Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένας δεν είπε οτι το κινητό δεν είναι καλό, απλά οι ποίο παλιές συσκευές έχουν θέματα με την οθόνη. Ισως οι καινούργιες να είναι οκ. Κατά τα άλλα και εγω νομίζω ότι είναι souper το κινητό. Εμένα, ασ πούμε, το πήγα στο service και μετά από 10 μέρες το παρέλαβα αφού του έκαναν μόνο αναβάθμιση, αύριο τελικά θα το ξαναπάω...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου πω τι έκανα εγώ και δούλεψε, απενεργοποίησα την επιλογή μέσα απο το developers preview, μετά έκανα μια επανεκίνηση και αμέσως το είδε απο την επιλογή αναβάθμισης στις ρυθμίσεις.

 

εγώ που δεν έχω developers preview , γιατί είμαι ακόμα στην 15053-2403? το κινητό είναι γαλλικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχω πάρει εδώ και δύο εβδομάδες και δεν μπορώ να δω πως να βάλω τραγούδι σαν ήχο κλήσης και μηνύματος από αυτά που έχω βάλει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχω πάρει εδώ και δύο εβδομάδες και δεν μπορώ να δω πως να βάλω τραγούδι σαν ήχο κλήσης και μηνύματος από αυτά που έχω βάλει;

 

Καλησπέρα. Θα συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή και θα τα μεταφέρεις με copy-paste από την κάρτα στον φάκελο με τα ringtones της μνήμης του τηλεφώνου. Μετά τα επιλέγεις από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω αλλά δεν μου εμφανίζει τα τραγούδια που έχω βάλει μόνο αυτά που είχε μου βγάζει;

 

Πήγαινε στις ρθμίσεις και επίλεξε Ήχους κλήσεων. Πάτα εκεί πού λέει "Μάθετε πώς μπορείτε να προσθέτε περισσότερα". Θα σε βοηθήσει γιατί λέει ακριβώς τί να κάνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ που δεν έχω developers preview , γιατί είμαι ακόμα στην 15053-2403? το κινητό είναι γαλλικό

 

βρε παιδιά κανένας τρόπος υπάρχει να πάρω και εγώ το νέο update?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά κανένας τρόπος υπάρχει να πάρω και εγώ το νέο update?

+1

Πως γινετε καποια κινητα να την πηραν και καποια να εμειναν πισω μετα απο τοσο καιρο ?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update ακριβώς μιλάτε? Αν υπάρχει κάποιο επίσημο update για την συσκευή σας μπορείτε να το ελέγξετε στις Ρυθμίσεις από την ενημέρωση συστήματος.

 

Αν θέλετε να δοκιμάσετε την Preview των Windows 10 (που είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο) μπορείτε να κοιτάξετε το θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

Καλησπέρα το έχω πάρει εδώ και δύο εβδομάδες και δεν μπορώ να δω πως να βάλω τραγούδι σαν ήχο κλήσης και μηνύματος από αυτά που έχω βάλει;

 

Κατέβασε την εφαρμογή Ringtone Maker της Microsoft, για να τα φτιάχνεις απευθείας από το κινητό σου :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update ακριβώς μιλάτε? Αν υπάρχει κάποιο επίσημο update για την συσκευή σας μπορείτε να το ελέγξετε στις Ρυθμίσεις από την ενημέρωση συστήματος.

 

Αν θέλετε να δοκιμάσετε την Preview των Windows 10 (που είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο) μπορείτε να κοιτάξετε το θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program)

Εγω αυτο λεω, δεν βγαζει τιποτα για να περαστει μεσω ΟΤΑ. Και οχι μονο για το update που βγηκε πριν 2-3 βδομαδες περιπου αλλα και για ενα update αρχες Μαρτη

Και ο gsserv10 αυτο λεει. Εχει βγει update πριν 2-3 βδομαδες και δεν υπαρχει ακομα για να περαστει μεσω ΟΤΑ μετα απο τοσο καιρο. Και ρωταμε πως γινεται να περαστει. Αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που σημαίνει ότι η συσκευή σου είναι ενημερωμένη. Γενικά να γνωρίζεις τα update δεν φτάνουν σε όλες τις συσκευές ταυτόχρονα. Μοιράζεται στις συσκευές ανάλογα με τη χώρα, χωρίς κάποια συγκεκριμένη σειρά.

 

Μπορείς να ελέγξεις ΕΔΏ ανάλογα με τη χώρα της ROM σου και τη συσκευή σου την τελευταία διαθέσιμη έκδοση :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τα update το γνωριζω πολυ καλα απο την google :p

Αλλα πως εξηγεις πως το πρωτελευταιο Update που βγηκε πριν 1,5 μηνα δεν το εχει παρει ακομα ? Δλδ θα παρει σε ενα μηνα το πρωτελευταιο και σε 5 μηνες αυτο που βγηκε αρχες Απριλη ? Τα 10αρια τοτε θα τα παρει το 2017. :p

Δυστυχως το κινητο ειναι γενικα απο Ευρωπη οπως ρωτησα το παιδια απο εδω περα. Δεν εχει συγκεκριμενη χωρα προελευσης.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update ακριβώς μιλάτε? Αν υπάρχει κάποιο επίσημο update για την συσκευή σας μπορείτε να το ελέγξετε στις Ρυθμίσεις από την ενημέρωση συστήματος.

 

Αν θέλετε να δοκιμάσετε την Preview των Windows 10 (που είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο) μπορείτε να κοιτάξετε το θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

 

 

Κατέβασε την εφαρμογή Ringtone Maker της Microsoft, για να τα φτιάχνεις απευθείας από το κινητό σου :)

 

 

το έχω κάνει έλεγχο αλλά ενημέρωση δεν υπάρχει και αυτή που έχω είναι 15053-2403

για το firmware 15114.43005 (σε dual sim version)

επειδή βλέπω ότι η rom του κινητού είναι γαλλική δεν έχει ενημέρωση αλλά για την ελλάδα υπάρχει , μπορώ να κάνω κάτι να την λάβω και εγώ ή απλά πρέπει να περιμένω?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Το firmware number από ότι θυμάμαι δεν είναι ίδιο για όλα τα μοντέλα...

 

Δυστυχως το κινητο ειναι γενικα απο Ευρωπη οπως ρωτησα το παιδια απο εδω περα. Δεν εχει συγκεκριμενη χωρα προελευσης.

 

Δεν γίνεται αυτό νομίζω... Βάλε ένα screenshot από τις πληροφορίες του κινητού σου... Πχ όπως βλέπεις στη φώτο το δικό μου γράφει CV IT που σημαίνει «Country Variant Italy» δηλαδή unbranded από την Ιταλία...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/wp_ss_20150420_0001_zpsu8a8dkq5.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Aλεξ σου ειπα οτι ρωτησα πιο παλια τα παιδια και μου απαντησαν αυτο που σου ειπα.

Εκει δεν γραφει τιποτα γραφει μονο Ονομα , μοντελο , λογισμικο.

Στο προσθετα+πληροφοριες στο mobile operator γραφει 000-33 που σημαινει αυτο που σου ειπα γενικα για Ευρωπη και οχι για συγκεκριμενη χωρα.

Link to comment
Share on other sites

Aλεξ σου ειπα οτι ρωτησα πιο παλια τα παιδια και μου απαντησαν αυτο που σου ειπα.

Εκει δεν γραφει τιποτα γραφει μονο Ονομα , μοντελο , λογισμικο.

Στο προσθετα+πληροφοριες στο mobile operator γραφει 000-33 που σημαινει αυτο που σου ειπα γενικα για Ευρωπη και οχι για συγκεκριμενη χωρα.

 

και το δικο μου ονομα μοντελο λογισμικο γραφει μονο..

Link to comment
Share on other sites

αγορασα τη παρασκευη ενα 535, το δουλεψα ολο το σ/κ μια χαρα ολα. το βαζω σημερα στον υπολογιστη να φορτισει λιγο και να περασω μερικες φωτο, γυρναω και η οθονη σβηστη. βγαζω μπαταρια τη ξαναβαζω, δονειται λιγο και δε κανει τιποτα. μαπα το καρπουζι?? καμια ιδεα?

 

edit: κοιταζοντας με φακο, βλεπω οτι το κινητο δουλευει, αλλα εχει βγει off το backlight..μετα απο 3 μερες..μαπα το καρπουζι λοιπον

 

btw for all it's worth το κινητο αγοραστηκε απο tokinito.gr

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

αγορασα τη παρασκευη ενα 535, το δουλεψα ολο το σ/κ μια χαρα ολα. το βαζω σημερα στον υπολογιστη να φορτισει λιγο και να περασω μερικες φωτο, γυρναω και η οθονη σβηστη. βγαζω μπαταρια τη ξαναβαζω, δονειται λιγο και δε κανει τιποτα. μαπα το καρπουζι?? καμια ιδεα?

 

edit: κοιταζοντας με φακο, βλεπω οτι το κινητο δουλευει, αλλα εχει βγει off το backlight..μετα απο 3 μερες..μαπα το καρπουζι λοιπον

 

btw for all it's worth το κινητο αγοραστηκε απο tokinito.gr

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πας πίσω να στο αντικαταστήσουν.

Αντίστοιχο πρόβλημα είχε γνωστός μου, αγορασμένο από public.

Απλά, επειδή τρόμαξε λίγο και κατά βάθος προτιμούσε και τα android το άλλαξε με κάποιο android.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πας πίσω να στο αντικαταστήσουν.

Αντίστοιχο πρόβλημα είχε γνωστός μου, αγορασμένο από public.

Απλά, επειδή τρόμαξε λίγο και κατά βάθος προτιμούσε και τα android το άλλαξε με κάποιο android.

 

επειδη δεν ειναι doa δε θα το αλλαξουν..θα το αφησω σε ενα nokia care και ελπιζω σε κανα μηνα να το εχω πισω..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας, σημερα παρέλαβα μετά από δεύτερη αλλαγή οθόνης το καταραμένο 535 DS. Το touch "δούλεψε" άψογα αλλά το τηλέφωνο παρουσίασε και αλλα προβλήματα όπως, η οθόνη έχει μαυρίσει και δεν ανάβει, η δεύτερη κάρτα κάποιες φορές δεν αναγνωρίζεται, όταν λειτουργούσε η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης δεν μπορούσα να διαχειριστώ την κλήση απομακρυνοντας το τηλέφωνο από το αυτί μου και άλλα κουλά.

Δεδομένου ότι ήταν η δεύτερη φορά που το πήγα για service και αυτη τη φορα στάλθηκε στο εξωτερικό για επισκευή, τώρα πως να κινηθώ;

Που μπορώ να παραπονεθώ και να βρω το δίκιο μου;

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...