Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΤΑ δεν σας ήρθε η 5.9.18; Απλά κατεβάζετε και αφήνετε το κινητό να την εγκαταστήσει.

 

Ναι έχει έρθει, απλώς εγώ τουλάχιστον έχω μπερδευτεί λίγο με τα συνεχόμενα posts περί εγκατάστασης ρομ κτλ. Αν είναι τόσο απλό οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θερμοκρασίες είναι νορμάλ να έχει το κινητό και απο ποιο οριο και πάνω ειναι επικίνδυνο;

 

Οι θερμοκρασίες ακόμα και σε βαριά παιχνίδια (Asphalt 8) είναι πολύ χαμηλές με την 5.9.18 ROM.

Link to comment
Share on other sites

έχω 4 θεμματάκια

1. δεν έχω pop up ειδοποιήσεις στο messenger

2. Βλέπω πολύ χαμηλή ελεύθερη μνήμη 330-550mb

3. Σε κάποια παιχνίδια που παίζω (Jurassic Builder) το touch ειναι απογοήτευση...

4. Η κάμερα είναι πολύ κατώτερη απο το lenovo vibe z που είχα

υπάρχει κάποια λύση για το 1-2?

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια για εδω

συγνωμη για την επαναληψη αλλα το νημα τρεχει τοσο πολυ

που χανονται πολλες ερωτησεις, ευχαριστω

 

 

 

Έχεις ενεργοποιήσει τον Εντοπισμό σφαλμάτων usb από τις επιλογές για προγραμματιστές;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

έχω 4 θεμματάκια

1. δεν έχω pop up ειδοποιήσεις στο messenger

2. Βλέπω πολύ χαμηλή ελεύθερη μνήμη 330-550mb

3. Σε κάποια παιχνίδια που παίζω (Jurassic Builder) το touch ειναι απογοήτευση...

4. Η κάμερα είναι πολύ κατώτερη απο το lenovo vibe z που είχα

υπάρχει κάποια λύση για το 1-2?

 

Δες στο κέντρο ασφαλείας (δεν θυμάμαι πως το λέει ακριβώς) τα permissions που έχει το Messenger. Αν δεν επιτρέπει στην εφαρμογή το κινητό να βγάλει notifications, τότε μάλλον είναι πιθανό να μη βλέπεις τα pop ups.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

έχω 4 θεμματάκια

1. δεν έχω pop up ειδοποιήσεις στο messenger

2. Βλέπω πολύ χαμηλή ελεύθερη μνήμη 330-550mb

3. Σε κάποια παιχνίδια που παίζω (Jurassic Builder) το touch ειναι απογοήτευση...

4. Η κάμερα είναι πολύ κατώτερη απο το lenovo vibe z που είχα

υπάρχει κάποια λύση για το 1-2?

 

 

 

Security->Δικαιωματα->Αυτόματη έναρξη

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει τον Εντοπισμό σφαλμάτων usb από τις επιλογές για προγραμματιστές;
ναι ειναι τσεκαρισμενο
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι τσεκαρισμενο

 

 

 

Δοκίμασε τοτε: reboot κινητου...reboot υπολογιστη..αλλαγη usb θυρας..αλλο καλώδιο ή ξαναπέρασε τη Rom στην χειρότερη των περιπτώσεων.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

σήμερα μου ήρθε και εμενα το κινητό από minideal Ελλάδα (παραγγελια 22/9) με multi stable rom. Πέρασα αμέσως την multilanguage 5.9.24.

Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είχα ξεχάσει πόσο καλο είναι το miui. Φωτογραφίες αρκετά καλές και καθόλου λαγκαρισμα και καλή ποιότητα κατασκευής. Μπαταρία δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω ακόμα (δεν έχω τελειώσει ούτε καν την πρώτη φόρτιση)

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή παρακολουθώ το θέμα καθότι με ενδιαφέρει η συσκευή, ξενερώνω αφάνταστα που ακούω παράπονα για την μπαταρία.

Διότι ΟΣΟ καλό και να είναι ένα τηλέφωνο, αν ΔΕΝ μπορείς να το ευχαριστηθείς με άνεση λόγω μπαταρίας, τότε χέστα βράστα!

Το έχω περάσει αυτό με άλλο κινητό παλιότερα και δεν θέλω να το ξαναπεράσω. Όσο καλό κι αν είναι, όσο γρήγορο κι αν είναι. Αν η μπαταρία δεν βγάζει τουλάχιστον μία μέρα με σκληρή χρήση, για μένα δεν κάνει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Με την 5.9.24 το antutu βγάζει 48400

Πρώτη φορά πιάνω τέτοιο σκορ:p

 

Σε ότι αφορά την μπαταρία όπως είπαν κι άλλοι, εξαρτάται από τη χρήση

Αν θες 5 ώρες ανοιχτή οθόνη, δεν κάνει!

Εμένα μου βγάζει πολύ άνετα μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποτε θα βγει η ελληνικη αναβαθμιση?καθε παρασκευη δεν ειναι συνηθως?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποτε θα βγει η ελληνικη αναβαθμιση?καθε παρασκευη δεν ειναι συνηθως?

 

Από αυτά που διάβασα στο άλλο φόρουμ, κατά το βραδάκι.

:D
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποτε θα βγει η ελληνικη αναβαθμιση?καθε παρασκευη δεν ειναι συνηθως?

 

Βγήκε ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος κατοχος να μας αναφερει χρονο φορτισης? και αν "ψηνεται" κατα την φορτιση ή οχι?

 

Θέλει περίπου γύρω στο 2ωρο για να φορτίσει πλήρως από το 10%-15%. Ζεσταίνεται αλλά όχι σε τρομερό βαθμό. Χτες φόρτιζα και έπαιζα και παιχνίδι παράλληλα. Ανέβασε θερμοκρασία παραπάνω απ' το συνηθισμένο αλλά σε ανεκτά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη.

 

Μπορείς να βάλεις ένα link ακόμα την 5.9.18 βλεπω

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες να ρωτησω κατι επειδη θα μου ερθει συντομα ελπιζω. Τι διαφορα εχει η official stable απο την ελληνικη stable? Αποτι θυμαμαι σε ενα παλιο android που ειχα μπορουσα να γραψω ελληνικα και δεν ειχα προβλημα. Γιατι βαζει ο κοσμος την ελληνικη?

 

Και κατι αλλο. Μερικοι κανουν flash με τη χρηση twrp αλλα στο xiaomi.miui.gr ο οδηγος λεει να κανεις απευθειας μεσα απο το μενου αναβαθμιση? Εκει τι ισχυει? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα να σας πω ότι δεν τοβεχω ευχαριστήσει...

Συνεχώς το skype κλείνει και παρόλο που έχω νέα μηνύματα πρέπει να ανοιξω την εφαρμογή για να δω την ειδοποίηση...

Το ίδιο και στο fb.

Ίσως φταίει που έχει μόνο 200-300 ελεύθερη μνήμη μόνο.

Έχετε κ εσείς τέτοια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τοτε: reboot κινητου...reboot υπολογιστη..αλλαγη usb θυρας..αλλο καλώδιο ή ξαναπέρασε τη Rom στην χειρότερη των περιπτώσεων.
κατ αρχην σ ευχαριστω για το ενδιαφερον :)

και να σου πω πως μολις το πηρα δεν εχω βαλει ρομ ακομα

στο λεω επειδη μου ειπες να τη ΞΑΝΑπερασω

να κανω επαναφορα εργοστασιακων η μηπως μπλεξω με τις κινεζιες

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω μου ηρθε με android 5.0.2 με την 5.9.2 εκδοση και μου εβγαλε update στην 5.9.18. Επειδη ειμαι πρωτη φορα κατοχος xiaomi(ειχα ενα jiayu g4s πριν) χρειαζεται να κανω καεναν reset για να βαλω αυτο το update΄Και σε ποια εκδοση android θα με παει αν το βαλω; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα να σας πω ότι δεν τοβεχω ευχαριστήσει...

Συνεχώς το skype κλείνει και παρόλο που έχω νέα μηνύματα πρέπει να ανοιξω την εφαρμογή για να δω την ειδοποίηση...

Το ίδιο και στο fb.

Ίσως φταίει που έχει μόνο 200-300 ελεύθερη μνήμη μόνο.

Έχετε κ εσείς τέτοια?

 

Όχι. Πόσες εφαρμογές έχεις μέσα; Εγώ με 45 εφαρμογές, έχω κατά μ.ο 800 MB ελεύθερα με 8 από αυτές να τρέχουν μόνιμα από πίσω.

 

Μολις παρελαβα και εγω μου ηρθε με android 5.0.2 με την 5.9.2 εκδοση και μου εβγαλε update στην 5.9.18. Επειδη ειμαι πρωτη φορα κατοχος xiaomi(ειχα ενα jiayu g4s πριν) χρειαζεται να κανω καεναν reset για να βαλω αυτο το update΄Και σε ποια εκδοση android θα με παει αν το βαλω; Ευχαριστω

 

Παραμένεις σε Android 5.0.2. Απλά το αφήνεις να κατεβάσει και να την εγκαταστήσει μόνο του. Δεν κάνεις τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πόσες εφαρμογές έχεις μέσα; Εγώ με 45 εφαρμογές, έχω κατά μ.ο 800 MB ελεύθερα με 8 από αυτές να τρέχουν μόνιμα από πίσω.

 

περίπου 20 εφαρμογές απο τις οποίες είναι το FB, skype, viber

έχω την τελευταία ελληνική

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

περίπου 20 εφαρμογές απο τις οποίες είναι το FB, skype, viber

έχω την τελευταία ελληνική

 

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που στο κάνει αυτό. Ίσως με clean install να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...