Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι εννοεις την ελληνικη. Εγω θα περναγα 5.12.10 ή 5.12.17, ή μεσα απο το updater Της συσκευης ή μεσω TWRP οπως το περναω εγω (λιγο πιο αργο). Κανεις wipe cache και dalvik και δε χανεται καμια ρυθμιση ή εφαρμογη (εκτος ισως απο το θεμα). Μπορεις και να την κανεις dirty τελειως, αλλα εγω κανω παντα wipes

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φανταζομαι εννοεις την ελληνικη. Εγω θα περναγα 5.12.10 ή 5.12.17, ή μεσα απο το updater Της συσκευης ή μεσω TWRP οπως το περναω εγω (λιγο πιο αργο). Κανεις wipe cache και dalvik και δε χανεται καμια ρυθμιση ή εφαρμογη (εκτος ισως απο το θεμα). Μπορεις και να την κανεις dirty τελειως, αλλα εγω κανω παντα wipes

 

οπότε ακόμα και μέσω twrp περνάει τη ρομ και έχουμε και όλες τις παλιές εφαρμογές ε;

 

δηλαδή δε χρειάζεται να κάνουμε backup τα data μέσω twrp;

 

υπάρχει κάποιος που να έχει εγκαταστήσει μόνιμα την twrp; ή τη φλασάρουμε κάθε φορά με adb;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μονιμα πρέπει να εγκαθίσταται το twrp. Αυτή την εντύπωση έχω.

 

 

Επισης το bubble του fb messenger πως εμφανίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Επισης το bubble του fb messenger πως εμφανίζεται?
Δες τα δικαιώματα από το κέντρο ασφαλείας, ενεργοποίησε αυτό που λέει "Προβολή αναδυόμενου παραθύρου"
Link to comment
Share on other sites

αυτή την μαλ.. με τα δικαιώματα στο Miui δεν μπορούν να την απλοποιήσουν? ήμαρτον. για να δουλέψει σωστά μια εφαρμογή πρέπει να πας χειροκίνητα να μαντέψεις τι στο καλό χρείαζεται και να δώσεις χίλιες άδειες. άντε να αναβαθμιστεί στην έκδοση 6.0 που έχει ενσωματωμένο στον κώδικα τα δικαιώματα και κάθε φορά η ίδια η εφαρμογή σου λέει τι χρειάζεται. όχι να ψάχνει ο χρήστης τι δικαιώματα θέλει για να τις τα δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα. Λοιπόν για τα λεφτά του 117€ που το πήρα στην απλή έκδοση ειναι φοβερό φορά την 7.08 ελληνική stable και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Έχω σε μερικές επαφές κάποιους ήχους κλήσεις και Όταν κάνω επανακινηση της συσκευής επανέρχονται στον ήχο που έχει η συσκευή, ξέρει κανείς γιατί;

2. Γίνεται Ο καιρός να εμφανίζεται στη notification bar γιατί παρότι την ενεργοποίηση του δεν εμφανίζεται

Αυτά για αρχή ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχω σε μερικές επαφές κάποιους ήχους κλήσεις και Όταν κάνω επανακινηση της συσκευής επανέρχονται στον ήχο που έχει η συσκευή, ξέρει κανείς γιατί;
Αν τους ήχους κλήσης του έχεις στην κάρτα SD δοκίμασε να τους μεταφέρεις στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Δες τα δικαιώματα από το κέντρο ασφαλείας, ενεργοποίησε αυτό που λέει "Προβολή αναδυόμενου παραθύρου"

 

Επίσης πρέπει να τικάρεις και μέσα από την εφαρμογή το Εικόνες Συνομιλητών.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Μου ηρθε πριν 2 μερες το τηλεφωνο και εχω την εξης απορια: η τελευταία εκδοση που κυκλοφορησε στο miui.gr λεει 4.4 ενω το δικο μου φοραει 5.0.1 muui polska γραφει οταν ξεκινάει. Υπάρχει τίποτα πιο καινούργιο και δεν το πηρε το μάτι μου μήπως?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, προσπαθώ να φλααρω τη ρομ αλλα όταν επιλέγω στο miflash το φακελο του fastboot rom δεν μου την αναγνωρίζει
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Μου ηρθε πριν 2 μερες το τηλεφωνο και εχω την εξης απορια: η τελευταία εκδοση που κυκλοφορησε στο miui.gr λεει 4.4 ενω το δικο μου φοραει 5.0.1 muui polska γραφει οταν ξεκινάει. Υπάρχει τίποτα πιο καινούργιο και δεν το πηρε το μάτι μου μήπως?

 

Φίλε καλησπέρα, το xiaomi redmi note 2 βγήκε με lollipop οπότε είσαι σίγουρα 5.

 

Μάλλον μπερδέυεσαι με το redmi 2 (όχι το note). Αν δεις σε όλες τις λίστες των dev (5.12.10, 5.12.17) αλλά και την stable 7.0.8.0 το δικό σου είναι με android 5.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Καλό, χρυσό το miui αλλά μόνο και μόνο που δεν μπορώ να βάλω xposed είναι λόγος για να πάω σε aosp.. Σκεφτόμουν για deer αλλά απ'οτι έψαξα λίγο τις κατέβασε ο δημιουργός από το xda. Φοράει κάνεις για καθημερινή χρήση (όχι για δοκιμή) aosp και να είναι ευχαριστημένος; και αν ναι, ποια;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, προσπαθώ να φλααρω τη ρομ αλλα όταν επιλέγω στο miflash το φακελο του fastboot rom δεν μου την αναγνωρίζει

 

Μια απο τα ιδια!!!! και εγω!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

οπως ακριβως το πες.

μετονομασια, wipe, install

 

το update το βαζω zip στην εσωτερικη μνημη σε κανενα φακελο download η το ριχνω ετσι χυμα μεσα !!! και πια wipe να κανω wipe cache και dalvik γιατι δεν εχω παρει backap!!!! wipe usser οχι νομιζω γιατι αν δεν πετυχει θα μου μεινει τουβλο...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Χυμα στην εσωτερική. Wipe cache και dalvik κανε

 

πήρα το κινητο με ελληνικά μέσα απο vickmall κι εκανα αναβαθμιση απο το updater στην x.0.8 κι έφυγαν τα ελληνικά και root. πως μπορώ να περάσω τώρα την ελληνική?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

ενταξει!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω!!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...