Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βαλει την 7.06 ευρωπαικη γιατι ενώ στην αρχη με τις άλλες συνδεοταν αμεσως με το ρουτερ μετα απο την εγκατασταση των προγραμμάτων που θελω απλα επαψε να συνδέεται σε οποιοδήποτε ρουτερ λογο αποφυγης κακης συνδεσης.Με την ευρωπαικη σταθερη εκδοση δεν υπαρχει πρόβλημα συνδεσης μολις ανοιξω το ασυρματο πριν ανεβασω την μπαρα συνδεθηκε.Πριν απο την αναβαθμιση μπηκα στο twrp και εκανα μπακαπ μονο την ντατα.Ετσι απο εδώ και περα οποια εκδοση και να περασω βεβαια κανοντας εργοστασιακη ρυθμιση πρωτα μετα βγαλσιμο μπαταριας μνημης ,σιμ και μετα τγρπ και διαγραφη ολων.Το μπακαπ να προσεχετε να αποθηκευτεί στην καρτα μνημης.Περασμα της καινούριας ρομ και με την καινουρια ρομ εργοστασιακη ρυθμιση και μετα ολα μεσα και ριστορ στο τγρπ.Ολα θα ειναι όπως πριν με άλλη ρομ.

 

Εγώ πάλι παρατηρώ το πρόβλημα μόνο σε ρουτερ της cyta, περίεργο πράγμα, μέχρι τώρα δοκίμασα 3. Αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στη παρεα...ξερω την κανουν πολλοι την ερωτηση αυτη...ενδιαφερομαι για το redmi note 2 μπορει να με πει ενας φιλος αν αξιζει σαν κινητο και τα πλεονεκτηματα μειονεκτηματα?πρωτη φορα θα παρω κινητο απο κινα και θελω να ξερω τι παιζει....καθησα να διαβασω τα σχολια αλλα ειναι πααααααααααααρα πολλες οι σελιδες και οι συζητησεις...ν καποιος εχει τη θεληση ας βοηθησει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πααααρα πολλές σελίδες. Πάρα πολλές σελίδες είναι το θέμα του Lenovo A806... Και παλι βγάζεις άνετα ακρη, ξεκινώντας από το πρώτο post που είναι συσσωρευμένα τα πιο σημαντικά, ξεπερνάς τις πρώτες 30-40 σελίδες που είναι πάντα πριν παραλάβει κάποιος, μετά διαβάζεις διαγωνια τις πρώτες εντυπώσεις και μετα κάπου στη μέση έρχεται η ουσία.. Έχεις αφιερώσει μία ώρα από τη ζωή σου, δεν ειναι τπτ τραγικό.. :nagger:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα...ξερω την κανουν πολλοι την ερωτηση αυτη...ενδιαφερομαι για το redmi note 2 μπορει να με πει ενας φιλος αν αξιζει σαν κινητο και τα πλεονεκτηματα μειονεκτηματα?πρωτη φορα θα παρω κινητο απο κινα και θελω να ξερω τι παιζει....καθησα να διαβασω τα σχολια αλλα ειναι πααααααααααααρα πολλες οι σελιδες και οι συζητησεις...ν καποιος εχει τη θεληση ας βοηθησει ευχαριστω

 

 

Kαι όμως μια χαρά διαβάζονται οι σελίδες, αρκεί να παραλείψεις τις πρώτες πραγματικά που είναι ψάξιμο και αγορά. Είναι καταπληκτικό κινητό και νομίζω ότι όσοι είναι εδώ μέσα, το διαλέξαμε μετά από πολύ ψάξιμο. Το θέμα είναι ότι το 90% μην πω παραπάνω ασχολούνται και βάζουν την ελληνική ρομ μέσα από τους οδηγούς στην 1η σελίδα. Είναι εύκολοι αλλλά θέλει διάθεση. Αν όντως έχεις, είναι καταπληκτικό vfm κινητό. Για μένα υπερ είναι η οθόνη, ήχος, φωτογραφία, χωρίς λαγκάρισμα, υπέροχο miui (λειτουργικό της σιαόμι με android). Και το λέω με βάση το προηγούμενο παλιό μου κινητό samsung galaxy s2.

Δεν του βρίσκω ελαττώματα γιατί ακόμη δεν έχω βρει εγώ προσωπικά κανένα:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

έχω το 2/32 με την 5.11.1, ο ήχος του κινητού είναι πάρα μα πάρα πολύ χαμηλός παντού σε όλα τα βίντεο (youtube, TED κλπ). Το ξυπνητήρι δεν ακούγετε καθόλου. Προσπάθησα στις ρυθμίσεις και ενώ ο ήχος δείχνει στο τέρμα, το αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot πως τραβας? Δοκιμασα volume down+power που διαβασα αλλα δε πιανει

 

Καλησπέρα

αυτό είναι αλλά θέλει ταυτόχρονα να τα πατήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας, βρήκα επιτέλους το post για την συγκεκριμένη θήκη. Εγώ το βρήκα εδώ στο ebay -->http://www.ebay.com/itm/281839497269?var=580822299998

η ερώτηση μου είναι απ' ότι βλέπεις, εάν μπορείς να μου πεις εάν είναι η ίδια γιατί από aliexpress δεν μπορώ να κάνω αγορά. Όπως και το στην πίσω μεριά, πως καλύπτει την οπίσθια κάμερα; Γιατί με το κανονικό καπάκι, είναι εκτεθειμένο και αναγκαστικά φοράω αυτή της nillkin που θεωρώ ότι μου μεγαλώνει το κινητό.

Η αίσθηση που σου δίνει το μαύρο είναι σαν τύπου δέρμα;

 

Η ιδια ειναι, μπορεις ομως να ζητησεις απο τον πωλητη του ali να πληρωσεις μεσω PayPal για να σου ερθει πιο οικονομικα. Αλλιως, δεν εχουν καμια διαφορα. Στη φωτο που εχω ανεβασει φαινεται πως "αγκαλιαζει" την καμερα...δεν ξερω τι αλλο θες να σου πω.

Η αισθηση που αφηνει ειναι αυτη του δερματος (στην ουσια ειναι τεχνητο δερμα) και ολοι ψαρωνουν ασχημα! Αναβαθμιζεται πολυ οπτικα το κινητο με αυτη τη θηκη. Προχωρα αφοβα στη αγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα της θηκης εγινε με paypal? Γιατι προσπαθω εδω και καμια εβδομαδα να την αγορασω και απο ebay και απο ali και δεν μου δεχεται την καρτα.
Link to comment
Share on other sites

Η ιδια ειναι, μπορεις ομως να ζητησεις απο τον πωλητη του ali να πληρωσεις μεσω PayPal για να σου ερθει πιο οικονομικα. Αλλιως, δεν εχουν καμια διαφορα. Στη φωτο που εχω ανεβασει φαινεται πως "αγκαλιαζει" την καμερα...δεν ξερω τι αλλο θες να σου πω.

Η αισθηση που αφηνει ειναι αυτη του δερματος (στην ουσια ειναι τεχνητο δερμα) και ολοι ψαρωνουν ασχημα! Αναβαθμιζεται πολυ οπτικα το κινητο με αυτη τη θηκη. Προχωρα αφοβα στη αγορα!!

 

Εχω την ιδια θηκη (ουσιαστικα καπακι ειναι οχι θηκη) και επιβεβαιωνω την τρομερη αναβαθμιση της εικονας του κινητου. Μοιαζει με premium συσκευη πλεον, σε στυλ G4. Την προτεινω ανεπιφυλακτα. Ρωτηστε στο aliexpress για paypal, καποιοι πωλητες δεχονται

Link to comment
Share on other sites

Screenshot πως τραβας? Δοκιμασα volume down+power που διαβασα αλλα δε πιανει

Κατεβάζεις το notification shade και θα βρεις επιλογή screenshot.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος καθυστέρηση στο ξεκλείδωμα της συσκευής? Και εννοώ από τη στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί ~1"-2" .. Έχει καταντήσει κουραστικό και εκνευριστικό και βάλε και το bug με το proximity sensor που καθυστερεί να μου ενεργοποιήσει την οθόνη όταν απομακρύνω τη συσκευή από το αυτί. Και δεν κάνει και το καλιμπράρισμα του.. Ε εντάξει.. Υπερτιμημένη συσκευή.. Είμαι με developer 5.11.12..
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν αυτά που λες. Κάνε κανένα wipe cache/dalvik... Έχεις αλλάξει lockscreen? Αλλα και να αλλάξεις, δεν κανει καθυστερήσεις..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που θά ταν να μην υπήρχαν.. Όσα wipes και να κάνω πάλι τα ίδια. Για το θέμα του lockscreen το έχω με το default. Για το proximity βγάζει error στο καλιμπράρισμα.

Σκεφτόμουν να δοκιμάσω τη stable..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αυτό είναι αλλά θέλει ταυτόχρονα να τα πατήσεις!!!

 

Επιπλεον στην μπαρα ειδοποιησεων εχει πληκτρο "Στιγμιοτυπο" που κανει την ιδια δουλεια

 

 

Καλησπέρα σε όλους

έχω το 2/32 με την 5.11.1, ο ήχος του κινητού είναι πάρα μα πάρα πολύ χαμηλός παντού σε όλα τα βίντεο (youtube, TED κλπ). Το ξυπνητήρι δεν ακούγετε καθόλου. Προσπάθησα στις ρυθμίσεις και ενώ ο ήχος δείχνει στο τέρμα, το αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και εγω την ιδια rom φοραω και οχι μονο χαμηλος δεν ειναι ο ηχος αλλα ισως για πρωτη φορα ηχο κλησης και ξυπνητηρι τα δουλευω περιπου στο 80% και οχι στο 100%.

Εισαι σιγουρος οτι εχεις ρυθμισει τους ηχους σωστα? Μηπως εχεις βαλει επιλεον εφαρμογη για την ρυθμιση τους?

Μηπως καλυπτεις ερμητικα το ηχειο?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που θά ταν να μην υπήρχαν.. Όσα wipes και να κάνω πάλι τα ίδια. Για το θέμα του lockscreen το έχω με το default. Για το proximity βγάζει error στο καλιμπράρισμα.

Σκεφτόμουν να δοκιμάσω τη stable..

προφανως εισαι μεμονωμενη περιπτωση

 

βαλε καμια προηγουμενη ρομ η τη stable να δεις τι γινεται

 

πριν απ αυτη τη ρομ δεν ειχες αλλη για να κανεις τη συγκριση?

 

@@logiot με το engineering mode ασχοληθηκες καθολου μηπως κατι πειραξες

και σε μενα οι εντασεις ειναι πολυ καλες δεν ειχα πουθενα προβλημα

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια θηκη (ουσιαστικα καπακι ειναι οχι θηκη) και επιβεβαιωνω την τρομερη αναβαθμιση της εικονας του κινητου. Μοιαζει με premium συσκευη πλεον, σε στυλ G4. Την προτεινω ανεπιφυλακτα. Ρωτηστε στο aliexpress για paypal, καποιοι πωλητες δεχονται

 

Έκανα ερώτηση στον πωλητή του ali να δω τι θα μου πει για paypal. Επειδή ψήνομαι για μαύρη ή χρυσή αλλά η δεύτερη μου φαίνεται ότι θα φαίνεται λίγο ψεύτικη. Εσυ την έχεις σε μαύρη ή άλλο χρώμα; Σε μαύρη έχω δει φωτο αλλά χρυσή το φοβάμαι. Θα την κάνω σίγουρα την αγορά σήμερα οπότε είτε με ebay είτε με aliexpress --> αν και φοβάμαι μην περιμένω κανένα 2μηνο για να μου έρθει όπως μου είχαν κάνει άλλα πράγματα.:!:

 

Edit: για Aliexpress μου ζητά 10% για το paypal και κόστος για το China post registerd air mail που δεν μου αναφέρει άρα δεν αξίζει 5 δολλάρια +0,50 για paypal και πόσο για το ταχυδρομείο; Κανένα 8-9 δολάρια;

Τελικά μου απάντησε ο Κινέζος αμέσως με 7.15 δολάρια θα μου το στείλει μαζί με tracking number με china post registered air mail οπότε και συμφέρει μια και που αποδέχτηκε μέσω paypal. Σε εξέλιξη η αγορά λοιπόν.

Edited by zaf_4
άλλαξα το edit

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια θα τρελαθουμε τελειως ομως... μου εχει συνολικο ποσο 126.77 για το Xiaomi Red Note 2 4g

και οταν μ κανει συνδεση με Paypal μου εχει συνολικο ποσο 137.8... αυτα τωρα τι ειναι κρατησεις απο Paypal????

11 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα: Οταν κλεινω μια συνομιλια που εχω με καποιον που μιλαω η οθονη ειναι μαυρη και δεν μπορω να πατησω το κοκκινο κουμπι για να κλεισω. Τον αισθητηρα τον εχω απενεργοποιημενο εντωμεταξυ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα: Οταν κλεινω μια συνομιλια που εχω με καποιον που μιλαω η οθονη ειναι μαυρη και δεν μπορω να πατησω το κοκκινο κουμπι για να κλεισω. Τον αισθητηρα τον εχω απενεργοποιημενο εντωμεταξυ.

 

Γιαυτο βαλε την 7.06 ευρωπαικη σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα: Οταν κλεινω μια συνομιλια που εχω με καποιον που μιλαω η οθονη ειναι μαυρη και δεν μπορω να πατησω το κοκκινο κουμπι για να κλεισω. Τον αισθητηρα τον εχω απενεργοποιημενο εντωμεταξυ.

 

Γιαυτο βαλε την 7.06 ευρωπαικη σταθερη.

 

Δεν φταίει η ROM απλά κλειδώνει η οθόνη... Άλλαξε τις ρυθμίσεις κλειδώματος αν σε ενοχλεί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sorry ρε παιδια θα τρελαθουμε τελειως ομως... μου εχει συνολικο ποσο 126.77 για το Xiaomi Red Note 2 4g

και οταν μ κανει συνδεση με Paypal μου εχει συνολικο ποσο 137.8... αυτα τωρα τι ειναι κρατησεις απο Paypal????

11 ευρώ?

 

Ναι λόγο μετατροπής νομίσματος... Άλλαξε τις ρυθμίσεις στο paypal για να σου κάνει τη μετατροπή η τράπεζα. Βέβαια και πάλι 2-3 ευρω θα γλιτώσεις... Για περισσότερα ρώτα στο θέμα του paypal

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η ROM απλά κλειδώνει η οθόνη... Άλλαξε τις ρυθμίσεις κλειδώματος αν σε ενοχλεί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι λόγο μετατροπής νομίσματος... Άλλαξε τις ρυθμίσεις στο paypal για να σου κάνει τη μετατροπή η τράπεζα. Βέβαια και πάλι 2-3 ευρω θα γλιτώσεις... Για περισσότερα ρώτα στο θέμα του paypal

 

Σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να αλλαξω το κλειδωμα οθονης τι εννοεις; Η μονη ρυθμιση που εχω ειναι το σβησιμο οθονης σε 1 λεπτο και χωρις pin.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...