Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασες να κανεις κληση πριν περασεις την ελληνικη; Δηλαδη αμεσως μετα το περασμα με miflash.

Το miflash δεν το έχω χρησιμοποιήσει,γιατί από όταν πήρα το κινητό δεν είχε βγει,και δουλεύω μόνο με twrp,που ποτέ δεν είχα πρόβλημα,όπως και πολλά χρόνια που φλασαρω σε όσα κινητά είχα.

Αμέσως μετά απο clean install αφού πέρασα τους λογαριασμούς,και επαφές + ιστορικό κλήσεων, δεν το είχα επαναφέρει πληρως από εφαρμογές. Θα ξαναδοκιμάσω καποια στιγμη σε stable, που ποτέ δεν έχω φλασαρει, και ξαναγυρναω με nandroid αν δω ότι δεν άλλαξε κάτι(που πιστεύω δεν θα δω).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την μπαταρία και αφού ολοκληρώθηκαν μερικοί κύκλοι έχοντας την τελευταία έκδοση dev ελληνικής, χωρίς καμία ιδιαίτερη ρύθμιση σε cpu έχω σταθερά αρκετα πάνω από 6ωρες οθόνης με καθημερινή χρήση.

Το θεωρώ ότι υπάρχει μικρή βελτίωση μιας και δεν έχω πιάσει εύκολα πριν ανάλογα νούμερα.

 

Όσο για το μπρικαρισμα που είχα πριν μέρες ή επαναφορά και clean install γίνεται εξίσου εύκολα με το SP flash tool με την Ρομ που υπάρχει στο ελληνικό φορούμ μιας και ή ίδια δεν αναγνωρίζεται εύκολα από το miflash.περιμένω να πάρω και το δεύτερο κινητό για το ξυρισω με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Το miflash δεν το έχω χρησιμοποιήσει,γιατί από όταν πήρα το κινητό δεν είχε βγει,και δουλεύω μόνο με twrp,που ποτέ δεν είχα πρόβλημα,όπως και πολλά χρόνια που φλασαρω σε όσα κινητά είχα.

Αμέσως μετά απο clean install αφού πέρασα τους λογαριασμούς,και επαφές + ιστορικό κλήσεων, δεν το είχα επαναφέρει πληρως από εφαρμογές. Θα ξαναδοκιμάσω καποια στιγμη σε stable, που ποτέ δεν έχω φλασαρει, και ξαναγυρναω με nandroid αν δω ότι δεν άλλαξε κάτι(που πιστεύω δεν θα δω).

Η γνωμη μου ειναι να κανεις μια καθαρη εγκατασταση με mi-flash πριν προχωρησεις σε επισκευη, δεν χανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα την aicp cm12.1 και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος και από μπαταρία, ταχύτητα όλα.εκανα ένα backup από twrp και είπα να δοκιμασω και την eu stable μιας που βγήκε και xposed.

 

Να δούμε πως θα πάει τώρα.

 

μιας κι εγώ είπα για αλλαγή να γυρίσω και να δοκιμάσω τη miui, δώσε το Link για το xposed ρε johny !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μιας κι εγώ είπα για αλλαγή να γυρίσω και να δοκιμάσω τη miui, δώσε το Link για το xposed ρε johny !:rolleyes:

 

Ελα φιλε μου!εδω εισαι!!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/xposed-framework-miui-7-1-t3320102

 

μεχρι στιγμης με την stable eu miui 7.1.3.0 τα πραματα απο πλευρας μπαταριας ειναι αρκετα καλα σχεδον ιδια με την aicp.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

στις ρυθμισεις πατησα 5 φορες πανω στο κερνελ

και μου εβγαλε μια ενδιαφερουσα οθονη

QS mode

τι ειναι ολα αυτα?

θα στειλω και φωτο

 

Screenshot_2016-02-23-23-35-25_com.longcheertel.cit.png

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει κρυφα μενου, hardware testing κλπ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει για όλες τις συσκευές xiaomi

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/3934-xiaomi-mi3/?postID=13909#post13909

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για όνομα του θεου, δευτερη μέρα με τη τελευταία stable, το έχω απ το βράδυ μέχρι το πρωί κλειστό στη φόρτιση και το πρωί το ανοίγω, δεν περασαν 15 δευτερόλεπτα (χρόνο μετρημένα) και επεσε στο 99% ή μπαταρία πέφτει χειρότερα από ότι πριν κάνω clean install, έχω απαγοητευτει στα μέγιστα με την αυτονομία, υποτιθετε πως με.τη stable θα βελτιωνόταν και δε.με.βγαζει όχι μέρα αλλά ούτε ώρες :( παιδιά εγώ δε τη παλευω με αυτή την αυτονομία αν το θέλει κάποιος του το πουλαω 150 ευρώ συζητήσιμη
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ τώρα υπολόγισες ότι στα 15 δευτερόλεπτα είχες -1% άρα η μπαταρία θα κρατήσει 1500 δευτερόλεπτα ή 25 λεπτά χρήσης. Χαλάρωσε και δούλεψε το τηλέφωνο μέχρι το 5% υπόλοιπο μπαταρίας. Αυτό θα το κάνεις για 3 φορτίσεις - αποφορτήσεις και μετά θα αποφασίσεις αν σου κάνει ή όχι. Και αυτό θα το κάνεις οπότε αλλάζεις rom.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για όνομα του θεου, δευτερη μέρα με τη τελευταία stable, το έχω απ το βράδυ μέχρι το πρωί κλειστό στη φόρτιση και το πρωί το ανοίγω, δεν περασαν 15 δευτερόλεπτα (χρόνο μετρημένα) και επεσε στο 99% ή μπαταρία πέφτει χειρότερα από ότι πριν κάνω clean install, έχω απαγοητευτει στα μέγιστα με την αυτονομία, υποτιθετε πως με.τη stable θα βελτιωνόταν και δε.με.βγαζει όχι μέρα αλλά ούτε ώρες :( παιδιά εγώ δε τη παλευω με αυτή την αυτονομία αν το θέλει κάποιος του το πουλαω 150 ευρώ συζητήσιμη

Δηλαδή έτσι όπως λες για τη συσκευή σου και εδώ και στο miui.gr δεν κανει. Σου έχουμε εξηγήσει για παρα πολλά θέματα χωρίς να εχεις ψάξει καθόλου.Στο έχω επισημάνει κιόλας, αν θυμάσαι.

Πούλα το καλύτερα, νομιζω οτι δεν κανει για ολους. Αλλά δεν βλέπω η τιμή που λες να το πουλησεις και ουτε εδω το σωστο θέμα για να το αναφερεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έτσι όπως λες για τη συσκευή σου και εδώ και στο miui.gr δεν κανει. Σου έχουμε εξηγήσει για παρα πολλά θέματα χωρίς να εχεις ψάξει καθόλου.Στο έχω επισημάνει κιόλας, αν θυμάσαι.

Πούλα το καλύτερα, νομιζω οτι δεν κανει για ολους. Αλλά δεν βλέπω η τιμή που λες να το πουλησεις και ουτε εδω το σωστο θέμα για να το αναφερεις.

 

Παιδιά σεβαστά τα όσα λέτε αλλά μέσα σε 30 λεπτά -15% με λίγη χρήση παραπαει είναι ή χειρότερη αυτονομία που έχω συναντήσει ποτέ σε smartphone συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σεβαστά τα όσα λέτε αλλά μέσα σε 30 λεπτά -15% με λίγη χρήση παραπαει είναι ή χειρότερη αυτονομία που έχω συναντήσει ποτέ σε smartphone συσκευη

 

Συγνώμη που επεμβαινω αλλά ο κάθε ένας έχει διαφορετική χρήση κ εφαρμογές για την συσκευή τού.

Πίστεψε με ακόμα και μια πιό ακριβή συσκευή να είχαμε με μεγαλύτερη μπαταρία πάλι συχνά θα ήταν στη φόρτιση αν το πεθεναμε στη χρήση.

Φίλος μου με σαμυ s6 edge που όλο το βράδυ είναι στο fb δεν τον έχω δεί μια φορά να μην το έχει στο ρεύμα!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για όνομα του θεου, δευτερη μέρα με τη τελευταία stable, το έχω απ το βράδυ μέχρι το πρωί κλειστό στη φόρτιση και το πρωί το ανοίγω, δεν περασαν 15 δευτερόλεπτα (χρόνο μετρημένα) και επεσε στο 99% ή μπαταρία πέφτει χειρότερα από ότι πριν κάνω clean install, έχω απαγοητευτει στα μέγιστα με την αυτονομία, υποτιθετε πως με.τη stable θα βελτιωνόταν και δε.με.βγαζει όχι μέρα αλλά ούτε ώρες :( παιδιά εγώ δε τη παλευω με αυτή την αυτονομία αν το θέλει κάποιος του το πουλαω 150 ευρώ συζητήσιμη

Είμαι με stable εδώ και 6-7 μέρες και έχω βρει την υγειά μου.Δεν έχω δει τίποτα από αυτά που λες.Απλά να σε ενημερώσω ότι:1)Έκανα ΠΡΩΤΑ καθαρή εγκατάσταση με MiFlash και 2)Αφήνω άλλη 1 με 1,5 ώρα την φόρτιση μετά το 100% που θα μου δείξει.

(Το battery calibration δεν το αναφέρω διότι έχω την εντύπωση ότι ΠΡΙΝ το τρέξω η μπαταρία είχε ακόμη καλύτερη διαχείριση-δεν ξέρω βέβαια αν θα πρέπει να περιμένω 3-4 πλήρες φορτίσεις ΚΑΙ με το battery calibration για να έχω ασφαλή συμπεράσματα)

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την τελευταία stable. Όλα καλά, εκτός από την ανοιχτή ακρόαση. Ο ήχος είναι πολύ χαμηλός... Εννοείτε πως τα έχω όλα στο τέρμα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stable εδώ και 6-7 μέρες και έχω βρει την υγειά μου.Δεν έχω δει τίποτα από αυτά που λες.Απλά να σε ενημερώσω ότι:1)Έκανα ΠΡΩΤΑ καθαρή εγκατάσταση με MiFlash και 2)Αφήνω άλλη 1 με 1,5 ώρα την φόρτιση μετά το 100% που θα μου δείξει.

(Το battery calibration δεν το αναφέρω διότι έχω την εντύπωση ότι ΠΡΙΝ το τρέξω η μπαταρία είχε ακόμη καλύτερη διαχείριση-δεν ξέρω βέβαια αν θα πρέπει να περιμένω 3-4 πλήρες φορτίσεις ΚΑΙ με το battery calibration για να έχω ασφαλή συμπεράσματα)

 

Το συγκεκριμένο παιδί και εδώ τον έχουμε βοηθήσει και στο miui.gr. Και για να μην πω ποτέ σχεδόν, σε εμένα συγκεκριμένα δεν μου έχει απαντήσει μετά, δηλαδή τελικά εάν πέτυχε αυτό που έδωσα ως συμβουλή, εάν δεις παραπίσω θα καταλάβεις τι αναφέρω. Δεν ξέρω καν εάν τα κάνει σωστά, οπότε εγώ προσωπικά δεν ξανασχολούμαι.

Χωρίς παρεξήγηση αλλά τελικά το RN2 δεν κάνει για όλους. Πρέπει να κάνεις πράγματα για να δεις την συσκευή σου όπως θέλεις και εάν δεν έχεις διάθεση ή θέλεις να ασχοληθείς, δεν θα το πετύχεις ποτέ.

 

Edit: @mol καμία σχέση η γκρίνια.. Με το να προσπαθείς να βελτιώσεις το κινητό σου.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Στα της μπαταριας και παλι...

Χθες, με αοσπ, εβγαλε 4 ωρες οθονης και αυτες ηταν κυριως με πλοηγηση σε 4g. Κλειστο WiFi, ανοιχτο GPS. Δεν ειναι αυτο καλο νουμερο???

(Οκ και γω "γκρινιαζω" μονο και μονο για να βρω την ρομ με την καλυτερη αυτονομια!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!νομιζω πολυ καλα εισαι mol!!με ποσες ωρες αναμονης?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!νομιζω πολυ καλα εισαι mol!!με ποσες ωρες αναμονης?

 

το εβγαλα γυρω στις 12 το μεσημερι και το εβαλα στη φορτιση κατα τις 2μιση-3 το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...