Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερχόμενος από το Note3 παρατηρώ ένα απίστευτο lag σε ο,τι αφορά τη σύνταξη κ αποστολή μηνυμάτων ΜΟΝΟ στις εφαρμογές Facebook (προσωπικά μηνυματα) / Facebook messenger. Στο note3 δεν αντιμετώπισα πότε αυτό το πρόβλημα. Το έχετε παρατηρησει; Είναι θέμα του κινητου (στο 4πυρηνο 4αρι υπάρχει αυτό το προβλημα); Είναι θέμα kitkat 4.4.4; Γνωρίζει κάποιος κατι;
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από το Note3 παρατηρώ ένα απίστευτο lag σε ο,τι αφορά τη σύνταξη κ αποστολή μηνυμάτων ΜΟΝΟ στις εφαρμογές Facebook (προσωπικά μηνυματα) / Facebook messenger. Στο note3 δεν αντιμετώπισα πότε αυτό το πρόβλημα. Το έχετε παρατηρησει; Είναι θέμα του κινητου (στο 4πυρηνο 4αρι υπάρχει αυτό το προβλημα); Είναι θέμα kitkat 4.4.4; Γνωρίζει κάποιος κατι;

 

εγω δεν εχω καποιο θεμα ολα ειναι ομαλα και γρηγορα! δοκιμασε να τα κανεις απεγκατασταση και να τα εγκαταστησεις παλι! τα τελευταια update κλπ που κανουν και διορθονουν την εμφανιση του φβ κλπ πανε απο το κακο στο χειροτερο! κανε και ενα reboot :p

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από το Note3 παρατηρώ ένα απίστευτο lag σε ο,τι αφορά τη σύνταξη κ αποστολή μηνυμάτων ΜΟΝΟ στις εφαρμογές Facebook (προσωπικά μηνυματα) / Facebook messenger. Στο note3 δεν αντιμετώπισα πότε αυτό το πρόβλημα. Το έχετε παρατηρησει; Είναι θέμα του κινητου (στο 4πυρηνο 4αρι υπάρχει αυτό το προβλημα); Είναι θέμα kitkat 4.4.4; Γνωρίζει κάποιος κατι;

 

Το είχα παρατηρήσει και εγώ φίλε αυτό κατά καιρούς… Τον τελευταίο καιρό βέβαια δεν το έχω δει ξανά.Βασικά χρησιμοποιούσα και παλιά έκδοση messenger και είχα κάποια bugs γενικά. Με κάποια updates φαίνεται να έχει λυθεί… :-)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω σε πιο θεμα να το αναφερω μιας και δεν εχω δει κατι σχετικο μπορει καποιος που εχει παραπανω γνωσεις να μου εξηγησει λιγο την λειτουργιες εστιασης(λειτουργιες μετρησης οπως το εχει σαν κατηγορια) της καμερας και πια ειναι καλυτερη να εχω ειναι τρεις

-εστιαση στο κεντρο

-matrix

-σημειο

 

επισης γιατι οταν ανοιγω καμια φορα την καμερα κολαει και ειναι η θολη η εικονα πρεπει να του κουνησο λιγο περα δωθε σε μακρινα τοπια για να ξεκολλησει και να κανει εστιαση κανονικα!

Ίσως εδώ πάρει τις απαντήσεις που ψάχνεις.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ίσως εδώ πάρει τις απαντήσεις που ψάχνεις.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562

 

σε ευχαριστω Γιωργο!

Link to comment
Share on other sites

Εδω το feedback για την lollipop.....

σε λιγο θα ανεβει και ενα mirror της rom...

εκτος κι αν καποιος περασει πολωνικη 4.4.4..και του ρθει OTA..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3027735

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έτυχε χθες να χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το nfc-sbeam για να στείλω κάτι αρχεία σε έναν φίλο μου με s3. Ενεργοποιησα κανονικά nfc από ρυθμίσεις αλλά τζίφος. Δεν μπορούσα να στείλω τα αρχεία. Σα να μν είχε ενεργοποιηθεί. Επίσης δεν μου εμφάνισε καν το κλασσικό N που εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιησεων όταν ενεργοποιειται το nfc. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω? Ή πάει αμέσως σέρβις? Απ όσο ξέρω πάντως το nfc είναι μεσα στην μπαταρία. Εμένα η μπαταρία μου πάνω γράφει κανονικά nfc και απ ότι παρατήρησα το "αυτοκολλητακι" του nfc φαίνεται ότι υπάρχει κανονικά μέσα. (προεξεχει)

Μήπως πάει για αλλαγή μπαταρίας???

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έτυχε χθες να χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το nfc-sbeam για να στείλω κάτι αρχεία σε έναν φίλο μου με s3. Ενεργοποιησα κανονικά nfc από ρυθμίσεις αλλά τζίφος. Δεν μπορούσα να στείλω τα αρχεία. Σα να μν είχε ενεργοποιηθεί. Επίσης δεν μου εμφάνισε καν το κλασσικό N που εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιησεων όταν ενεργοποιειται το nfc. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω? Ή πάει αμέσως σέρβις? Απ όσο ξέρω πάντως το nfc είναι μεσα στην μπαταρία. Εμένα η μπαταρία μου πάνω γράφει κανονικά nfc και απ ότι παρατήρησα το "αυτοκολλητακι" του nfc φαίνεται ότι υπάρχει κανονικά μέσα. (προεξεχει)

Μήπως πάει για αλλαγή μπαταρίας???

Η μπαταρια ειναι original?το ανοιξες και στο s3?Ακουγονται χαζα αυτα που ρωταω αλλα καμια φορα δεν ξερεις.

 

Μηπως εχεις custom rom?Αλλον kernel?Επισης εχεις μεταλλικη θηκη?

 

Σε πρωτη φαση reboot και αν δεν δουλεψει τοτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από το Note3 παρατηρώ ένα απίστευτο lag σε ο,τι αφορά τη σύνταξη κ αποστολή μηνυμάτων ΜΟΝΟ στις εφαρμογές Facebook (προσωπικά μηνυματα) / Facebook messenger. Στο note3 δεν αντιμετώπισα πότε αυτό το πρόβλημα. Το έχετε παρατηρησει; Είναι θέμα του κινητου (στο 4πυρηνο 4αρι υπάρχει αυτό το προβλημα); Είναι θέμα kitkat 4.4.4; Γνωρίζει κάποιος κατι;

 

ρε φιλαρακι ασε την σαχλαμαρα το app του fb και ανοιξε το απο browser να ηρεμισεις.. χεχε

Υ.Γ χρονια και ζαμανια. Καλοριζικο το note 4.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι original?το ανοιξες και στο s3?Ακουγονται χαζα αυτα που ρωταω αλλα καμια φορα δεν ξερεις.

 

Μηπως εχεις custom rom?Αλλον kernel?Επισης εχεις μεταλλικη θηκη?

 

Σε πρωτη φαση reboot και αν δεν δουλεψει τοτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Ναι μπαταρία original. Στο s3 δουλεύει κανονικά το nfc. Άρα από μένα είναι το πρόβλημα. Από θήκη την sview flip cover της Samsung έχω. Kernel και rom δεν έχω αλλάξει. Reboot δοκίμασα τιποτα. Άρα πάμε για επαναφορά και είναι βαρετό γιατί έχω μόνο 9 μέρες το κινητό. :/

 

Σαν ενδεχόμενο δε παίζει απλώς να έχει χαλάσει το αυτοκολλητακι του nfc οπότε μια μια απλή αλλαγή μπαταρίας το θέμα να λύνεται?

Ατυχία δε ξέρω και άλλο άτομο που έχει note 4 για να δοκίμαζα μια άλλη μπαταρία.

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαταρία original. Στο s3 δουλεύει κανονικά το nfc. Άρα από μένα είναι το πρόβλημα. Από θήκη την sview flip cover της Samsung έχω. Kernel και rom δεν έχω αλλάξει. Reboot δοκίμασα τιποτα. Άρα πάμε για επαναφορά και είναι βαρετό γιατί έχω μόνο 9 μέρες το κινητό. :/

 

Σαν ενδεχόμενο δε παίζει απλώς να έχει χαλάσει το αυτοκολλητακι του nfc οπότε μια μια απλή αλλαγή μπαταρίας το θέμα να λύνεται?

Ατυχία δε ξέρω και άλλο άτομο που έχει note 4 για να δοκίμαζα μια άλλη μπαταρία.

 

Ναι φιλε οντως ατυχια αλλα και στην smartec να το στειλεις παλι το ιδιο θα κανουν για αρχη.Οποτε απο το να μπλεκεις με κουριερ καντο μονος σου να δεις και αν δεν τοτε στειλτο.

 

Υ.Γ καλοριζικο!!!Και ελπιζω να ειναι η τελευταια χαζο ταλαιπωρια!

 

 

Εγω μολις τωρα περναω την Lolipop οποτε απο αυριο θα σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαταρία original. Στο s3 δουλεύει κανονικά το nfc. Άρα από μένα είναι το πρόβλημα. Από θήκη την sview flip cover της Samsung έχω. Kernel και rom δεν έχω αλλάξει. Reboot δοκίμασα τιποτα. Άρα πάμε για επαναφορά και είναι βαρετό γιατί έχω μόνο 9 μέρες το κινητό. :/

 

Σαν ενδεχόμενο δε παίζει απλώς να έχει χαλάσει το αυτοκολλητακι του nfc οπότε μια μια απλή αλλαγή μπαταρίας το θέμα να λύνεται?

Ατυχία δε ξέρω και άλλο άτομο που έχει note 4 για να δοκίμαζα μια άλλη μπαταρία.

Μπές στις ρυθμίσεις του nfc και κοίτα αν είναι ενεργό το Android Beam. Επίσης για να κάνεις μεταφορά αρχείων φέρνοντας κοντά τις πλάτες των συσκευών,πρέπει να ενεργοποιήσεις και το S Beam. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έτυχε χθες να χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το nfc-sbeam για να στείλω κάτι αρχεία σε έναν φίλο μου με s3. Ενεργοποιησα κανονικά nfc από ρυθμίσεις αλλά τζίφος. Δεν μπορούσα να στείλω τα αρχεία. Σα να μν είχε ενεργοποιηθεί. Επίσης δεν μου εμφάνισε καν το κλασσικό N που εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιησεων όταν ενεργοποιειται το nfc. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω? Ή πάει αμέσως σέρβις? Απ όσο ξέρω πάντως το nfc είναι μεσα στην μπαταρία. Εμένα η μπαταρία μου πάνω γράφει κανονικά nfc και απ ότι παρατήρησα το "αυτοκολλητακι" του nfc φαίνεται ότι υπάρχει κανονικά μέσα. (προεξεχει)

Μήπως πάει για αλλαγή μπαταρίας???

 

Θα σου πω το προφανές: Γνωρίζεις οτι πρεπει και οι 2 συσκευές πρέπει να έχουν ανοιχτή οθόνη έτσι;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακι ασε την σαχλαμαρα το app του fb και ανοιξε το απο browser να ηρεμισεις.. χεχε

Υ.Γ χρονια και ζαμανια. Καλοριζικο το note 4.

 

Που 'σαι ρε τρελέ; Όντως χρόνια κ ζαμάνια.

Προτιμώ το app πάντως :p

Δοκίμασα κ όσα λένε τα παιδιά πιο πάνω κ δεν είδα διαφορά.

Έκανα restart, τίποτα....

Σήμερα ως εκ δια μαγείας δουλεύει μια χαρά.

Τι κουλό είναι τώρα αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Που 'σαι ρε τρελέ; Όντως χρόνια κ ζαμάνια.

Προτιμώ το app πάντως :p

Δοκίμασα κ όσα λένε τα παιδιά πιο πάνω κ δεν είδα διαφορά.

Έκανα restart, τίποτα....

Σήμερα ως εκ δια μαγείας δουλεύει μια χαρά.

Τι κουλό είναι τώρα αυτό;;;

 

Η εφαρμογή είναι κακό γραμμένη! Το φβ σχεδόν πάντα μάπα ήταν όποτε θυμόταν δούλευε καλά

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε οντως ατυχια αλλα και στην smartec να το στειλεις παλι το ιδιο θα κανουν για αρχη.Οποτε απο το να μπλεκεις με κουριερ καντο μονος σου να δεις και αν δεν τοτε στειλτο.

 

Υ.Γ καλοριζικο!!!Και ελπιζω να ειναι η τελευταια χαζο ταλαιπωρια!

 

 

Εγω μολις τωρα περναω την Lolipop οποτε απο αυριο θα σας πω εντυπωσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ. :) Ναι δίκιο έχεις φορματ κάνουν πρώτα στην smartec. Οπότε θα κάνω εγώ για αρχή. Αλλά όχι αυτές τις μέρες γιατί είμαι εν μέσω εξεταστικής στην σχολή και δεν έχω χρόνο για ξανασεταρισμα του κινητού :D :ninja:

Από lollipop να μας πεις εντυπώσεις από μπαταρία και από διαχείριση ram πως πάει.

 

Μπές στις ρυθμίσεις του nfc και κοίτα αν είναι ενεργό το Android Beam. Επίσης για να κάνεις μεταφορά αρχείων φέρνοντας κοντά τις πλάτες των συσκευών,πρέπει να ενεργοποιήσεις και το S Beam.

Καλημέρα! Ναι εννοείται τα είχα ενεργά και τα δύο. :(

 

Θα σου πω το προφανές: Γνωρίζεις οτι πρεπει και οι 2 συσκευές πρέπει να έχουν ανοιχτή οθόνη έτσι;;;;

 

Ναι φίλε μου εννοείται τις είχαμε και οι δύο ανοιχτές. Πριν είχα το s3 οπότε χρησιμοποιουσα αρκετά συχνά το nfc χωρίς να έχω κάποιο θέμα.

Πάντως και μόνο ότι δεν μου εμφανίζει το "N" όταν ενεργοποιώ το nfc στην μπάρα ειδοποιησεων δε δείχνει ότι υπάρχει καποιο πρόβλημα στο κινητό - μπαταρία?

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μόνο ότι δεν μου εμφανίζει το "N" όταν ενεργοποιώ το nfc στην μπάρα ειδοποιησεων δε δείχνει ότι υπάρχει καποιο πρόβλημα στο κινητό - μπαταρία?

 

Όχι, αυτό δεν αποτελεί λόγο, το εικονίδιο θα εμφανιστεί μόλις υπάρξει και λειτουργία nfc.

Δοκίμασες και τις 2 επιλογές στις σύνθετες ρυθμίσεις του nfc (που λέει nfc μέσω SIM κάρτας ή μέσω συστήματος android)?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό δεν αποτελεί λόγο, το εικονίδιο θα εμφανιστεί μόλις υπάρξει και λειτουργία nfc.

Δοκίμασες και τις 2 επιλογές στις σύνθετες ρυθμίσεις του nfc (που λέει nfc μέσω SIM κάρτας ή μέσω συστήματος android)?

Τελικά μου λειτούργησε σήμερα που το δοκίμασα για μια ακόμα φορά. Αυτή την φορά το διαφορετικό που έκανα ήταν να ακουμπήσω τις πλάτες και να περιμένω έτσι για 10 δευτερόλεπτα μέχρι που ξαφνικά λειτούργησε :X :ninja: :lol:

Δηλαδή έπρεπε να πέρασουν αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να λειτουργήσει. Τι να πω, παράξενο. Στο s3 θυμάμαι ακουμπαγα τις πλάτες και μέσα σε 1 δευτερόλεπτο ανταποκρινοταν. :blink:

 

Παιδιά συγνώμη για την αναστάτωση και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

 

Φίλε sofo πάντως και όταν λειτούργησε κανονικά το nfc και έστειλα το αρχείο το "N" δεν εμφανίστηκε. Παράξενο. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sofo πάντως και όταν λειτούργησε κανονικά το nfc και έστειλα το αρχείο το "N" δεν εμφανίστηκε. Παράξενο. :confused:

 

Καλημέρα φίλε. Και εγώ πριν λίγες ημέρες που έστειλα με NFC δεν μου έβγαλε το "Ν".

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ποτε σε καμιά συσκευή μου δεν μου εμφάνισε το "N" οπότε δεν υπάρχει θεμα. Η καθυστέρηση ισως οφείλεται σε καποια θηκη που φοράς, πράγμα λογικό. Αν ομως δεν εχεις θηκη και καθυστερεί τοτε υπάρχει θέμα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εκ Ρουμανίας. Αν περάσω με Odin την πολωνική και μετά με OTA τη Lollipop παραμένω εντός εγγυησης; (Knox ;; )

 

αρκει να ειναι official δεν γραφει ο knox ετσι! αρα εισαι εντος εγγυησης!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...