Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια γρηγορη και απλη εξηγηση γιατι να παρω το fdd?sorry ισως ειναι αστειο που ρωταω αλλα ειμαι ασχετος με αυτα.

Γιατί μπορεί να μην έχεις 4G, διάβασε εδώ.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχω διαβάσει σωστά. Άλλο το note 3 που δεν ξέρουμε τίποτα για specs και άλλο το note 2 pro με μεταλλικό σασί και αισθητήρα στην πίσω πλευρά.

 

Να σαι καλά όχι δεν το θυμόμουν παρόλο που έχω διαβάσει όλες τις σελίδες. Λέω να το πάρω μαζί με άλλα μικροπράγματα και ίσως με βολέψει, ποίος ξέρει.

 

Το swiftkey θα σου βγαίνει κάθε φορά που καθαρίζεις τις εφαρμογές σου όταν πατάς το αριστερό κόκκινο home button. Μόνο όταν πατήσεις προς τα κάτω την εφαρμογή και κλειδώσει δεν θα σου βγαίνει. Το ίδιο συμβαίνει για κάθε εφαρμογή που θα κλειδώνεις και δεν θες να κλείνει.

Είσαι φοβερός, σε ευχαριστώ πολύ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εχει συναντησει κανεις θεμα με συνεχες rebooting της συσκευης;

 

24 ωρες Μετα από backup&update (δεν το'χω πειραξει, οπως ηρθε από vickmall), μου βγαζει μηνυμα για registration στο find my phone μεσω micloud, το κανω ignore και μετα απλα αρχισε ταreboot μονο του σε λουπα.

Απενεργοποιησα, εβγαλα - εβαλα μπαταρια, τωρα δειχνει να συνηλθε.

Ομως με ανησυχει, το χρειαζομαι για δουλεια κι αυριο εχω πολυ σημαντικα ραντεβου.

 

Καμια ιδεα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Η 5.11.19 έχει την καλύτερη μπαταρία από όσες έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. 6.5 ώρες οθόνης και 22 ώρες συνολικά. Σε προηγούμενες ROM έπρεπε να κάνω underclock τον επεξεργαστή για να βγάλω τόσες ώρες οθόνης, εδώ τις έβγαλα χωρίς underclock.

http://s4.postimg.org/4xpctt87x/Screenshot_2015_11_22_23_39_36_com_miui_security.png

Έχω την εντύπωση όμως ότι σε αυτή την έκδοση δεν λειτουργεί και τόσο καλά το WiFi, μερικές φορές μου φαίνεται σαν να καθυστερεί να ξεκινήσει το φόρτωμα.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Η 5.11.19 έχει την καλύτερη μπαταρία από όσες έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. 6.5 ώρες οθόνης και 22 ώρες συνολικά. Σε προηγούμενες ROM έπρεπε να κάνω underclock τον επεξεργαστή για να βγάλω τόσες ώρες οθόνης, εδώ τις έβγαλα χωρίς underclock.

http://s4.postimg.org/4xpctt87x/Screenshot_2015_11_22_23_39_36_com_miui_security.png

Έχω την εντύπωση όμως ότι σε αυτή την έκδοση δεν λειτουργεί και τόσο καλά το WiFi, μερικές φορές μου φαίνεται σαν να καθυστερεί να ξεκινήσει το φόρτωμα.

 

θα το φτιαξουν...οπως και τα μηνυματα απο messenger δεν ερχονται με σβηστη οθονη....κανανε πιστευω ενα πειραμα να προσπαθησουν να αυξησουν την διαρκεια μπαταριας(που οντως και εγω εχω δει σημαντικη αυξηση) αλλα χαλασανε το wifi. Η επομενη πιστευω θα ειναι κορυφη...αναμενουμε :):)

Link to comment
Share on other sites

θα το φτιαξουν...οπως και τα μηνυματα απο messenger δεν ερχονται με σβηστη οθονη....κανανε πιστευω ενα πειραμα να προσπαθησουν να αυξησουν την διαρκεια μπαταριας(που οντως και εγω εχω δει σημαντικη αυξηση) αλλα χαλασανε το wifi. Η επομενη πιστευω θα ειναι κορυφη...αναμενουμε :):)

 

Σε όσους απενεργοποιείται το wifi με σβηστή οθόνη (sleep mode) με αποτέλεσμα να μην λαμβάνουν ειδοποιήσεις μέχρι να ξυπνήσει (wake) η συσκευή, παρακαλώ, κάντε confirm το bug εδώ: http://en.miui.com/thread-184222-1-2.html

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Η 5.11.19 έχει την καλύτερη μπαταρία από όσες έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. 6.5 ώρες οθόνης και 22 ώρες συνολικά. Σε προηγούμενες ROM έπρεπε να κάνω underclock τον επεξεργαστή για να βγάλω τόσες ώρες οθόνης, εδώ τις έβγαλα χωρίς underclock.

http://s4.postimg.org/4xpctt87x/Screenshot_2015_11_22_23_39_36_com_miui_security.png

Έχω την εντύπωση όμως ότι σε αυτή την έκδοση δεν λειτουργεί και τόσο καλά το WiFi, μερικές φορές μου φαίνεται σαν να καθυστερεί να ξεκινήσει το φόρτωμα.

Δεδομένου ότι το WiFi κλείνει με το κλείσιμο της οθόνης μου φαίνεται αναμενόμενο να έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Θεωρώ ότι όταν το διορθώσουν θα ξανά χαλάσει η μπαταρία. Τέλος πάντων και 4 ώρες οθόνης που έχει φτάσει να έχει, εμένα επιτυχία μου φαίνεται, γιατί το πρώτο διάστημα που το είχα πάρει είχα απογοητευτεί πλήρως με κάτι 2.5ωρα που έβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ναι το εχω κανει.....τίποτα....μια από τα ιδια....

Φιλέ μου εγώ τη stable δεν έχω κανένα θέμα με το WiFi. Επίσης δεν φταίει η συσκευή ούτε καν η xiaomi, γιατί από τη στιγμή που δέχεσαι να περνάς dev rom είναι αναμενόμενο ανα διαστήματα να βγαίνουν roms με σοβαρά bugs. Αυτή είναι ή λογική των dev rom, δοκιμές κάνουν, αν ήταν να μην έχουν προβλήματα δε θα ήταν dev θα ήταν stable. Κάνε λοιπόν μια καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας stable rom και μην εκνευριζεσαι με τη συσκευουλα

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι το WiFi κλείνει με το κλείσιμο της οθόνης μου φαίνεται αναμενόμενο να έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Θεωρώ ότι όταν το διορθώσουν θα ξανά χαλάσει η μπαταρία.
Εγώ το κλείνω έτσι και αλλιώς το WiFi οταν δεν το χρησιμοποιω, οπότε δεν νομίζω να είναι ο μόνος λόγος που βελτιώθηκε η αυτονομία. Μετά απο restart που έκανα πάει σφαίρα το WiFi προς το παρών.
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι το WiFi κλείνει με το κλείσιμο της οθόνης μου φαίνεται αναμενόμενο να έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Θεωρώ ότι όταν το διορθώσουν θα ξανά χαλάσει η μπαταρία. Τέλος πάντων και 4 ώρες οθόνης που έχει φτάσει να έχει, εμένα επιτυχία μου φαίνεται, γιατί το πρώτο διάστημα που το είχα πάρει είχα απογοητευτεί πλήρως με κάτι 2.5ωρα που έβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλέ μου εγώ τη stable δεν έχω κανένα θέμα με το WiFi. Επίσης δεν φταίει η συσκευή ούτε καν η xiaomi, γιατί από τη στιγμή που δέχεσαι να περνάς dev rom είναι αναμενόμενο ανα διαστήματα να βγαίνουν roms με σοβαρά bugs. Αυτή είναι ή λογική των dev rom, δοκιμές κάνουν, αν ήταν να μην έχουν προβλήματα δε θα ήταν dev θα ήταν stable. Κάνε λοιπόν μια καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας stable rom και μην εκνευριζεσαι με τη συσκευουλα

Το πρόβλημα υπάρχει και στην τελευταία stable. Αν έχεις τελευταία stable (ποια?), βάλε wifi, κλείσε mobile data και βάλτο σε sleep 10 λεπτά. Δεν θα δεχτείς κανένα notification...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται. Απλώς σου τρώει χώρο απο τη RAM έτσι(λίγο βέβαια) Το βάζεις σαν προεπιλεγμένο. Ρυθμίσεις-->Πρόσθετες Ρυθμίσεις-->Γλώσσα και εισαγωγή-->Προεπιλογή και βάζεις το swiftkey εκεί

 

 

 

Για εμας που το έχουμε ήδη αλλά θέλουμε να πάρουμε το 3...? Αχ ρε xiaomi τι μας κάνεις...

 

 

Eγώ που το είχα προεπιλογή μου το πέταγε έξω το συγκεκριμένο(swiftkey) και με τον τρόπο που όντως πιάνει λίγη ram λειτούργησε. Αλλά επειδή μου αρέσει καλύτερα το touchpal έβαλα αυτό, όπως ακριβώς έγραψες και δεν είχα πρόβλημα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο 6 μερες τωρα και εχω καει με τις ρομ, εχω το prime tde. Δοκιμασα απο xda dev (delirium project kai deer project) και απο miui.gr την dev και stable . Σε ολες τις ρομ εκανα καθαρη εγκατασταση και σε ολες φορτωσα προγραμματα και παιχνιδια. Μια μερα σκληρης χρησης για καθεμια και κατεληξα στην stable απο τα παιδια της miui.gr. Παρα πολυ καλη χωρις κοληματα. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνο. :D:D Je suis Chinese...
Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια σου Γιώτη!

Από μπαταρία πως πας; Κανένα από τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδιά στις τελευταίες σελίδες το έχεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο 6 μερες τωρα και εχω καει με τις ρομ, εχω το prime tde. Δοκιμασα απο xda dev (delirium project kai deer project) και απο miui.gr την dev και stable . Σε ολες τις ρομ εκανα καθαρη εγκατασταση και σε ολες φορτωσα προγραμματα και παιχνιδια. Μια μερα σκληρης χρησης για καθεμια και κατεληξα στην stable απο τα παιδια της miui.gr. Παρα πολυ καλη χωρις κοληματα. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνο. :D:D Je suis Chinese...

Την deer που βασίζεται στην stable, αλλά με επιπλέον επιλογές,και βελτιώσει σε κατανάλωση, γιατί δεν την κράτησες; είχε κανά θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο Vickmall το prime απο Παρασκευη 20/11 και ακομα δεν μου εχουν στειλει tracking number και γραφει το order μου ακομα processing πρεπει να ανυσηχω? Ποσες μερες κανει να στειλουν tracking number?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εκανες παραγγελια Παρασκευη βραδυ και κοιταξες Δευτερα πρωι περιμενοντας να εχει φυγει..? Παιδια μη ρωτατε τετοια εδω, κανεις δεν απανταει. Και αν απανταει, κακως.

Η 5.11.19 έχει την καλύτερη μπαταρία από όσες έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. 6.5 ώρες οθόνης και 22 ώρες συνολικά. Σε προηγούμενες ROM έπρεπε να κάνω underclock τον επεξεργαστή για να βγάλω τόσες ώρες οθόνης, εδώ τις έβγαλα χωρίς underclock.

Θα μας τρελανεις εσυ, πώς το κανεις αυτο? Ουτε tablet δε βγαζει τοσο. Ειμαι περιεργος τι χρηση κανεις...; :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Την deer που βασίζεται στην stable, αλλά με επιπλέον επιλογές,και βελτιώσει σε κατανάλωση, γιατί δεν την κράτησες; είχε κανά θέμα;

 

Ερώτηση και εγώ επειδή έχω παίξει μόνο με ελληνική devs έχεις σύγκριση με deer (λογικά έχει και root);

Γιατί προηγούμενα αρκετά ποστ διάβασα ότι την έβγαζαν γιατί δεν τους δούλευε σωστά κλπ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελανεις εσυ, πώς το κανεις αυτο? Ουτε tablet δε βγαζει τοσο. Ειμαι περιεργος τι χρηση κανεις...; :lol:
Δεν χρησιμοποιώ data μόνο με WiFi μπαίνω και έχω 1 κάρτα SIM, γι' αυτό μάλλον βγάζω περισσότερο σε σχέση με άλλους. Η χρήση είναι κυρίως περιήγηση με τον Chrome και λίγα βίντεο στο Youtube μέσω WiFi, φωτεινότητα οθόνης στο 50% μη αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ data μόνο με WiFi μπαίνω και έχω 1 κάρτα SIM, γι' αυτό μάλλον βγάζω περισσότερο σε σχέση με άλλους. Η χρήση είναι κυρίως περιήγηση με τον Chrome και λίγα βίντεο στο Youtube μέσω WiFi, φωτεινότητα οθόνης στο 50% μη αυτόματο.

 

Θα τη βγαλω τη δευτερη, να παει να μαμηθει..:X

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που το είχα προεπιλογή μου το πέταγε έξω το συγκεκριμένο(swiftkey) και με τον τρόπο που όντως πιάνει λίγη ram λειτούργησε. Αλλά επειδή μου αρέσει καλύτερα το touchpal έβαλα αυτό, όπως ακριβώς έγραψες και δεν είχα πρόβλημα.

 

Ωχ τι να πω δεν ξέρω... Εγω δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο... και αυτο το χρησιμοποίησα γιατί ήταν περασμένο στη ROM και τελικά μου άρεσε

 

Την deer που βασίζεται στην stable, αλλά με επιπλέον επιλογές,και βελτιώσει σε κατανάλωση, γιατί δεν την κράτησες; είχε κανά θέμα;

 

Νομίζω οτι η deer βασίζεται σε dev στη συνέχεια ο ίδιος έβγαλε κάποια άλλη που λέγεται king deer (ή κάπως έτσι) η οποία βασίζεται σε stable. Απο εκεί και πέρα το ερώτημα παραμένει, γιατί οι περισσότεροι που την χρησιμοποίησαν ήταν ικανοποιημένοι, ειδικά με την μπαταρία!

 

Θα μας τρελανεις εσυ, πώς το κανεις αυτο? Ουτε tablet δε βγαζει τοσο. Ειμαι περιεργος τι χρηση κανεις...; :lol:

 

χαχαχα Αν δεν έχεις μόνιμα ανοικτα δεδομένα, wifi, gps, bluetooth(που εγω τα έχω :Ρ) είναι εκπληκτικό πόσο παραπάνω κρατάει η μπαταρία! Επίσης αν την έντονη χρήση της συσκευής την κάνεις μετα τις 14-16 ώρες λειτουργίας είναι επίσης λογικό να κράτησε τόσο πολύ

 

Edit: Μόλις είδα οτι απάντησε ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

2015-11-18 08:38, Arrival at Destination Post (Country: GR)

Ποσο θελει απο Αθηνα για Καλαματα ? Με γαιδουρι τα φερνουνε

Link to comment
Share on other sites

2015-11-18 08:38, Arrival at Destination Post (Country: GR)

Ποσο θελει απο Αθηνα για Καλαματα ? Με γαιδουρι τα φερνουνε

Υπάρχει σχετικό thread. Παρακαλώ να ποστάρεις εκεί.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...