέφωνα η μαμά εφαρμογή κάμερας εκμεταλλεύεται όλες της δυνατότητες της κάμερας κατά τα άλλα είναι μια μετριότητα. Και το clearmotion που φλασαρουμε είναι port από άλλη rom. Ούτε black screen gestures έχουν αναπτύξει οι developers της miui. Κάθε βδομάδα σχεδόν ανούσια updates βγάζουν.

Προσωπικά μένω miui μόνο και μόνο για κάμερα και clearmotion.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, παρότι η συσκευή έχει πολλές δυνατότητες η miui για μένα χαντακώνει το τηλέφωνο. Αν εξαιρέσεις την εφαρμογή κάμερας που οπως σε ολα τα τηλέφωνα η μαμά εφαρμογή κάμερας εκμεταλλεύεται όλες της δυνατότητες της κάμερας κατά τα άλλα είναι μια μετριότητα. Και το clearmotion που φλασαρουμε είναι port από άλλη rom. Ούτε black screen gestures έχουν αναπτύξει οι developers της miui. Κάθε βδομάδα σχεδόν ανούσια updates βγάζουν.

Προσωπικά μένω miui μόνο και μόνο για κάμερα και clearmotion.

Έφτιαξε και ο ήχος των Bluetooth hands free που ήταν πολύ χαμηλός..

 

Πράγματι είναι κρίμα μια κορυφαία συσκευή να μην συνδυάζεται από αντίστοιχη rom..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κάποιον τρόπο για να κάνω root στο xiaomi redmi note 2;

 

Nομιζω ολες οι Ελληνικες εκδοσεις είναι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ολες οι Ελληνικες εκδοσεις είναι ρουτ

οχι ολες.μονο οι ελληνικες dev ειναι ροοτ.οι stable δεν ειναι.

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπήρξα σιωπηλή αρκετό καιρό, διαβάζω σχόλια για το ποια είναι η καλύτερη ρομ και μερικοί έχουν κάποια θέματα με την εκάστοτε. Δεν μπορώ να ξέρω βέβαια πως βάζουν την κάθε ρομ καθαρή ή βρώμικη εγκατάσταση. Οπότε, μετά από πειραματισμούς και μόνο σε miui rom έχω καταλήξει στην ελληνική stable εδώ και 1.5 μήνα και δεν έχω κανένα κόλλημα, κανένα πρόβλημα και όλα είναι σούπερ. Οπότε σκεφτείτε να έχετε μια συσκευή με τέτοιο κόστος και λειτουργική! Καλό Πάσχα σε όλους.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

επίσης και η ρομ του gkalen 6.4.14-2 ειναι πληρως λειτουργικη και με αρκετά καλη αυτονομια!

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης και η ρομ του gkalen 6.4.14-2 ειναι πληρως λειτουργικη και με αρκετά καλη αυτονομια!

 

 

Είναι καλή, είχα 4 ώρες μέχρι το 20%. Την κρατάω γιατί έχει καλύτερη διαχείριση ραμ από τις dev, αλλά μου παρουσίαζε κολληματα. Τώρα έβαλα την 21 και βλέπουμε...

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...