Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια,λοιπον το ηχειο δεν επαιζε και εβαλα την ελληνικη ρομ 7.0.6.0 όλα καλα μεχρι εδώ παρολο που συνεχιζε να μην παιζει το ηχειο,μπηκα στο twrp και μαλλον διεγραψα το παρτιτιον του συστηματος με αποτέλεσμα να μην μπορω να κανω εγκατασταση παλι την ρομ,ξερει κανεις πως το διορθωνω?ειναι κριμα γιατι είναι σημερινο το κινητο
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα κουμπιά της έντασης, αλλιώς μπορείς να βάλεις το Gravity Screen από το Play Store ώστε να ανοίγεις την οθόνη περνώντας το χέρι σου επάνω από τον proximity sensor.

δυναμιτης το gravity screen.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,λοιπον το ηχειο δεν επαιζε και εβαλα την ελληνικη ρομ 7.0.6.0 όλα καλα μεχρι εδώ παρολο που συνεχιζε να μην παιζει το ηχειο,μπηκα στο twrp και μαλλον διεγραψα το παρτιτιον του συστηματος με αποτέλεσμα να μην μπορω να κανω εγκατασταση παλι την ρομ,ξερει κανεις πως το διορθωνω?ειναι κριμα γιατι είναι σημερινο το κινητο

 

Ξαναπερνα την. Πιστευω δε θα την εχεις διαγραψει απο μεσα..Αλλιως κατεβασε την στον υπολογιστή, περνα την στην καρτα και την εγκαθιστας απο κει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ διαγράφομαι από το thread, κουράστηκα. 800.000 φορές τα ίδια και τα ίδια που απαντώνται στα links του πρώτου ποστ.

 

Τώτα κατάλαβα πώς βγήκε το rtfm...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα καταφερα και την περασα εκανα και τα wipe,αλλα συνεχιζει να μην δουλευει το ηχειο καμμια αλλη ιδεα?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα καταφερα και την περασα εκανα και τα wipe,αλλα συνεχιζει να μην δουλευει το ηχειο καμμια αλλη ιδεα?

 

Επικοινωνια με τον πωλητη και επιστροφή για αλλαγη.Μην το παιδευεις άλλο.Τα ακουστικα δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνια με τον πωλητη και επιστροφή για αλλαγη.Μην το παιδευεις άλλο.Τα ακουστικα δουλευουν?

 

ναι μια χαρα δουλευεουν τα ακουστικα

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα καταφερα και την περασα εκανα και τα wipe,αλλα συνεχιζει να μην δουλευει το ηχειο καμμια αλλη ιδεα?

 

Επιστροφή Κίνα... hardware θα ειναι ... στειλτο πισω για αντικατασταση/επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα tempered glass απο Nillkin το θεμα ειναι εχει μονο ενα κεντρικο κενο που μπορει να αφησει

ανοιχτα το ακουστικο και το αλλο ειναι για τη camera η τον αισθητηρα κλησεων? Δε εχει 3 κενα και για τα τρια.

 

Υποθέτω ότι η camera δεν έχει κενό γιατί παίζει και με tempered glass αλλά ο proximity sensor χρειάζεται το κενό.

 

Εγω που το φοράω δεν έχω πρόβλημα. Έτσι όπως το περιγράφεις είναι. Η κάμερα δεν χρειάζεται κενό.

 

καλησπερα

 

οταν ειναι ενεργοποιημενο το 4G (vodafone) πεφτει το σημα τoυ δικτυου μια γραμμη

 

οταν γυριζω στο 3G ανεβαινει το σημα, χωρις να ειναι ανοιχτα τα δεδομενα

 

γιατι γινεται αυτο ειναι φυσιολογικο??

 

Ναι και σε εμένα συμβαίνει το είχα αναφέρει και παλαιότερα. Γενικά μου ρίχνει το σήμα... Σε σημεία που η γραμμή χωρίς ιντερνετ πιάνει 1-2 γραμμές η άλλη δεν πιάνει καθόλου...

 

Φιλε συγνωμη κιολας αλλα δεν μπορεις απλα να απαντησεις στο ερωτημα μου :) ....δεν χρειαζεται να γραψεις ολα αυτα....απλα θελω να παω σε stable για χ,y λογους και θελω να δω αν μπορεις να κανεις ρουτ με καποιο προγραμματακι οπως εχω κανει στις dev με το rootgenius γιατι βαριομουνα να δινω δικαιωματα σε καθε εφαρμογη απο την ασφαλεια...ήμουν ξεκαθαρος σχετικα με την πληροφορια που ζηταω....απλα ψαχνεις ευκαιρια να γραψεις τι γνωριζεις σχετικα με το android και τα κινητα γενικοτερα και μπραβο σου( αποψη σου...τι σεβομαι απολυτα αλλα μην κανεις σε παρακαλω παραθεση στο σχολιο μου κατι τετοιο). Δεν εχω βαλει ποτε stable γιαυτο ρωταω ακομα και γνωστης που ειμαι του android και γενικα σε κινητα θεματα υπαρχουν αρκετα πραγματα που δεν ξερω και ζητω βοηθεια για να μην κανω τζαμπα κοπο να περναω την stable αν δεν με καλυπτει. Ευχαριστω

 

Φίλε μου νομίζω είσαι υπερβολικός... Δεν νομίζω το παλικάρι να σου έγραψε οτι έγραψε για να το παίξει ξερόλας... Άλλωστε απο αυτα που λέει εγω καταλαβαίνω οτι σου εξηγεί(κατα τη γνώμη του) πως αν θες ρουτ ο καλύτερος τρόπος είναι να βάλεις μια dev που ξέρεις οτι δουλεύει καλά και να μείνεις εκεί. Απο εκεί και πέρα και εγω δεν γνωρίζω κάποιο safe τρόπο να κάνεις ρουτ σε stable.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα καταφερα και την περασα εκανα και τα wipe,αλλα συνεχιζει να μην δουλευει το ηχειο καμμια αλλη ιδεα?

 

Περίμενε ρε φιλαράκι , δεν εξαντλήθηκαν οι πιθανές λύσεις του προβλήματός σου . Δεν βρήκα στοιχεία σε προηγούμενα μηνύματά σου .

Μιλάμε ότι έχεις το Redmi Note 2 , Ναι ?

Ποιά Ρομ έχεις και με ποια το παρέλαβες ?

Απάντησε στα γρήγορα όμως γιατί έχω μισή ώρα μόνο διαθέσιμη .

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ρε φιλαράκι , δεν εξαντλήθηκαν οι πιθανές λύσεις του προβλήματός σου . Δεν βρήκα στοιχεία σε προηγούμενα μηνύματά σου .

Μιλάμε ότι έχεις το Redmi Note 2 , Ναι ?

Ποιά Ρομ έχεις και με ποια το παρέλαβες ?

Απάντησε στα γρήγορα όμως γιατί έχω μισή ώρα μόνο διαθέσιμη .

λοιπον παιδια το πρόβλημα το λυθηκε,ειναι ότι ποιο κουφο μου εχει τυχει,οπως εβγαλα το καπακι και την μπαταρια και κοιταγα το ηχειο παρατηρησα ότι δεν εκλεινε καλα ο το μεσαιο καπακι με το κυριο καπακι και οσο και να το πιεζα αυτό ανοιγε,οποτε καταλαβα ότι δεν εκανε καλη επαφη το ηχειο,πηρα αποφαση να το ανοιξω και τι λετε ότι βρηκα αναμεσα τους?????μια βιδα,ναι ρε ****το μια βιδα ,ενώ δεν ελειπε καμμια από πουθενα βρεθηκε εκει μεσα μια βιδα το λεω και δεν το πιστευω.....την εβγαλα το βιδωσα και όλα ενταξει τωρα!!!!(σταθηκα πολύ τυχερος με τους κινεζους)

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το πρόβλημα το λυθηκε,ειναι ότι ποιο κουφο μου εχει τυχει,οπως εβγαλα το καπακι και την μπαταρια και κοιταγα το ηχειο παρατηρησα ότι δεν εκλεινε καλα ο το μεσαιο καπακι με το κυριο καπακι και οσο και να το πιεζα αυτό ανοιγε,οποτε καταλαβα ότι δεν εκανε καλη επαφη το ηχειο,πηρα αποφαση να το ανοιξω και τι λετε ότι βρηκα αναμεσα τους?????μια βιδα,ναι ρε ****το μια βιδα ,ενώ δεν ελειπε καμμια από πουθενα βρεθηκε εκει μεσα μια βιδα το λεω και δεν το πιστευω.....την εβγαλα το βιδωσα και όλα ενταξει τωρα!!!!(σταθηκα πολύ τυχερος με τους κινεζους)

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!

(σορρυ για το off topic, αλλα απο που το πήρες φίλε?)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!

(σορρυ για το off topic, αλλα απο που το πήρες φίλε?)

σφραγισμενο απο αλλο φορουμ

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το φοράω δεν έχω πρόβλημα. Έτσι όπως το περιγράφεις είναι. Η κάμερα δεν χρειάζεται κενό.

 

 

 

Ναι και σε εμένα συμβαίνει το είχα αναφέρει και παλαιότερα. Γενικά μου ρίχνει το σήμα... Σε σημεία που η γραμμή χωρίς ιντερνετ πιάνει 1-2 γραμμές η άλλη δεν πιάνει καθόλου...

 

 

 

Φίλε μου νομίζω είσαι υπερβολικός... Δεν νομίζω το παλικάρι να σου έγραψε οτι έγραψε για να το παίξει ξερόλας... Άλλωστε απο αυτα που λέει εγω καταλαβαίνω οτι σου εξηγεί(κατα τη γνώμη του) πως αν θες ρουτ ο καλύτερος τρόπος είναι να βάλεις μια dev που ξέρεις οτι δουλεύει καλά και να μείνεις εκεί. Απο εκεί και πέρα και εγω δεν γνωρίζω κάποιο safe τρόπο να κάνεις ρουτ σε stable.

 

Δεν ήταν αναγκη να γραψει ολο αυτο το κατεβατο...και ειδικα σαν απαντηση σε ενα ερωτημα που απαντιεται σε δυο γραμμες....σε αυτο το φορουμ ειμαστε να δινουμε λυση σε προβληματα χωρις να καθομαστε να γραφουμε ακυρα πραγματα σαν απαντηση...λιγα και περιεκτικα(και ουσιαστικα δεν μου απαντησε καν... αυτη ειναι η πλακα)....και εγω τετοιου ειδους σχολια που βαζω σαλτσες που ειναι ουσιαστικα αχρηστα για αυτο που ρωταω το θεωρω ψωνιστικο(και εγω μπορω να αρχισω να γραφω ενα κατεβατο για ακυρα πραγματα, αλλα μετα ξεφευγουμε απο το θεμα του κινητου και κανουμε και πιο δυσχρηστο για τους αλλες χρηστες να διαβασουν τα μηνυματα)..... ειτε το ηθελε ειτε οχι σημασια εχει οτι το εγραψε....δεν νομιζω αυτο να ειναι υπερβολη.... τεσπα κουραστηκα παω να δοκιμασω ρουτ σε stable να δουμε τι θα γινει...καλη συνεχεια σε ολους και να χαρειτε τη συσκευη σας οποια ρομ και να εχετε :):)

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 5.11.19 απο το φουρνο ή ακομα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 5.11.19 απο το φουρνο ή ακομα;

 

Βγηκε!! :p

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 5.11.19 απο το φουρνο ή ακομα;

 

Βγηκε!! :p

...και μόλις την πέρασα και το δοκιμάζω....

 

Ελπίζω να έφτιαξε το πρόβλημα με την σύνδεση Wi-Fi....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τελικά αποφάσισα να πάρω και εγώ το mikey. Από εσάς που πήρατε και είστε σίγουροι ότι είναι αυθεντικό, υπάρχει link ;

Τελικά δούλεψε σε κανεναν σωστά; γιατί στο search που έβαλα, έγραφε μια ναι μια όχι και ταλαιπωρία.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το tdd μοντέλο, από το minideal με την 66.77.33.00 rom .Όταν τραβάω βίντεο, ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλά. Μήπως πρέπει να αλλάξω Ρομ. Και αν πρέπει, πως μπορώ; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας....μετα απο περιπου δυο μηνες που δουλευω τη συσκευη εχω τα εξης θεματακια...εχω την τελευταια developer,αχοντας ξεκινησει απο την αρχη μονο με αυτες και με clean instal αμεσως μολις το παρελαβα,τωρα τελευταια λοιπον εχω θεμα με τα notification....αναβουν οποτε γουσταρουν...μπορει να μ ερθει ο ηχος του μνματος πχ του βαιπερ και το φως να αναψει μπορει και οχι.....το ιδιο και με το face ....και τα μειλ....πολυ εκνευριστικο....μπαινω στην κεντρικη σελιδα και ξαφνικα ανακαλυπτω πως εχω ενα σωρο μνματα.....εχω τικαρισμενα φυσικα στο κεντρο ασφαλειας ποια θελω να ανοιγουν οπως εχετε πει στο παρελθον....καποια ιδεα????....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η παραγγελία από Vickmall πρέπει να ζητήσω κάτι η τα τσακαλια θα το στέλνουν όπως πρέπει;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τελικά αποφάσισα να πάρω και εγώ το mikey. Από εσάς που πήρατε και είστε σίγουροι ότι είναι αυθεντικό, υπάρχει link ;

Τελικά δούλεψε σε κανεναν σωστά; γιατί στο search που έβαλα, έγραφε μια ναι μια όχι και ταλαιπωρία.

Μόλις το πήρα από Banggood 1.89 ευρώ διαθέσιμο σε 6-9 μέρες

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τελικά αποφάσισα να πάρω και εγώ το mikey. Από εσάς που πήρατε και είστε σίγουροι ότι είναι αυθεντικό, υπάρχει link ;

Τελικά δούλεψε σε κανεναν σωστά; γιατί στο search που έβαλα, έγραφε μια ναι μια όχι και ταλαιπωρία.

Παραλαμβανω σε 2-3 μερες οποτε θα σε ενημερωσω αναλυτικα Ζαφειρα....

 

Παιδιά έχω πάρει το tdd μοντέλο, από το minideal με την 66.77.33.00 rom .Όταν τραβάω βίντεο, ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλά. Μήπως πρέπει να αλλάξω Ρομ. Και αν πρέπει, πως μπορώ; ευχαριστώ.

Το ενδεχομενο την ωρα που τραβας βιντεο να καλυπτεις το μικροφωνο το εχεις εξετασει σαν πιθανοτητα ??

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να δοκιμάσω μια AOSP ROM από αυτές που έχουν ανέβει στο XDA, μπορώ κάπως να κρατήσω backup ό,τι έχω αυτή τη στιγμή στο κινητό (ROM, ρυθμίσεις και εφαρμογές), ώστε αν θελήσω να επιστρέψω να φλασάρω αυτό και να μην τα κάνω όλα ξανα από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...