Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή κάπου αναφέρθηκε πιο πάνω πως η stable έχει την εφαρμογή super su .μάλλον έχει υπολείματα η συσκευή σου καθώς μόλις την έκανα εγκατάσταση και δεν υπάρχει το super su και φυσικά δεν είναι root.

Μέχρι τώρα, έχεις δει διαφορές ; Μήπως έχει τίποτα double tap wake ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις μπήκε και ή KingDeer stable και ή πρώτη εντύπωση είναι....πολύ smooth και πιο ελαφριά.

Αναμονή λοιπόν για να δούμε αν μπορεί να χτυπήσει τις 4:30 ώρες οθόνη της miui.gr

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα, σήμερα παρέλαβα κι εγώ και πέρασα την τελευταία stable rom. Το θέμα μου είναι ότι μου πέταξε μερικές φορές το μήνυμα " NVRAM WARNING err=0x10" . Και όταν μπαίνω στο wifi στα δίκτυα, το δείχνει κι αυτό στη λίστα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον; Τι θα προτείνατε; Μήπως να πάω στην τελευταία developer; Ή είναι άσχετο με την rom; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές μόνο 2 μέρες έχω τη συσκευή στα χέρια μου

δοκίμασε την εφαρμογή gravity screen μήπως σε βολέψει αντί για το double tap

Edited by Jokey5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η rom 15 Οκτωβριου που το στελνει το vickmall ειναι καλη;

Δεν το εχω με πειραγματα. Ευχαριστω.

 

Ποια είναι η ROM 15 Οκτωβρίου;! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ROM 15 Οκτωβρίου;! :confused:

 

Δεν ξερω Αλκη αλλα ετσι γραφει στο vickmall και γι αυτο θελω να δω αν ειναι καλη. Θα ρωτησω αυριο να δω ποια ειναι να μου πειτε τις αποψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

H aosp εχει και προβληματακι με τον αισθητηρα φωτος.Καλη εκδοση ειναι αυτή που το κινητο δουλευει όταν το χρειαζεσαι απροβλημάτιστα και με φυσιολογικη για κινητο χρηση η μπαταρια κραταει 2 ημερες.Για χρηση ταμπλετ η psp τοτε η μπαταρια κραταει καποιες ωρες όπως σε ολα περιπου τα κινητα ανεξάρτητος αξιας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η rom 15 Οκτωβριου που το στελνει το vickmall ειναι καλη;

Δεν το εχω με πειραγματα. Ευχαριστω.

 

Η developer multi είναι. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη εκτός ίσως από την μετάφραση σε κάποια υπομενου. Αν και νομίζω πως και η συγκεκριμένη ενημερώνεται στην μετάφραση από την ελληνική κοινότητα. Πρέπει να συνεργαζονται τα παιδιά. Παρτο μην κολας και αν κάποια στιγμή εξοκοιωθεις με τη συσκευή μπορείς να κάνεις πειράματα με άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι μιας και πρωταρης στο miui 1ον ) πως εμφανιζει τις προσφατες εφαρμογες γιατι βρηκα στις ρυθμισεις το σημειο αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια κουμπια εννοει 2ον πως μπορω να βαλω τον nova ως προεπιλοφη launcer .. Edited by panpat88

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι μιας και πρωταρης στο miui 1ον ) πως εμφανιζει τις προσφατες εφαρμογες γιατι βρηκα στις ρυθμισεις το σημειο αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια κουμπια εννοει
Πατάς το κάτω αριστερά capacitive πλήκτρο με τις τρεις γραμμές μια φορά (όχι παρατεταμένα) και στις εμφανίζει σαν εικονίδια. Αν θες να μην φαίνονται ως εικονίδια αλλά να δείχνει preview της εφαρμογής, κάνεις απλά ζουμ με τα δύο δάκτυλα και αλλάζει η προβολή των πρόσφατων εφαρμογών. Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο απο την ληψη video σε slowmotion?

 

Τραβάει κανονικά αν το βάλεις σε HD και όχι full HD αλλά είναι αρκετά πιο σκοτεινό από το κανονικό

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τραβάει κανονικά αν το βάλεις σε HD και όχι full HD αλλά είναι αρκετά πιο σκοτεινό από το κανονικό

 

Το εχω ηδη δοκιμασει σε HD (720p) απλα δεν γνωριζα εαν παιζει και στο FHD

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία στο VICK δόθηκε προκειμένου να αντικαταστήσω το Asus Zenfone. Σε αναμονή λοιπόν για την άφιξη του 1ου μου xiaomi να δουλέψουν επιτέλους και τα pistons που έχω αγοράσει εδώ και κανά εξάμηνο γιατί με το asus δεν.

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα το εξης: Οταν κάνω εκαθαρριση των πρόσφατων εφαρμογων , το viber πχ απενεργοποιείται κι έτσι όταν στέλνει κάποιος δεν μου έρχεται ειδοποίηση και προφανώς δεν παραδίδεται το μήνυμα του. Οποτε μετά την εκαθαρριση απλα μπαινω μια φορά μέσα στην εφαρμογή και την αφήνω ανοιχτή. Τοτε δουλεύει σωστα. Υπάρχει λύση γι αυτό; Το κανει σε όλες τις Ρομ; έχω την τελευταια stable.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατήρησα το εξης: Οταν κάνω εκαθαρριση των πρόσφατων εφαρμογων , το viber πχ απενεργοποιείται κι έτσι όταν στέλνει κάποιος δεν μου έρχεται ειδοποίηση και προφανώς δεν παραδίδεται το μήνυμα του. Οποτε μετά την εκαθαρριση απλα μπαινω μια φορά μέσα στην εφαρμογή και την αφήνω ανοιχτή. Τοτε δουλεύει σωστα. Υπάρχει λύση γι αυτό; Το κανει σε όλες τις Ρομ; έχω την τελευταια stable.

 

Μπορεις να τη βαλεις λουκετακι και να μη κλεινει οταν κανεις καθαρισμο εφαρμογων απο ram. Συρε προς τα πανω το εικονιδιακι

η προς τα κατω δε θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

σας έχει παραπονεθεί κανένας ότι δεν σας ακούνε καλά όταν μιλάτε στο τηλέφωνο, έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο, μου κάνουνε συχνά παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά, και σε test που έκανα εγώ να μιλάω από άλλο τηλέφωνο δηλαδή δεν ακουγότανε καλά, επίσης και σε αυτό το forum http://en.miui.com/thread-101018-1-1.html λένε για το ίδιο πρόβλημα, το αντιμετώπισε κανέας άλλος , έχω περάσει την 5.10.22 dev. με καθαρή εγκατάσταση

 

Και εμενα καμια φορα δε με ακουνε καλα. Παιζει να ειναι και θεμα σηματος . Θα δοκιμασω κανα speaker test.

Link to comment
Share on other sites

Χθές βράδυ πέρασα τη κινέζικη stable και μου έβγαλε κατευθείαν update για 7.0.7.0

[ATTACH]64479[/ATTACH]

 

Αυτή εχει Ελληνικα η μονο Αγγλικα?Στο antutu τι αποτέλεσμα βγαζει?Δουλευουν ολα κανονικα η τρωει κολληματα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...