Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kandilak backup συστήματος εννοείς full backup από TWRP?

 

Έτσι όπως το έγραψα λογικό είναι να μπερδεύει. Εννοώ το backup που κάνεις από τις Ρυθμίσεις-Πρόσθετες ρυθμίσεις-Αντίγραφα & επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, αυτό ειναι το καλυτερο.

Κάθισα και πειραματιστηκα με ενσωματωση των εφαρμογων στο zip, αλλά δεν έχει αξία.. Και κάνει 40 ώρες να φλασαριστει και οι εφαρμογές δεν είναι με τα δεδομένα τους.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.2.3 που έχω προσεξα με το αντουτου ότι ο επεξεργαστής δεν πέφτει κάτω από 1180 ακόμη και με 9% χρήση.Δεν ξέρω εάν αυτό είναι για καλό της μπαταρίας η για κακό μιας και την έβαλαν προχθες το βράδυ.Ξέρει κάποιος γιαυτό;
Link to comment
Share on other sites

Με το CPU-Z πέφτει στα 403MHz η συχνότητα

 

 

Ναι το εβαλα και παει στα 403

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με το ρυθμίσεις Google μου βγάζει συνεχώς badge για κάποιο μήνυμα ή ενημέρωση αλλά όταν μπαίνω να δω δεν βλέπω κάτι.

Που πρέπει να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να έγινε ενημέρωση κάποιας εφαρμογής και σου βγάζει το εικονίδιο.

Εάν σύρεις την οθόνη προς τα κάτω θα πρέπει να σου γράφει "Ενημερώθηκε 1 εφαρμογή" ή "1 ενημέρωση απαιτεί έγκριση".

Διαφορετικά ανοίγεις την εφαρμογή Play Store, σέρνεις την οθόνη από αριστερά, δεξιά και επιλέγεις "Οι εφαρμογές και τα παιχνίδια μου" και βλέπεις εάν κάποια εφαρμογή απαιτεί ενημέρωση ή αν ενημερώθηκε πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε με link φυσικά καμία καλή rom γιατί βαρέθηκα την stable και Θέλω αλλαγή.. Με καλή μπαταρία, χωρίς να έρχεται με περιττά πράγματα.γι'αυτό προτιμώ τις rom από xiaomi eu αντί για τις miui hellas
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις μία από τις δικές μου! :p

Θες να μας πεις περισσότερα στοιχεία καθώς και σύνδεσμο; Μήπως είσαι ο gkalen?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι ο gkalen!

Ίσως κάποιοι να με ήξεραν όταν ανέβαζα roms για το Redmi Note 3G, όμως τώρα έχω το Redmi Note 2 Pro, οπότε ανεβάζω roms για φίλους συγγενείς που έχουν το ίδιο κινητό.

Οι roms έχουν βάση τις official developers από en.miui.com, με διάφορες αλλαγές (καθώς και αφαίρεση κάποιον κινέζικων εφαρμογών). Η μετάφραση των εφαρμογών βασίζεται σε αρκετό βαθμό από το Xiaomi-Miui-Hellas/MIUI-XML-7.0-Greek και εν μέρη από το android Git repositories.

 

Ο σύνδεσμος στην υπογραφή μου http://deliopoulos.Net

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι ο gkalen!

Ίσως κάποιοι να με ήξεραν όταν ανέβαζα roms για το Redmi Note 3G, όμως τώρα έχω το Redmi Note 2 Pro, οπότε ανεβάζω roms για φίλους συγγενείς που έχουν το ίδιο κινητό.

Οι roms έχουν βάση τις official developers από en.miui.com, με διάφορες αλλαγές (καθώς και αφαίρεση κάποιον κινέζικων εφαρμογών). Η μετάφραση των εφαρμογών βασίζεται σε αρκετό βαθμό από το Xiaomi-Miui-Hellas/MIUI-XML-7.0-Greek και εν μέρη από το android Git repositories.

 

Ο σύνδεσμος στην υπογραφή μου http://deliopoulos.Net

Καλώς τον!!

 

Έβαζα διαρκώς τις δικές σου ΡΟΜ για το πρώτο Redmi Note 3G μου, βλέπω ότι τώρα κάνεις ΡΟΜ για το Note 2 (που έχω...)

 

Για να περάσω την δική σου στο κινητό μου που φοράει την τελευταία ελληνική Developer ΡΟΜ (Miui.gr), θέλει factory reset και σβήσιμο όλα - φτου και από την αρχή ξανά έ;

 

Τέλος, το κολπάκι σου για μηνύματα με 160 χαρακτήρες με την stock εφαρμογή μηνυμάτων, όπως το είχες κάνει να δουλεύει στις ΡΟΜ του ΝΟΤΕ 3G, εξακολουθεί να δουλεύει και στο NOTE 2 ;

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει θα παρει επιτελους αναβαθμιση το κινητο σε android 6.0 μπας και δουμε καμια βελτιωσηστη μπαταρια? ολα τα αλλα ειναι για να εχουμε ν συζηταμε
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω ότι το 6 θα έχει σα στόχο τη μπαταρία η οποία για τα κυβικά της δουλεύει μια χαρά
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω έχει καταφέρει κάποιος να δουλέψει το titanium με dev Rom. Με stable δουλεύει μια χαρά. Μόλις ξεκινάει η εγκατάσταση των εφαρμογών μένει κολημενο πρέπει να το σταματήσω εγώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω έχει καταφέρει κάποιος να δουλέψει το titanium με dev Rom. Με stable δουλεύει μια χαρά. Μόλις ξεκινάει η εγκατάσταση των εφαρμογών μένει κολημενο πρέπει να το σταματήσω εγώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με 5.12.10 που είχα παλιά δούλευε κανονικά αρκεί να πέρναγες τις εφαρμογές από το Titanium μία μία. Το ξέρω γιατί

επανέφερα ολες μου τις εφαρμογές έτσι (εξαιρεση το viber που δεν μου έφερνε τα μηνύματά του αλλά μάλλον ήταν θέμα της dev)

Στην 6.3.11 που έχω τώρα έχει χρειαστεί να επαναφέρω με Titanium μία εφαρμογή μόνο, και δούλεψε χωρίς θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο team για ακομη μια φορα,Με ενα σοβαρο προβλημα.

 

Μου φερανε ενα redmi note 2 prime στο οποιο αποτι καταλαβα το βαλανε σε κατασταση για wipe κλπ και πλεον δεν φορτωνει,ανοιγει κ μενει στο mi logo.

 

Τι πρεπει να κανω?φλασαρω και περναω καννονικα απο την αρχη καινουρια ρομ?

 

Υπαρχει δυνατοτητα να σωσω αρχεια κλπ?

Και πως.

 

Ευχαριστω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο team για ακομη μια φορα,Με ενα σοβαρο προβλημα.

 

Μου φερανε ενα redmi note 2 prime στο οποιο αποτι καταλαβα το βαλανε σε κατασταση για wipe κλπ και πλεον δεν φορτωνει,ανοιγει κ μενει στο mi logo.

 

Τι πρεπει να κανω?φλασαρω και περναω καννονικα απο την αρχη καινουρια ρομ?

 

Υπαρχει δυνατοτητα να σωσω αρχεια κλπ?

Και πως.

 

Ευχαριστω

TWRP ΜΠΑΙΝΕΙ?Αν ναι αε εγκατασταση μια ρομ χωρις να σβησεις κατι.Ετσι δεν θα χασει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

TWRP ΜΠΑΙΝΕΙ?Αν ναι αε εγκατασταση μια ρομ χωρις να σβησεις κατι.Ετσι δεν θα χασει τιποτα.

 

Team win ναι μπαινει...ενωεις να εγκαταστησω κατευθειαν?Σε ποια επιλογη?install κατευθειαν χωρις wipe back up και τετοια?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Ο gkalen έβγαλε την 6.4.14 με τα jar της 6.3.31

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις ρομ ρε παιδιά; Πόσες θα βγουν; μέχρι τώρα πόσες miui υπάρχουν για τη συσκευή μας; Μήπως πρέπει να μπει κανένα λινκ στην πρώτη σελίδα, να τις έχουμε όλες μαζεμένες;
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις ρομ ρε παιδιά; Πόσες θα βγουν; μέχρι τώρα πόσες miui υπάρχουν για τη συσκευή μας; Μήπως πρέπει να μπει κανένα λινκ στην πρώτη σελίδα, να τις έχουμε όλες μαζεμένες;

Παρά πολλές αλλά μάλλον καμιά τέλεια..

Link to comment
Share on other sites

Team win ναι μπαινει...ενωεις να εγκαταστησω κατευθειαν?Σε ποια επιλογη?install κατευθειαν χωρις wipe back up και τετοια?

 

παιδες,το κινητο το ανοιξα..Διαβασα καπου πως αν κανεις cache και dalvik δεν χανεις τιποτα...Τα εκανα,περασα και stable 7.2.3 ολα κομπλε...αλλα τα αρχεια δεν τα βρισκω πουθενα :/

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

παιδες,το κινητο το ανοιξα..Διαβασα καπου πως αν κανεις cache και dalvik δεν χανεις τιποτα...Τα εκανα,περασα και stable 7.2.3 ολα κομπλε...αλλα τα αρχεια δεν τα βρισκω πουθενα :/

 

ναι αυτά τα δύο δεν σβήνουν τίποτα, μήπως αυτός που το brickaρε έκανε κανένα άλλο wipe? το πιο πιθανόν δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...