Jump to content

The O.C. (Fox)


menelia
 Κοινοποίηση

Πως σας φαίνεται η σειρά;  

288 members have voted

  1. 1. Πως σας φαίνεται η σειρά;

    • Τέλεια
      104
    • Καλή
      70
    • Βαρετή/Δε βλέπεται
      59
    • Δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ
      55


Recommended Posts

Κι εγώ πολύ θα το 'θελα.. αλλά που τέτοια τύχη.

Δίκιο έχετε μη νομίζετε.

 

Το ότι τα έφτιαξαν στον Ράιαν και την Τέιλορ τόσο γρήγορα και το ότι είπε το I love you τόσο νωρίς.. είναι λίγο κάπως. Πάντως δεν θα με χαλούσε αν στα πρώτα επεισόδια της 4ης σεζόν είχαμε κάποια αναπαράσταση της κηδείας της Μαρίσσα ή κάτι τελοσπάντων.. και δεν ήταν ανάγκη να δημιουργήσουν σώνει και καλά νέο Αμόρε.. μια η αποχώρηση της Mischa και μια η βλακεία των δημιουργών με την 3η σεζόν και τώρα με τη 4η [γιατί κακά τα ψέμματα, μπορεί να έχουμε λιγότερο δράμα, αλλά δεν πιάνει τόπο σαν σεζόν. Εδώ που λέει ο λόγος προτιμούσα 10 φορές την Μαρίσσα με τις ιδιοτροπίες και τα προβλήματά της,] σκότωσαν τη σειρά. Είχαν 16 ολόκληρα επεισόδια, που αναλογεί περίπου σε 3/4 μιας κανονικής σεζόν, και αντί να κλείσουν κεφάλαια.. κάνουν του κεφαλιού τους.

 

Τέσπα..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kai mena i marissa mou espage na neura polles fores-olo provlimata kai klamata ktl...o tiletheatis den einai xazos..Autoi etsi pou sinexisan to senario gia xazous mas pernane.Den mporeis na afineis etsi ena tetoio gegonos.Mpam to ama3i pethane tin ksexasane-sinexizoun ti zwi tous...As teleiwne tote!o tiletheatis den stamatise na vlepei oc epeidi kourastike.Stamatise na vlepei oc gia tis malakies twn sintelestwn..Mporw na dextw oti se kapoious isws na min tous pira3e kai polu o thanatos tis-ok i zwi sinexizetai ktl..Alla otan se 3 oloklires season sxedon ola ta episodia strefontai sauto to proswpo kiriws e nai...ithela kai tin kideia kai tin stenaxwria twn ipoloipwn tis pareas..oxi mia taylor na tin pianei logodiaroia k na min stamataei-k ena ryan na erwteuetai etsi apotoma-akoma k o seth exei ginei toso sinithismenos...

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ trapped εχεις δικιο κι εμενα μου την εδωσε

που δεν εδειξαν καθολου κηδεια ή τι εκανε ο Ραιαν αμεσως μετα το τρακαρισμα, που την πηγε, ποιον πηρε τηλ, εκλαψε, εβρισε, ηπιε, κατι τεσπα! Α, και κατι αλλο. Ειναι δυνατον απο τους 2 επιβατες ενος αμαξιου που κανει 10 τουμπες ο ενας να πεθανει και ο αλλος να μην εχει παρα μονο 2-3 γρατζουνιες? Και μαλιστα ο οδηγος του αυτοκινητου που στη συγκρουση επιβαρυνεται λογω τιμονιου και πενταλ! Αλλα θα μου πειτε στις σειρες ολα γινονται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ipotithetai oti i marissa den forouse zwni...na perasoun kai to koinoniko tous minima:P forate zwnes!!!!!!

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και ζωνη να μη φοραγε, οταν το αυτοκινητο τουμπαρει δε μπορει ο ενας να βγει με 2 γρατζουνιες και ο αλλος να πεθανει.!!!:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακομη και ζωνη να μη φοραγε, οταν το αυτοκινητο τουμπαρει δε μπορει ο ενας να βγει με 2 γρατζουνιες και ο αλλος να πεθανει.!!!:p

 

Βασικα μπορει να γινει και ετσι!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα... :p

 

Αλλού είναι... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

estw oti ena ama3i 3efeugei aptin poreia tou..O odigos foraei zwni-o sinodigos oxi...ti ginetai:

1)pethenoun kai oi dio

2)pethenei mono o sinodigos

3)pethenei o sinodigos kai sta epomena episodia ginetai fantasma

psifiste kai kerdiste!

xaxaxaxaxa....Aman!

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

It's over... :(

Τελικά έχει κάνα-δυο ανατροπές το φινάλε που δε τις περιμένεις.

Μου άρεσε

που οι Κόεν μετακόμισαν στο Μπέρκλι κι έφυγαν για πάντα απ'το Νιούπορτ. Ήταν σωστό τέλος πιστεύω να φύγουν απ'το O.C.

Επίσης μου άρεσε που η Τζούλι δε διάλεξε κανέναν απ'τους δύο που την πολιορκούσαν. Ομολογώ δεν το περίμενα, περίμενα να καταλήξει με τον Φρανκ.

Τώρα το ότι έκανε το παιδί του, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε! Ήταν ολίγον τι ξεκάρφωτο, αλλά το προσπερνάμε.

Σεθ και Σάμερ παντρεύτηκαν τελικά, κάτι που έπρεπε να γίνει.

Μου άρεσε που ο Ράιαν έγινε αρχιτέκτονας (αν κατάλαβα καλά) εντέλει, αλλά δεν κατάλαβα αν κατέληξε με την Τέιλορ τελικά. Θα πρέπει να ξαναδώ το επεισόδιο όταν το κατεβάσω για να καταλάβω.

Επίσης μου άρεσε που αποχαιρέτησε τελευταίος το σπίτι και μας έδειχνε φλασμπακς απ'το πρώτο επεισόδιο και το πως άρχισαν όλα.

Και τέλος, η τελευταία σκηνή με το παιδί που ήταν μόνο και τον Ράιαν να του προσφέρει βοήθεια, ήταν ό,τι πρέπει για να κλείσει η σειρά, πιστεύω.

 

Σε γενικές γραμμές, καθώς το παρακολουθούσα, στη μέση ήμουν ψηλοαπογοητευμένος, αλλά μετά το τέλος του επεισοδίου έμεινα αρκετά ικανοποιημένος. (Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, βέβαια.)

Παρόλα αυτά, άφησαν κάποια πράγματα ανείπωτα.

Τι απέγινε ο Τρέι, αλλά και η Νόνα είναι δύο απ'αυτά που θα έπρεπε έστω να αναφέρουν.

 

Anyways, ήταν αρκετά καλό φινάλε!

So long ΟC...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

:( Παεί το OC. Τελείωσε....

 

3 χρόνια με πολύ καλές στιγμές (και μερικές "κακές") έφυγαν.

 

Αρκετά καλό το φινάλε. Αν και στην μέση περίπου απογοητεύτηκα λίγο. Το τελευταίο 15λεπτο ήταν καλό, μάρεσε που έδειξαν σκηνές απο τη πρώτη season, και μάλιστα έκαναν καλή επιλογή απο τα πλάνα που θα δείξουν.

 

 

Αυτά που μου άρεσαν αρκετά ήταν με την Julie, δε διάλεξε κανένα και πέτυχε και ένα στόχο της. Οι Cohen που μετακόμισαν στο Berkley, οι SummerSeth Που παντρέυτηκαν και στο τέλος που ο Ryan μίλησε στο παιδί ήταν καλές σκηνές.

 

 

Γενικότερα στο τέλος όλη η σειρά περιστράφηκε γύρω απο τον Ryan. Κάτι το οποίο είναι και το πιο σωστό γιατί με αυτόν ξεκίνησε και με αυτόν τελείωσε. :)

 

Πιστεύω ότι είχαμε το σωστό closure

 

Παρόλα αυτά, άφησαν κάποια πράγματα ανείπωτα.

Τι απέγινε ο Τρέι, αλλά και η Νόνα είναι δύο απ'αυτά που θα έπρεπε έστω να αναφέρουν.

 

ε σιγά :p

δεν είναι και τόσο σημαντικό χαρακτήρας η nana... και με τον Trey καλύτερα που το άφησαν εκεί που είναι κατ'εμέ.

 

Link to comment
Share on other sites

ε σιγά :p

δεν είναι και τόσο σημαντικό χαρακτήρας η nana... και με τον Trey καλύτερα που το άφησαν εκεί που είναι κατ'εμέ.

 

E, ενταξει,

μια αναφορά την άξιζε η Νόνα! Υποτίθεται πως είχε μία ασθένεια αν θυμάσαι καλά και πως δε της έμενε πολύς χρόνος ζωής! Έπρεπε να το λύσουν το ζήτημα νομίζω.

Όσο για τον Τρέι, ο τύπος έσωσε τη δεύτερη σεζόν! Άξιζε κι αυτός ένα κλείσιμο στην ιστορία του! Εδώ έδωσαν κλείσιμο στον πατέρα του Ράιαν που εμφανίστηκε σε 5 μόνο επεισόδια! :wacko:

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε

που οι Κόεν μετακόμισαν στο Μπέρκλι κι έφυγαν για πάντα απ'το Νιούπορτ. Ήταν σωστό τέλος πιστεύω να φύγουν απ'το O.C.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Επίσης μου άρεσε που

η Τζούλι δε διάλεξε κανέναν απ'τους δύο που την πολιορκούσαν. Ομολογώ δεν το περίμενα, περίμενα να καταλήξει με τον Φρανκ.

Τώρα το ότι έκανε το παιδί του, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε! Ήταν ολίγον τι ξεκάρφωτο, αλλά το προσπερνάμε.

 

Για να πω την αλήθεια εγώ το περίμενα ότι τελικά

δεν θα διάλεγε κανέναν από τους δύο. Τώρα για το παιδί είναι πράγματι λίγο ξεκάρφωτο, αλλά δεν είναι και τόσο σημαντικό για την όλη σειρά.

 

 

Σεθ και Σάμερ παντρεύτηκαν τελικά, κάτι που έπρεπε να γίνει.

 

Και αυτό το περίμενα. Δηλαδή όχι το περίμενα, αλλά σίγουρα δεν ήταν ανατροπή.

 

Μου άρεσε που ο Ράιαν έγινε αρχιτέκτονας (αν κατάλαβα καλά) εντέλει, αλλά δεν κατάλαβα αν κατέληξε με την Τέιλορ τελικά. Θα πρέπει να ξαναδώ το επεισόδιο όταν το κατεβάσω για να καταλάβω.

 

Και αυτό επίσης το περίμενα. Όχι πως δεν μου άρεσε ή δεν με χαροποίησε βέβαια...

 

Επίσης μου άρεσε που αποχαιρέτησε τελευταίος το σπίτι και μας έδειχνε φλασμπακς απ'το πρώτο επεισόδιο και το πως άρχισαν όλα.

 

Αυτό ήταν αναμενόμενο, αλλά ήταν ωραίο.

 

Και τέλος, η τελευταία σκηνή με το παιδί που ήταν μόνο και τον Ράιαν να του προσφέρει βοήθεια, ήταν ό,τι πρέπει για να κλείσει η σειρά, πιστεύω.

 

Δεν ξέρω, εμένα μου φάνηκε κάπως αχρείαστη σαν σκηνή... Μπορεί και να κάνω λάθος, όταν ξαναδώ το επεισόδιο θα αναφέρω.

 

Σε γενικές γραμμές, καθώς το παρακολουθούσα, στη μέση ήμουν ψηλοαπογοητευμένος, αλλά μετά το τέλος του επεισοδίου έμεινα αρκετά ικανοποιημένος. (Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, βέβαια.)

 

Μαζί σου. Θα μπορούσε να ήταν καλύτερο, αλλά για τελευταίο επεισόδιο στα μέσα της σεζόν ήταν αρκετά καλο.

 

Παρόλα αυτά, άφησαν κάποια πράγματα ανείπωτα.

Τι απέγινε ο Τρέι, αλλά και η Νόνα είναι δύο απ'αυτά που θα έπρεπε έστω να αναφέρουν.

 

Επίσης μαζί σου. Μία μικρή αναφορά δεν νομίζω να ήταν πρόβλημα...

 

Anyways, ήταν αρκετά καλό φινάλε!

So long ΟC...

 

:( :cry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εμένα μου φάνηκε κάπως αχρείαστη σαν σκηνή... Μπορεί και να κάνω λάθος, όταν ξαναδώ το επεισόδιο θα αναφέρω.

 

Εμένα πάλι μου φάνηκε πως η σκηνή έδωσε μία ολοκλήρωση στη σειρά. Σαν να τέλειωσε όπως άρχισε. Γι' αυτό μου άρεσε. Ήταν συμβολικό το όλο σκηνικό με το αγόρι. ;)

Τώρα, ως ανατροπή που είπα παραπάνω, θεωρώ το ότι η Τζούλι δεν παντρεύτηκε τελικά όπως έδειχνε το τρέιλερ κι όπως περίμεναν όλοι, αλλά και το ότι τελικά παντρεύτηκαν ο Σεθ και η Σάμερ.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φάνηκε πως η σκηνή έδωσε μία ολοκλήρωση στη σειρά. Σαν να τέλειωσε όπως άρχισε. Γι' αυτό μου άρεσε. Ήταν συμβολικό το όλο σκηνικό με το αγόρι. ;)

 

Τώρα που το λες, σαν να έχεις δίκαιο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ.

Πάεεει.. τέλειωσε και το O.C. :(

Κρίμα.. λυπήθηκα.

Είναι απίστευτο το πως σε 7-8 μήνες κατάφερα να αγαπήσω τόσο μα τόσο μια σειρά. Σε τόσο μικρό διάστημα είδα 4 ολόκληρες σεζόν, κατέβασα και τα 6 soundtracks.

Love at first sight?

Τέλοσπάντων..

Το επεισόδιο ήταν ΟΚ..

 

Νομίζω η τελική σκηνή που όλα δένουν ήταν η καλύτερη. Τα flashbacks ακόμα καλύτερα.. η μουσική απίθανη όπως πάντα.. Οι αναφορές στην Marissa ευτυχώς υπήρξαν.. έστω και μικρές.

 

 

Όμως όπως όλα τα ωραία, έτσι και τούτο τέλειωσε..

Adios O.c.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

krima pou teleiose... :( :cry:

se genikes grammes ok to episodio, parolauta poli kalo pros to telos..

k sigkinitiko(gia mena toulaxiston se 2-3 skines..):cry:

k fisika gia alli mia fora i mousiki teleia.. kserei kaneis pos legetai to tragoudi pou epekse sto telos??

so long oc....

Link to comment
Share on other sites

Hi! Mias kai to greektvsubs.gr ftiaxnei toys ellinikoys ypotitloys ton neon episodeion toy OC, etsi kai ego ftiaxno ta dika moy OC dvd. Prospatho na dialekso omos eikona gia to menu toy teleytaioy dvd kai tha ithela tin kalyteri. Poia einai kata tin gnomi sas I kalyteri eikona?
clubs.pathfinder.gr/charmed_site
Link to comment
Share on other sites

Hi! Mias kai to greektvsubs.gr ftiaxnei toys ellinikoys ypotitloys ton neon episodeion toy OC, etsi kai ego ftiaxno ta dika moy OC dvd. Prospatho na dialekso omos eikona gia to menu toy teleytaioy dvd kai tha ithela tin kalyteri. Poia einai kata tin gnomi sas I kalyteri eikona?

 

Πολυ καλη ειναι η εικονα που εχει ο Lerris στην υπογραφη του!

Ειναι και συμβολικη!:cry:

Link to comment
Share on other sites

paidia mipws xerete pou mporw na brw tis season(1,2)toy o.c?exw paei se ola ta video club tis geinonias mou kai den tis exoun:( gnwrizetai eseis kanena video club?

Y.G menw peiraia.min mou peite kanena stin athina:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

paidia mipws xerete pou mporw na brw tis season(1,2)toy o.c?exw paei se ola ta video club tis geinonias mou kai den ta exoun:( gnwrizetai eseis kanena video club?

Y.G menw peiraia.min mou peite kanena stin athina:lol: :p

 

Στα seven τις έχει σίγουρα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είδα ξανά λίγο το 3.25 και.. νοστάλγησα το O.C. και την Marissa και όλο το feeling. :cry:

Η φάση είναι ότι προτιμώ να βλέπω τις πιο παλιές seasons παρά την 4η.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είδα ξανά λίγο το 3.25 και.. νοστάλγησα το O.C. και την Marissa και όλο το feeling. :cry:

Η φάση είναι ότι προτιμώ να βλέπω τις πιο παλιές seasons παρά την 4η.

 

Λογικό δεν είναι; Τρία χρόνια τη βλέπαμε τη Μαρίσα, αλλά και τη σειρά μαζί με τη Μαρίσα. Λογικό είναι να μας έχει λήψει, όπως και να το κάνουμε, ΚΑΙ παρόλο που μας έσπασε τα νεύρα στην 3η σεζόν. Και οποιοσδήποτε άλλος να έφευγε απ'τη σειρά, το ίδιο θα μας έλειπε.

Εγώ πάλι προτιμώ να τις βλέπω και τις 4 σεζόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...