Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σου έβγαλε 51000 με την εξοικονομηση ενεργειας ανοιχτη

και σε flightmode? σε μένα αν δεν έχει σύνδεση γράφει not verified device.

εγώ με το ίδιο μοντέλο βγάζω 49000

:confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σου έβγαλε 51000 με την εξοικονομηση ενεργειας ανοιχτη

και σε flightmode? σε μένα αν δεν έχει σύνδεση γράφει not verified device.

εγώ με το ίδιο μοντέλο βγάζω 49000

:confused:

Καλημέρα.Αν διάβασες τα προηγούμενα ποστ αυτό το benchmark είναι στις αρχές που πήρα την συσκευή απλά εχθές έκανα ένα screenshot για να το ανεβάσω να το δείτε.Εχω κάνει και άλλο ενα benchmark χθεσινό είναι στην προηγούμενη σελίδα που έπιασα 51.743 score.Αυτα τα λίγα. :D

Link to comment
Share on other sites

Το C παρε...Ακουω πολλους να λενε οτι το F εχει πιο καινουριο modem για να το μετριασουν. Τι σε νοιαζει περισσοτερο να εχεις κυριο επεξεργαστη στα 20nm και επεξεργαστη μοντεμ στα 28nm (N910C) ή ειναι τοσο σημαντικο αυτο το μοντεμ πια που θα επαιρνες 28nm και επεξεργαστη μοντεμ στα 20nm (N910F).

Αυτα παντως ειναι για οσους το ψηριζουν το θεμα...και τα 2 κινητα ιδια εμπειρια χρησης θα σου δωσουν, οποτε παρε οποιο ειναι φθηνοτερο.

Και της qualcomm το μόντεμ στα 28nm είναι, ίδια λιθογραφία με τον επεξεργαστή. Το intel είναι στα 20nm(N910U) και όλα τα υπόλοιπα exynos(εκτός C και U) που φοράνε το μόντεμ της sammy..:) Η ουσία πιστεύω είναι η τελευταία πρόταση που έγραψες..

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με στατιστικά μπαταρίας αυτή την φορά με μόνιμα συνδεδεμένο το Gear s αλλά και το edge...

Σε 36 ώρες λειτουργίας δηλαδή ακριβώς 1.1/2 μέρα με ολα ανοικτά βαρεσε 5:30 οθόνη 1:30 ομιλίας. Την μερίδα του λεωντος η χρήση ήταν με WiFi αλλά με 3g το δούλεψα συνολικά πάνω από 1 ώρα, οπότε την λες δεν την λες μικτή την χρήση...

Παιδιά το κινητό δεν υπάρχει, όποιος δεν το έχει βρει να ψάξει μέχρι να το βρει και να το πάρει. Για το u αναφέρομαι μιας και γι αυτό γράφω...

Edit

Περίπου μήνα στην κατοχή μου και δεν το έχω κάνει ούτε μία επανεκκίνηση, αυτό νομίζω ότι κάτι λέει...

Να σου βρασω την εγγύηση σε αυτό που βλέπουν τα μάτια μου στο νοτελι.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

... μεταφορά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5767079#post5767079

Edited by Jig
μεταφορά μνμ.
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πάθει πλάκα με την διαχείριση μπαταρίας που κάνει το 4

Επιστρέφω το βράδυ σπίτι με υπόλοιπο μπαταρίας +-30%, αν είναι δυνατόν :)

Εχω ανοιχτά τα πάντα ΟΛΑ και κλήσεις πάνω από μια ώρα + BT...Gear2 - Edge

Snapdragon

Αγάπη έχεις ρουταρει?

Εγώ δεν το έχω ακόμα σκεφτεί.

Ούτε καν τον nova που βάζω παντού και πάντα δεν του έχω βάλει.

Απλά το ψιλό σκέφτομαι μόνο και μόνο για πλήρη αξιοποίηση του greenify να παγωνω κυρίως fb κτλ που χωρίς ρουτ δεν γίνεται σωστά η δουλειά...

Θα δούμε εν καιρό. Ψάχνω ψιλο στα αχυρα μάλλον.

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη έχεις ρουταρει?

Εγώ δεν το έχω ακόμα σκεφτεί.

Ούτε καν τον nova που βάζω παντού και πάντα δεν του έχω βάλει.

Απλά το ψιλό σκέφτομαι μόνο και μόνο για πλήρη αξιοποίηση του greenify να παγωνω κυρίως fb κτλ που χωρίς ρουτ δεν γίνεται σωστά η δουλειά...

Θα δούμε εν καιρό. Ψάχνω ψιλο στα αχυρα μάλλον.

Χαχαχα

Οχι Νικόλα, δεν έχω κανέναν λόγο.

Νova Prime όμως έχω βάλει γιατί έχω συνηθίσει με τα gestures και όχι μόνο, που με βολεύουν αφάνταστα!

 

ps

πες μας για την μπαταρία του Gear S

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Άνετα δύο μέρες με σύνδεση στο τηλέφωνο... Δεν το δουλεύω μεμονωμένα. Δεν του έχω βάλει κάρτα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με στατιστικά μπαταρίας αυτή την φορά με μόνιμα συνδεδεμένο το Gear s αλλά και το edge...

Σε 36 ώρες λειτουργίας δηλαδή ακριβώς 1.1/2 μέρα με ολα ανοικτά βαρεσε 5:30 οθόνη 1:30 ομιλίας. Την μερίδα του λεωντος η χρήση ήταν με WiFi αλλά με 3g το δούλεψα συνολικά πάνω από 1 ώρα, οπότε την λες δεν την λες μικτή την χρήση...

Παιδιά το κινητό δεν υπάρχει, όποιος δεν το έχει βρει να ψάξει μέχρι να το βρει και να το πάρει. Για το u αναφέρομαι μιας και γι αυτό γράφω...

Edit

Περίπου μήνα στην κατοχή μου και δεν το έχω κάνει ούτε μία επανεκκίνηση, αυτό νομίζω ότι κάτι λέει...

Να σου βρασω την εγγύηση σε αυτό που βλέπουν τα μάτια μου στο νοτελι.

Εβαλα ενα λινκ ,αλλα ζηταει 819€ συν τα μεταφορικα.Ειναι σε χωρα ΕΕ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κι εγω αναμεσα στις δυο εκδοσεις και αν και κλινω περισσοτερο προς το C, θα ηθελα να ρωτησω τους τυχερους κατοχους τα εξης:

Οντως ζεσταινεται περισσοτερο απο το snapdragon edition?

Τελικα τα air gestures κτλ εχουν αφαιρεθει?

Υπαρχει θεμα υποστηριξης για τις εφαρμογες απο developers? Κατι τετοιο διαβασα αλλα να σας πω την αληθεια δεν καταλαβα τι ακριβως εννοει...

Αυτα, ελπιζω να ξεμπερδευτω πια...

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κι εγω αναμεσα στις δυο εκδοσεις και αν και κλινω περισσοτερο προς το C, θα ηθελα να ρωτησω τους τυχερους κατοχους τα εξης:

Οντως ζεσταινεται περισσοτερο απο το snapdragon edition?

Τελικα τα air gestures κτλ εχουν αφαιρεθει?

Υπαρχει θεμα υποστηριξης για τις εφαρμογες απο developers? Κατι τετοιο διαβασα αλλα να σας πω την αληθεια δεν καταλαβα τι ακριβως εννοει...

Αυτα, ελπιζω να ξεμπερδευτω πια...

Ότι και να πάρεις είναι τούμπανο κλάσης ανώτερο από το 3αρι σε όλους τους τομής ,απλά το c είναι 64bit όταν θα το ξεκλειδώσουν η ραμ θα πάει στα 4 giga περισσότερες δυνατότητες το θέμα είναι πότε η εφαρμογές του store και πότε και πόσες θα έχουν την υποστήριξη του 64bit μάλλον θα πάρει αρκετό καιρό για να γίνουν όλες οι εφαρμογές του store να υποστηρίζουν 64bit μάλλον θα έχει γεράσει και το νοτ 5 μέχρι να γίνει αυτό για αυτό πήγα στο f και παράλληλα και προσφοράς και είμαι ευχαριστήμενος όσο δεν πάει lag δεν υπάρχουν πουθενά όταν το δουλεύεις κανονικά ότι και να κάνεις,θα δεις μόνο οταν θα εχεις την ξοικονόμηση ενέργειας ενεργή ,ναι αυτά που αναφέρεις αφαιρέθηκαν από το 4αρι κρίμα,μπαταρία ένα τσακ καλύτερή από το νότ3, στο c δεν ξέρω θα σου πουν τα παιδιά θερμοκρασία το f πάγος στο c δεν ξέρω,

Ότι και να πάρεις είναι τούμπανο για μένα αν δεν κοιτάς χρήμα πάρε το c λόγου υποστήριξη 64 bit,και τα δύο τύμπανα.

Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγο καιρό συμβίωσης έχω να πω τα καλυτέρα όσον αφορά αυτονομία οθόνη και λοιπά.Αλλά με έχει απογοητεύσει να το πω στο θέμα με το gaming.Και εξηγούμαι.

Αν ανοίξω ενα παιχνίδι και το χω στο background χωρίς να το σβήσω το κινητό αρχίζει κ κάνει κολλήματα παντού.τι στο παιχνίδι,τι σε άλλο παιχνίδι τι στο fb-messenger-τηλ- παντού όμως.Να ενημερώσω πως το έχω ροοτάρει βέβαια καθώς έχω περάσει και το xmod(το έβγαλα μόλις είδα τα κολλήματα αλλά το πρόβλημα συνεχίστηκε).Δεν ξέρω τι χρήση του κάνετε εσείς αλλά βρίσκω αδικαιολόγητο το γεγονός να χρειαστεί να κάνω restart το τηλ για να παίξω ενα game smooth και ταυτόχρονα να μην παγώνει το τηλ.

όποιος έχει ιδέα ευπρόσδεκτη πέρα απο το hard restore της συσκευής που θα γίνει ούτως η άλλως σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις είναι τούμπανο κλάσης ανώτερο από το 3αρι σε όλους τους τομής ,απλά το c είναι 64bit όταν θα το ξεκλειδώσουν η ραμ θα πάει στα 4 giga περισσότερες δυνατότητες το θέμα είναι πότε η εφαρμογές του store και πότε και πόσες θα έχουν την υποστήριξη του 64bit μάλλον θα πάρει αρκετό καιρό για να γίνουν όλες οι εφαρμογές του store να υποστηρίζουν 64bit μάλλον θα έχει γεράσει και το νοτ 5 μέχρι να γίνει αυτό για αυτό πήγα στο f και παράλληλα και προσφοράς και είμαι ευχαριστήμενος όσο δεν πάει lag δεν υπάρχουν πουθενά όταν το δουλεύεις κανονικά ότι και να κάνεις,θα δεις μόνο οταν θα εχεις την ξοικονόμηση ενέργειας ενεργή ,ναι αυτά που αναφέρεις αφαιρέθηκαν από το 4αρι κρίμα,μπαταρία ένα τσακ καλύτερή από το νότ3, στο c δεν ξέρω θα σου πουν τα παιδιά θερμοκρασία το f πάγος στο c δεν ξέρω,

Ότι και να πάρεις είναι τούμπανο για μένα αν δεν κοιτάς χρήμα πάρε το c λόγου υποστήριξη 64 bit,και τα δύο τύμπανα.

Δεν ειναι σιγουρο οτι θα παει στα 64 bit .αλλα οτι και να γινει μην περιμενεις αν τυχον παει στα 64 bit να γινει και η ραμ 4gb .πως το εβγαλες αυτο το συμπέρασμα? :blink:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιγουρο οτι θα παει στα 64 bit .αλλα οτι και να γινει μην περιμενεις αν τυχον παει στα 64 bit να γινει και η ραμ 4gb .πως το εβγαλες αυτο το συμπέρασμα? :blink:

 

Αλλά και να γίνει το ξεκλείδωμα και να βλέπει τα 4GB το Note 4 με τα 3GB θα πορευθεί για το υπόλοιπο της θητείας του.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως απίθανο βλέπω να ξεκλειδώσουν τον επεξεργαστή στα 64.

 

Θα είναι μέγα λάθος (απο πλευρά ήθους και marketing) ως προς τους πελάτες της με τον Snapdragon.

 

Να θυμίσω ότι η ναυαρχίδα της Google - Nexus 6 τρέχει με τον Snapdragon 805 με Android Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο έως απίθανο βλέπω να ξεκλειδώσουν τον επεξεργαστή στα 64.

 

Θα είναι μέγα λάθος (απο πλευρά ήθους και marketing) ως προς τους πελάτες της με τον Snapdragon.

 

Να θυμίσω ότι η ναυαρχίδα της Google - Nexus 6 τρέχει με τον Snapdragon 805 με Android Lollipop.

 

Απο πλευρας μαρκετιν,ο,τι πεις,αλλα για το ηθος,τι;Προκειμενου δηλαδη,να μη στενοχωρηθουν οι μισοι,να. χασουν οι αλλοι μισοι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα φάνε πολύ κράξιμο παγκοσμίως και γενικά θα τους μείνουν πολλά στοκ με snapdragon , οπότε θα έχουν χασούρα!

Θα μου πεις βεβαια samsung είναι αυτή για όλα είναι ικανή. ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread. Μια ερώτηση έχω να κάνω επειδή μάλλον θα το τσιμπήσω το Note. Τελικά τις νέες μπάντες της Cosmote (δεν θυμάμαι συχνότητες) θα τις υποστηρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread. Μια ερώτηση έχω να κάνω επειδή μάλλον θα το τσιμπήσω το Note. Τελικά τις νέες μπάντες της Cosmote (δεν θυμάμαι συχνότητες) θα τις υποστηρίζει;

 

Η έκδοση F που έρχεται επίσημα στην Ελλάδα και C Που έρχεται επίσημα στην Ευρώπη υποστηρίζουν τις συχνότητες 4G στην Ελλάδα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ενα περιεργο.Ενω προχτες,μου εστειλαν μια ειδοποιηση οτι το U,κανει 819€,απο το mobileshop.eu,σημερα,ψαχνοντας βρηκα το ιδιο κινητο,στο ιδιο μαγαζι,με 698€!!!

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-4-sm-n910u/

Το μαγαζι ειναι στη Μπρατισλαβα της Σλοβακιας,που ειναι στην ΕΕ,και αρα δεν χρειαζεται Τελωνεια μετά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ενα περιεργο.Ενω προχτες,μου εστειλαν μια ειδοποιηση οτι το U,κανει 819€,απο το mobileshop.eu,σημερα,ψαχνοντας βρηκα το ιδιο κινητο,στο ιδιο μαγαζι,με 698€!!!

 

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-4-sm-n910u/

 

Το μαγαζι ειναι στη Μπρατισλαβα της Σλοβακιας,που ειναι στην ΕΕ,και αρα δεν χρειαζεται Τελωνεια μετά.

 

 

Τι περιμένεις. Χτυπά το

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ενα περιεργο.Ενω προχτες,μου εστειλαν μια ειδοποιηση οτι το U,κανει 819€,απο το mobileshop.eu,σημερα,ψαχνοντας βρηκα το ιδιο κινητο,στο ιδιο μαγαζι,με 698€!!!

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-4-sm-n910u/

Το μαγαζι ειναι στη Μπρατισλαβα της Σλοβακιας,που ειναι στην ΕΕ,και αρα δεν χρειαζεται Τελωνεια μετά.

 

Για 2-3 μέρες απ'όταν έβαλες το λινκ και μέχρι χθες το βράδυ που κοίταξα, το λευκό U έκανε 819 ενώ το μαύρο 700 κάτι, αυτή τη στιγμή το μαύρο κάνει 697 ενώ το λευκό 686... Σαν να μη μας τα λένε καλά μου φαίνεται,έπεσε 133 ευρώ από χθες τα μεσάνυχτα που το κοίταξα..Δηλαδή αν αγόραζα χθες βράδυ το λευκό θα έσκαγα 819 και σήμερα θα έχανα 133 ευρώ;; Μήπως έχει κάποιο λάκκο η φάβα;

 

ΕDIT: Για δες στο λινκ που έβαλες,υπάρχει και κάτι άλλο κουλό: πάνω πάνω στο τίτλο λέει "Samsung Galaxy Note 4 SM-N910U Άσπρο" κι από κάτω "Also Known As: Galaxy Note 4 SM-N910C" ... Τελικά είναι το C,είναι το U, έχουν μπλέξει τα μπούτια τους ή είναι καμιά μούφα;

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Για 2-3 μέρες απ'όταν έβαλες το λινκ και μέχρι χθες το βράδυ που κοίταξα, το λευκό U έκανε 819 ενώ το μαύρο 700 κάτι, αυτή τη στιγμή το μαύρο κάνει 697 ενώ το λευκό 686... Σαν να μη μας τα λένε καλά μου φαίνεται,έπεσε 133 ευρώ από χθες τα μεσάνυχτα που το κοίταξα..Δηλαδή αν αγόραζα χθες βράδυ το λευκό θα έσκαγα 819 και σήμερα θα έχανα 133 ευρώ;; Μήπως έχει κάποιο λάκκο η φάβα;

 

ΕDIT: Για δες στο λινκ που έβαλες,υπάρχει και κάτι άλλο κουλό: πάνω πάνω στο τίτλο λέει "Samsung Galaxy Note 4 SM-N910U Άσπρο" κι από κάτω "Also Known As: Galaxy Note 4 SM-N910C" ... Τελικά είναι το C,είναι το U, έχουν μπλέξει τα μπούτια τους ή είναι καμιά μούφα;

Μα γι αυτο το εβαλα το λινκ αγαπητε,γι αυτο.Επειδη χαζεψα κι εγω με τις διαφοροποιησεις.

Τους εστειλα και ενα μαιλ με καποιες ερωτησεις,και αν απαντησουν,θα επανελθω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να επισημάνω κάτι που παρατήρησα στο δικό μου n910c κ να ρωτήσω αν το εχει παρατήρηση κάποιο άλλο παιδί σε n910c η n910f. .. οταν εχω τοποθετημένη καρτα sd και εχω σβηστεί την οθόνη για πάνω από 15 δευτερόλεπτα με του που πατάω να ανοίξει μου κάνει λαγκ 3 δευτερόλεπτα μεχρι να ανοίξει ..ενώ αν αφαιρέσω την sd card δουλεύει κανονικά κ ανοίγει αμέσως. .. τωρα φταίει η sd card (64gb η μιση γεματη με φωτο κ διαφορά )η ετσι ειναι σε όλους? Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...