Jump to content

Alcatel Οne Touch Pop C9


chris8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε. Έχει δουλέψει κάποιος αυτό το κινητό; Στο skroutz έχει από 145€ και στις αλυσίδες WIND Public έχει 159€. Αξίζει η αγορά του;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xωρίς να θέλω φυσικά να σε πάρω στο λαιμό μου, οι κριτικές γι'αυτο το τηλέφωνο είναι πολύ καλές...:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Συγνώμη από τα μέλη και τους αναγνώστες για το λάθος στον τίτλο του θέματος.Δεν είναι Alcaten αλλά Alcatel !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά από Γερμανία, δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό σημείο εδώ, αλλά έχω ένα πρόβλημα έχω πάρει το συγκεκριμένο κινητό(alcatel one touch pop C9 7047D από εδώ, και δεν έχει ελληνικό μενού ,έχω δοκιμάσει διάφορα προγραματακια και δεν γίνεται τίποτα, με ενδιαφέρει να το αναβαθμίσω να έχει ελληνικό μενού και τίποτα άλλο, δεν με ενδιαφέρει ποια έκδοση firmware θα έχει επάνω, το τηλέφωνο το έχω κάνει ήδη root, θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα (επιτέλους) λίγη ώρα στο Mediamarkt (159€) στη Λάρισα . Πολύ καλή και πολύ φωτεινή οθόνη (τεράστια 5.5").Πολύ καλός εσωτερικός Browser με αναδίπλωση κειμένου και πολυτονικά Ελληνικά.Γρήγορο μενού.Πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα.

Σε σύγκριση με το pop c7 που ήταν πιο δίπλα : μέρα με τη νύχτα. Το c 7 μου φάνηκε πολύ πιο σκοτεινό αν και τα δύο τα έβαλα στη μέγιστη φωτεινότητα.

Εάν φτάσει η στιγμή να το έχω να το δουλεύω σε καθημερινή χρήση θα μεταφέρω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα (επιτέλους) λίγη ώρα στο Mediamarkt (159€) στη Λάρισα . Πολύ καλή και πολύ φωτεινή οθόνη (τεράστια 5.5").Πολύ καλός εσωτερικός Browser με αναδίπλωση κειμένου και πολυτονικά Ελληνικά.Γρήγορο μενού.Πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα.

Σε σύγκριση με το pop c7 που ήταν πιο δίπλα : μέρα με τη νύχτα. Το c 7 μου φάνηκε πολύ πιο σκοτεινό αν και τα δύο τα έβαλα στη μέγιστη φωτεινότητα.

Εάν φτάσει η στιγμή να το έχω να το δουλεύω σε καθημερινή χρήση θα μεταφέρω εντυπώσεις.

 

Φίλε μου το τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό, και εμένα που το έχω τώρα μερικές μέρες με έχει εντυπωσιάσει ,αν κατάλαβα καλά αυτό που είχες στα χέρια σου είχε ελληνικό μενού?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε ελληνικά κανονικά. Μήπως να ρωτήσεις , για τα Ελληνικά , σε ένα τηλεφωνικό αριθμό που έχει κάπου στο alcatelonetouch.com

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε ελληνικά κανονικά. Μήπως να ρωτήσεις , για τα Ελληνικά , σε ένα τηλεφωνικό αριθμό που έχει κάπου στο alcatelonetouch.com

Καλή επιτυχία

Τους πήρα τηλέφωνο, έχουν το ελληνικό firmware αλλά δεν μου το δίνουν, μου λένε να τους στείλω το τηλέφωνο από Γερμανία να μου το περάσουν:) να είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Μήπως και στην Γερμανία , η Alcatel , θα έχει κάποιο firmware που είναι universal , για όλη την Ευρώπη;

Η οποία και θα έχει και τα Ελληνικά. Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ. αυτό υποστηρίζει tethering (για ιντερνετ στο pc μέσω κινητού) έτσι? Και κάτι άλλο...η μνήμη του 1gb σας φαίνεται προβληματική ή όχι? Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το κινητο αυτο απο το media market πριν 3 μερες. ειναι υπεροχο σε σχεση με το xperia e που ειχα. φοβερη καμερα. πολυ γρηγορο.το μονο προβλημα δεν εχει πολυ χωρο μεσα...ενω λεει οτι εχει 4gb… δεν υπαρχουν και πολλα thread γιαυτη την συσκευη ουτε σε αλλα site.. θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος εχει βρει καποιο αλλο site γιαυτη την συσκευη. θα ηθελα ROM.kernel

το εχω κανει root. οποιος ενδιαφερεται να το κανει root. με το kingoroot. ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το κινητο αυτο απο το media market πριν 3 μερες. ειναι υπεροχο σε σχεση με το xperia e που ειχα. φοβερη καμερα. πολυ γρηγορο.το μονο προβλημα δεν εχει πολυ χωρο μεσα...ενω λεει οτι εχει 4gb… δεν υπαρχουν και πολλα thread γιαυτη την συσκευη ουτε σε αλλα site.. θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος εχει βρει καποιο αλλο site γιαυτη την συσκευη. θα ηθελα ROM.kernel

το εχω κανει root. οποιος ενδιαφερεται να το κανει root. με το kingoroot. ευχαριστω!!

 

Φίλε μου άμα βρεις κάτι ενημέρωσε με και εμένα σε παρακαλώ ,γιατί το ψάχνω και εγώ μια και το δικό μου δεν έχει ελληνικό μενού ,υποθέτω ότι το δικό σου έχει ,αν σου είναι εύκολο πες μου αναλυτικά τα στοιχεία του firmware που έχει επάνω το δικό σου ,μήπως και βρω πουθενά την αναβάθμιση με τα ελληνικο μενου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα και εγω το κινητο αυτο απο το media market πριν 3 μερες. ειναι υπεροχο σε σχεση με το xperia e που ειχα. φοβερη καμερα. πολυ γρηγορο.το μονο προβλημα δεν εχει πολυ χωρο μεσα...ενω λεει οτι εχει 4gb… δεν υπαρχουν και πολλα thread γιαυτη την συσκευη ουτε σε αλλα site.. θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος εχει βρει καποιο αλλο site γιαυτη την συσκευη. θα ηθελα ROM.kernel

το εχω κανει root. οποιος ενδιαφερεται να το κανει root. με το kingoroot. ευχαριστω!!

Αφού έχει επεκτάσιμη μνήμη...δεν λύνει αυτό το πρόβλημα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα (επιτέλους) λίγη ώρα στο Mediamarkt (159€) στη Λάρισα . Πολύ καλή και πολύ φωτεινή οθόνη (τεράστια 5.5").Πολύ καλός εσωτερικός Browser με αναδίπλωση κειμένου και πολυτονικά Ελληνικά.Γρήγορο μενού.Πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα.

Σε σύγκριση με το pop c7 που ήταν πιο δίπλα : μέρα με τη νύχτα. Το c 7 μου φάνηκε πολύ πιο σκοτεινό αν και τα δύο τα έβαλα στη μέγιστη φωτεινότητα.

Εάν φτάσει η στιγμή να το έχω να το δουλεύω σε καθημερινή χρήση θα μεταφέρω εντυπώσεις.

 

Όταν λες οτι ο Browser υποστηρίζει πολυτονικά Ελληνικά εννοείς οτι σε κάποια site που τα χρησιμοποιούν εμφανίζει κανονικά όλους τους χαρακτήρες με δασείες, οξείες, περισπωμένες κτλ; Γιατί το Smart 3 που έχω τώρα όταν έχουν τέτοια κωδικοποίηση κειμένου βάζει κενά και ζορίζομαι πάρα πολύ να διαβάσω το κείμενο με τα μισά γράμματα να λείπουν. Αν ισχύει, μόλις μου έδωσες ένα έξτρα κίνητρο για να το αγοράσω!!!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι! Πολυτονικά Ελληνικά. Οξείες δασείες περισπωμένες ακόμα και υπογεγραμμένες! Όπως δηλαδή στον υπολογιστή. Με είχε εντυπωσιάσει αυτό και η άψογη αναδίπλωση κειμένου στις μεγάλες ιστοσελίδες όταν τις έκανα ζουμ.Νομίζω πως το ίδιο γίνεται και στα Nokia Lumia. Edited by chris8
Πρόσθεση πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πρέπει να βάλεις οπωσδήποτε sd card. για όσους θέλουν rom δεν υπάρχει παιδιά, έχω ρωτήσει σε πολλά site και φορουμ και δεν υπάρχει για την συσκευή αυτή. εάν πάντως βρείτε κάτι ανεβάστε το εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ισως ερωτηση....το γαλαζιο θεμα με τα τετραγωνα που εχουν σαν wallpaper τα alcatel ή μπορει και αλλα, πώς λεγεται να το βρω;! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μία ιστοσελίδα όπου έχει ένα εκτενές review: http://www.wovow.org/review-smartphone-alcatel-onetouch-pop-c9-7047d/ το οποίο είναι μαλλον μετάφραση από το Ρωσικό http://www.mobile-review.com . Γενικώς λέει καλά λόγια!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μία ιστοσελίδα όπου έχει ένα εκτενές review: http://www.wovow.org/review-smartphone-alcatel-onetouch-pop-c9-7047d/ το οποίο είναι μαλλον μετάφραση από το Ρωσικό http://www.mobile-review.com . Γενικώς λέει καλά λόγια!

Και οι αξιολογήσεις σε γνωστό site σύγκρισης τιμών είναι πολύ καλές...

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

1. Έχει καλό gps;

2. Κάνει video κλήσεις (μέσω 3G) χωρίς skype;

3. Έχει κατά την κλήση , επιλογή για εγγραφή κλήσης;

Εάν μπορεί , κάποιος που το χρησιμοποιεί , να μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Κι από μένα μια σημαντική ερώτηση πριν πάρω το κινητό. Όσοι έχετε το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε να σχολιάσετε πως είναι η ποιότητα και η ένταση του ακουστικου κατά τις κλήσεις καθώς και αν έχει καλή λήψη σήματος γενικά;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

 

Μια ερωτηση σε dual sim κινητο(οπως αυτο) μπορω να απενεργοποιησω ανα πασα στιγμη μια απο τισ 2 καρτες η πρεπει να την βγαλω απο την συσκευη ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το πήρα επιτέλους! Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, εχω βάλει και δύο κάρτες sim και φαίνεται να δουλεύει άψογα. Θα το σκαλισω τις επόμενες μέρες και θα γράψω εντυπώσεις.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το πήρα επιτέλους! Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, εχω βάλει και δύο κάρτες sim και φαίνεται να δουλεύει άψογα. Θα το σκαλισω τις επόμενες μέρες και θα γράψω εντυπώσεις.

Με γεια φιλε! Η αναλυση της οθονης και η μνημη ειναι ικανοποιητικα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...