Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα φίλε μου. :)

 

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν λειτουργεί το zoom στη κάμερα. Έβγαλα μερικές φωτός χωρίς zoom και μετά που έκανα zoom σε ενα σημείο στο βάθος ενώ στην οθόνη φαινόταν κανονικά να εστιάζει στο σημείο που ήθελα όταν είδα τις φώτο ηταν όλες ίδιες χωρίς zoom. Έκανα ένα reboot και το ίδιο ακόμα και τώρα. Έχω το απλό με multi 5.9.18 και χρησιμοποίησα την default εφαρμογή της καμερας.

 

Δοκίμασες με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας να βγάλεις φώτο; Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες. Δεν έχει παρατηρηθεί σε κάποιον άλλον απ' όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το GearBest το άσπρο το έχει ακόμα με κουπόνι "NOTE2WHITE" 186 δολάρια. Τι λέτε είναι καλή τιμή;

Θέλω απο Gear επειδή έχω πάρει και άλλα πράγματα απο εκεί και είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το after sale.

http://www.gearbest.com/ce...pp_229219.html

Edited by PhoneKiller
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το Prime υποθέτω; Επειδή δεν ανοίγει το link. Αν ναι, δεν είναι καθόλου άσχημη τιμή.

 

Ναι το prime. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... εχω δυο ερωτησεις και αν σας ειναι ευκολο θα ηθελα να απαντηθουν....Πρωτον γιατι το κινητο μου(16 gb rom) με 5.9.18 multilanguage παιρνει μονο 35000 antutu; Αν βαλω ελληνικη θα πιασω τα 45000; Και δευτερον ξερει κανεις τι παιζει με την aosp και αν εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας απο την Miui. Ευχαριστω εκ των προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν το εχει παρει ακομα και θελει να δει ενα μικρο Ελληνικο ερασιτεχνικο βιντεακι (παρουσιαση) μπορει να δει
!!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

35Κ είναι όντως χαμηλά. Αν θυμάμαι καλά, στο μοναδικό τεστάρισμα που του έκανα στο AnTuTu έβγαλα 45Κ. Άλλα άσε τα Benchmarks. Από άποψη απόκρισης πως πάει;

Όσο για την AOSP, είναι ακόμη σε αρχικό στάδιο. Κάποιος την είχε περάσει από εδώ αλλά δεν ξέρω αν την κράτησε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GearBest το άσπρο το έχει ακόμα με κουπόνι "NOTE2WHITE" 186 δολάρια. Τι λέτε είναι καλή τιμή;

Θέλω απο Gear επειδή έχω πάρει και άλλα πράγματα απο εκεί και είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το after sale.

http://www.gearbest.com/ce...pp_229219.html

Για +4$ απο vickmall παίρνεις και tempered glass, που προσωπικά το θεωρώ εκ των ουκ άνευ γενικά, και απο after sale θεωρείται οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... εχω δυο ερωτησεις και αν σας ειναι ευκολο θα ηθελα να απαντηθουν....Πρωτον γιατι το κινητο μου(16 gb rom) με 5.9.18 multilanguage παιρνει μονο 35000 antutu; Αν βαλω ελληνικη θα πιασω τα 45000; Και δευτερον ξερει κανεις τι παιζει με την aosp και αν εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας απο την Miui. Ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Εχε στα υπόψη σου ότι αν δεν χρησιμοποιήσεις antutu 64 bit τοτε το σκορ θα είναι καπου στα 35.000 - 37.000.

Επίσης, αυτό μου το έκανε και σε μένα και το έκανα επανεκκίνηση, το έβαλα σε λειτουργία πτησης και έπιασα 47.000

Αν κάνεις αυτά τα 3 πιστεύω ότι θα το πιασεις το σκορ. Αλλιώς θα φταίει κάτι στην εγκατασταση της ROM

Link to comment
Share on other sites

είναι όντως λίγο το 35.000 την στιγμή που ένα Ulefone Be Pro που έχω βγάζει 32.000 με 4πύρινο επεξεργαστή και λιγότερα Hrz. Κάτι παίζει. Μήπως υπάρχει πρόβλημα με την συσκευή; Λογικά πρέπει να βγάλει πάνω απο 40.
Link to comment
Share on other sites

Για +4$ απο vickmall παίρνεις και tempered glass, που προσωπικά το θεωρώ εκ των ουκ άνευ γενικά, και απο after sale θεωρείται οκ.

 

To tempered glass το GearBest το έχει 2.5 Euro οπότε τελικά είναι θέμα εμπιστοσύνης στο κατάστημα που είναι συζήτηση άλλου topic :D

Link to comment
Share on other sites

είναι όντως λίγο το 35.000 την στιγμή που ένα Ulefone Be Pro που έχω βγάζει 32.000 με 4πύρινο επεξεργαστή και λιγότερα Hrz. Κάτι παίζει. Μήπως υπάρχει πρόβλημα με την συσκευή; Λογικά πρέπει να βγάλει πάνω απο 40.

 

Σε λειτουργία πτήσης με το antutu 64 bit πιάνω τα 47025 με το prime. Δοκίμασε έτσι και βλέπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα με τελευταία ελληνική και όλα ανοιχτά

http://i62.tinypic.com/2zgyvxd.png

Τίποτα φίλε μου. :)

 

 

 

Δοκίμασες με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας να βγάλεις φώτο; Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες. Δεν έχει παρατηρηθεί σε κάποιον άλλον απ' όσο γνωρίζω.

Μόλις δοκιμασα κ εγώ και σε μένα τι κάνει αυτό όταν έχω ανοιχτό το HDR όταν το απενεργοποιω έχει ΖΟΟΜ κανονικά

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντος το πρόβλημα με το zoom το έχει όταν έχω το HDR ενεργό. Χωρίς HDR το zoom είναι μια χαρά.

 

Πάει και αυτό. :D

 

Επίσης εμένα Antutu 46331 το απλό με 5.9.18.

Edited by gkan
Gkan
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα με τελευταία ελληνική και όλα ανοιχτά

http://i62.tinypic.com/2zgyvxd.png

 

Μόλις δοκιμασα κ εγώ και σε μένα τι κάνει αυτό όταν έχω ανοιχτό το HDR όταν το απενεργοποιω έχει ΖΟΟΜ κανονικά

UX και CPU single thread τα νούμερα είναι απογοητευτικά , integer και float point είναι καλά αλλά σε καθημερινή χρήση δεν θα τα δεις ποτέ.

 

Γενικά καλές επιδόσεις για τα λεφτά του.

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... εχω δυο ερωτησεις και αν σας ειναι ευκολο θα ηθελα να απαντηθουν....Πρωτον γιατι το κινητο μου(16 gb rom) με 5.9.18 multilanguage παιρνει μονο 35000 antutu; Αν βαλω ελληνικη θα πιασω τα 45000; Και δευτερον ξερει κανεις τι παιζει με την aosp και αν εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας απο την Miui. Ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

ρυθμίσεις-μπαταρία,έχεις επιλέξει perfomance mode?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά; Όταν το κινητό είναι standby με κλειστή την οθόνη έχει μεγάλη κατανάλωση; Δηλαδή εγώ που είμαι π.χ. με το Coolpad F1 (θρυλικό) όταν πεφτω για ύπνο με 40% , ξυπναω και βλέπω 38%. Έτσι είναι και με το Xiaomi;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά; Όταν το κινητό είναι standby με κλειστή την οθόνη έχει μεγάλη κατανάλωση; Δηλαδή εγώ που είμαι π.χ. με το Coolpad F1 (θρυλικό) όταν πεφτω για ύπνο με 40% , ξυπναω και βλέπω 38%. Έτσι είναι και με το Xiaomi;

Πάνω κάτω, ναι. Με όλα ανοιχτά το βράδυ, και wifi, 3g δίκτυο. Χάνει 2 με 4.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο εχετε ανοιχτα το βραδυ wifi+3g? anyway, αν ειναι ειναι ετσι ειναι πολυ καλα

Να ρωτησω κατι αλλο, εχει δοκιμασει κανεις αν πιανει το wifi 2 οροφους κατω; Να ειναι πχ στον 3ο το ρουτερ και στον 1ο το κινητο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο εχετε ανοιχτα το βραδυ wifi+3g? anyway, αν ειναι ειναι ετσι ειναι πολυ καλα

Να ρωτησω κατι αλλο, εχει δοκιμασει κανεις αν πιανει το wifi 2 οροφους κατω; Να ειναι πχ στον 3ο το ρουτερ και στον 1ο το κινητο;

 

Για δυο ορόφους δεν ξέρω αλλα βλέπω δίκτυα στο wifi menu που με το προηγούμενο κινητό ούτε ήξερα οτι υπάρχουν στην γειτονια (προηγουμενο κινητο ηταν lg 4X HD)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση:

Αν είναι εύκολο λίιιγο πιο μικρά σε μέγεθος screenshots.

Για ευνόητους λόγους...

moderator;

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο εχετε ανοιχτα το βραδυ wifi+3g? anyway, αν ειναι ειναι ετσι ειναι πολυ καλα

Να ρωτησω κατι αλλο, εχει δοκιμασει κανεις αν πιανει το wifi 2 οροφους κατω; Να ειναι πχ στον 3ο το ρουτερ και στον 1ο το κινητο;

 

Εγω τα έχω ανοικτά γιατί βαριέμαι να μπω στη διαδικασία να τα κλείσω:lol::p

 

Για δυο ορόφους δεν ξέρω αλλα βλέπω δίκτυα στο wifi menu που με το προηγούμενο κινητό ούτε ήξερα οτι υπάρχουν στην γειτονια (προηγουμενο κινητο ηταν lg 4X HD)

 

 

Και εγω πάντως που είχα το ίδιο κινητό πριν βλέπω σημαντική διαφορά(και θεωρούσα οτι είχε καλούτσικο wifi). Επίσης το συγκρίνω και με το tablet που έχω(Galaxy note 2014) και θα μπορούσα να πω οτι είναι το ίδιο ή και λίγο καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Για πες και πως κατάφερες να χτυπήσεις αυτό το σκορ. ;)

 

Δεν ξερω πως να την κάνω μικρότερη....

Είναι σε λειτουργια αεροπλάνου.

Με ολα ανοικτά βγάζει σχεδόν 50.000

 

Screenshot_com.antutu.ABenchMark_2015-10-05-15-08-29.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...