Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω να θέλει κάποιος να βάλει μια έκδοση που θα κανει το κινητο χειρότερο απο το s3.Ειχα γραψει ενα μήνυμα που αναφερομουν στις διαφορες εκδόσεις αλλα σβήστηκε απο την διαχείριση.

Μήπως να το έγραφες ξανά (σεβόμενος τους κανόνες τοτ forum)... Αν έχεις δοκιμάσει τις προαναφερόμενες rom, θα ήταν πολύ χρήσιμες οι εντυπώσεις σου. Κάνε έναν κόπο...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήταν εκτός θέματος, γι' αυτό και διεγράφη το μήνυμα. Δεν αναφερόταν σε κάποια συγκεκριμένη ROM για τη συσκευή, αλλά γενικότερα στο ότι διαφωνεί με τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις. Φυσικά και εδώ λέει μια άποψη για την AOSP ROM, που απορώ από που προκύπτει, μιας και υποθέτω πως δεν θα την έχει δοκιμάσει. Whatever.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το έγραφες ξανά (σεβόμενος τους κανόνες τοτ forum)... Αν έχεις δοκιμάσει τις προαναφερόμενες rom, θα ήταν πολύ χρήσιμες οι εντυπώσεις σου. Κάνε έναν κόπο...

 

 

Ή deer αξιοπρεπέστατη με καλή διαχείριση μπαταρίας...επί της ουσίας καμία διάφορα από τις miui

Ή Aosp προσωπικά αδιάφορη για μένα. Δεν την κράτησα ούτε μισή ώρα.Υπάρχει κόσμος που βάζει miui rom στα κινητά του....προσωπικα δεν αγοράζω xiaomi για να βάλω Aosp.:p

 

 

Τελικά δεν είναι rooted η stable.Έχουμε επιφανειακή πρόσβαση με το SuperSU...και είχατε δίκιο τελικά κύριοι.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι rooted η stable.Έχουμε επιφανειακή πρόσβαση με το SuperSU...και είχατε δίκιο τελικά κύριοι.

 

Όταν τα λέγαμε εμείς, δεν μας ακούγατε κύριε. Πέρνα τώρα ξανά τη Developer, για να μαθαίνεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Ή deer αξιοπρεπέστατη με καλή διαχείριση μπαταρίας...επί της ουσίας καμία διάφορα από τις miui

Ή Aosp προσωπικά αδιάφορη για μένα.:p

 

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω και εγώ.

 

Έχω δοκιμάσει και εγώ μερικές Aosp αλλά δεν με εντυπωσίασαν όλα και κάποιο θεματάκι θα είχαν.

 

Τώρα φοράω την Deer v2 η οποία είναι miui αλλά πειραγμένη με βελτιώσεις. Ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

 

Επίσης ο τύπος που έχει βγάλει την Deer θα βγάλει σε λίγο και την King Deer που ουσιαστικά θα είναι η stable.

 

Έχει κάνει πολλές βελτιώσεις και το βλέπω στη λειτουργία της συσκευής γενικά.

 

Αν σταματήσει την υποστήριξη και τις αναβαθμίσεις θα επανέλθω σε Dev Ελληνική.

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να ρωτήσω κάτι που νομίζω ενδιαφέρει πολλούς : Η developer rom θα συνεχίσει να ενημερώνεται, όπως μέχρι τώρα, κάθε Παρασκευή (ή άλλη μέρα); Και αν ναι, θα έχει τα "νέα" features της stable, βασισμένη στην stable; Γιατί αν είναι έτσι, τότε ποιος ο λόγος να πάει κάποιος στην stable; Ευχαριστώ ☺

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω και εγώ.

 

Έχω δοκιμάσει και εγώ μερικές Aosp αλλά δεν με εντυπωσίασαν όλα και κάποιο θεματάκι θα είχαν.

 

Τώρα φοράω την Deer v2 η οποία είναι miui αλλά πειραγμένη με βελτιώσεις. Ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

 

Επίσης ο τύπος που έχει βγάλει την Deer θα βγάλει σε λίγο και την King Deer που ουσιαστικά θα είναι η stable.

 

Έχει κάνει πολλές βελτιώσεις και το βλέπω στη λειτουργία της συσκευής γενικά.

 

Αν σταματήσει την υποστήριξη και τις αναβαθμίσεις θα επανέλθω σε Dev Ελληνική.

 

Είναι εύκολο να "πάει" κάποιος από την Ελληνική developer στην deer και το ανάποδο;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια παρατηρηση για την Deer. Ετρεξα και τις τρεις εκδοσεις στις οποιες αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα το οποιο ανεφερα στο xda αλλα απαντηση ακομα δεν πηρα. Βλεπω προβλημα στις ταχυτητες σε 4G (αναφερουν tweaks σε 3G/4G στην περιγραφη). Με τις ελληνικες για παραδειγμα πιανω στην Θεσσαλονικη download speed με 4G της Wind max 30mbps. Με ολες τις Deer πανω απο 6mbps δεν μπορεσα να κατεβασω. Τεσταρισμενο σε διαφορετικες μερες, σε ιδια σημεια, με διαφορετικες rom.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να ρωτήσω κάτι που νομίζω ενδιαφέρει πολλούς : Η developer rom θα συνεχίσει να ενημερώνεται, όπως μέχρι τώρα, κάθε Παρασκευή (ή άλλη μέρα); Και αν ναι, θα έχει τα "νέα" features της stable, βασισμένη στην stable; Γιατί αν είναι έτσι, τότε ποιος ο λόγος να πάει κάποιος στην stable; Ευχαριστώ ☺

 

Βασικά γίνεται το ακριβώς ανάποδο η stable βασίζεται στα νέα features που μπαίνουν στις developer και εφόσον αυτά δουλεύουν σωστά τότε ενσωματωνονται στις σταθερές εκδόσεις . κανονικά θα έρχονται νέες developer κάθε βδομάδα και αναβαθμίσεις στις stable τώρα που είναι νέα η συσκευή μια φορά στο μήνα ή στο δίμηνο . Όσο η συσκευή θα λύνει τα θέματα που έχει οι stable εκδόσεις θα γινονται πολύ λιγότερες.

Link to comment
Share on other sites

σας έχει παραπονεθεί κανένας ότι δεν σας ακούνε καλά όταν μιλάτε στο τηλέφωνο, έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο, μου κάνουνε συχνά παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά, και σε test που έκανα εγώ να μιλάω από άλλο τηλέφωνο δηλαδή δεν ακουγότανε καλά, επίσης και σε αυτό το forum http://en.miui.com/thread-101018-1-1.html λένε για το ίδιο πρόβλημα, το αντιμετώπισε κανέας άλλος , έχω περάσει την 5.10.22 dev. με καθαρή εγκατάσταση Edited by meletis1_
Link to comment
Share on other sites

σας έχει παραπονεθεί κανένας ότι δεν σας ακούνε καλά όταν μιλάτε στο τηλέφωνο, έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο, μου κάνουνε συχνά παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά, και σε test που έκανα εγώ να μιλάω από άλλο τηλέφωνο δηλαδή δεν ακουγότανε καλά, επίσης και σε αυτό το forum http://en.miui.com/thread-101018-1-1.html λένε για το ίδιο πρόβλημα, το αντιμετώπισε κανέας άλλος , έχω περάσει την 5.10.22 dev. με καθαρή εγκατάσταση

 

Κανένα πρόβλημα σε μένα. Το έχω 2 μήνες περίπου και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να "πάει" κάποιος από την Ελληνική developer στην deer και το ανάποδο;

Με full wipes «πας όπου θες» :wink:

Το ίδιο είναι και από Dev σε stable, από Dev σε asop, από asop σε άλλη asop κ.λ.π.

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Ήταν εκτός θέματος, γι' αυτό και διεγράφη το μήνυμα. Δεν αναφερόταν σε κάποια συγκεκριμένη ROM για τη συσκευή, αλλά γενικότερα στο ότι διαφωνεί με τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις. Φυσικά και εδώ λέει μια άποψη για την AOSP ROM, που απορώ από που προκύπτει, μιας και υποθέτω πως δεν θα την έχει δοκιμάσει. Whatever.

 

Στην AOSP εκδοση στο κινητο κραταει η μπαταρια ικανοποιητικα οαν ο επεξεργαστης παει στα 403MHz.Δηλαδη χειροτερο σε επιδοσεις απο το S3

Link to comment
Share on other sites

Στην AOSP εκδοση στο κινητο κραταει η μπαταρια ικανοποιητικα οαν ο επεξεργαστης παει στα 403MHz.Δηλαδη χειροτερο σε επιδοσεις απο το S3

 

Το έχεις δοκιμάσει αυτό ή έτσι το λες; Έχεις τρέξει την AOSP στο συγκεκριμένο κινητό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με τα capital controls? πώς μπορώ να αγοράσω αυτό το κινητό με paypal; μπορεί να μου πει κάποιος;

 

Εγώ το αγόρασα (όπως και πολλοί άλλοι) από vickmall κανονικά με paypal και χωρίς το balance ή το money transfer trick.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η King Deer που είναι βασισμένη στη stable.

 

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις και να φλασάρεις και το SuperSu για να έχεις root.

 

Link για King Deer

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει αυτό ή έτσι το λες; Έχεις τρέξει την AOSP στο συγκεκριμένο κινητό; :confused:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63368173&postcount=10 εδώ το λενε οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα λέγαμε εμείς, δεν μας ακούγατε κύριε. Πέρνα τώρα ξανά τη Developer, για να μαθαίνεις. :p

 

 

 

 

Όχι αγαπητέ δε θα σου γίνει ή χάρη :p θα περάσω την king deer έτσι για να μάθεις:lol:

Σοβαρά τώρα :wacko: μετά από 788 μέρες σε δοκιμές με stable και developer έχω καταλήξει πως οι stable έχουν λόγο που λέγονται σταθερές βρε αδερφέ:D. Με κουράζει πια το ένα να φτιάχνει το άλλο να χαλάει..:cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Βασικά γίνεται το ακριβώς ανάποδο η stable βασίζεται στα νέα features που μπαίνουν στις developer και εφόσον αυτά δουλεύουν σωστά τότε ενσωματωνονται στις σταθερές εκδόσεις . κανονικά θα έρχονται νέες developer κάθε βδομάδα και αναβαθμίσεις στις stable τώρα που είναι νέα η συσκευή μια φορά στο μήνα ή στο δίμηνο . Όσο η συσκευή θα λύνει τα θέματα που έχει οι stable εκδόσεις θα γινονται πολύ λιγότερες.

 

Ευχαριστώ, κατανοητό, αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι και οι developer ενημερώνεται και προς το παρόν δεν βλέπω κάποιο σοβαρό λόγο να την βγάλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με full wipes «πας όπου θες» :wink:

Το ίδιο είναι και από Dev σε stable, από Dev σε asop, από asop σε άλλη asop κ.λ.π.

 

Με τον updater του miui;

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σας έχει παραπονεθεί κανένας ότι δεν σας ακούνε καλά όταν μιλάτε στο τηλέφωνο, έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο, μου κάνουνε συχνά παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά, και σε test που έκανα εγώ να μιλάω από άλλο τηλέφωνο δηλαδή δεν ακουγότανε καλά, επίσης και σε αυτό το forum http://en.miui.com/thread-101018-1-1.html λένε για το ίδιο πρόβλημα, το αντιμετώπισε κανέας άλλος , έχω περάσει την 5.10.22 dev. με καθαρή εγκατάσταση

 

Ναι και εγώ το έχω συναντήσει αυτό το πρόβλημα με την 5.10.22 . Με μια επανεκκίνηση έστρωσε και ελπίζω να μην ξαναφανεί.

Link to comment
Share on other sites

 

Ή δεν ξέρεις Αγγλικά ή μας κοροϊδεύεις όλους μαζί. Η μετάφραση σε αυτό που λέει το μήνυμα που παρέθεσες είναι: Αν αναρωτιέστε ποιο θα είναι το σκορ στο geekbench 3 με τη συχνότητα περιορισμένη στα 403 mhz, εδώ είναι.

Αυτό που βλέπω εγώ στα πρώτα μηνύματα της ROM στο XDA είναι ότι η διάρκεια της μπαταρίας είναι αυξημένη, σε επίπεδο που κάποιους τους εντυπωσιάζει η διαφορά. 6 ώρες και 10 λεπτά έκλεισε ένας τύπος (α, κοίτα σύμπτωση, ο τύπος που παρέθεσες εσύ είναι, που τρέχει τη CPU στα 403 ΜΗz για να βγάλει καλή διάρκεια) με fully clocked CPU. Οπότε, μήπως κάνεις κάπου λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Με τον updater του miui;

 

Πάντα από Recovery και μάλιστα για Asop η Deer ή sMIUI μόνο από το twrp recovery και όχι από το stock.

 

Από update κάνουμε μόνο update την Dev όταν βγει η νεότερη έκδοση (κάθε εβδομάδα).

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμιτες μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω την εφαρμογή τηλεχειριστήριο? Έχω την τελευταία ελληνική dev rom την οποία έβαλα κατευθείαν ( το κινητό ήταν με μια 5.9 κινεζική) με καθαρή εγκατάσταση και δε βρίσκω πουθενά το ir remote. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με developer με βλέπω να μένω... Καταρχάς τα προβλήματα είναι ελάχιστα, κατα δεύτερον που να κάθομαι να κάνω full wipes τώρα που το έφτιαξα το μηχάνημα...!!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με developer με βλέπω να μένω... Καταρχάς τα προβλήματα είναι ελάχιστα, κατα δεύτερον που να κάθομαι να κάνω full wipes τώρα που το έφτιαξα το μηχάνημα...!!!:lol::lol::lol:

 

+1 το εχω στρωσει τοσο πολυ το κινητο που τρελενομαι στην σκεψη και μονο να κανω full wipe!!! :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

+1 το εχω στρωσει τοσο πολυ το κινητο που τρελενομαι στην σκεψη και μονο να κανω full wipe!!! :D

Έτσι και εγώ, ένα double tap ή κάτι παρόμοιο να έβγαζαν και δεν ήθελα κάτι άλλο (που λέει ο λόγος) .

Link to comment
Share on other sites

επειδή κάπου αναφέρθηκε πιο πάνω πως η stable έχει την εφαρμογή super su .μάλλον έχει υπολείματα η συσκευή σου καθώς μόλις την έκανα εγκατάσταση και δεν υπάρχει το super su και φυσικά δεν είναι root.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...