Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο note 4 δεν υπαρχουν αυτα, υπαρχει βηματομετρητης, μετρηση καρδιακων παλμων και κορεσμου(οξυγονου) στο αιμα... ;)

 

Καλώς μπήκες στο club λοιπόν κι εσύ. Αν δεν κάνω λάθος τα αφαίρεσε η σαμσουνγκ στο note 4.

Σας ευχαριστώ και τους δύο σας για τις γρήγορες απαντήσεις! :)

Λάθος πάντως που το αφαίρεσαν. Εμένα ας πούμε μου φαίνεται αρκετά πιο χρήσιμο ο αισθητηρας θερμομετρου από το spO2. Τελοσπαντων δεν πειράζει, αλλά τι θα παθαιναν αν άφηναν και αυτό τον αισθητήρα?? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ και τους δύο σας για τις γρήγορες απαντήσεις! :)

Λάθος πάντως που το αφαίρεσαν. Εμένα ας πούμε μου φαίνεται αρκετά πιο χρήσιμο ο αισθητηρας θερμομετρου από το spO2. Τελοσπαντων δεν πειράζει, αλλά τι θα παθαιναν αν άφηναν και αυτό τον αισθητήρα?? :p

Συμφωνω και εγω ηθελα αισθητηρα θερμοκρασιας, κριμα που το εβγαλαν...

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να αφαίρεσαν τους αισθητήρες θερμοκρασίας και βαρομετρου;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να αφαίρεσαν τους αισθητήρες θερμοκρασίας και βαρομετρου;

 

σε σχεση με το νοτε 3 εχουν αφαιρεσει νομιζω ! αν κανω λαθος να με διορθωσουν! παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που προτεινε ο φιλος πιο πανω το δειχνει μολις την τρεξεις! ;)

 

Οκ θα το δω. Με προβληματίζει το θέμα με την S-VIEW. Παρόλο που του έκανα επαναφορά δεν κάνει κάτι. Πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί που το πήρα και μου είπαν να το πάω στον Γερμανό ή σε κάποιο άλλο μαγαζί και αν διαπιστώσουν πρόβλημα να το στείλω πίσω.

 

Έτσι είναι, τους αφαίρεσαν. Κακώς.:mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν να το στείλω πίσω και θα μου απαντήσουν αύριο!! Τα νεύρα μου!!

Ποιο μαγαζι φιλε?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απο αισθητηρες εχει αυτους...

 

Sensors

 

Αισθητήρας επιτάχυνσης, Βαρόμετρο, Αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος, Γυροσκοπικός, Γεωμανητικός, Αισθητήρας χειρονομίας, Αισθητήρας Hall, HR, Αισθητήρας εγγύτητας, RGB, UV Sensor

 

 

Για περισσοτερα δειτε εδω...

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/galaxynote/galaxynote/SM-N910FZDEEUR

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει βαρόμετρο και βγάλανε το θερμόμετρο. Σφάλμα που ομολογώ ότι δεν το ήξερα, μια που το θεωρούσα δεδομένο. Δεδομένο βέβαια θεωρούσαμε και το ράδιο κάποτε, αλλά μας το έφαγαν και αυτό!:mad:
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Λέω να μπω στο club και να πάρω ένα note 4 από skroutzομάγαζο ! :happy:

Παιδιά πρέπει να προσέξω κάτι ;

Ποιο να προτιμίσω , 910F ή 910C ???? :blink:

Παρακαλώ τα φώτα σας , ευχαριστώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Λέω να μπω στο club και να πάρω ένα note 4 από skroutzομάγαζο ! :happy:

Παιδιά πρέπει να προσέξω κάτι ;

Ποιο να προτιμίσω , 910F ή 910C ???? :blink:

Παρακαλώ τα φώτα σας , ευχαριστώ....

 

δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!νεος κατοχος του N910C!πραγματικα πολύ καλο φιανεται κ αρκετα γρηγορο κ χωρις λαγκ αν κ ακομα δε το χω σεταρει 100%!παρολαυτα ηθελα να ρωτησω κατι,παρατηρω ότι σε κλησεις πανω από ένα τεταρτο αρχιζει να ζεστενεται πολύ το τηλεφωνο μεχρι που ζεμεταει,να μου επιτραπει η εκφραση!τ ιδιο κ στα παιχνίδια αλλα αυτό δε με προβληματιζει τοσο γιατι σπανια το χρησιμοποιω το Ν4 για παιχνίδια!η θερμοκρασια όμως της πλατης του τηλεφωνου στις κλησεις με προβλιματιζει!εσεις λοιπον που το χρησιμοποιητε εχετε παρατηρησει κατι αντιστοιχο?ειναι καποιο θεμα?η απλα φυσιολογικο?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!νεος κατοχος του N910C!πραγματικα πολύ καλο φιανεται κ αρκετα γρηγορο κ χωρις λαγκ αν κ ακομα δε το χω σεταρει 100%!παρολαυτα ηθελα να ρωτησω κατι,παρατηρω ότι σε κλησεις πανω από ένα τεταρτο αρχιζει να ζεστενεται πολύ το τηλεφωνο μεχρι που ζεμεταει,να μου επιτραπει η εκφραση!τ ιδιο κ στα παιχνίδια αλλα αυτό δε με προβληματιζει τοσο γιατι σπανια το χρησιμοποιω το Ν4 για παιχνίδια!η θερμοκρασια όμως της πλατης του τηλεφωνου στις κλησεις με προβλιματιζει!εσεις λοιπον που το χρησιμοποιητε εχετε παρατηρησει κατι αντιστοιχο?ειναι καποιο θεμα?η απλα φυσιολογικο?

 

Καλώς ήρθες φίλε στην παρέα!Προσωπικά το θεωρώ λογικό σε αυτές τις δύο περιπτώσεις να υπάρχει μια αύξηση της θερμοκρασίας της συσκευής αλλά όχι τόσο πολύ σε σημείο που να μην μπορείς να κρατήσεις την συσκευή στα χέρια σου κινδυνεύοντας από έγκαυμα!!! :lol: Και εγώ δεν παίζω games για να σου πω μια ολοκληρωμένη άποψη!Anyway...Με τις εφαρμογές CPU-Z ή το Battery Solo -που βρίσκεις από το Play Store- μπορείς να έχεις μια εικόνα της θερμοκρασίας της μπαταρίας καθώς και διάφορες άλλες πληροφορίες... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου σ ευχαριστω πολύ για την απαντηση!
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Για το S-VIEW να φταίνε οι θήκες που έχουν μαγνήτη, γιατί διάβασα ότι κάποιοι είχαν θέμα, αλλά λεπτομέρειες δεν ξέρω.

 

Δοκίμασα το πρόγραμμα, αλλά και Home button+Volume down+Lock button και το KNOX είναι 0, κατασκευή Βιετνάμ, χώρα προέλευσης Βουλγαρία. Επίσης το ύποπτο είναι ότι λέει ότι τα ακουστικά συνδέθηκαν 5 φορές και ότι φορτίστηκε 4 φορές.... Κακά τα μαντάτα!! Κάτι άλλο να δω;;

 

Μίλησα πριν από λίγο με την υπεύθυνη μάλλον και μου είπε πως αν υπάρχει θέμα θα μου το αντικαταστήσουν με καινούριο. Για το ότι ήταν στημένο το κινητό μου είπε ότι σε κάποιες χώρες μπορεί να τα ανοίξουν για να τα ξεκλειδώσουν κατά κάποιο τρόπο, έτσι ώστε να είναι συμβατά με τα εκεί δίκτυα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν από λίγο με την υπεύθυνη μάλλον και μου είπε πως αν υπάρχει θέμα θα μου το αντικαταστήσουν με καινούριο. Για το ότι ήταν στημένο το κινητό μου είπε ότι σε κάποιες χώρες μπορεί να τα ανοίξουν για να τα ξεκλειδώσουν κατά κάποιο τρόπο, έτσι ώστε να είναι συμβατά με τα εκεί δίκτυα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Εφοσον ειναι ευρωπαικο μοντελο δεν το βλεπω να πολυ στεκει, εμενα απο ουγγαρια ειναι και οταν το ανοιξα δεν ηταν στημενο... οποτε μαλλον για μουφα μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε Vs τις 2 εκδοσεις του Note 4?

θελει να το παρει ο αδερφος μου και δεν ξερει ποιο να προτιμησει..

Link to comment
Share on other sites

εχουμε Vs τις 2 εκδοσεις του Note 4?

θελει να το παρει ο αδερφος μου και δεν ξερει ποιο να προτιμησει..

Δες λίγο πιο πίσω, post #786...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν από λίγο με την υπεύθυνη μάλλον και μου είπε πως αν υπάρχει θέμα θα μου το αντικαταστήσουν με καινούριο. Για το ότι ήταν στημένο το κινητό μου είπε ότι σε κάποιες χώρες μπορεί να τα ανοίξουν για να τα ξεκλειδώσουν κατά κάποιο τρόπο, έτσι ώστε να είναι συμβατά με τα εκεί δίκτυα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Εννοείται ότι δεν ισχύει. Ακόμα και τα branded έρχονται έτσι από το εργοστάσιο. Δεν ανοίγεται ενδιάμεσα από κανένα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρεπει να το πεις εφοσον ειμαστε σιγουροι πλεον οτι δεν ισχυει και να ζητησεις αντικατασταση με σφραγισμενη απειραχτη συσκευη! επιεικως απαραδεκτο το συγκεκριμενο καταστημα...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά όιπως γνωρίζετε, θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε που γνωρίζει να μας στείλει το οποιοδήποτε κινητό σε κατάσταση στησίματος. Εγώ πχ το έστειλα έτσι πίσω, μια που έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και το έκλεισα χωρίς να κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις. Αυτό σημαίνει ότι ανοίγοντάς το θα γίνει αυτή η διαδικασία. Μήπως, λέω μήπως, συμβαίνει αυτό που μου ανέφεραν, αλλά απλά ξέχασαν να το κάνουν επαναφορά ρυθμίσεων και αν το αφήσουν ξεστημένο; Τα λέω απλά για προβληματισμό και όχι για να δικαιολογήσω πράγματα. Το κινητό στην συσκευασία είχε ΟΛΕΣ τις ζελατίνες εμπρός-πίσω κολημένες κανονικά όπως και στην κάμερα.

 

Κατά τα άλλα τους έγραψα επιστολή με το τι έχει συμβεί όπως μου ζήτησαν, η οποία στάλθηκε με το κινητό και στην τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν πως αν όντως υπάρχει πρόβλημα με το S-VIEW (που περιέργως υπάρχει:confused:) θα μου στείλουν καινούριο λόγο DOA. Τα άλλο το άφησαν μετέωρο. Θα μιλήσω πάλι σήμερα ή αύριο που θα έχει πάει σε τεχνικό και θα σας ενημερώσω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά όιπως γνωρίζετε, θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε που γνωρίζει να μας στείλει το οποιοδήποτε κινητό σε κατάσταση στησίματος. Εγώ πχ το έστειλα έτσι πίσω, μια που έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και το έκλεισα χωρίς να κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις. Αυτό σημαίνει ότι ανοίγοντάς το θα γίνει αυτή η διαδικασία. Μήπως, λέω μήπως, συμβαίνει αυτό που μου ανέφεραν, αλλά απλά ξέχασαν να το κάνουν επαναφορά ρυθμίσεων και αν το αφήσουν ξεστημένο; Τα λέω απλά για προβληματισμό και όχι για να δικαιολογήσω πράγματα. Το κινητό στην συσκευασία είχε ΟΛΕΣ τις ζελατίνες εμπρός-πίσω κολημένες κανονικά όπως και στην κάμερα.

 

Κατά τα άλλα τους έγραψα επιστολή με το τι έχει συμβεί όπως μου ζήτησαν, η οποία στάλθηκε με το κινητό και στην τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν πως αν όντως υπάρχει πρόβλημα με το S-VIEW (που περιέργως υπάρχει:confused:) θα μου στείλουν καινούριο λόγο DOA. Τα άλλο το άφησαν μετέωρο. Θα μιλήσω πάλι σήμερα ή αύριο που θα έχει πάει σε τεχνικό και θα σας ενημερώσω.

 

Δεν συμβαινει γιατι εφοσον το κινητο ειναι ευρωπαικο δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα αρα αυτο που σου ειπαν ειναι ψεμα ομως και να' χει, τωρα γιατι το ανοιξαν δεν θα το μαθουμε ποτε... δεν ξερω κατι δεν μου αρεσει εν τελη στη εξηγηση που σου εδωσαν... Πιστευω θα στο αλλαξουν παντως.

 

Edit: ξερω θα με πειτε ψειρα και παραξενο αλλα αν παρατηρησετε τα widget του s health και s note δεν ειναι στην ευθεια κοιταχτε http://i1-news.softpedia-static.com/images/fitted/620x348/Android-5-0-Lollipop-Running-on-Samsung-Galaxy-Note-4-Shown-in-Video-Screenshots.jpg

μολις σημερα το παρατηρησα τυχαια... η φωτο δεν ειναι απο το δικο μου αλλα και στο δικο μου ετσι ειναι!

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είναι κάποιες φορές που ανοίγω το wi-fi στο σπίτι και δεν μπαίνει αμέσως το note.Και ενώ είναι ανοικτό το wifi το βλέπει εκτός εμβέλειας. Όταν κάνω επανεκκίνηση το μόντεμ τότε το βλέπει η συσκευή και μπαίνει.Φταίει κάτι απο το κινητό ή το μόντεμ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είναι κάποιες φορές που ανοίγω το wi-fi στο σπίτι και δεν μπαίνει αμέσως το note.Και ενώ είναι ανοικτό το wifi το βλέπει εκτός εμβέλειας. Όταν κάνω επανεκκίνηση το μόντεμ τότε το βλέπει η συσκευή και μπαίνει.Φταίει κάτι απο το κινητό ή το μόντεμ;

 

Έτσι όπως τα λες μάλλον το modem πρέπει να φταίει δοκίμασε το όμως και με άλλα modem για να σιγουρευτείς...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες μάλλον το modem πρέπει να φταίει δοκίμασε το όμως και με άλλα modem για να σιγουρευτείς...

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου, όμως άλλες συσκευές που έχω μπαίνουν κανονικά στο wifi (SIII, GRAND 2).Λες να παίζει τίποτα με το θηρίο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...