Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει official black theme η 5.1.1 αλλά από το Play Store μπορείς να βρεις εύκολα… Εγώ από εκεί κατέβασα το "Black Background" και στο περνάει στις Ρυθμίσεις>Οθόνη και Φόντο>Φόντο και είσαι ok! :)

Το θέμα όμως είναι να δείχνει το μαύρο background και στα μενού (settings) του κινητού και να μην τα δείχνει άσπρα.Το κάνει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα όμως είναι να δείχνει το μαύρο background και στα μενού (settings) του κινητού και να μην τα δείχνει άσπρα.Το κάνει αυτό;

 

Ναι κατάλαβα τι λες..Για την ώρα όχι… Μόνο στις ταπετσαρίες και στην πλοήγηση των εφαρμογών πετυχαίνεις τον μαύρο φόντο… Στις ρυθμίσεις παραμένει λευκό…Λογικά μόνο με κάποια custom rom θα έχεις τέτοια επιλογή...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω εδώ και 8 μήνες το Note Edge και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το μόνο θέμα είναι η μπαταρία του και το ότι έχω και λίγο το μικρόβιο της αλλαγής. Σκέφτομαι να πάω στο 4 μιας και ενώ είναι πολύ βολική η πλάγια οθόνη νομίζω ότι κόβει αρκετά από το συνολικό της μέγεθος.

Μπορείτε να μου πείτε γενικώς εντυπώσεις από μπαταριά και γενικά αν αξίζει τον κόπο η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στο 4 ειναι καλυτερη,ωστοσο οι οθονες ειναι ιδιες σε μεγεθος (πρακτικα ελαχιστα ψηλοτερη εχει το 4 και πιο πλατια εχει το Edge)

 

Η μπαταρια παντως με σωστη διαχειρηση μπορει να αποδωσει αρκετα καλα....δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6286714#post6286714

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί η μπάρα στο πλάι για τα πολλαπλά παράθυρα να ανοίξει (την πρώτη φορά) με το συνεχόμενο πάτημα του back button ή είναι ιδέα μου;

 

Πολωνική 5.1.1

 

Όντως αργεί,παλιά η απόκριση ήταν πιο γρήγορη, το παρατήρησα κι εγώ χθες βράδυ σε σημείο να νομίζω πως έχω απενεργοποιήσει το multi window. Πέρα από ότι αναφέρουν τα παιδιά παρατηρώ, όπως και πολλοί στο xda, πολύ χειρότερη μπαταρία. Με 5.0.1 ήμουν στο 6ωρο+ χαλαρά με τη χρήση που κάνω και τώρα 5 μέρες με 5.1.1 φτάνω με το ζόρι τις 5 ώρες.. από τη μπαταρία βλέπω πολλά ξυπνήματα του επεξεργαστή σε κατάσταση αναμονής ενώ πριν είχε από μηδέν έως ελάχιστα. Επίσης το σύστημα Android και τα Google play services είναι καθημερινά ψηλά στη κατανάλωση ενώ πριν δε τα έβλεπα καν. Νέες εφαρμογές δεν εγκατέστησα καθόλου αλλά έτσι κι αλλιώς είμαι με greenify...

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Όντως αργεί,παλιά η απόκριση ήταν πιο γρήγορη, το παρατήρησα κι εγώ χθες βράδυ σε σημείο να νομίζω πως έχω απενεργοποιήσει το multi window. Πέρα από ότι αναφέρουν τα παιδιά παρατηρώ, όπως και πολλοί στο xda, πολύ χειρότερη μπαταρία. Με 5.0.1 ήμουν στο 6ωρο+ χαλαρά με τη χρήση που κάνω και τώρα 5 μέρες με 5.1.1 φτάνω με το ζόρι τις 5 ώρες.. από τη μπαταρία βλέπω πολλά ξυπνήματα του επεξεργαστή σε κατάσταση αναμονής ενώ πριν είχε από μηδέν έως ελάχιστα. Επίσης το σύστημα Android και τα Google play services είναι καθημερινά ψηλά στη κατανάλωση ενώ πριν δε τα έβλεπα καν. Νέες εφαρμογές δεν εγκατέστησα καθόλου αλλά έτσι κι αλλιώς είμαι με greenify...

 

το multiwindow θα φτιαξει με το πρωτο update το ιδιο προβλημα ειχε και το s6

Link to comment
Share on other sites

το multiwindow θα φτιαξει με το πρωτο update το ιδιο προβλημα ειχε και το s6

Άντε στο περίμενε πάλι :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το multiwindow θα φτιαξει με το πρωτο update το ιδιο προβλημα ειχε και το s6

Πόσο σας αργεί δηλαδή ρε παιδιά;; Δεν θυμάμαι πως ήταν πριν, αλλά μια μικρή χρονοκαθυστέρηση την έχει μια που έχει 2πλη λειτουργία αυτό το κουμπί. Μιλάμε για 2'' το πολύ. Δεν είναι για μένα τόσο τραγικό. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για τον χρόνο που κάνει;;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας αργεί δηλαδή ρε παιδιά;; Δεν θυμάμαι πως ήταν πριν, αλλά μια μικρή χρονοκαθυστέρηση την έχει μια που 2πλη λειτουργία αυτό το κουμπί. Μιλάμε για 2'' το πολύ. Δεν είναι για μένα τόσο τραγικό. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για τον χρόνο που κάνει;;

 

Σε εμένα κάνε 4-5 δεύτερα να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

Στο edge πάντως πατάω το back button κάνει μια διπλή δόνηση & μετά από ανοίγει άμεσα.

Στην 5.1.1, στο note edge, η μόνη καθυστέρηση, άξια αναφοράς, είναι στο ενεργό σημείωμα.

Όσοι έχετε θέμα, δοκιμάστε επαναφορά αν δεν κάνατε κατά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα σε 5.1.1

Η Μπάρα του multitasking την πρώτη φορά κάνει 1,5-2" να ανοίξει. Κατά τα άλλα ΟΚ

 

Πως θα ξέρουμε αν/πότε θα ξεκλειδωθεί το 64-bit ? :blink:

 

edit: Antutu ακόμα λέει 32βιτ

Edited by Dimitris_41Mpxls

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Πως θα ξέρουμε αν/πότε θα ξεκλειδωθεί το 64-bit ? :blink:

 

Μόλις αναβάθμισα σε 5.1.1

Η Μπάρα του multitasking την πρώτη φορά κάνει 1,5-2" να ανοίξει. Κατά τα άλλα ΟΚ

 

Κατά 99% δεν θα ξεκλειδωθεί....! Μόνο αν γίνει κανένα θαύμα από xda μεριά αλλά δεν καλά καλά ρουτ 00 δεν έχουμε εμείς με το νοτε 4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω θέμα με το bluetooth μου platronic M55 (οταν δέχομαι κλήση δεν δουλεύει το mic του bluetooth αλλα εγω ακούω τον συνομιλητή μου)

Θέλω να ρωτήσω οσοι χρησιμοποιείτε bluetooth, τη μάρκα Bluetooth και ποίο μοντέλο έχετε ώστε να παω να δοκιμάσω την τύχη μου με ενα απο αυτα...

 

Λοιπόν συνέδεσα το παλιό μου Plantronics 925 και λειτουργεί κανονικότατα. Κλειστό το ΒΤ, χτυπάει το τηλέφωνο, ανοίγω το ΒΤ, συνδέεται, απαντώ την κλήση και με ακούνε κανονικά.Η διαφορά σε σχέση με τα M165 και M55 είναι ότι τα τελευταία είναι ΒΤ version 3 ενώ το 925 είναι 2.0 EDR. Προφανώς για κάποιο λόγο μετά την αναβάθμιση σε 5.1.1 δε λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο με τα ΒΤ v.3. Αναρωτιέμαι κατά πόσο λειτουργεί σωστά το ΒΤ version 4.0 (πχ. plantronics edge ή explorer 500). Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν λειτουργούν σωστά (δηλαδή όπως περιέγραψα πιο πάνω);

Link to comment
Share on other sites

Exθές έπαθα το εξής.Εχοντας το φορτίσει προχτές,και με την πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας που κάνει,είχε 82%,αφού δεν είχε δουλέψει καθόλου.

Το βράδυ λοιπόν,τη στιγμή που πάω να το κλείσω,βλέπω μπαταρία 13,και μένω κάγκελο,γιατί και πάλι δεν είχε δουλέψει.Το έβαλα λοιπόν στην ασύρματη φόρτιση,και έπεσα και κοιμήθηκα,και το πρωί ήταν ΟΚ.

Εν τω μεταξύ,μία εφαρμογή,μου έβγαλε μια σημείωση,που μου έλεγε να την ενεργοποιήσω για να απενεργοποιεί κάποιες εφαρμογές που τραβάνε πολύ ενέργεια στο παρασκήνιο,το οποίο και έκανα.

Τι λέτε να έγινε,και έπεσε ξαφνικά η μπαταρία;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ,μία εφαρμογή,μου έβγαλε μια σημείωση,που μου έλεγε να την ενεργοποιήσω για να απενεργοποιεί κάποιες εφαρμογές που τραβάνε πολύ ενέργεια στο παρασκήνιο,το οποίο και έκανα.

Τι λέτε να έγινε,και έπεσε ξαφνικά η μπαταρία;:confused:

 

Σε εμένα το βγάζει με την 5.1.1 όταν παίζω το REAL RACING 3 που είναι ενεργοβόρο, αλλά δεν του δίνω σημασία.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλο απογευμα .εχω το c και θέλω να το συνδέσω με hdmi εχω ενα που δούλευα με το 2 και το 3 αλλά στο 4 δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου .Χρειαζεται να κάνω κάποια ρύθμιση? εχω πέραση την 5.1.1 ευχαριστω πολυ Edited by borisgr13
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα συχνα χανω το σημα εντελως και επανερχεται μονο αν ενεργοποιησω/απενεργοποιησω το airplane mode. Μου συνεβει κανα δυο φορες οταν το ειχα πρωτοπαρει με kitkat και τις τελευταιες μερες με τη νεα 5.1.1 μου συνεβει 3-4 φορες. Κυριως εχω παρατηρησει να συμβαινει οταν η μπαταρια ειναι στο 20% περιπου. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον; η sim ειναι της wind για 4g. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει;

 

ΥΓ η lollipop περαστηκε με διπλο factory reset ηδη

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα συχνα χανω το σημα εντελως και επανερχεται μονο αν ενεργοποιησω/απενεργοποιησω το airplane mode. Μου συνεβει κανα δυο φορες οταν το ειχα πρωτοπαρει με kitkat και τις τελευταιες μερες με τη νεα 5.1.1 μου συνεβει 3-4 φορες. Κυριως εχω παρατηρησει να συμβαινει οταν η μπαταρια ειναι στο 20% περιπου. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον; η sim ειναι της wind για 4g. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει;

 

Δοκίμασε να το βγάλεις από 4G και να το αφήσεις σε 3G/2G λογικά είναι το σήμα δεν θα πιάνεις καλά το παθαίνω και εγώ αυτό με 4G! Όταν είμαι με 3G δεν μου το κάνει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βγάλεις από 4G και να το αφήσεις σε 3G/2G λογικά είναι το σήμα δεν θα πιάνεις καλά το παθαίνω και εγώ αυτό με 4G! Όταν είμαι με 3G δεν μου το κάνει ποτέ

 

Ναι μα ετσι δεν θα εχω ταχυτητες 4g! Δεν θα πρεπε αν χανω το 4g να γυρναει αυτοματα σε 3g/2g?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν μιλάω στο τηλέφωνο παρατηρώ ότι χάνεται η σύνδεση του ίντερνετ .κλείνω ,ανοίγω δεδομένα (ενώ μιλάω ) αλλά τίποτα.θέλει κάποια ρύθμιση ?πριν την αναβάθμιση δεν το έκανε
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να κάνω διαφήμιση προς Θεού αλλά μ Vodafone δεν έχουμε (γιατί είναι της γυναίκας το note4) θέματα με το σήμα που λέτε . Επαρχία μένουμε όχι Αθήνα και επίσης ούτε το 1020 χάνει σήμα.. Απ'την άλλη βέβαια το 4g είναι "μύθος"... Πολύ σπάνια θα πιάσει αυτή την ταχύτητα κάποιος από τους 2 μας. Δηλαδή έχουμε ενεργοποιήσει το 4g αλλά από μόνο του πιάνει μικρότερη ταχύτητα όπως αναφέρθηκε χωρίς να το γυρίσουμε χειροκίνητα σε 3g/2g..

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν μιλάω στο τηλέφωνο παρατηρώ ότι χάνεται η σύνδεση του ίντερνετ .κλείνω ,ανοίγω δεδομένα (ενώ μιλάω ) αλλά τίποτα.θέλει κάποια ρύθμιση ?πριν την αναβάθμιση δεν το έκανε

Αυτο γίνεται πάντα όταν έχεις χαμηλές ταχύτητες ίντερνετ, σε G, E και 3G όταν μιλάς στο τηλέφωνο τα δεδομένα κλείνουν, σε H, H+ και LTE τα δεδομένα παραμένουν ανοιχτά και κατά τη διάρκεια της κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται πάντα όταν έχεις χαμηλές ταχύτητες ίντερνετ, σε G, E και 3G όταν μιλάς στο τηλέφωνο τα δεδομένα κλείνουν, σε H, H+ και LTE τα δεδομένα παραμένουν ανοιχτά και κατά τη διάρκεια της κλήσης

 

Εδώ που είμαι τώρα πάντως έχω 4G και μου τα σβήνει . Είναι εκνευριστικό άμα έχεις δουλειά και το έχεις ανάγκη το ίντερνετ ενώ μιλάς

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το που πέρασα το 5.1.1 OTA άρχισε να κάνει restart το touchwiz μια φορά τη μέρα. Έκανα και ένα clear cache αλλά δεν άλλαξε κάτι. Factory reset λέω να μην κάνω επειδή θα χρειαστεί πολύ ωρα να το φέρω στην κατάσταση που είναι τώρα...

Λέτε να μην έκατσε καλά το update; Στο προηγούμενο στην 5.0.1 δεν είχα τέτοια προβλήματα...

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...