Jump to content

Alcatel Οne Touch Pop C9


chris8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To χρησιμοποίησα για 4 μέρες, Νυρεμβέργη-Μόναχο και ήταν εξαιρετικό. Το ίδιο κι εδώ στην Ελλάδα.

;

 

Ευχαριστώ καλή ανάσταση .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είναι root και το αρχείο σε zip μορφή?

 

 

Ενας χριστιανός!

Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από γερμανία και δεν έχει ελληνικά.

 

Φίλε μου δυστυχώς δεν μπορούσα να απαντήσω γρηγορότερα, ναι το τηλέφωνο πρέπει να είναι root και το αρχείο σε μορφή zip, αν δυσκολεύεσαι κάπου πες μου, και εγώ από Γερμανία το έχω πάρει .

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβγαλε upgrade η Alcatel για το pop C9?

να μη ρωτησω για KitKat... ουτε σε root δεν εχω δει...

καλημερα και καλη ανασταση!

 

Υπάρχει φίλε μου custom rom kit kat s5 rom και root εννοειται!!!

 

http://www.zimagez.com/images/zz.png' alt='zz.png'>

Edited by plutevos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μας έβαλες φωτιά. Ένας οδηγός για να δούμε περισσότερες πληροφορίες σίγουρα θα υπάρχει κάπου.....

Το μόνο που κατάφερα ήταν, να δω το robot ανάσκελα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μας έβαλες φωτιά. Ένας οδηγός για να δούμε περισσότερες πληροφορίες σίγουρα θα υπάρχει κάπου.....

Το μόνο που κατάφερα ήταν, να δω το robot ανάσκελα!

https://www.facebook.com/groups/343302785847734/?fref=nf

Γίνεται μέλος σε αυτήν την σελίδα έχει τα πάντα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, υπάρχει και rom note 3 και lollipop ,εγώ έχω στο δικό μου την s5 η οποία δουλεύει άψογα, το μόνο μείον ότι βλέπει την camera σαν 5 megapixel αλλά δεν έχω πρόβλημα, να πω εδώ ότι δεν έχω μπει στην διαδικασία να επαναφέρω την stock rom και δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας, ρωτήστε ότι θέλετε σε αυτήν την σελίδα στα αγγλικά θα σας απαντήσουν, αν δυσκολεύεστε κάπου πείτε μου να σας βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

[ROM]FOR ALCATEL POPC9 TO[ GALAXY S5]

 

 

WHATS IT SIDE?

 

 

1.PREE ROOTED

 

2.EXPOSED ISTALLER

 

3.FREE INSTALL ANY FB

 

4.gravity box

 

5.DUAL SIM

 

================================================================

 

 

DOWLOAD LINK:[LINK UPDATED]

 

1 .http://www.mediafire.com/download/qqnfj6m9671197a/larenze_rom_final.zipw

 

 

 

==================================================================

 

FLASHING INTRUCTION [bAWAL ANG SHORTCUT]

 

1.GO TO CTR RECOVERY

 

2. Do s factory reset

3.wipe cache partition

*mount and store*

 

4.format data

 

5.format system

 

6.forman cache

 

7.wipe dalvik

 

back and instal the rom

 

enjoy

 

wait in to a minute...

 

==================================================================

 

thanks to:PHONOHOLIX TK

 

thanks to :LUIS ELEAN CASTRO

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει Root μετά μπαίνω σε recovey wipe case αλλά δεν μπαίνει η rom ?

Μήπως γίνεται με flash....

Μπαινεις με αυτο το recovery?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2671387

Link to comment
Share on other sites

Για όλα υπάρχει πάντα μια εξήγηση .

Thanks! I will try later.

 

Update,

Θα ξεκινήσω με root....kingo root insert use device ενώ έχω ενεργώ το usb debug in.

Δεν βλέπει το τηλέφωνο .

Framaroot. Προχωρά η διαδικασία και στο behavior βγάζει error.

Με άλλο utility (ρωσικό site) κάνει root την συσκευή 68%.

To recovery είναι σε μορφή .img το οποίο μπαίνει σε sd?

To setup δεν μπορεί να ξεκινήσει ούτε σε zip μορφή .

Το τηλέφωνα είναι εδώ και 4μηνες στην κατοχή μου και δεν μπορώ να περάσω τα ελληνικά.

 

Υ.Γ. Η Alcatel δεν δίνει πληροφορίες σε τηλεφώνημα που έκανα και ένα service τοπικό μου ζητάει 30€

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Και εγω! πολυ καλη τιμη για να το προσπερασεις!

ακομη και κλώνους απο Κίνα βαζει κατω!

(μονο "μειονεκτημα" το 4.2, αλλα σιγα!! :D:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ ενα. Αν και πηγα να το δω απο κοντά αλλά δε είχε. 40 κομμάτια σε ολη την Ελλάδα λέει. .. ειμουνα ανάμεσα σε αυτό , το idol 2 και το grand neo plus. Το πήρα για την μεγάλη οθόνη του. αν και το idol στο χέρι μου ηταν απίθανο. .. τα χρώματα ωραία.... ας είναι έτσι και εδώ. ... πρώτη φορά alcatel.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια προσφορά από το public το πήραν 3 φίλοι μου που είχαν δει πόσο απροβλημάτιστα δουλεύει το δικό μου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα ειδικά στα 99 ευρώ μιας και δεν βρίσκεις κάτι καλύτερο με μεγάλη οθόνη σε αυτή την τιμή!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια προσφορά από το public το πήραν 3 φίλοι μου που είχαν δει πόσο απροβλημάτιστα δουλεύει το δικό μου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα ειδικά στα 99 ευρώ μιας και δεν βρίσκεις κάτι καλύτερο με μεγάλη οθόνη σε αυτή την τιμή!

 

Έχεις να προτείνεις κάποια θήκη και μεμβράνη προστασίας για την οθόνη; Ή και κάποιος άλλος που έχει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις κάποια θήκη και μεμβράνη προστασίας για την οθόνη; Ή και κάποιος άλλος που έχει τη συσκευή.

 

Θήκη είχα παραγγείλει από εδώ:

http://m.ebay.com/itm/121389524200?_mwBanner=1

Για μεμβράνη δεν έχω κάτι γιατί ποτέ δεν χρησιμοποιώ.

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Εγω Πέμπτη παραγγελία και ακόμη περιμένω... να ρωτήσω όσοι το πήρατε απο public κανατε εγγύηση με 19 ευρώ? Ένα φίλους που δουλεύει εκεί μου λέει ότι σε καλύπτει για δυο χρόνια σπάσιμο οθόνης και άλλα. Και σε τέτοια κατηγορία κινητών δεν τα φτιάχνουν δου δίνουν η καινούργιο η πίστωση για 100 ευρώ. Αξίζει? Εγω τον ρώτησα: εαν κολλάει ή έχει θέματα το σπαω και περνω άλλο αμέσως? Και μου λεει φυσικά. ......!!! Έτσι απλά είναι τα πράγματα?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

επιτελους παρελαβα. ολα καλα το κιν αξιζει μεχρι τωρα τα λευτα του. αν παει ετσι ειμαστε καλα. να ρωτησω για να βαλω φωτογραφια δικια μου στην οθονη κλειδωματος αλλα να ξεκλειδωνει με οποιαδηποτε κινηση οπως και στο s3 που εχω . τι να κανω .. ?

 

 

edit...ενταξει βρηκα τροπο ... ολα καλα

Edited by dskopa
ενταξει βρηκα τροπο ... ολα καλα

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ. Όλα καλά, η οθόνη μου φαίνεται λίγο θαμπή λίγο θολή σε σχέση με το S2 αλλά λογικό μου φαίνεται. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για τα χρώματα; smartwatch μπορεί να πάρει; Κάποια hints n tips οι έμπειροι;
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποίησα 4 μέρες με εξαιρετικές εντυπώσεις. Σήμερα όμως και χωρίς κανένα λόγο (πτώση, κακή μεταχείριση κλπ.) Εμφάνισε μια λεπτή πράσινη κάθετη γραμμή στην άκρη της οθόνης.

Ώρα να δούμε λοιπόν το σέρβις του public και της Alcatel

:(

Link to comment
Share on other sites

κριμα ... πολυ κριμα... εκανες την εγγυση στα public ? τωρα θα φανει η δουλεια τους.... εμενα μου ειχαν πει οτι σε τετοια κατηγορια δινω αλλο αμεσως.... αλλα απο λογια αλλο τιποτα. εγω εχω παρατηρησει να αποσυνδεεται απο το wifi... καλα ξεμπερδεματα φιλε ... ενημερωσε μας .......

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ. Όλα καλά, η οθόνη μου φαίνεται λίγο θαμπή λίγο θολή σε σχέση με το S2 αλλά λογικό μου φαίνεται. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για τα χρώματα; smartwatch μπορεί να πάρει; Κάποια hints n tips οι έμπειροι;

 

Το έχω το κινητό περίπου έξι μήνες αλλά δεν είμαι αυτό που λέμε power user. Θαμπάδα δεν έχω παρατηρήσει όπως λες, ίσα - ίσα που η οθόνη έχει καλή ευκρίνεια για την ανάλυση της. Ρυθμίσεις χρώματος δεν έχω βρει πουθενά, εκτός αν είναι σε κάνα "κρυφό" μενου. Το Android 4.2 που φοράει θα σε ζορίσει λίγο για την αγορά smartwatch μιας και τα περισσότερα υποστηρίζουν 4.3 και πανω. Επίσης το Bluetooth υποστηρίζει την έκδοση 4.0 AD2P αλλά μάλλον δεν υποστηρίζει LE (Low energy) που επίσης έχουν τα περισσότερα smartwatches. Αν σε ενδιαφέρει η αγορά τέτοιων αξεσουάρ και σύνδεσης με το κινητό προσοχή στα specs για να μην την πατήσεις.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδώ και 3-4 μέρες (από public) και είναι για την ώρα πολύ καλό. Ανάλυση οθόνης που δείχνει πολύ καλή παρ'ολο που δεν έχει στα χαρτιά πολλά ppi - 540 x 960 pixels (~200 ppi pixel density)

θέλω να ρωτήσω αν με το GPS TEST έχετε δοκιμάσει πόσους δορυφόρους πιάνει. Εμένα μου δείχνει 9 :mad:, γιατί προφανών δεν βλέπει ρώσικους δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο την πρωτη στιγμή μου κανει νερα το wifi.. γίνεται ασπρο το σήμα, δηλαδή ειναι η συνδεμενο αλλά δεν παίρνει δεδομένα. το ρουτερ δεν φταίει αφού ολα τα άλλα κιν δουλεύουν σωστα. εβαλα καποιες εφαρμογές οπως το wifi keeper και στρωνει λίγο το πράγμα. εχω κάνει δυο φορές hard reset αλλα παλι τα ίδια.

και σαν πρόταση επειδή μπερδευα συνέχεια το κουμπί του on off με της έντασης εβαλα το volume unlock και ειναι οκ.....Αυτά απο εμένα.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...